a milli takım savunma hattı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Avrupa'nın en elit milli takım savunmaları arasına girer net şekilde.
Aynı kalitede orta saha ve hücum hattına sahip olsak zaten, turnuvalarda şampiyonluğu konuşuyor olurduk.

sol bek kötü ama geri kalanının öndeki 6 numarayla ilişkili olduğunu düşünüyorum. arkadakiler biraz kazma ama atletizm ve birebir karşılamada hakikaten maharetli adamlar. ozan'ından merih'ine kadar hepsi öyle. ama sen bu adamların önüne 3. stoper gibi okay'ı da atarsan ne adam akıllı top çıkartırsın, ne de 6 ayda bir buluştuğun ortamda kendi sahandaki saha paylaşımını kolay yaparsın. öne ozan-irfancan'ı at, arkaya taylan'ı koy en azından hem topu tutarsın, hem de 25 gibi bi yaş ortalamasına sahip 3'lüyle basmadık yer bırakmazsın. bugün çağlar-merih top çıkarmaya çalışırkne bana kıran girdi resmen. herif sonra gitti bi de okay yerine stoper kaan aldı 75'te. elde bu kadar kıymetli oyuncular varken değerini veremeyen adam şutlanmalı. bu nüvenin önünde uzun bir gelecek var ama şenol kendini bulsun diye 2-3 turnuvada rezilleri oynayacak kadar da lüksümüz yok.

en zayıf halkan kadarsın yani bugün umut golde yere yatmasa belki direnirdi mt
fena değil müdafa hattı ama kenanı 2. bek gibi oynatıp önüne okay ve ozanı koymak gerekiyorsa iyi müdafa için, o zmn defansın iyi olmasının da bi meali kalmaz
hırvatistan maçı vardı bi ara bjknin kör diye gönderdiği herif oynamıştı gayet de iyiydi
takımcana iyi olmak mühim olan

Orta daha aşırı pasif bizim dombili ozan ve yaydan çıkmayan okay ile olmaz, bunların arkasında bugün bonucci chellini olsa onlarda kevgire dönerdi.

Orta daha aşırı pasif bizim dombili ozan ve yaydan çıkmayan okay ile olmaz, bunların arkasında bugün bonucci chellini olsa onlarda kevgire dönerdi.
Onlardan daha iyi savunmacı yokki orta saha için

Ozan topçu değil gözümde de onun gibi tempo katacak ve sürpriz şut atacak topçu yok Hakan dışında

Okay da 6 numara oynuyor belki Kaan olabilirdi onun yerine.

Kim oynamali reis
Okaya ozana ben de sovdum de yerine kimi oynatcagzi
işte knk orada hoca devreye girecek fark yaratacak, elimizde elmas gibi def oyuncuları var neden 5li veya 3 lü savunma dizilişleri oynamıyoruz gayet oynanabilir. 4lü sistem nedense sanki allah emri hiç değişmiyor bizde.

Bir de by şenol kanata düz bir adam artıyor kenan gibi sistem tümden tıkanıyor.

Onlardan daha iyi savunmacı yokki orta saha için

Ozan topçu değil gözümde de onun gibi tempo katacak ve sürpriz şut atacak topçu yok Hakan dışında

Okay da 6 numara oynuyor belki Kaan olabilirdi onun yerine.
Reyz samiye yazdığım gibi 5 li veya 3lü savunma dizilişli bir sistem lazım. Savunma oyuncularımız bu kadar iyiyken yapacağımız bence bu olmalı.

Reyz samiye yazdığım gibi 5 li veya 3lü savunma dizilişli bir sistem lazım. Savunma oyuncularımız bu kadar iyiyken yapacağımız bence bu olmalı.
3lü diziliş için sistem lazım

Biz ne oynuyoruzki

Fransa maçı dahil tek oynadığımız topla hızlı çık kontra yap, duran toptan gol at.

İçerde iki maçı 90da zoraki aldık zaten.

Duran toplar olmasa Şenol'u elli kere gönderirlerdi turnuvaya da katılamazdık.

2002ye bakıyoruz yine aynı ama işte şanslı herif hem iyi kadroları yakalıyor hem de kazandığı maçlarda şans faktörü var.

Nerde 2015teki tabanca gibi oynayan Bursa takımı, başarılı olamasa da iyi top oynattığını da henüz göremedik.

En iyisi Kaan Ayhan olabilir.

Merih dengesiz
Çağlar formsuz
Kabak değişken

Sol bek kötü

Sağ bek iyi ama baskın oyun gelmiyor.
defans hattina yonelik gordugum en isabetli yorum.

hatta tek tek daha da detaya inebiliriz. caglar topla one cikma konusu, keza bu macta yaptigi one topla cikarken baski olsun olmasin onu acikken topu rakibe iki defa hediye edip kalemizde tehlikeler gormemizle sonuclanmasi...
cezasahamizda yan hava toplarda kritik iskalar yapmasi-ki bu macta iki defa yapti birinde kale gecit vermedi digerinde yandan auta gitti kafa vuruslari. benzer hatalari hollanda macinda da yapti letonya macinda da keza...

merih'in defosu ozellikle bu tur rakip forvet profillerinde ortaya kolay cikabiliyor.
birde, top ayagindayken topu rakibe hediye olarak bir kez yapti. diger paslari yana geriye idi... bu sezon kendi takiminda gerektigi kadar sure alamamis olmasi da cabasi...
-kabak liverpol ozelinde gozlemledigim, rakibi karsilarken-ki zamanlama da kararsiz kalmasi, kimi zaman rakibe alan verip yetisememesi, kimi zaman gelen rakip atak paslarini iska gecmesi dolayisiyla eksik kaliyordu diger oyunculara gore liverpool de.
eksiklerine ragmen, kaan la beraber topla hasir nesirligi en iyi stoperimiz kendisi oldugunu dusunuyorum suanki haliyle bile.
baskida en azindan merih ve caglar'in italya macinda dustukleri duruma dusmezdi top ayagindayken.

sol bek umut ozellikle ikinci yari defolari net goruldu kanimca.

turnuva oncesinde sag bek en formda defans oyuncumuzdu,sezonsal anlamda peak donemini yasadi... bu mac ozelinde ise ozellikle ilk yarida nerdeyse merihle yapisik stoper gibi oynadi -kendi bolgesinde kenan sag bek gibi rakibi kovaladi,karsiladi vs.

sonraki macta tahminim degisim belki kaan girer ilk onbire..... stoper olarak mi dm mi vs, orasi hocanin tercihi olur .

Defansa tek tek baktımızda umut hariç iyi sıkıntı orta sahada ozan Zaten direk 10 kişi bırakıyor okay istikrarsız yusuf aynı şekilde istikrarsız orta saha çökünce yapacak birşey kalmıyo

3lü diziliş için sistem lazım

Biz ne oynuyoruzki

Fransa maçı dahil tek oynadığımız topla hızlı çık kontra yap, duran toptan gol at.

İçerde iki maçı 90da zoraki aldık zaten.

Duran toplar olmasa Şenol'u elli kere gönderirlerdi turnuvaya da katılamazdık.

2002ye bakıyoruz yine aynı ama işte şanslı herif hem iyi kadroları yakalıyor hem de kazandığı maçlarda şans faktörü var.

Nerde 2015teki tabanca gibi oynayan Bursa takımı, başarılı olamasa da iyi top oynattığını da henüz göremedik.
Şenol konusunda katılıyorum bana göre hoca filan değil. Karakter olarakta zerre sevmiyorum. Galasaraf taraftarı dışında da eleştiren yok o açıdanda çok ballı.

Mesala Umut yerine sol bekte Çağlar'ı oynatırdım ben bu maçta. Bu gibi aksiyonları milli takım hocasının alabilmesi lazım. Ama adam ezber Bjk zamanı Olcay neyse şimdi Kenan o. Ne işe yarıyor kimse çözemiyor. Defansif kanatsa oynadığı sistem ve diziliş yanlış. Yeminle bir sistemi olan milli takım istiyorum.

Geçen hazırlık maçında demiştim bence Mert Müldür solda denenebilir.

Umut gerçekten çok yetersiz. Kaan da stopere geçmeli, içlerinde şu an en derli toplu oynayan o.

Tabi ki elimizdeki malzemeye en uygun olani bulalim ama ziyan olacak diye yanlis sistemle oynayip bu guzel jenerasyonun icine etmeyelim. Zira sahanin diger pozisyonlarinda uclu savunmaya uygun elemanlar yoksa bi ise yaramaz. Senol bizim gibi bunlari dusunuyor mudur yoksa fiskisini yudumlayip sezlonguna uzanmis Schopenhauer mi okuyordur bilinmez. Adamin full time isi MT direktoru olmak ama arada sirada acilislara katilip yabanci sinirindan dem vurmaktan bunlari dusunmeye firsati yoktur gibime geliyor.
Ne dediysek o. Agzina sicti birakti senor.

Üst Alt