90. Oscar Adayları Açıklandı: 'The Shape of Water' 13 Dalda Aday Gösterildi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

90. Oscar Adayları Açıklandı: 'The Shape of Water' 13 Dalda Aday Gösterildi

,Hw4lj3JBTE-YuUrb5JJlvQ.jpg

90. Akademi Ödüllerinin adayları Los Angeles'da açıklandı. The Shape of Water 13 dalda aday gösterilerek listenin başına geçerken, Dunkirk 8 ve Three Billboards 7 dalda aday oldular.

En iyi film dalında diğer adaylar Call Me By Your Name, Darkest Hour, Get Out, Lady Bird, Phantom Thread, The Post oldu.

En iyi yönetmen adayları da benzer bir listeyi takip ediyor:
Dunkirk ile Christopher Nolan, Get Out ile Jordan Peele, Lady Bird ile Greta Gerwig, Phantom Thread ile Paul Thomas Anderson ve The Shape of Water ile Guillermo del Toro.

Filmi bir çok dalda ödüle aday gösterilmesine karşın Three Billboards'un yönetmeni Martin McDonagh en iyi yönetmen ödülüne aday gösterilmedi.

En iyi kadın oyuncu dalında
The Shape of Water'daki rolüyle Sally Hawkins, Three Billboards outside Ebbing, Missouri'deki rolüyle Frances McDormand, I,Tonya'daki rolüyle Margot Robbie, Lady Bird'deki rolüyle Saoirse Ronan ve The Post'daki rolüyle Meryl Streep yarışacak.

En iyi erkek oyuncu adayları ise Timothee Chalamet, Daniel Day Lewis, Daniel Kaluuya, Gary OIdman ve Denzel Washington.

Yabancı dilde en iyi film adaylarının A Fantastic Woman, The Insult, Loveless, On Body and Soul ve The Square olduğu açıklandı.

Bu dalda Fatih Akın'ın Almanya'dan yarışmaya giren In the Fade ya da Solgun filmi de aday adayları arasındaydı.

2018 yılı Oscar adaylarını Akademi'nin Samuel Goldwyn Tiyatro salonunda komedyen Tiffany Haddish ve Lord of the Rings'deki rolüyle bilinen aktör Andy Serkis açıkladılar.

Ödül töreni 4 Mart'ta yapılacak ve Jimmy Kimmel tarafından sunulacak.

BBC

lady birdin fragmani cok hos duruyor
onu mutlaka izlerim cikinca
get outu izledim de begenmedim ben pek
tüm dünya zencilere karsi tarzi bir filmdi yine

İzlediklerim

Get Out - tırt
The shape of water - eeh işte
Lady Bird - tırt ötesi
Call me by your name - tırt
Dunkirk - eeh işte

Oscar da zaten tırt bir organizasyona dönüştü.

Get Out bana göre içlerinde en iyisi. Three Bilboards da çok iyi. Shape of Water herşeyden biraz koyalım filmi, olmamış. Lady Bird, Call me by your name, Dunkirk ortalama.
En iyi film Three Bilboards ya da Shape of Water alır. Yönetmen Del Toro. Kadın oyuncu Frances Mcdormand erkeği de Gary Oldman alır.

get out filminde söylenenin aksine baya baya siyahi hayranlığı vardı yav.
onun dışında film güzel fakat oscar adaylığı abartı olmuş sanki.

Arkadaşlar korsan film izlemiyorum. (Son beş senedir oscar dönemi hariç.) çünkü yaşadığım şehre güzel kaliteli filmler gelmiyor. Kalitesiz Türk filmleri salonları esir almış durumda.

Bu aday filmleri izleyebilecek online site bulmakta her sene güçlük yaşıyor bayağı mesai harcıyorum. Aranızda bu filmleri online olarak izleyen mutlaka vardır. Rahatlıkla donmadan kaliteli bir şekilde izleyebileceğim bir site var mı? Yardımcı olursanız beni çok memnun edersiniz.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar korsan film izlemiyorum. (Son beş senedir oscar dönemi hariç.) çünkü yaşadığım şehre güzel kaliteli filmler gelmiyor. Kalitesiz Türk filmleri salonları esir almış durumda.

Bu aday filmleri izleyebilecek online site bulmakta her sene güçlük yaşıyor bayağı mesai harcıyorum. Aranızda bu filmleri online olarak izleyen mutlaka vardır. Rahatlıkla donmadan kaliteli bir şekilde izleyebileceğim bir site var mı? Yardımcı olursanız beni çok memnun edersiniz.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bugün gösterime giren filmlere baktım şehrimdeki. Ayla gösterimdeyse ailemi götürecektim. Enes Batur, hayal mi gerçek mi diye bir film gördüm. Şaka sandım. Youtubeta fragmanını izledim. Gözlerim kanadı.. Youtuber denilen mahlukatlar bile film çekmeye başlamış. 80ler erotik döneminden bile tehlikeli bir dönem. Cumali Ceber, Oha diyorum, Enes Batur. Tiksiniyorum yeni neslin zevklerinden, bir öğretmen olarak. Unutulmazfilmler/filmakinesi bu ikili iş görür.

aynı sıkıntı bende de var tom hanksin ve kate winsletin filmlerine yakındaki farklı bi şehre gidecektim hafta sonu için adamlar 1 hafta tuttu bu filmleri salonlarında baktığımda o yutubcu cocuk, avrupa yakasındaki herif ve deliha gösterime girmişti. bu tip yabancı filmleri yakalamak hakikaten zor.

Bugün gösterime giren filmlere baktım şehrimdeki. Ayla gösterimdeyse ailemi götürecektim. Enes Batur, hayal mi gerçek mi diye bir film gördüm. Şaka sandım. Youtubeta fragmanını izledim. Gözlerim kanadı.. Youtuber denilen mahlukatlar bile film çekmeye başlamış. 80ler erotik döneminden bile tehlikeli bir dönem. Cumali Ceber, Oha diyorum, Enes Batur. Tiksiniyorum yeni neslin zevklerinden, bir öğretmen olarak. Unutulmazfilmler/filmakinesi bu ikili iş görür.

aynı sıkıntı bende de var tom hanksin ve kate winsletin filmlerine yakındaki farklı bi şehre gidecektim hafta sonu için adamlar 1 hafta tuttu bu filmleri salonlarında baktığımda o yutubcu cocuk, avrupa yakasındaki herif ve deliha gösterime girmişti. bu tip yabancı filmleri yakalamak hakikaten zor.

Bundan ben çok ciddi bir şekilde şikayetçiyim. Sinema salonlarının müdürlerine durumu söylediğimde klasik cevabı verdiler

arz - talep

Bizim tercihlerimiz sanat eseri, şaheser demiyoruz. Kaliteli Türk filmlerine de saygımız sonsuz... Ama hiçbir amacı olmayan neden çekildiği belli olmayan filmleri haftalarca saatlerce salonda gösterirken bunun yanında yabancı gişe filmleri göstermemek rezalet. "Günde bir salonda bir seansta gösterin" dediğimde de maliyeti karşılamıyor dediler. Yanlış anlaşılmasın yaşadığım şehirde 4 büyük sinema 8 salondan 32 salon var. Hepsi birbirinin aynısı!

Büyülüfeneri çok özledim hem de çok.

Buyulu Fener

Üst Alt