Adanalı | Atv | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adanalı | Atv

Adanalı Dizisi'ne kaç puan verirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    29
Adanalı-dizisi-1.jpg
İstanbul’da suç almış başını yürümüş; kapkaç, soygun, kaçakçılık, dolandırıcılık gibi adi suçlar günlük hayatın bir parçası olmuştur. Giderek bir “suç şehri” haline dönüşen İstanbul’u kurtarmak için, “Adanalı” yı, yani Organize Suçlar şubesi başkomiserlerinden Yavuz’u(Oktay Kaynarca), İstanbul’a geri çağırmaktan başka çare kalmamıştır.

Maraz Ali(Mehmet Akif Alakurt) , İstanbul’un en büyük suç çetesinin lideridir. Dışardan bakıldığında, İstanbul Ulus’ da, aynı anda beş altı araba yıkanabilen, üstü açık bir araba yıkama yerinin sahibi gibi görünen Maraz Ali, gerçekte, özel yetiştirdiği elemanlarıyla şehirde dönen her türlü hırsızlık, kapkaç ve soygun olayının yüzde seksenini gerçekleştirmektedir. Bugüne kadar hiç kimse Maraz Ali ve çetesini içeri tıkabilecek tek bir ipucu, delil veya suçüstü yakalayamamıştır.

Adanalı’nın kontrol edilmesi imkansız bir polis olduğunu bilen İstanbul Emniyet Müdürü, teşkilatın en parlak üyelerinden olan İdil’i( Selin Demiratar), Adanalı’nın üzerine müdür tayin eder. Akademiden birincilikle mezun olmuş, en az üç dört yabancı dil bilen, yasalara ve kurallara saygılı İdil, yeniliklere açık, batılı düşünen bir kadındır. Başka bir deyişle Adanalı’nın tam zıttı bir karaktere sahiptir.

Adanalı’nın geri dönüşü ile sadece şehrin dört bir yanına korku salan azılı suçlular değil, tüm İstanbul Emniyet Teşkilatı da tedirgin olacaktır. Herkes, bu hiç emir ve söz dinlemeyen, asi, çabuk öfkelenen, girdiği her mekanı yerler bir etmeden çıkmayan Adanalı, suçluların peşinden koşarken; Adanalı’nın amir ve müdürleri de onun peşinden koşmak zorunda kalacaklardır.

Aslında “kanun adamı” Adanalı ile “suç adamı” Maraz Ali, aynı mahallede büyümüş, iki kan kardeşidirler ve ikisinin de İdil’e olan ilgisi ilişkilerinin başka boyutlara taşınmasına neden olacaktır.
Adanalı-dizisi-3.jpg
Adanalı-dizisi-4.jpg
Adanalı-dizisi-5.jpg
Adanalı-dizisi-6.jpg
Adanalı-dizisi7.jpg

Sene 2009, yaş 18. Her Cuma arkadaşta toplanıp, çekirdek ve kola eşliğinde izlerdik. Çok güzel bir dizi değildi ama güzel vakit geçirirdik.

Tayfun Güneyer'in elle tutulabilecek son işi. İyi ve hızlı girip sonra yine absürdlüğün şeyini çıkarmıştı. Puan 3-5. 10 sene önce sorsan 6-8 derdim. :asd:

Yukarıda arkadaşın dediği gibi, iyi bir dizi değildi ama güzel vakit geçirtiyordu izlerken. Hiç kaçırmazdım. Yani o zamanki ben (10 yaşındaki) tabii ki çok iyi buluyordu bu diziyi. Fakat şimdiki ben bunu niye izlemişim lan diyor.

7 mermi kapasiteli, 2 tanesinin ağırlığı M4'e eşdeğer olan Desert Eagle ile çifte tabanca şeklinde sabaha kadar şarjör değiştirmeden çatışılan bir dizi ne kadar iyi olabilirse, o kadar iyiydi işte.

:/
EOt_7ZjWAAAsoYE
EOt_7qsWkAMXmw6

kötülükle ancak kötülükle başa çıkabilirsin felsefesini kendine şiar edinmiş bir karakteri barındıran eski dizi

Son düzenleme:
İçinde adanalı olmayan adanalı dizisi... Benim Varoş Hikayem ve Sıfır Bire kadar adana dize urfa dizileri izlettiler size... Evet adana muhafazakardır, türkü, kürdü, arabı, çingenesi vardır ama ne liboştur ne de feodal... Hür irade memleketidir... İstanbulda gece yürümek kolay sen gel adanada gündüz yürü mermi 1 lira ulannn

Üst Alt