Ada'dan oyuncu almalıyız - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ada'dan oyuncu almalıyız

Cevap: Ada'dan oyuncu almalıyız

Çok tecrübeli oluyolar ve ne yapıcaklarını biliyolar 21 - 22 yaşında olsalar bile .

Bakın Kazım'a tecrübeyi görmüş EPL'de .

Neill ayrı bir örnekti . Baros , Elmander , Santos vs.

EPL oyunları her zaman tutar .

Ada'dan derken, İngiliz ve İskoç dedim. [İlla en pahalıları da demiyorum, ingiliz gelmez diyenleriniz varya].

Sindi en basta, ada'da dogmus futbolcunun futbol sahasını algılayısı farklı olm.

Mesela Kenny Miller'ın Bursa'da attıgı gollere bakın. Herif direkt ada golü atıyor. Yada chief'in verdigi ornek, Dean Saunders'ı hatırlıyanlarınız var mı ? Ne tür yarıyodu agları.

Adalı oyuncuların (adada oynayan zenci, fransız, amerikalı vs. demiyorum) adada dogmus oyuncuların, futbol oynayısları degisik. Sutları, pasları, koşuları, antrenman anlayısları bile degisik. Hepsi soguk kanlı oyuncular en basta. Takım oyuncusu olmayı cok iyi beceriyorlar. Carrick gibi.

Premier lig'in orta takımları yada asagı takımlarından ingiliz, iskoc yada irlandalı

Championship'ten her turlu ingiliz, iskoc yada irlandalı

League One'dan her turlu ingiliz, iskoc yada irlandalı

ve

İskoc'dan her turlu ingiliz, iskoc yada irlandalı

oyuncu alabiliriz. İngiliz gelmez bize falan demeyin, iyi bir kontrat koyarsan onune gelir, profesyonel futbolcu bunlar. Ayrıca Galatasaray buyuk bir kulüp, Galatasaray'da oynamayı kendi kulüplerine tercih edecek bir suru adalı futbolcu bulmak mumkundur. :ka21:

kesinlikle iskoç genç adam alınmalı .. ama yanına bir tane irlandalı olabilir yada britanyadan herif alınmalı .. tek kişi uyumları zor olur ..

kenny millera feci katılıyorum ..

ama boyd örnegi var eskişehirde benchten kaldı adam..

Doğru diyorsun da Emir, bir Almanlar iki İngilizler zor ayrılıyorlar kendi liglerinden, Ernst veya Miller(gerçi o baya iyiydi) gibi adamları değil de, taraftarı mutlu edecek, takıma direk seviye atlatacak adamlardan bahsediyorsak zor.

İngiltere milli takımı, current squad, recent call ups, 50 tane oyuncu, sadece 1 tanesi İngiltere dışında oynuyor mesela onu kast ettim.

Ama dersen ki alt takımlardan daha gençlerden kapatalım o olabilir.

Fransa ve Balkanları tercih ederim.

Emir'in saydığı çoğu özellik bu bölgelerin oyuncularında da bulunuyor. Ayrıca Fransız siyahi oyuncuların doğal bir fizik avantajı da var diğer ikisine oranla ve ikna etmesi daha kolay (ucuz paralara oynayabilirler bkz: Pino vs.)

Ada'dan oyuncu almak denildiği kadar zor değil ama kolay da değil, Cardiff'te Southampton'da oynayan bir adam Türkiye'ye gelmeyi tercih etmeyebilir önüne para koysanız bile. Önüne haddinden fazla para da koyarsan bir takım oyuncusu için o adam takım oyuncusu olmaktan çıkar zaten. Yerinde paralara gelebilecek adamlar varsa deneyelim tabi ki de ama İngiltere'den bunun çıkabileceğini düşünmüyorum. İskoçya'da ise Celtic ve Rangers çoğu bizde oynama kapasitesi olan oyuncuyu kapıyor zaten.

Doğru diyorsun da Emir, bir Almanlar iki İngilizler zor ayrılıyorlar kendi liglerinden, Ernst veya Miller(gerçi o baya iyiydi) gibi adamları değil de, taraftarı mutlu edecek, takıma direk seviye atlatacak adamlardan bahsediyorsak zor.

İngiltere milli takımı, current squad, recent call ups, 50 tane oyuncu, sadece 1 tanesi İngiltere dışında oynuyor mesela onu kast ettim.

Ama dersen ki alt takımlardan daha gençlerden kapatalım o olabilir.

Sürüyle var bu tür oyuncular ve dehşet oyuncular yani. Zaten sonunda iyi kulüplere gidiyorlar genelde. Gitmeyenlerde yer kalmadıgı icin gitmiyor, futbol cok ust duzey oldugundan suruyle iyi oyuncu yetisiyor ama dedigim gibi, yer kalmıyor iste.

Ben bakın yıllardır İskoc ligini izliyorum. <-- Her haltını bilirim ligin oyuncuları vs. ve Galatasaray'da essek gibi oynayacak oyuncular var o ligde. Championship'te yine, su an kadromuzdaki oyunculardan kat be kat iyi bi okadarda adı duyulmamıs oyuncular var. Var yani, yeterki oraya bir yonelsin Galatasaray. Nasıl Brezilyaya yoneliriz, İspanyaya yoneliriz. Bir kerede ada'ya yonelsek fena mı olur ? Hayatımızda yaptıgımız en iyi is olur sadece. :ka21:

Sebastian Larsson'u almak denendi mi mesela? Biraz zeka gerek. Bedavaya gitti çok iyi adam. Sunderland yerine bizi tercih ederdi kanımca.

Sürüyle var bu tür oyuncular ve dehşet oyuncular yani. Zaten sonunda iyi kulüplere gidiyorlar genelde. Gitmeyenlerde yer kalmadıgı icin gitmiyor, futbol cok ust duzey oldugundan suruyle iyi oyuncu yetisiyor ama dedigim gibi, yer kalmıyor iste.

Ben bakın yıllardır İskoc ligini izliyorum. <-- Her haltını bilirim ligin oyuncuları vs. ve Galatasaray'da essek gibi oynayacak oyuncular var o ligde. Championship'te yine, su an kadromuzdaki oyunculardan kat be kat iyi bi okadarda adı duyulmamıs oyuncular var. Var yani, yeterki oraya bir yonelsin Galatasaray. Nasıl Brezilyaya yoneliriz, İspanyaya yoneliriz. Bir kerede ada'ya yonelsek fena mı olur ? Hayatımızda yaptıgımız en iyi is olur sadece. :ka21:

nerden izliyorsun ??

Ada'dan derken, İngiliz ve İskoç dedim. [İlla en pahalıları da demiyorum, ingiliz gelmez diyenleriniz varya].

Sindi en basta, ada'da dogmus futbolcunun futbol sahasını algılayısı farklı olm.

Mesela Kenny Miller'ın Bursa'da attıgı gollere bakın. Herif direkt ada golü atıyor. Yada chief'in verdigi ornek, Dean Saunders'ı hatırlıyanlarınız var mı ? Ne tür yarıyodu agları.

Adalı oyuncuların (adada oynayan zenci, fransız, amerikalı vs. demiyorum) adada dogmus oyuncuların, futbol oynayısları degisik. Sutları, pasları, koşuları, antrenman anlayısları bile degisik. Hepsi soguk kanlı oyuncular en basta. Takım oyuncusu olmayı cok iyi beceriyorlar. Carrick gibi.

Premier lig'in orta takımları yada asagı takımlarından ingiliz, iskoc yada irlandalı

Championship'ten her turlu ingiliz, iskoc yada irlandalı

League One'dan her turlu ingiliz, iskoc yada irlandalı

ve

İskoc'dan her turlu ingiliz, iskoc yada irlandalı

oyuncu alabiliriz. İngiliz gelmez bize falan demeyin, iyi bir kontrat koyarsan onune gelir, profesyonel futbolcu bunlar. Ayrıca Galatasaray buyuk bir kulüp, Galatasaray'da oynamayı kendi kulüplerine tercih edecek bir suru adalı futbolcu bulmak mumkundur. :ka21:

ırkçılık kokan hareketler bunlar.

edit: Diyene bak demeyin ulan!!!

Bu arada Rodallega diyorum, alalım diyorum, uçurur diyorum, sözleşmesi bitiyor diyorum, yakışıklı demişti Aysal yakışıklı adam diyorum :D(kolpa), kanat oynar forvet oynar diyorum, sağdan soldan yardırır kevgire çevirir Türkiye'yi diyorum, hem hız hem teknik hem fizik var diyorum.

AL DE ALALIM AYSAL REYİZ

Championship 'te iyi oyuncular olabileceğine inanıyorum da bu sefer taraftar ve medya bıdı bıdı yapar. İspanya Ligindeki ilk 13 'ten sonraki takımlardan daha kaliteli takımlar var Championship 'te.

Championshipteki adam burda sırtında 3-4 adamla uçar ...

şu mahallet baskısı bıdı bıdılar oldukça zor ..

Bence iskandinav ülkelerinden adam almalıyız. Disiplin ve profesyonellik namına tapıyorum adamlara. Elmander buna büyük örnek ve sanıyorum ki bizimkiler de bu yönde ilerleyecekler

Üst Alt