# Abou Diaby | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Abou Diaby

Vassiriki Abou Diaby, (d. 11 Mayıs, 1986 Paris) Arsenal'de orta sahada ve her iki kanatta da oynayan Fransız futbolcu.

Abou-Diaby-Featured-In-Euro-2012-Qualifiers.png

Cevap: # Abou Diaby

Eboue'nin kankası ; henüz 25 yaşında , müthiş bir tekniği var . Melo-Selçuk ikilisinden biri olmadığı zaman çek göbeğe , onun dışında sağ/sol kanattan da yardırır . [esas olarak sağ kanat]

K.Köy'de fbye tecavüz etmişliği de vardır.

Arsene Wenger fazla oynatmıyor onu ?

Bence nokta atışı olur.

bu adamı bize yar etmezler.

Bu sene ligde ve şamp liginde sonradan 2 kez oyuna girmiş ve sadece 29 dk oynamış .

Transfermarkt'da bonservisi 8.5 m € gözüküyor ki , o sitedeki değerler şişirilmiş oluyor , biliyorsunuz .

Bence 5 m £ ' ya alınır . Sağ kanatta Keita vol2 olur , hatta dediğim gibi orta sahada da kullanılabilir , melo-selçuk sakat ya da cezalı olunca .

Orta Saha'ya super olur.....Kanat da oynayabiliyor fakat Keita vol2'ya katilmiyorum, CM veya AMC oynamali

Eboue de bir cok pozisyonda oynayabiliyor fakat asil mevkisinde oynatinca esas oyununu oynadigini goruyoruz.

Gerci bence eger Diaby alinirsa 4-3-3 oynariz 4. ortasahaya gerek yok Selcuk-Melo-Diaby orta sahasi ile

Kanat oyuncusu almayalım, yerine Diaby'i alıp Selçuk veya Melo'dan birini yedek bırakalım yani? İlginç. Yedekte dursun diyorsan, rotasyon oyuncusu olarak Diaby alınmaz, adama yazık.

4-4-2 oynadığımıza göre alacağımız kanat oyuncusunun orta saha özelliklerinin de olması lazım, beke yardım etmesi falan lazım (herkesin istediği gökhan töre-keita-podolski falan bence 4-4-2nin kanatlarında oynayamaz), üstelik ben devre arası alınsın diye söylemedim ama seneye bu tarz bi adam lazım, üst düzey maçlarda selçuk-melo-diaby(veya bu tarz bir oyuncu) birlikte oynar, herangi birinin olmadığı zaman da yekta-sabri-ceyhun falan o yükü taşıyamaz

diaby yi sezon basinda cok yazmistim:) insallah gelir ama bu adam kanat oynamaz,ve iki sezondur nerdeyse oynamiyor

Üst Alt