ABVL 10. Hafta | Galatasaray 0-3 Eczacıbaşı VitrA | 29 Aralık | Maç Sonucu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ABVL 10. Hafta | Galatasaray 0-3 Eczacıbaşı VitrA | 29 Aralık | Maç Sonucu

Cevap: ABVL 10. Hafta | Galatasaray 0-2 Eczacıbaşı VitrA | 29 Aralık | 3.Set

atılan servise bak yapılan manşet hatasına bak. kücük cocuklar bu 2 hatayı yapmaz.

Neslihan Darnel müthiş oyuncu keşke bizim takımda olsa.

bukadar manşet özürlü bir takım hayatımda görmedim. türk oyuncularımız yetersiz ne yazıkki. gecmiş olsun 3-0 yenildik.

birtek soru kaldı aklımda natali ilk sette bukadar iyi oynarken niye cıktı 2. sette ve 3. sette hic oynamadı.

La madem şike yapana ceza yok, Orkun hoca yengeyle evde konuşsaydı, bu maç için takım arkadaşlarını ayartsaydı ya. :D

Kötü oynadılar, geçen maçtan sonra da Dragan hoca kazanmamıza rağmen kötü oynadık diyordu, ki çok haklıydı. Eczacıya bakıyorsun, neredeyse yarısı milli takım oyuncusu. Düzelir inşallah diyelim, canları sağolsun.

Cevap: ABVL 10. Hafta | Galatasaray 0-3 Eczacıbaşı VitrA | 29 Aralık | Maç Sonucu

Hakikaten çok manşet hatası yaptık, ilk setten sonra oyundan düşmesi de iyi değildi. Sadece bizde değil, neredeyse tüm türk takımlarında spor branşı farketmeksizin psikolojik dengesizlik var. Kırılma anından sonra bir anda maçı bırakıveriyorlar.

Cevap: ABVL 10. Hafta | Galatasaray 0-3 Eczacıbaşı VitrA | 29 Aralık | Maç Sonucu

Çok büyük umutla gittim maça ama kötü takımmışız net.Voleybol şubesinde çalışan abilerde durumun farkında olmalarına rağmen farklı konuşuyorlar tabii sırf kendilerine karşı bir yargı yok,kısa süre önce oyuncuların parasını vermeyip şube bize ağır geliyor diye voleybol takımını kapatan bir kulübe oyuncu ikna etmek zor farkındayım ama kandırmasınlar artık yani yenilgiden çok aptal yerine koyulmak üzüyor.

Şu 1 Nisan günü bayan basket takımının elinde EL kupasını canlı bir görüp misyonumu tamamlayayım bir daha hiçbir takımımızı takip etmeyeceğim,sonra kendi kendime stres yapıyorum.:)

Kaliteli yabancılar

Kaliteli yerliler eşlik etmezse

sonuç hüsran olur tabiki de

demekki büyükü maçların takımı olamamışız

bu sene de böyle geçer

:(

Kız Neslihan !...Vicdansızsın vesselam. Kızınında mı hatırı yok arkadaş. :asd:

Evet kafaya oynayacak durumda değiliz.

blokları aşamadık ve basit hatalar biraz kaliteye ihtiyaç var

Yerli kalitesi farkı.Ve Poljak gibi bir ismin kadromuzda olmayışı yüzünden böyle oldu.Sezonu 3. veya 4.bitirmek hedef olmalı.

elinden geleni yapan bütün sporcularımızı kutluyorum.

Oyuncuların hepsini kutluyorum.

1-En büyük sorun taraftar.Ne erkek voleybolda ne de kadın voleybolda 100 kişiye bile oynayamıyoruz.Bence büyük ayıp.Ben olsam bu spor branşlarını kapatırım.Ya da yönetim niye taraftar gelmiyor diye düşünmeli.Maçlar bir hafta Edirne,bir hafta Kayseri,bir hafta Denizli,bir hafta Diyarbakır da olsa yeminlen dolu tribünlere oynarız.

2-Yönetime de bir kaç lafım var.Sezon başlarken bu kadroyla şampiyonluk hedeflemek çok inandırıcı gelmiyor.Süper pasör alıyorsun süper smaçör alıyorsun bari iyi bir blokçu ya da libero al da inanalım şampiyonluğa.Ah Türk sporcu yok ondan şampiyon olamıyoruz diyorsun bari böyle transferler yapma da gençlere şans verin.Zaten 10 yıldır şampiyonluğumuz yok bari 3-4 yıl boyunca genç çıkarmaya çalışalım.

Kadınlara nazaran erkek voleybol takımından bu sene daha da umutluyum.Ancak destek lazım.Kadro kötü değil.Voleybol için taraftar baskısı çok önemlidir.Onun için ya maçlara gitmemiz lazım ya da alternatif çözüm üretmesi lazım yönetimin(Bende maçlara giden biri değilim senede 1 kere gidiyorum İst. filan değilim gibi sebebler falan dolayısıyla)

BAŞARI İÇİN İLK ÖNCE BU SORUNLARI AŞMAMIZ GEREKİYOR.BUNDAN SONRA BELKİ ECZACIBAŞI GALİBİYETİ GÖREBİLİRİZ:D

Oyuncuların hepsini kutluyorum.

1-En büyük sorun taraftar.Ne erkek voleybolda ne de kadın voleybolda 100 kişiye bile oynayamıyoruz.Bence büyük ayıp.Ben olsam bu spor branşlarını kapatırım.Ya da yönetim niye taraftar gelmiyor diye düşünmeli.Maçlar bir hafta Edirne,bir hafta Kayseri,bir hafta Denizli,bir hafta Diyarbakır da olsa yeminlen dolu tribünlere oynarız.

2-Yönetime de bir kaç lafım var.Sezon başlarken bu kadroyla şampiyonluk hedeflemek çok inandırıcı gelmiyor.Süper pasör alıyorsun süper smaçör alıyorsun bari iyi bir blokçu ya da libero al da inanalım şampiyonluğa.Ah Türk sporcu yok ondan şampiyon olamıyoruz diyorsun bari böyle transferler yapma da gençlere şans verin.Zaten 10 yıldır şampiyonluğumuz yok bari 3-4 yıl boyunca genç çıkarmaya çalışalım.

Kadınlara nazaran erkek voleybol takımından bu sene daha da umutluyum.Ancak destek lazım.Kadro kötü değil.Voleybol için taraftar baskısı çok önemlidir.Onun için ya maçlara gitmemiz lazım ya da alternatif çözüm üretmesi lazım yönetimin(Bende maçlara giden biri değilim senede 1 kere gidiyorum İst. filan değilim gibi sebebler falan dolayısıyla)

BAŞARI İÇİN İLK ÖNCE BU SORUNLARI AŞMAMIZ GEREKİYOR.BUNDAN SONRA BELKİ ECZACIBAŞI GALİBİYETİ GÖREBİLİRİZ:D

1- Eczacıbaşı maçında salonda 2.000 e yakın seyirci vardı. Oldukça coşkulu da bir grup vardı. Maç sonuna kadar hiç susmadılar. Ancak voleybol sporu malesef Türkiye'de pek popüler olmadığından maksimumu bu işte.

2- Hiç bir şekilde katılmıyorum. Lo Bianco 2+1 sistemi nedeni yanlış bir transferdi. Eğer amaç şampiyonluğa oynamak ise. Yok eğer amaç şampiyonluğa oynamak değildi bir sonraki sezonda kaliteli yerlileri transfere ikna etmek için yapılmış bir şov ise doğru transferdir. 2+1 sisteminde 2 yabancı hakkınızı smaçörden yana kullanmak mecburiyetindesiniz. Çünkü Türkiye'de malesef smaçör yetişmiyor. En iyi smaçörlerimiz Neriman, Gözde ve Esra işte. Ancak üçünü toplasan yarım Sokolova, Tom Logan veya Costagrande etmezler. Lo Bianco yerine Vakıfbank'tan Nilay, Dinamo Moskova'dan Costagrande transfer edilseydi şu anda çok daha iyi bir takım olabilirdik.

Bence önümüzdeki sezon Calderon ve Lo Bianco'yu gönderip Neslihan, Costagrande hatta sözleşmeyi uzatmaz ise Sokolova'yı transfer etmeliyiz. Pasör olarak Nliay'ı, orta oyuncu olarak ise Bahar Toksoy veya Büşra'yı kapabilirsek (Keşke Eda'yı alabilsek ama o imkansız gibi bir şey) şampiyonluğun en büyük adayı oluruz.

Seneye Kadromuz inşallah şöyle olur;

Pasör: NilaY

Ortalar: Bahar Toksoy ve Gökçen Denkel

Smaçörler: Costagrande ve Sokolova

Çapraz : Neslihan

Libero: Gizem Örge

Yedekler;

Pasör: Gamze

Orta: Nilay Konar

Smaçörler: Selime ve Ecem Alıcı

Çapraz : Seray

Libero : Bihter

Not: Şimdi Sokolova seneye 35 yaşında olacak. Ne yapacağız O'nu diyenler olacaktır. Osmokrovic su anda 36 yaşında ama Rabita'da neler yaptığını görüyoruz. Ayrıca Perşembe günü Sokolova'yı çıplak gözle seyretme şansı da buldum. Harika idi yine. Logan Tom falan hikaye Sokolova'nın yanında.

1- Eczacıbaşı maçında salonda 2.000 e yakın seyirci vardı. Oldukça coşkulu da bir grup vardı. Maç sonuna kadar hiç susmadılar. Ancak voleybol sporu malesef Türkiye'de pek popüler olmadığından maksimumu bu işte.

2- Hiç bir şekilde katılmıyorum. Lo Bianco 2+1 sistemi nedeni yanlış bir transferdi. Eğer amaç şampiyonluğa oynamak ise. Yok eğer amaç şampiyonluğa oynamak değildi bir sonraki sezonda kaliteli yerlileri transfere ikna etmek için yapılmış bir şov ise doğru transferdir. 2+1 sisteminde 2 yabancı hakkınızı smaçörden yana kullanmak mecburiyetindesiniz. Çünkü Türkiye'de malesef smaçör yetişmiyor. En iyi smaçörlerimiz Neriman, Gözde ve Esra işte. Ancak üçünü toplasan yarım Sokolova, Tom Logan veya Costagrande etmezler. Lo Bianco yerine Vakıfbank'tan Nilay, Dinamo Moskova'dan Costagrande transfer edilseydi şu anda çok daha iyi bir takım olabilirdik.

Bence önümüzdeki sezon Calderon ve Lo Bianco'yu gönderip Neslihan, Costagrande hatta sözleşmeyi uzatmaz ise Sokolova'yı transfer etmeliyiz. Pasör olarak Nliay'ı, orta oyuncu olarak ise Bahar Toksoy veya Büşra'yı kapabilirsek (Keşke Eda'yı alabilsek ama o imkansız gibi bir şey) şampiyonluğun en büyük adayı oluruz.

Seneye Kadromuz inşallah şöyle olur;

Pasör: NilaY

Ortalar: Bahar Toksoy ve Gökçen Denkel

Smaçörler: Costagrande ve Sokolova

Çapraz : Neslihan

Libero: Gizem Örge

Yedekler;

Pasör: Gamze

Orta: Nilay Konar

Smaçörler: Selime ve Ecem Alıcı

Çapraz : Seray

Libero : Bihter

Not: Şimdi Sokolova seneye 35 yaşında olacak. Ne yapacağız O'nu diyenler olacaktır. Osmokrovic su anda 36 yaşında ama Rabita'da neler yaptığını görüyoruz. Ayrıca Perşembe günü Sokolova'yı çıplak gözle seyretme şansı da buldum. Harika idi yine. Logan Tom falan hikaye Sokolova'nın yanında.

Vurgulamak istediğim takım performansından daha çok seyirciyle ilgili.Yenemeyeceğimizi zaten biliyordum.Eczacı maçını takip edemedim geçen hafta.Sayı 2500 ise çok iyi.Ancak bu sene hatta geçen senelerde dahil olmak üzere ben erkek ve kadın voleybol maçlarında bir kere bile Avrupa ortalamasını yakaladığımızı görmedim.Tvde seyrederken vallahi ben üzülüyorum düşün oynayan oyuncu ne kadar zevk alır oynadığı oyundan.Malesef ülkemizde voleybola gereken destek sağlanmıyor ama çeşitli çözüm önerileri de üretmemiz gerekir.İmkan olursa Türk Telekom Arena stadının oraya voleybol sahası yapmamız gerekiyor ve futbol maçından önce voleybol maçının ayarlanması gerekiyor.Böle böle seyirci toplamaya çalışmalıyız.

Bir de şunu ilave etmek istiyorum;

Voleybol özellikle Basketbol ve Futbola göre çok daha kolay ve ucuz sonuca/başarıya ulaşılan bir spor dalıdır. Futboldaki vasat bir futbolcunun maliyetine (5m Euro) CL şampiyonluğu mümkün ki VTT geçen senu CL şampiyonu olurken takımın yıllık maliyet 2.5M euro falandı.

Gerekli olan tek şey dirayetli, bilgili ve voleybola hakim bir yönetici. Semih Haznedaroğlu ve Orkun Darnel'e bu konuda güveniyorum. Özellikle önümüzdeki sene mükemmel bir takım kuracaklarını düşünüyorum. Neslihan'a garanti gözü ile bakıyorum ve Bahar Toksoy, Gizem Örge, Nilay Benli bombalarını bekliyorum.

Üst Alt