A Grubu M:1 | Fransa 2-1 Romanya | M.S | 10 Haziran | TRT 1 - Sayfa 35 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

A Grubu M:1 | Fransa 2-1 Romanya | M.S | 10 Haziran | TRT 1

Sömürge diyorsunuz da adamlar futbol egitimlerini fransa da almislar,fransa'nin buldugu ve cikardigi yetenekler

Sömürge diyorsunuz da adamlar futbol egitimlerini fransa da almislar,fransa'nin buldugu ve cikardigi yetenekler
Aynı eğitimi Fransız çocukları da alıyor ama bu kadar kaliteli fransız kökenli topçu çıkmıyor
Çıksa da çok nadir çıkıyor.
Fransa'nın ligini de milli takımını da hep bu Afrikalılar sırtlıyor valla

Haksızlık bu bana göre bütün afrika ülkelerinin en iyilerini topluyorlar resmen
Hani bi sınırı olur 2-3 oyuncu devşirilebilir ama takım komple afrika karması
Bu ne kadar adil?

Eğer bu sömürge afrika ülkelerinin oyuncularını kullanmasalar en ufak bi başarı bile yakalayamazlar

Son düzenleme:
CknksEFUgAAa_Mq.jpg

Aynı eğitimi Fransız çocukları da alıyor ama bu kadar kaliteli fransız kökenli topçu çıkmıyor
Çıksa da çok nadir çıkıyor.

Bu ne kadar adil?

Eğer bu sömürge afrika ülkelerinin oyuncularını kullanmasalar en ufak bi başarı bile yakalayamazlar
Öyle de burda arkadaşın dediği gibi ciddi emek var eğitimde bir federasyonun.
Afrikalı kökenli fransız vatandaşlar fiziken daha güçlü olmaları önde tutuyor tabiki genelikle seçimlerde.
Ha birisi o ülke için oynamak niyetli değilse oynamaması gerekir.

Bu ne kadar adil?

Hic haksizlik diil. Bi kere o zaman egitim, altyapi ve kariyerlerini de almasinlar cocuk yasta afrikaya sutlasinlar bunlari. Bana gore asil haksizlik bu bazi Afrikalilarin ve Avrupadaki Turklerin Afrika ve Turkiye milli takimlarini secmesine izin verilmesi. Adamlar sana o kadsr yatirim yapiyor sans veriyor egitim veriyor ligkerinde oynuyorsun ekmegini yiyorsun.

Ayrica gocmen ulkesi bunlar. Madem ulkene gocmen olarak geliyor tabi ki o ulkeyi temsil edicek.

Ayni mantiga gire Arjantin ve Uruguayli futbolcularin Italya ve Ispanyayi secmesi gerek. Arjantinli ve Uruguayli diye bisey yok cunku, Arjantin nufusunun yuzde 98'i Uruguay'in yuzde 90'i gocmen, cogu da Italyan, ayni Mesut Ozil'in Turk oldugu gibi Messi Mascerano Simeone filan hepsi babasi dedesi vs Itakyadan goc etmis Italyan. Brezilya milli takimi da olmamali onlar da ya gocmen ya da yari gocmen melez

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Abi 4-3-1-2 oynanacak sistem değil ya. Bizde F.t döneminde oynuyorduk ama bokum gibi geçiyordu maçlar. Adamların üstün bi orta sahası var Payet süper, forvetleri iyi onlar bile tam organize olamıyorlar bu sistemde oyunu bi türlü açamıyorsun çünkü. Bu kadroyla zaten bi şekilde sonuç alırlar ama maçları böyle bokum gibi geçer.

Hic haksizlik diil. Bi kere o zaman egitim, altyapi ve kariyerlerini de almasinlar cocuk yasta afrikaya sutlasinlar bunlari. Bana gore asil haksizlik bu bazi Afrikalilarin ve Avrupadaki Turklerin Afrika ve Turkiye milli takimlarini secmesine izin verilmesi. Adamlar sana o kadsr yatirim yapiyor sans veriyor egitim veriyor ligkerinde oynuyorsun ekmegini yiyorsun.

Ayrica gocmen ulkesi bunlar. Madem ulkene gocmen olarak geliyor tabi ki o ulkeyi temsil edicek.

Ayni mantiga gire Arjantin ve Uruguayli futbolcularin Italya ve Ispanyayi secmesi gerek. Arjantinli ve Uruguayli diye bisey yok cunku, Arjantin nufusunun yuzde 98'i Uruguay'in yuzde 90'i gocmen, cogu da Italyan, ayni Mesut Ozil'in Turk oldugu gibi Messi Mascerano Simeone filan hepsi babasi dedesi vs Itakyadan goc etmis Italyan. Brezilya milli takimi da olmamali onlar da ya gocmen ya da yari gocmen melez

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Hiç bir ülke bu avantaja sahip değil.
Milli takımlar arasında kulüp takımlarının transfer avantajına sahip gibi takım oluşturabilen bir takım var ortada

Mesela Almanya'nın Avrupa kıtasının en iyilerini toplaması gibi bir durum bu ve bence gayette haksızlık

Şu da var Almanya'da da devşirme oyuncular var fakat onlar Alman oyuncu da yetiştiriyorlar çokça.
Onlara laf edilmez mesela, zaten ben bir sınırı olmalı diyorum 2-3 tane bu şekilde seçebilmek lazım mesela en fazla

O eğitim süper de niye fransızlar yetenekli futbolcu olarak çıkamıyor da sadece Afrikalılar milli takımlarını ve liglerini sırtlıyor?
Alt yapının elbette ki katkısı olur ama bu fransız alt yapısının sihirli değneği neden fransız oyuncular için işlemiyor?

Diğer verdiğin örnekteki ülkeler bir kıtanın karmasını oluşturmuyorlar ki benim demek istediğimle alakası yok

Olaylara biraz fransız kaldım hazard ve benzema nerelerde yahu ?bu fransa iş yapamaz gibi duruyor ilk yarıyı izledim neredeyse ceza sahasına giremediler

Üst Alt