#90 Mbaye Diagne (ARŞİV) - Sayfa 114 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ulan çapsız senden iyi boş konuşan mı var..
Almayın diyecek..Bu kadar basit..Aldında ne oldu..Ne değişti..
Rahat ol konu Fatih Terimi savunmaksa senden iyi savunurum.Fatih Terimin transfer yanlışları diagneyle sınırlı değil.Benim yaptığım yorumların aynısını yapmışsın .Hiçbir farkı yok.Ve bana tepki gösteriyorsun.Şu yorumlara bakınca kimin boş konuştuğu o kadar çok belli oluyor ki..Ama sen anlamazsın.

Ulan daha fazla hakaret etmek istemiyorum ama kesinlikle hakediyorsun.
Yahu benim düşündüğüm gibi düşünüyorsunda neden hemen zıplıyorsun..

Transferde yapılan basit hataların artık affedilir yanı kalmadı.Klüp batacak..Haberiniz yok.Senin gibi ne dediğini bilmeyen taraftarlar olunca başımızdaki iş bilmezlerin bu yaptıkları çok normal oluyor.
transferde hata her yerde vardır.Olacakda..Ama bizdeki gibi transferde başarısızlık, rezillik hiçbir yerde yoktur.Düünya üzerinde bizim düzeyimizde hiçbir klüp bu adam 10 milyon vermez..

Ben mi verdim ulan 10 milyonu ya da biz mi verdik , kaç kere yapılacak transferler için tepki gösterdik geri çevrildi gelmiş konuşuyorsun yok taraftar etti bitti sokayım o zaman o yönetime tamam mı taraftar istedi diye diagneye 10 milyon veren yönetimin taaa gerisini sen tamamla.

Gerçekten Diagne gibi forvetleri besleyebildiğin kadar performans gösterirler, hani abartmıyorum şu takım düzeninde değil Diagne eğer Falcao gelseydi durum yine farklı olmayacaktı

Hani anlarım Slimani gibi salak saçma goller kaçırsa, Burak gibi zırt pırt ofsayta yakalansa hatta Gomis gibi sürekli penaltı kaçırsa eleştireceğimiz somut şeyler olurdu. Taraftar tabi eleştirmekte haklı 10 mil.€ para saydığımız forvetten çok daha fazlasını bekliyorlar ama şu anda gerçekten gereksiz derecede yükleniyoruz Diagne 'ye

Evet Diagne 'de suçlu bu konuda belli ki dönem arasında bol bol yatmış fizik ve kondisyon olarak çok geriye gitmiş, ama hiçbir zaman öyle Elmander gibi hücum presi yapan, gelip orta sahaya kadar takım oyununa katılan bir forvet olmadı ki hiçbir zaman hatta pivot santrfor bile değil bildiğin düz ceza sahası golcüsü. Bu adamı ceza sahasına ne kadar yakın kullanırsan ne kadar çok topla buluşturursan o kadar katkı sağlar sana

Şu anda takımda en az topla buluşan takım arkadaşları tarafından en az beslenen oyuncu olmasına rağmen ilk 11 başladığı 4 lig maçında 3 gol 1 asisti var. Yahu Muslera bile Diagne 'den daha fazla topla buluşuyordur eminim bizim taraftarın yaptığı eleştiri "Diagne neden kendi kendine pas atıp gol atmıyor ki" demek gibi bir şey

Ayrıca takım arkadaşları kadar Fatih Terim de suçlu bence Diagne 'nin hala istediğimiz katkıyı verememiş olmasında. Fatih Terim her forveti aynı şekilde kullanmaya çalışıyor tıpkı Elmander gibi koşsun hücum pres yapsın gelsin orta sahaya top yapsın vs. ama her forvet aynı değildir hele ki elindeki ceza sahası golcüsünü böyle kullanmaya çalışırsan yazık olur adama. Haydi Diagne sizin dediğiniz gibi çöp yapamıyor diyelim Mitroglou da oynadığı zaman aynısı oluyor o da mı çöp ? haydi hepsini geçtim Gomis ile de aynısı olmuştu Fatih Terim döneminde Gomis de mi çöp ?

Bence olaylara tek taraflı bakmayı bırakmamız gerekiyor bazen bir oyuncunun performansında kendisi kadar teknik ekip ve takım arkadaşları da suçlu olabiliyor. Önümüzdeki sene hücum aksiyonlarında sıkça yer alan zorlayan arayan Emre Akbaba ile birlikte tam hazır şekilde oynadıkları zaman önemli işler yapacağına inanıyorum. Sol kanatta hem bencil hemde beynini kullanmayan Onyekuru yerine dolu dolu bir Trezeguet olursa istediği şeyleri çok daha rahat yapabileceğine inanıyorum. Merkez orta sahada Ndiaye-Fernando/Donk yerine takımı hücuma taşıyabilen hücum organizasyonlarında yer alan orta saha ikilisi ile daha rahat oynayabileceğini düşünüyorum ....

3 golün 2'si penaltı. onu muslera kullansa o dahi atabilir. diğer gol ise 5-0lık antalya maçı. ki son dakikalar herkes diagne'ye gol attırmaya çalıştı. ayrıca asist de o maçta. yani şuana kadar skora katkısı sıfır

XT1650 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
gecen sezon penaltilari kacirmaktan neler cektik, ya da ilk yarida (porto + akhisar). Birde antalya macinda assisti de 1-0 i getirdi

İyi durumda değil fiziksel olarak.

Kendisi tipik ceza alanı içi golcüsü. Bizim takım sürekli hareketli isimler ya da mücadele gücü yüksek pres yapan uzun forvetlere alışık olduğu için beklentiyi tam olarak karşılaması zor.

Yine de bu şekilde bile en az 17-18 gol atar sezon içinde.

Biz bu adami hangi akil mantikla aldik hala cözemiyorum.

Hadi bir hata yapiyorsun bunu aliyorsun da yaninda niye Mitroglou gibi bir adami aliyorsun, daha hareketli sprinter tarzinda bir adam alsana. Gercekten beyin tutulmasi.

Geçen bir arakdaşımız güzel açıklamıştı 2.yarı rakip sahada oynadığımız tek maç içerdeki Ts maçıydı ve ilk yarı Diagne net 3 pozisyon kaçırmıştı...Bu pozisyonlara biraz da kendi yeteneğiyle girdi belhandanın pasını göğüsle önüne alışı vuruşu usta işiydi bazen olmayınca olmuyor..Bu tarz baskılı futbol oynayamayınca Diagne gibi adamlar etkisizleşiyor.. Şu anki futbolumuza robinho gibi gezgin adamlar çok daha uygun Diagneyi aldıysan biraz da ona göre oynayacaksın..
Ha şunu da söyleyeyim suç takımın sistemin değil Diagne mental olarak sıkıntılı bir oyuncu gol atamadıkça topla buluşamadıkça çok düşüyor oyundan ..Şu ana kadar net biçimde bonservisinin altında ezildi ama öyle böyle 10 milyon temiz bonservis ödendi sene sonuna kadar destek olup iyi bir performans göstermesini bekleyeceğiz mecburen..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt