Adnan Oktar Davasında 50 Sanık Yeniden Tutuklandı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Oktar Davasında 50 Sanık Yeniden Tutuklandı

1648634188216.png
Adnan Oktar suç örgütü davasında haklarında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması üzerine gözaltına alınan 50 sanık ifadelerinin alınmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (İSTİNAF) 1. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu 215 sanığa beraatten 9 bin 803'er yıl hapse kader değişen oranlarda verdiği kararı geçtiğimiz günlerde incelemişti.

Daire, yerel mahkemenin hatalı değerlendirme sonucu hüküm kurduğuna kanaat getirerek verilen kararı usulden bozmuştu.

68 SANIĞA TAHLİYE KARARI​

Daire, bozma kararıyla birlikte tutuklulukta geçirdikleri süreyi dikkate alarak 68 sanığın tahliyesine karar vermişti.

Daire Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu 16 sanığın ise tutukluluk halinin devamına karar vermişti.

BAŞSAVCILIĞIN İTİRAZI​

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı, İstinaf 1. Ceza Dairesi'nin Adnan Oktar davasında tutuklu bulunan 68 sanığın tahliye edilmesi kararına itiraz etmişti.

Başsavcılık itirazın gerekçesi olarak tahliye edilen sanıklar hakkında farklı davaların görülmeye devam ettiğini, müştekilerin iradesinin örgüt üyeleri tarafından yıllarca kendilerine verilen örgütsel teklinler sonucu fesada uğratıldığı belirtilmişti.

Başsavcılık, 68 sanık hakkında verilen tahliye kararının kaldırılmasını ve haklarında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını istemişti.

YAKALAMA KARARI​

Başsavcılığın itirazını değerlendiren 1. Ceza Dairesi, sanıkların derhal tutuklanmalarını gerektirir bir değişiklik bulunmadığına kanaat getirerek tutuklanma talebini reddetmişti.

Başsavcılık da karara yine itiraz ederek dosyayı bir üst daire olan İSTİNAF 2. Ceza Dairesi'ne göndermişti.

İtirazı değerlendiren 2. Ceza Dairesi 7 sanığın tahliyesine yönelik itirazı reddederken 61 sanık hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarmıştı.

1648634248677.png

“ADNAN OKTAR İÇERDEYKEN…”​

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (İSTİNAF) 2. Ceza Dairesi'nin haklarında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardığı 61 sanıktan 50'si gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İSTİNAF'a getirilen 50 sanığın işlemlerinin sabah 05.00'a kadar sürdüğü öğrenildi.

İfadesi alınan sanıklardan bazılarının “Adnan Oktar içerdeyken bizim de içeride olmamızdan şikayetimiz yok” şeklinde beyanda bulunduğu öğrenildi.

50 SANIK TUTUKLANDI​

Aralarında Oktar Babuna'nın da bulunduğu 50 sanık tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Polis ekiplerinin yakalanamayan 11 sanık hakkında arama çalışmalarını devam ettirdiği öğrenildi.

DHA

Bu kedilerden biriyle Twitter’da tesadüfen denk geldim. mini etek giymek günah mı falan diyordu bende hayır değil dedim. Çok sonradan öğrendim Adnan’a destek içinmiş ama karı fenaydı günlerce konuştuk sonra Adnan hocayla değilde kendisiyle ilgilendiğimi anlayınca engelledi beni

Tam olarak hangi kedicik ile konustun?
Adresini özelden atayım mı kanka

Bizde boş yok ama karı iyi kurtuldu elimden çünkü gerçekten o dönem niyeti bozmuştum. Evli olduğum için karıyla rahat konuşma ortamı bulamıyordum tüm günüm tuvallete geçiyordu ancak orada rahatça yazılaşabiliyordum.

Çok iyi karıydı bir kere sorguya giderken polis kolundan tutmuş iz bıraktı diye bana foto atmıştı. Sütyeni falan gözükecek şekilde soymuştu kendini Twitter’a yaz dayak atıyorlar bana demişti oysa karının kolunda hiç birşey yoktu ama bembeyaz tenliydi tuvalette çok dar olduğundan, o gün planladığım süreyi en az 15 dk aşmıştım. Sırılsıklam çıkmıştım hanıma da midem rahatsız yalanını söylüyordum. valla yok yere bir ton mide ilacı atmıştım o dönem inş gelecekte etkisi olmaz

Şu son belgeselden sonra kafayı takıp araştırmaya başladım iyiden iyiye. İlginç isimler önüme çıktı, anlamlandıramadım. Fırat develioğlu, bizim seçimi iptal ettiren adam, 2000e kadar örgütün 2 numaralı adamıymış. Keza Acun Ilıcalı senelerdir bu örgütün içerisindeymiş. Daha da araştırıyorum.

Şu son belgeselden sonra kafayı takıp araştırmaya başladım iyiden iyiye. İlginç isimler önüme çıktı, anlamlandıramadım. Fırat develioğlu, bizim seçimi iptal ettiren adam, 2000e kadar örgütün 2 numaralı adamıymış. Keza Acun Ilıcalı senelerdir bu örgütün içerisindeymiş. Daha da araştırıyorum.
Aynen ben de belsegelden sonra şok olup arastirma yapmistim baya. Hayret verici isimler cikiyor. Babuna ailesinin butun cocuklari bunlarin elemaniydi

Acun nasıl zengin oldu anlamış olduk

Delillerin ortaya çıkarılmasında da Develioğlu’nun ciddi payı varmış.

Belgeselde de geçiyor bu mevzu zaten.

Delillerin ortaya çıkarılmasında da Develioğlu’nun ciddi payı varmış.

Belgeselde de geçiyor bu mevzu zaten.
İzlerken ben bu ismi nerden biliyorum nerden biliyorum derken 2018 teke tek programında Ceylan ve Develioğlunun yayını var. İstihbarat desteğinden bahsettiler, İsrail, Almanya, İtalya, Amerika, Avusturalya vs bir çok ülkeden emirler yağıyormuş. Develioğlu 99da ayrılma gerekçesi olarak örgütün bu şekilde değişiminden bahsediyor. @Mert Kayar Babuna ailesi için o dönem ne kadar propaganda yapıldığını hatırlıyorum, binlerce kişinin kanı Amerikaya gönderildi, bir nevi gen haritamızı çıkardı adamlar. Fırat beyin söylediği bir cümle var, Fetö ile aynı dönem kuruldu, birbirinin muadili olarak ve sürekli haberleşiliyordu diye. Cemaat, grup, örgüt ne b.k varsa uzak durmak lazım. En masum görüneni bile pislik yuvası. Bugün ceza infaz kurumu memurunun menzil şeyhinin mercedesini güller dökerek karşılamasını izledim, akıllanmadığımızı anladım.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Adnan Oktar ve 14 sanığa verilen 8 bin 658'er yıl hapis cezasının onanmasını talep etti.

Üst Alt