Abdullah Avcı: "Bence Emre Belözoğlu, James'den daha kaliteli özelliklere sahip" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Abdullah Avcı: "Bence Emre Belözoğlu, James'den daha kaliteli özelliklere sahip"

Abdullah Avcı: Aralık ayında iki yardımcımı Manchester City’e yolladım. Performans ve analiz konusunda Guardiola neler yapıyor. Bu takım, bu kadar teknik kapasitesi ve kalitesi yüksek bir oyun ortaya koyarken nasıl bu kadar fiziksel olarak da iyi olabiliyor bunun üzerine çalıştık

Abdullah Avcı: Rakibe göre, plana göre, maça göre değiştirdik hep oyuncuları. Buna rotasyon demiyorum. Her ne kadar Avrupa’da da bu değişimleri yaptığımız için eleştirilsek de hala insanların ağzında dolaşıyor.

Abdullah Avcı: Ben bu konuyu antrenör seminerinde bir sunum halinde anlattım. Avrupalılar tarafından da takdir kazandı. Birçok hoca benden bu sunumu istedi. Oyuncuların yorgunluk testleri, sakatlanma risklerini paylaştık ama insanımıza anlatamadık.

Abdullah Avcı: Barış, normalde olması gereken bir transferdi bizim için. Altınordu ile çok iyi bir iletişimim var. Fenerbahçe’nin aldığı oyuncular Barış ve Berke de talip olduğumuz oyunculardı. Ancak işin ekonomik tarafı bize uymadı.

Abdullah Avcı: Emre Akbaba’yla bizim hikayemiz 2014’te başladı. O zaman Antalya’nın oyuncusuydu. Çok yüksek bir rakam istediler. O dönemde çok tanınan bir oyuncu da değildi. Geçen sene devre arasında girişimlerimiz oldu. Teknik kapasitesi yüksek oyuncularla oynamayı seviyorum.

Abdullah Avcı: Bana göre Emre, James Rodriguez’den 3 kat daha kaliteli özelliklere sahip. Yani Emre şu an 20 yaşında olsa değeri 100 milyon Euro olurdu herhalde.

Abdullah Avcı: Hepimizin hataları var. Arda’nın da var tabii ki. Bence önemli olan bu hataları görüp de gösterdiği çaba. Ben buna bakarım. Şu anda da inanılmaz bir çabası var bu konuda.

Abdullah Avcı: Başakşehir’e karşı duygusal bağı var. Barcelona’dan buraya gelmek kolay değil. ‘Evet’ dese İngiltere’ye ya da İtalya’ya rahatlıkla gidebilirdi. Bana karşı, başkana karşı, Emre abisine karşı bağı var. Böyle bir tercih kullandı. Sakatlığının geçmesini bekliyoruz.

Abdullah Avcı: Emre ‘15 bin taraftarımız olsa 80 puan alırdık’ demiş, iyi söylemiş. Ben 7-8 bine de razıyım. Bu bir gerçek. 4 sene evvel sıfır seyirciydi. Bugün 3-4 bine ulaştık, 7-8 de oluyor. Her şeyden önce kaliteli seyirci istiyorum. Rakibi de alkışlasın seyirci.

Abdullah Avcı: VAR sistemine teknik adam olarak çok destek veriyorum. Sahada provokasyonlar azalacak. Teknoloji bu kadar hayatımızın içindeyken buna neden karşı duracağız. Daha adaletli kararlar olacak. Geçen sene birçok net hata vardı, bunların önüne geçeceğiz.

881D4m.gif

Avcı'nın sürekli taktik bilgisi üzerinden şov yapması cidden canımı sıkıyor. Sanki bir kendin biliyorsun bu işleri arkadaş. Aykut Kocaman'ın da Şenol'un da en az bunun kadar taktik bilgisi var ama onlar bu kısım üzerinden ego tatmin etmiyorlar. Usta taktisyen olarak anılmak niyeti sanırım bu hocanın, başka açıklama bulamıyorum. Avrupada yaptığı kötü rotasyondan bile kendine bir övgü çıkartmış. Dünyanın neresinde hangi hoca avrupa ligi maçlarında 7-8 kişilik rotasyon yapıyor bir akıllı sen misin sanki şampiyon oldun ligde hasbama bak. Akbaba'yı kafalamak içinde iyi çalışmış bravo. Bu vizyon şovundan sonra kesin formanızı giyer artık.

not : EMPEROR bu 2.sınıf adamlardan ayrı tutulup versusa dahil edilmemiştir.

Avcı'nın sürekli taktik bilgisi üzerinden şov yapması cidden canımı sıkıyor. Sanki bir kendin biliyorsun bu işleri arkadaş. Aykut Kocaman'ın da Şenol'un da en az bunun kadar taktik bilgisi var ama onlar bu kısım üzerinden ego tatmin etmiyorlar. Usta taktisyen olarak anılmak niyeti sanırım bu hocanın, başka açıklama bulamıyorum. Avrupada yaptığı kötü rotasyondan bile kendine bir övgü çıkartmış. Dünyanın neresinde hangi hoca resmi maçlarda 7-8 kişilik rotasyon yapıyor bir akıllı sen misin sanki şampiyon oldun ligde hasbama bak. Akbaba'yı kafalamak içinde iyi çalışmış bravo. Bu vizyon şovundan sonra kesin formanızı giyer artık.

not : EMPEROR bu 2.sınıf adamlardan ayrı tutulup versusa dahil edilmemiştir.
Kariyerinde herhangi bir somut (kupa) başarısı olmadığı için çeneye vuruyor bence. :D

Sanki orada diğer Emre'den bahsediyor. Yaş olayı falan Belezoğlu'dan mı bahsediyor ben öyle algıladım.

Akbaba'nın yaşı daha 25 en güzel dönemleri futbol için. Akbaba'dan bahsediyorsa saçma olmuş bence.

Üst Alt