Aday Kadro Belli Oldu


Litvanya'da gerçekleştirilecek FIBA Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası öncesi A Milli Erkek Takımı'nın aday kadrosu yarın açıklanacak.Litvanya'da gerçekleştirilecek FIBA Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası öncesi (A) Milli Erkek Takımı'nın aday kadrosu yarın açıklanacak.Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan (TBF) yapılan açıklamada, 31 Ağustos-18 Eylül 2011 tarihleri arasında Litvanya'da gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası'na katılacak (A) Milli Erkek Takımı aday kadrosunun, yarın Polat Renaissance Oteli'nde düzenlenecek olan basın toplantısı ile duyurulacağı kaydedildi.Otelin balo solunanda saat 11.15'de başlayacak olan basın toplantısında, milli takımın aday kadrosu ile millilerin yaz dönemi hazırlık programının açıklanacağı aktarıldı.Ayrıca, toplantının ardından basın mensuplarının da katılacağı bir öğlen yemeği gerçekleştirilecek.AVRUPA ŞAMPİYONASI'NA DOĞRU 18 KİŞİLİK A MİLLİ TAKIM ADAY KADROSU

Barış Ermiş - Banvit

İzzet Türkyılmaz - Banvit

Cenk Akyol - Andolu Efes

Kerem Gönlüm - Anadolu Efes

Kerem Tunceri - Anadolu Efes

Doğuş Balbay - Anadolu Efes

Sinan Güler - Anadolu Efes

Emir Preldzic - Fenerbahçe Ülker

Oğuz Savaş - Fenerbahçe Ülker

Ömer Onan - Fenerbahçe Ülker

Sertaç Şanlı - Galatasaray

Ender Arslan - Galatasaray

Furkan Aldermir - Galatasaray

Ömer Aşık - Chicago Bulls

Semih Erden - Cleveland Caveliers

Ersan İlyasova - Milwaukee Bucks

Hidayet Türkoğlu - Orlando Magic

Enes Kanter - Utah Jazz
 
Cevap: Aday Kadro Belli OluyorTutku Açık bu sene gösterdiği performansla sonuna kadar haketti eminim o da çok istiyordur bakalım hayırlısı olsun.
 
Cevap: Aday Kadro Belli OluyorErsan Ilyasova

Semih Erden

Kerem Tunceri

Ömer Onan

Oguz Savas

Ender Arslan

Ömer Asik

Hidayet Türkoglu

Kerem Gönlüm

Tutku Acik

Ermal Kurtoglu

Emir PreldzicAday kadro böyle olacaktir.
 
Cevap: Aday Kadro Belli OluyorErmal'ın yerine Enes olabilir aslında.

Bir de Emir'in gelmesi çok iyi oldu.

Kadromuz bariz çok iyi.
 
Cevap: Aday Kadro Belli OluyorSemih Erden'in sakatlığı vardı. Sakatlığı ne seviyede bilmiyorum ama. Enes Kanter kesin olacaktır kadroda. Kerem-Tutku-Ender 3 oyun kurucu çağrılır heralde. Bu arada 12 değil 15-16 kişi çağrılır. Hazırlık maçları sonrası 12ye indirilir.
 
Cevap: Aday Kadro Belli OluyorBence kadromuz şu şekilde olacak;PG : Kerem Tunçeri, Tutku Açık, Ender Arslan

SG : Ömer Onan, Sinan Güler, Emir Preldzic

SF : Hidayet Türkoğlu, Emir Preldzic

PF : Ersan İlyasova, Kerem Gönlüm, Mirsad Türkcan (Mirsad'ın sakatlığı devam ediyorsa Furkan belki A milli takıma çağırılabilir)

C : Enes Kanter, Oğuz Savaş, Ömer Aşık (Semih sakat diye yazmadım.)
 
Cevap: Aday Kadro Belli OluyorOğuz Savaş hırtı yerine Semih Erden çok daha iyi olur aslında, inşallah oynayabilir.
 
Cevap: Aday Kadro Belli OluyorÜmit Avcı : Emir Preldziç'in 12 Dev Adam için oynaması konusunda sıkıntı varmış. Son dakika Bosnalılar'ın devreye girmesi ortalığı karıştırmış.
 
Milli takım açıklandı!Litvanya’da düzenlenecek Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesinde A Milli Takım coachu Orhun Ene kadroyu açıklandı.Litvanya, İspanya, Polonya, Büyük Britanya’nın yer aldığı A Grubu’nda yer alan Türkiye’nin aday kadrosu açıklandı.TBF Başkanı Turgay Demirel, toplantıda yaptığı konuşmada Emir Preldzic’in milli takımda olacağını açıkladı. Demirel, “Emir için FIBA’ya başvurmuştuk. 2010 öncesi FIBA az süre nedeniyle buna olumlu yanıt vermemişti. Bu yıl başvuruyu tekrarladık ve 10 Haziran’da izni aldık. Lig maçları, final serisi ve şampiyona nedeniyle bunu paylaşmadık. Bugün açıklanacak kadroda Emir de var. O da takımımızın bir parçası olacak” dedi.Coach Orhun Ene, “Avrupa 2.’si olan kadın milli takımımızı kutluyorum. Bu seviyede ilk defa böyle bir başarı geldi. Darısı bizim başımıza. Genel anlamda 2001′den itibaren oluşan kadroyla beraber gençler tecrübe edindi. Hala tecrübeleriyle bize faydalı olanları kadromuzda tuttuk. Geçen şampiyonada beklediğimiz ama gelmeyen Emir’i de ekleyerek, altyapıdan gelen gençlerle yine 18 kişilik kadro oluşturduk. Tecrübelilerin yanına altyapılardan 3-4 oyuncu ekleyerek bu isimlerin hem atmosfere uymasını hem de tecrübeli oyuncularla biraraya gelmesini sağladır. Olimpiyata gitmek en önemli hedefimiz. Zor grup. Çaprazda da zor takımlar var. Ama şuanda en olgun zamanımızdayız. Bu nedenle bu çalışma döneminde iyi bir aile olduğumuzu düşünüyoruz. Bunun devamı için gayret ve çalışma içinde olmalıyız” dedi.Ene’nin aday kadrosu şu şekilde:Barış Ermişİzzet TürkyılmazCenk AkyolEnder ArslanKerem GönlümKerem TunçeriSinan GülerEmir PreldzicOğuz SavaşÖmer OnanSertaç ŞanlıFurkan AldemirÖmer AşıkSemih ErdenErsan İlyasovaHidayet TürkoğluDoğuş BalbayEnes Kanter
 
Cevap: Aday Kadro Belli OluyorKerem Tunçeri

Ender Arslan

Barış veya DoğuşÖmer Onan

Sinan GülerHidayet Türkoğlu

Emir PreldzicErsan İlyasova

Kerem GönlümÖmer Aşık

Enes Kanter

Oğuz SavaşBu 12'li kalabilir kadroda.Semih muhtemelen şampiyonaya yetişemez onun yerine Oğuz Savaş olur takımda.
 
Cevap: Aday Kadro Belli OluyorKerem Tunçeri

Ender Arslan

Barış veya DoğuşÖmer Onan

Sinan GülerHidayet Türkoğlu

Emir PreldzicErsan İlyasova

Kerem GönlümÖmer Aşık

Enes Kanter

Oğuz SavaşBu 12'li kalabilir kadroda.Semih muhtemelen şampiyonaya yetişemez onun yerine Oğuz Savaş olur takımda.

Dogus,İzzet ve Sertaç kesinliklwe çıkartılır.Omer ve Semihin durumuna göre Furkan kadroda kalabilir...
 
Cevap: Aday Kadro Belli OluyorGörmek istemediğim tek adam Oğuz Savaş hırtı.

Furkan Aldemir de kalsa 12 kişi arasında süper olur.
 
Cevap: Aday Kadro Belli OluyorDogus,İzzet ve Sertaç kesinliklwe çıkartılır.Omer ve Semihin durumuna göre Furkan kadroda kalabilir...Hem Semih hem de Ömer sakatlanırsa (ki ben Ömer'in bir aksilik olmazsa şampiyonaya yetişeceğini düşünüyorum) o zaman Furkan kalabilir ama bana Oğuz Savaş olacak gibi geliyor kadroda Semih'in yerine.
 
Üst Alt