#80 Murat Akça - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#80 Murat Akça

Cevap: #80 Murat Akça

Murat şans tanınırsa yıllarca özlemle andığımız Popescu'yu hatırlatıyor. Tekniği defans oyuncusu için çok iyi.

Tekniginden ziyade, inanilmaz bir savasci ve kademe anlayisi mukemmel. Ustelik Sinan denen 2 metrelik, benim oynadigim Division 2'de bile oynayamacak kadar kotu bir oyuncu ile beraber oynadigi halde :)

Fatih Terim'i ben izleyemedim ama anlatilana gore teknik kapasitesi cok yuksek bir liberoymus. Murat Turk futbolunun uzun yillardir eksikligini cektigi Terim, hatta daha iyisi olabilir.

Rıjkaard keşke kupa maçlarında Murat-Semih'i oynatsa.Yavaş yavaş alışsınlar birbirlerine.:DGerçi Semih sakat ama.

Servet veya Gökhan'ın yerine İBB maçında oynatılmalı. En azından onlar kadar kötü oynamaz.

Ne o kadar değil ya?

Herkes "koskoca Galatasaray 18 yaşındaki çocuklarla mı oynayacak" diyor. Ama kimse "koskoca Barcelona"nın alt yapısından çıkardığı kişilerle oynadığını niyeyse söylemiyor.

Bu foruma üye olduğum günden beri gene söylüyorum. Futbol oynamasını bilmeyenlerle nasıl futbol oynayabilirsiniz ki?

Bu takımın 2'li stoperi Uğur Uçar - Murat Akça / Uğur Uçar - Mehmet Topal / Semih Kaya - Murat Akça / Uğur Uçar - Semih Kaya vs şeklinde olmalıdır.

ARTIK 2. SINIF DEFANS ANLAYIŞININ DEĞİŞMESİ LAZIM.

Ne o kadar değil ya?

Herkes "koskoca Galatasaray 18 yaşındaki çocuklarla mı oynayacak" diyor. Ama kimse "koskoca Barcelona"nın alt yapısından çıkardığı kişilerle oynadığını niyeyse söylemiyor.

Bu foruma üye olduğum günden beri gene söylüyorum. Futbol oynamasını bilmeyenlerle nasıl futbol oynayabilirsiniz ki?

Bu takımın 2'li stoperi Uğur Uçar - Murat Akça / Uğur Uçar - Mehmet Topal / Semih Kaya - Murat Akça / Uğur Uçar - Semih Kaya vs şeklinde olmalıdır.

ARTIK 2. SINIF DEFANS ANLAYIŞININ DEĞİŞMESİ LAZIM.

Katılıyorum.Bu çocukların oynaması lazım artık.Sakatlığı geçtiyse Semih'in ,Semih-Murat oynasın İBB maçında.En azından top teknikleri yüksek,topu oyuna sokmasını biliyorlar.Barça Messi'yi 18 yaşında CL'de oynatıyor Semih'e Murat'a gelince o kadar da değil.Nasıl zihniyet bu anlamadım gitti.

Katılıyorum.Bu çocukların oynaması lazım artık.Sakatlığı geçtiyse Semih'in ,Semih-Murat oynasın İBB maçında.En azından top teknikleri yüksek,topu oyuna sokmasını biliyorlar.Barça Messi'yi 18 yaşında CL'de oynatıyor Semih'e Murat'a gelince o kadar da değil.Nasıl zihniyet bu anlamadım gitti.

Oynasınlar, formayı kaptıranlar da hırslansın onlar da iyi oynamaya çalışsınlar kazanan Galatasaray olsun.

fizik güçleri yetersiz. hala 1 sene filan sürekli kas kiloları almak zorundalar yoksa ikili mücadelelerde taça çıkarlar..

Denemeye tabiki değer hiç olmassa önündeki orta saha elemanına top geçirebiliyorlar. Daha neyi bekliyoruzki görünen köy klavuz istemez bu defasn ile bişe olmayacağı çok açık ortada neden halen daha ısrar ediyoruz onlar üzerinde. Emre göngörü dene , Aşık'ı dene , Semihi dene Muratı denee ortada Emre çolağı dene hiç olmassa mücadele ederler, koşarlar,savaşırlar....

Anlamıyorum kaslanmak nasıl bu kadar zor birşey yahu? 14 yıl yüzme ve sutopu yaptım inanın sutopundaki son senemde kaslanmam gerekti ve 6 ay içinde hayvana dönüşmüştüm sırf kas kilosu olarak. Artık profesyonel olmuş oyuncuların bunu biraz ciddiye alması gerekiyor

Kadro için radikal bir karar alınmalı. Defans bölgesi için ise kesinlikle değişim şart.

Şu an için de en mantıklısı Murat Akça gibi duruyor. Her şeyden önce farklı bir hava yaratır.

Tutarsa hem kendi hem biz kazanırız.

Sakatlığı ne durumda bir fikrim yok; ama defans hızlı,sert,ayağı az da top yapabilen biri şart. Bu da Murat. Fiziği ne kadar oturmasa bile oynadığı maçlardan görüldüğü kadarıyla sert bir futbolu var. Bu da fizik eksiğini kapatabilir.

Alt yapıdan çıkması, hırslı olması denenmeli.

Murat Akça'nın yeni nesil stoperlerin çoğunda olduğu gibi tekniği yüksek, oynatırlarsa gıkımı çıkartmam.

Servet ile mükemmel bir ikili olurlar. Servet ayrıldığında da Semih ile iyi bir ikili olur ve uzun süre Galatasaray'a hizmet eder.

Üst Alt