Abdurrahim Albayrak - Sayfa 146 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
fair play yalniz sahada olmaz
bu iste kaybetmekte var kazanmakta
dogru yapmakta yanlista var
ama her görevinde takim sampion oluyorsada
saygiyi,da sonuna kadar hak ediyor....

Başkan, Muslera bile "Abdurrahim bey olmasa Falcao olmazdı" dediğine göre hep birlikte çenemizi kapatmalıyız. Benim kendisine bir özür borcum yok ama özür dilenmesi gereken çok şey söylendi forumda. Falcao gelmese bile Florya'da olması gerektiğini çokca söyledim ama yangın tayfayı dindiremedik bir türlü. Kendisi çok büyük bir Galatasaraylıdır. Ailesi ile düzenini, arasını bozacak kadar.

Kendisi bu yaz daha deneyimli bir yönetici oldu. Sütten ağzı yandı. Artık transfer konusunda ağzını açmaz, gereksiz işlere girmez diye düşünüyorum. Fatih hocanın taraftarın sert eleştirilerine set çekmesini beklerdim biraz. Set çekti ama geç kaldı. 21 hafta forvetsiz bırakılırken de kendisi yalnızdı tabi onu da unutmayalım.

Güzel insan hasılı.

Ne yazık ki savunma hattımız hala biraz patates. Sağbek hariç yakın tipte oyuncuyla kapatabileceğimiz yer yok. Hadi Donk-Nzonzi'yle bir de sol stoper diyelim ama Luyindama-Nagatomo şu aşamada elzem oyuncular gözüküyor. Gerçi Linnes kiralanmayıp sözleşmesi dondurulursa Allah korusun aksi bir durumda hemen kazandırılabilir takıma. O yüzden en azından şu andaki kadroya göre sol bekte de alternatif var. Yine de Kolarov kalibresinde sol bek ve Mert Çetin tarzı potansiyelli bir yerli stoperle alış tarafında kusursuz transfer dönemi olurdu doğrusu. Satış kısmında ise her türlü çuvalladık maalesef. Belhanda'yı hocanın sevdiği belli, piyasası varken bile göndermedi. Ama 30 gollü Diagne'yi FFP'yi tutturmak için güç bela kiralamak, kıçı kırık Başakşehir sistem topçusu Visca için 10-12'leri kapıdan çevirirken ligin en değerli oyuncusu Feghouli için bir adam akıllı teklif getirememek, Linnes'i Avrupa'da oynayabileceği bir takım yerine şark kurnazı Kasımpaşa'ya beleşe itelemeye çalışmak iyi işler olmadı. Şu yaz transfer döneminde en azından Belhanda-Feghouli ikilisinden +20 teklif getirmelilerdi masaya. Oyuncuların kalmasıyla ilgili bir sıkıntım yok, bilhassa Feghouli'nin ama Galatasaray'ın artık satışta da daha maharetli bir kulüp haline gelmesi gerekir.

Onun dışında yaptığı transferlerden ziyade yöneticilik yaptığı her dönemde elini korkak alıştırmayıp sağa sola para saçan bir yönetici olarak bilinirken Falcao gibi kariyeri 5 milyona, Lemina'yı 2 milyona ikna edip halen nasıl olduğunu idrak edemediğim şekilde Zonzi'yi 2 yıllığına kiralaması muazzam transfer işleri. Geçen yıl dandik Alan, sorunlu Modeste peşinde koşup Diagne'ye tamah eden adamın bu yıl Falcao arkasına Andone'yi getirebilecek kadar çaba göstermesi de hatalarından ders aldığının göstergesi. Sonuçta Avrupa'da isimli bir sportif direktörün Temmuz'un ortasında yaptığı işleri transferin son günü bitirdi. Bu da işin bir diğer boyutu. Ama biz o Avrupa kulüplerine göre hem bütçe, hem de prestij olarak çok geride olduğumuzdan bu transferlerin son günde de olsa bitmesi önemli iş. Dediğim gibi savunma bölgemiz halen çok sorunlu, Belhanda-Feghouli'nin kalması ise yabancı sınırının sıkıntı çıkarmadığı, bütçeyi uydurabildiğimiz dönemde Fatih hocanın şansı oldu. Sonuçta bu oyuncuların maaşını ödemek bir dert ama oynatıp oynatmamak sadece hocanın insiyatifinde. Müthiş transfer döneminden 1-2 iyi satış ve bir sol stoper-sol bek oynayabilecek kaliteli oyuncu eksiğinde kaldık, yine de bu kadarını bile yerine getirdiği için kendisine teşekkür ediyorum.

Garip bi adam. Galatasaray tarihinin en rezalet transfer dönemlerinden birinde de başrol kendisi, en iyi transfer dönemlerinden birinde de başrol kendisi. Fakat unutulmaması gereken çok önemli bir nokta da bu adam varken başarı olduğu gerçeği. Seviyoruz seni başkan :-)

Onun dışında yaptığı transferlerden ziyade yöneticilik yaptığı her dönemde elini korkak alıştırmayıp sağa sola para saçan bir yönetici olarak bilinirken Falcao gibi kariyeri 5 milyona, Lemina'yı 2 milyona ikna edip halen nasıl olduğunu idrak edemediğim şekilde Zonzi'yi 2 yıllığına kiralaması muazzam transfer işleri.

Bu biraz yanlis bilinen bir durum. steoreotype uydugu icin bir cok transferden sorumlu olmamasina ragmen, sorumlu tutulmustur. Bunlardan bir tanesi de Amrabat, süreci iyi hatirliyorum. Albayrak daha 5 milyon avroyu duyunca irkildigi bir aciklama yapmisti canli canli. 5 milyon avroyu bile büyük bir para olarak görüyordu. Bu da Fatih Terim´in koydugu sinirdi.
Sonrasi zaten malum, ne olduysa Ünal Aysal´in Kayserispor Baskani ile bizzat gröstükten sonra oldu... Sürece abdullah gül, ali sabanci gibi isimler de dahil olmustu.

Diagne transferi de elimizi korkak alistirdigimiz icin o fiyatlara gerceklesti. Diagne planlanmis bir transfer degildi. Ama transferler olmadi, hoca zor duruma düstü, ve sonra riskli bir karar dogrultusunda ligin en cok gol atan oyuncusu transfer edildi. En kötü FFP´den dolayi parayi döndürürüz dediler orada. Bu yine Apo´nun tek aldigi bir karar degildir. Hoca´nin onayi ile alinmistir, ama yine bizzati zorunluluktan dogmus bir son dakika hamlesidir.

Bir cok konuda da Fatih Terim´i elestiremeyenler, gidip Apo´ya salladigi gercegi de var. Akbaba transferi gibi, hoca o parayi fazla bulsa, aldirmazdi.

1.5 senedir, zaten bedavaya oyuncu almaya ugrasiyorlar zaten, bu transfer döneminde bile anca son günde oldu, ve yine eller bos dönebilirdi.

Bu biraz yanlis bilinen bir durum. steoreotype uydugu icin bir cok transferden sorumlu olmamasina ragmen, sorumlu tutulmustur. Bunlardan bir tanesi de Amrabat, süreci iyi hatirliyorum. Albayrak daha 5 milyon avroyu duyunca irkildigi bir aciklama yapmisti canli canli. 5 milyon avroyu bile büyük bir para olarak görüyordu. Bu da Fatih Terim´in koydugu sinirdi.
Sonrasi zaten malum, ne olduysa Ünal Aysal´in Kayserispor Baskani ile bizzat gröstükten sonra oldu... Sürece abdullah gül, ali sabanci gibi isimler de dahil olmustu.

Diagne transferi de elimizi korkak alistirdigimiz icin o fiyatlara gerceklesti. Diagne planlanmis bir transfer degildi. Ama transferler olmadi, hoca zor duruma düstü, ve sonra riskli bir karar dogrultusunda ligin en cok gol atan oyuncusu transfer edildi. En kötü FFP´den dolayi parayi döndürürüz dediler orada. Bu yine Apo´nun tek aldigi bir karar degildir. Hoca´nin onayi ile alinmistir, ama yine bizzati zorunluluktan dogmus bir son dakika hamlesidir.

Bir cok konuda da Fatih Terim´i elestiremeyenler, gidip Apo´ya salladigi gercegi de var. Akbaba transferi gibi, hoca o parayi fazla bulsa, aldirmazdi.

1.5 senedir, zaten bedavaya oyuncu almaya ugrasiyorlar zaten, bu transfer döneminde bile anca son günde oldu, ve yine eller bos dönebilirdi.

Zaten benim bildiğim ilk kez bir transfer sürecinde bu kadar geniş yetkili oldu. Önceki transfer dönemlerinde daha ziyade Ali Dürüst'ün iş bitiriciliğinden bahsedilirdi, bu yönetimle ilk defa bu kadar ateşten gömlek giydi.

Diagne transferi tamamen Fatih hocanın hatası zaten. Ben parasını filan geçtim, Diagne gibi bir adamın Fatih Terim'in hiçbir sisteminde işi olamaz. Hayatımda Gomis-Diagne kadar Fatih Terim topçusu olmayan santraforlar görmedim. Hava toplarını indirsin diye Lukunku'yu aldıran adamın boş kaleye top atmaktan başka özelliği olmayan Diagne'ye Galatasaray'ın 9 numarasını vermesi bana hep saçma geldi. Mesela gidip Vedat gibi orta sınıf topçuya öyle bir bonservis verse bu kadar yadırgamazdım, en azından tam hocanın tipine göre oyuncu der çıkardım. Diagne'ye verilen parayı geçtim oyuncu tipi bile hoca için fiyasko. Modeste filan tam hocanın tipi oyuncuydu, devre arası Diagne yırtık dondan çıkar gibi nereden geldi anlamadım. Ama benim burada bahsettiğim alış sürecinden ziyade satıştaydı. Öyle böyle Fatih hoca bu adama yarım sezonda 10 gol attırdı. Herif Türkiye ligi gol rekorunu kırdı. Mutlaka Brugge'un kiralamasından iyi teklif getirilmeliydi masaya. Falcao'ya karşı hiçbir kozu olmayan Monaco bile 3 ay kan getirdi bizden, bu kadar gol atmış herifi son gün maaşını ödeyerek Brugge'a itelemek iyi bir yöneticilik değildi.

Lütfen artık transfer işlerinden uzak dur.
En iyi bildiğin şeyi yap ve oyuncular ile ilgilenmeye devam et tabi fazla sıkmadan.

Emekleri için teşekkürler başkan ama sağlığın için bu transfer işlerine bidaha karışma gözünü seveyim ya.

Bırak başkaları uğraşsın... şükrü bilmem başkası olur artık. Sonuç olarak müthiş transferler yapılmış olsada çoğu oyuncu son güne kaldığı için taraftar doğal olarak baya yüklendi adama be.

Son 1-2 günde bukadar kaliteli Oyuncuların takıma katılacağını kim bilecek yahu.

Üst Alt