#87 Robinson Zapata | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#87 Robinson Zapata

_44152660_ab9.jpg

Zapata kimdir?

- Tam Adı: Robinson Zapata Montano

- Mevkii: Kaleci

- Boy: 1.83 m

Oynadığı Takımlar:

1998–00 America de Cali 62 maç 2000–02 Real Cartagena 83 maç 2003–04 America de Cali 33 maç 2004–05 Rosario

Central 1 maç 2005–06 Belgrano 25 maç

2006–07 Cucuta Deportivo 44 maç

2007–11 Steaua Bükreş 85 maç Kolombiya U21 13 maç

Kolombiya A Milli 3 maç

Zapata'nın kariyeri

- Kolombiya’da bir kez yılın kalecisi, bir kez de yılın en iyi 2. kalecisi seçildi.

- Romanya’da 2008’de yılın kalecisi ve en iyi gelişim gösteren oyuncusu seçildi.

- Yine bu ülkede 2009’da yılın en iyi yabancı oyuncusu unvanını kazandı.

- Pino’nin memleketinin takımı olan Cartagena’da adeta efsane statüsünde.

- Copa America, Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi gibi önemli organizasyonlarda forma giydi.

Cevap: #87 Robinson Zapata

Kocaman bir soru işareti.Üzerindeki yük çok ağır.İlk maçlarında umarım hatalı goller yemez.

Zapata'nın izledigim maclarda birseyine dikkat ettim. En zora düstügü anlarda bile ama orasını ama burasını kullanarak top celiyo. Demem o ki, fizigini bu denli müthis kullanan bir kaleciye, ama aynı zamanda hatırı sayılır bir süredir ciddi mac yapmamıs bir kaleciye tolerans göstermek gerekli. Hemen asılıp kesilmemesi kimsenin degil, Galatasaray'ın menfaatine olur. Hagi'nin hemen ilk 11'e alacagınıda düsünmüyorum zira.

Zapata'nın izledigim maclarda dikkatimi ceken özelligi, en zora düstügü anlarda bile ama orasını ama burasını kullanarak top celiyo. Demem o ki, fizigini bu denli müthis kullanan bir kaleciye, ama aynı zamanda hatırı sayılır bir süredir ciddi mac yapmamıs bir kaleciye tolerans göstermek gerekli. Hemen asılıp kesilmemesi kimsenin degil, Galatasaray'ın menfaatine olur. Hagi'nin hemen ilk 11'e alacagınıda düsünmüyorum zira.

Zapata'nın izledigim maclarda dikkatimi ceken özelligi, en zora düstügü anlarda bile ama orasını ama burasını kullanarak top celiyo. Demem o ki, fizigini bu denli müthis kullanan bir kaleciye, ama aynı zamanda hatırı sayılır bir süredir ciddi mac yapmamıs bir kaleciye tolerans göstermek gerekli. Hemen asılıp kesilmemesi kimsenin degil, Galatasaray'ın menfaatine olur. Hagi'nin hemen ilk 11'e alacagınıda düsünmüyorum zira.

mete zapata galatasarayda konusunda yazıdğım yorum için milletin dediğini tekrarlayıp durma falan demişsin ama önceki yazdıklarıma bakarsan siyahi kaleciler konusundaki fikirlerimin ne kadar eskiye dayandığını görebilirsin. tarihte 1tane iyi siyahi kaleci olmadığını bir kez daha ispatlanması için getirilen zapata bu tezi bi çok kez doğruluyacak bir yığın hata yapacaktır. en iyi maçını çıkartırken elindeki topu kaçıracak ve maçı kaybetmemize neden olacak. yada top degaj dikiyim derken adama vurdurup kalemize girecek. bu adamı alcağımıza kalede ufuğa şans vermeye devam ederdim. şu an volkanı volkan yapan ona verilen büyük şanslardır.

Gelmesi çok tartışıldı. Ama taraftarın gözünde fazla kredisinin olduğunu düşünmüyorum ben açıkçası. Oynayacağı ilk maçlardaki performansı Galatasaray'daki geleceğini belirler diye düşünüyorum. Hele bu maçlarda kayıplar yaşarsak fatura ona çıkabilir. Umarım faydalı işler başarır. Galatasaray'ımız için Hayırlısı olsun.

mete zapata galatasarayda konusunda yazıdğım yorum için milletin dediğini tekrarlayıp durma falan demişsin ama önceki yazdıklarıma bakarsan siyahi kaleciler konusundaki fikirlerimin ne kadar eskiye dayandığını görebilirsin. tarihte 1tane iyi siyahi kaleci olmadığını bir kez daha ispatlanması için getirilen zapata bu tezi bi çok kez doğruluyacak bir yığın hata yapacaktır. en iyi maçını çıkartırken elindeki topu kaçıracak ve maçı kaybetmemize neden olacak. yada top degaj dikiyim derken adama vurdurup kalemize girecek. bu adamı alcağımıza kalede ufuğa şans vermeye devam ederdim. şu an volkanı volkan yapan ona verilen büyük şanslardır.

Eskilerden Moacyr Barbosa, daha yenilerden Dida ve Helton gibiler ne oluyor peki? :)

Halen ufuk icin sans,aykut icin sans isteyip durmayin Allah askina,zapata iyi bir kalecimidir,degilmidir bilmem(youtube da genelde kötü diyebilecegimiz videolar var) ama ufukda,aykut da gelisim sürecini gecirmis,kapasitesinin son noktasi ile oynayan kalecilerdir,bundan daha ileri gidebileceklerini sanmiyorum,ikiside en iyi maclarinda bile olmayacak hatalara imza atmislardir,sansimiza cok kötü olduklari cogu macdan puan almis oldugumuzdan cok asiri göze batmamislardir,gönül isterdiki paraya kiyip,gercekten cok saglam bir kaleci alabilseydik ama bu zapata belki tutar,insallahda tutar,fazla ümidim olmasada insalllah,masallah ile bekleyip görelim,kimi almisiz.

Üst Alt