#9 Elano Blumer - Sayfa 128 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Uh bruh...

"Manchester City'den ayrılarak Galatasaray'a gittiğimde, sözleşmeme turnuvaya hazırlanabilmem için bir ay içinde en fazla üç maçta oynama maddesi ekletmiştim. Yani birçok maçta yedek kulübesindeydim. Brezilya basını bu durumu öfkeyle karşıladı çünkü anlamamışlardı. Ama ben evde hazırlıklarımı yapıyordum. Psikolojik ve fiziksel olarak hazırlanıp beslenmeme dikkat ediyordum. Dunga da bunu biliyordu. Türkiye'ye giderken de ona danışmıştım." dedi.

Bize geldiğinde yaşı 28'di, Brezilya Milli Takımı'nın direkt oyuncusuydu ve Manchester City gibi bir kulüpten gelmişti. O dönem için mükemmel bir transferdi. O dönem gerçekten de çok iyi bir hücum hattımız vardı. Arda, Keita, Kewell, Baros, Nonda, Elano. Bu kadronun başarısız olmasının en büyük sebebi orta saha hattının ve savunmanın yetersizliği, ayrıca iyi bir kaleciye sahip olamamamız.

Avrupa deplasmanlarında son 10 sezonda sadece Schalke, Cluj ve Braga'yı yenmiş olmamız üzücü değil mi? Bu da 2009 yılından

Son 10 sezonu baz alırsak 2011'deki öneleme maçları falan da var gerçi de,haklısın.Bu Schalke-Cluj-Braga maçları da aynı sezonda bir de.Sadece 1 sezonda deplasman galibiyetimiz var yani.

2008-2009'daki Benfica ve Hertha Berlin maçları da iyiydi

En iyi performansını gösterdiği maç, Ekim 2010'da oynadığımız Fenerbahçe derbisiydi. Maçın ilk dakikalarında Pino'ya sağ ayağının dışıyla attığı pas mükemmeldi. 00:55

Üst Alt