Acun / Yetenek Sizsiniz Türkiye - Rezaleti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Acun / Yetenek Sizsiniz Türkiye - Rezaleti

Ek$i Sözlük

cumartesi günü yayınlanacak yarı finalde, şöyle bir şey olan yarışma programı. eğer tabi kayıtı kesip biçmezlerse.

adamın biri, hemide türk. aref'in yaptığının bir benzerini yaptı. 3 nesne istedi, bunlar saat, kalem ve çakmak. hülya avşar'dan sahneye çıkması için bir seyirci rica etti. hülya avşar, bir bayan arkadaşı sahneye çıkardı. adam gözlerini bağladı, arkasını döndü. bayan arkadaşa; "nesnelerden herhangi birini alın, gösterin, pantolonunuzun sol cebine koyun, şimdi bir başkasını alın, gösterin, pantolonunuzun sağ cebine koyun, şimdi diğerini alın gösterin, arka cebinize koyun" dedi.

sonra teker teker, hangi nesneyi hangi cebine koyduğunu, önceden tahmin ettiğini söyleyerek bildi. bayan arkadaştan, masadaki zarfı açmasını istedi. zarf açılınca içinden, yine hangi nesneyi hangi cebine koyduğu çıktı. bu türk adam, sonra bayan arkadaşa, ben sizin çıkacağınızı tahmin ederek, size bir mektup yazdım dedi. mektubu verdi bayan arkadaş okudu. "sevgili nurhan", diye başlıyordu. bayan arkadaş, "nurhan annemin ismi, benim adım nur" dedi. sonra şov bitti. evet benim sinir olduğum konu, burada başladı. aref sevgisi ile dolup taşmış acun, adama adeta saldırdı.

*sen aref'in numaralarını çözmüşsün, gelip bize sunuyorsun

*sen bunu önceden tahmin ettiğini mi iddia ediyorsun?

türk adam "ben bunları yarı finalde zaten yapacaktım, keşke aref'ten önce çıksaydım böyle düşünmese idiniz" diyor.

sonra hülya avşar.

*bu bayan arkadaş senin tanıdığın mı?

*çünkü, çok istekli idi sahneye çıkmak için.

türk adam "hayır, hülya hanım. siz seçtiniz arkadaşı.zaten kimse böyle bir şovu, bu kadar kişi içinden, o kişiyi seçip seçmemenize göre ayarlamaz. o tarafa değil, bu tarafa baksaydınız başka birini seçseydiniz ne yapacaktım? diyor.

h.a

*bana hiç inandırıcı gelmedi. diyerek noktalıyor.

acun devreye giriyor yine.

*sen bunu önceden planlamıştın madem. aref i izlediğin an bu planını değiştirmeliydin.

türk adam : acun bey, bunlar kolay oyunlar değil, uzun hazırlıklar gerektiriyor. bu kadar uüraştığım bir oyunu değiştiremezdim. ya finale kalamayacağımı artık biliyorum. ama eğer kalırsam...

*bi dakka, nerden biliyorsun?

t.a: renginizi belli ettiniz acun bey.

*evet ben kesinlikle pozitif düşünmüyorum.

uzar gider ama böyle.

o an, sözlükte tüm yazılan, aref&acun durumları. reyting kaygıları vesaire, gözümün önüne geldi. ve ne kadar haklı olunduğunu bir kere daha anladım.

türk adam : adem oğuz

edit: ve bırakın kesmeyi, gösterisini hiç yayınlamadılar.

1) bu adama adeta saldırdılar. bunları kesmeden koyamazlardı, çünkü insanlar, " bu ne şimdi, adam ne güzel yaptı işte, bunlar niye tutuştu, aref yaptı diye bu adam gösterisini iptal etmek zorunda mı, hülya avşar aref'e o kız seninle anlaşmalı mı diye sormadı, buna neden sordu?" gibi şeyler söyleyebilirdi.

2)jürinin saldırısını tabi ki keseceklerdi, e o zamanda yine insanlar, "lan adam süperdi, e niye son 6 ya kalmadı, aref birinci oldu, bunu 6 ya bile almadılar" gibi şeyler söyleyeceklerdi. ve zaten aref i şok olmuş bir vaziyette ağzı açık, ayakta izleyen acun'un, bu sefer sinirli, sıkılmış halini görünce, insanlar anlam veremeyecekti.

bu 2 sebep yüzünden yayınlamadılar bu gösteriyi.

belki kaç yarışmacı öyle oldu. ilk performansını çok beğenip yarı final deki gösterisi beklenen yarışmacıların bazılarını göremememiz bu yüzden olabilir. çünkü insanlar aptal, "ya bir dansçı/şarkıcı/barmen/sihirbaz çocuk vardı,, o geçmişti ona ne oldu?" demeyecekler.

adem oğuz adlı yarışmacı ve bu gibi mağdurların emeklerine yazık sadece.

evet acunmedya, yetenek sizsiniz asıl.

Cevap: Acun / Yetenek Sizsiniz Türkiye - Rezaleti

Acun Türkiye'ye zarar bir adam. Hülya Avşar zaten yıllardır bela. Bunlardan kurtulamadık bir türlü. Ya arkadaşım sizin vasfınız nedir oraya çıkıp, o güzel bu değil, yok yetenek bilmem ne diye konuşuyorsunuz? Kimsiniz, sıfatınız ne?

Hülya Avşar bir ara gazetecilik yapıyordu, programına çağırıyor falan. Ulan Türkiye'de o işe ömrünü vermiş binlerce adam var, sen kimsin? Neyinle gazetecilik yapıyorsun? Popüler kültürün yarattığı saçma sapan adamlardan beklenecek bir hareket bu da.

Acun Türkiye'ye zarar bir adam. Hülya Avşar zaten yıllardır bela. Bunlardan kurtulamadık bir türlü. Ya arkadaşım sizin vasfınız nedir oraya çıkıp, o güzel bu değil, yok yetenek bilmem ne diye konuşuyorsunuz? Kimsiniz, sıfatınız ne?

Hülya Avşar bir ara gazetecilik yapıyordu, programına çağırıyor falan. Ulan Türkiye'de o işe ömrünü vermiş binlerce adam var, sen kimsin? Neyinle gazetecilik yapıyorsun? Popüler kültürün yarattığı saçma sapan adamlardan beklenecek bir hareket bu da.

Atarım bu yazının altına imzamı

Adem Oğuz dosyasını takip edelim GSCimbom olarak.

Facebook 'tan, youtube 'tan bilgiler edinen paylaşsın burada.

Show programı bu devlet yönetmiyor adamlar izleyin geçin uğraşmaya değmez renkdaşlar.;););)

Acun tamamen reyting peşinde. Şu anda özellikle liseye giden kızlar (kusura bakmayın ama gerçekten böyle) ve o yaşlarda ki arkadaşlar, Yetenek Sizsiniz Türkiye'yi seyretmeseler bile şu Aref olayından sonra seyretmeye başladılar. Bir anda haber bültenlerin de, gazeteler de vs. Aref ortaya çıktı. Üstüne Aref bir röportajında son derece acemice sözler sarfederek, özel güçleri olduğunu iddia etti. Çevremden de duyduğum "bence de var o çocukta birşeyler..." muhabbeti genele yayılınca, Aref'i kullanarak reytingleri belkide ikiye katlamanın yolunu buldu.

Ama bu Adem Oğuz denilen arkadaş, eğer ekranlar da gösterilseydi, bir anda herkes "aaa bu da yapabiliyor...", "Aref'in pek özelliği kalmadı..." muhabbetine gidecekti ve televizyondan seyretmek yerine "sonra YouTube'den bakarım" diyecekti... Reytingler düşecekti haliyle...

Acun, tamamiyle paragöz ve kandırmacalık üzerine dayalı programlar yapan birisidir.

Acun taklit programlar yaparak çok büyük paralar kazanıyor.

Show TV her program da yapmacık ve sahte. Mesela Canlı Para denen yarışma da, tamamiyle dümendir. Katılan yarışmacılar ufak paralarla tutulan ve yarıştırılan kişilerdir. Acun denen adam yurt dışından yarışm vs... çalıp burda onun formatıyla oynayıp, sözde çok iyi programcıdır. Hülya Avşar zaten alt kültürün insanıdır. Birde Reha Muhtar kılıklı bir adam var ona hiç girmiyorum. Kısaca Show Tv, Flash Tv'nin biraz daha modern versiyonudur.

Yahu izlemesin o zaman millet.Bu kadar basit.

Ben izlemiyorum mesela.Survivor'u izlerdim ama.

Acun Ilıcalı

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Bekleyen değişiklikler bu sayfada görüntülenmektedirKontrol edilmemiş

Git ve: kullan, ara

Acun Ilıcalı

Acun Ilıcalı2010.jpg

Doğum 1969

Erzurum, Türkiye

Meslek Sunucu, yapımcı

Dönem 1993-günümüz

Resmî sitesi Acunmedya.com

Ödülleri En İyi Erkek Sunucu Altın Arılar Ödülü

Acun Ilıcalı (d. 1969, Erzurum) Türk televizyon yapımcısı ve sunucusu. Acun Medya'nın kurucusu ve sahibidir.

Konu başlıkları

[gizle]

* 1 Özel Hayatı

* 2 Kariyeri

* 3 Almış olduğu ödüller

* 4 Dış bağlantılar

* 5 Kaynaklar

Özel Hayatı [değiştir]

Ailesi Erzurum'un Ilıca ilçesinde doğmuştur. İlk ve ortaokulu Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu'nda öğrenim görmüştür. Kadıköy Maarif Koleji orta bölümünü ve Kadıköy Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi'nin İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazanmıştır. Fakat okulda okumayıp, televizyonculuğu seçmiştir.

19 yaşında evlenmiş ve bu evlilikten Banu adında bir kız dünyaya gelmiştir. 21 yaşındayken, kızı doğduktan 9 ay sonra ailesini kaybetmiştir. Daha sonra ilk eşinden boşanmıştır.[1] İkinci evliliğinden ise Leyla ve Yasemin adlarında kız çocuklarına sahiptir.

Bağdat caddesinde ciddi bir motosiklet kazası geçirmiştir. Kazada arkasındaki yakın arkadaşı vefat ederken, kendisinin kolu kırılmış; 36 dikişli bir ameliyatla koluna platin takılmıştır.[1]

Kariyeri [değiştir]

1995 yılında bir kot dükkânı açarak ticarete atılmış; fakat iflas etmiştir. Bir arkadaşı vasıtasıyla Melihcan Tunç'la tanışan Acun, futbol bilgisiyle onu etkilemeyi başarınca denenmek üzere işe alınmıştır. Beşiktaş muhabiriyken futbolcularla samimi olup özel röportajlar yapmayı başarınca yıldızı parlamış ve daha sonra Şansal Büyüka'nın ekibine transfer olmuştur. Televole'nin spor magazin olduğu yıllarda bu program içerisinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dâhilinde dünyayı dolaşmaya başlamıştır. Ardından bu bölümü 2002 yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir program yaparak sunmaya devam etmiştir. Bu kapsamda 105 ülke gezmiştir[2]. 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurmuştur; Fear Factor, Survivor Kızlar - Erkekler, Survivor Türkiye - Yunanistan, Survivor Aslanlar - Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi, Yetenek Sizsiniz ve Yok Böyle Dans programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu olmuştur. Ayrıca Uğur Dündar'ın sunmuş olduğu Yoksa Rüya mı ve Behzat Uygur'un sunmuş olduğu Söyle Söyleyebilirsen programlarının yapımları da Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca başta Türkiye'deki üniversiteler olmak üzere, Anadolu'da stand-up gösterileri yapmıştır; bu gösterilerinde meslek hayatı boyunca başına gelenleri komik bir dille izleyicilere aktarmıştır.

Son olarak gelirini yardım kuruluşlarına bağışladığı ünlülerinde yarışarak katkıda bulunduğu Yok Böyle Dans yarışmasının sunuculuğunu ve yapımcılığını yapmıştır.

Almış olduğu ödüller [değiştir]

* En İyi Erkek Sunucu Altın Arılar Ödülü

* Ilıcalı, 2007 yılında Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği tarafından Kristal Martı ödülüne layık bulunmuştur.

Dış bağlantılar [değiştir]

...;)

Yurt disindan program formatlari çalip sonra Türkiye'ye yeni birsey bulmus gibi davraniyor herif.

Acaip nefret ediyorum Acun'dan

Üst Alt