Adnan Öztürk Türk futbol tarihine geçecek bir hamle yaptı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Öztürk Türk futbol tarihine geçecek bir hamle yaptı

Cevap: Adnan Öztürk Türk futbol tarihine geçecek bir hamle yaptı

Düsünce güzel..Galatasaray profesyonelce yönetilmeli. Üzücü olan bu profesyonellerin ülkemizden cikmamasi. Ama hamleyi begendim. Ancak ne olursa olsun Adnan Polat Baskanin 1 dönem daha baskanlik yapmayi hakettigini düsünüyorum. Sonucta bize yeniden güven asilayan, ölü topragini üstümüzden atan baskan. Iyi isler yapti, hakkimizi korudu, pasif kalmadi, yakisan kadro kurdu, Frank Rijkaard gibi bir devi getirdi, Seyrantepe´de cok ilerleme kaydetti. Bu yüzden Adnan Polat baskanin 1 dönem daha baskanlik yapmasi gerektigini düsünüyorum..

Cevap: Yüzyılın transferi

Ben de Adnan Polat'ı destekliyorum fakat yine de benim için isimler değil herşeyden önce Galatasaray'ın başarısı bakidir, kim bunun için daha faydalı olucaksa o olsun. Eğer haber doğruysa muhalefet böyle olunur, siyasiler görsün.

Chelsea gibi köy takimini Kenyon degil Abrahimoviç milyar dolarlariyla bu hale getirdi. Adnan Öztürk'te okadar para olsa hadi neyse. Ama o da yok.

Dünya çelik devi Arcelor - Mittal'ın önemli isimlerinden birisi olan Adnan Öztürk; birçok Kuzey Afrika ülkesi, Ortadoğu ve Türki cumhuriyetlerin bir kısmının sorumluluğunu şirket adına üzerinde taşıyor.

Bu ülkelerin şirket adına CEO'su pozisyonunda olan Öztürk, elindeki bu fırsatı Galatasaray için kullanmayı planlıyor. Yıllık bilançosu 100 milyar euro olan ve futbola sponsor olarak girme kararı alan Arcelor - Mittal, Adnan Öztürk'ün isteğiyle Galatasaray'ı da seçmiş durumda.

Adnan Öztürk'te para var.

Ben kendi çapımda tabiki sonuna kadar Polat'ı destekliyorum.

Ancak Adnan Öztürk'ün yaptığı bu hamleyi beğendim. En azından muhalefet Adnan Polat'a saçma sapan şekilde pislik atarak değil bu şekilde yapılmalı. Adaylar seçimi rakibini kötüleyerek değil projeleriyle kazanmalı.

Nokta. Riberyiyi 1,5 saatte aldım falan gibisinden laflarla dolasıcagına böyle icraatlarla cıksınlar birbirlerinin karsısına bundan karlı cıkan Galatasaray olacaktır.

Cevap: Yüzyılın transferi!

Ciddi anlamda bir bütçe olmadıktan sonra Kenyon'u getirmenin bir mantığı yok.

Bu konuda son derece haklısınız.

Adnan Öztürk'ün de sizin gibi düşündüğünü umut ediyorum.

Ciddi bir bütçe oluşturulacak demek ki onun için Kenyon getirilecek.

Beni asıl düşündüren gerçekten gelecekse Kenyon'ın hangi şartlarla geleceği ?

Bu adam MANU'da 90 yıllarda görev almaya başlamıştı. o zamanlar MANU, Liverpool'un gölgesinde idi. Görevi bırakıp Chealse'yi geçtiğinde ise yerler değişmişti.

Haber doğru ise gerçekten inanılmaz.

Bu haberin Avrupa'da yaratacağı etki, son 2 yılda yapılan transferlerin yarattığı etkiyi gölgede bırakır.

Eğer haber doğruysa; Adnan Öztürk ilk kez işe yarar bir hamle yapmış demektir.

Adnan Polat en az bir dönem daha kalmalı projelerini tamamlaması için.

Herşey iyi hoşta,transfer komitesinin sprtif işlerin başına Ali Dürüst getirelecekmiş ben bu nokta da soğuk bakıyorum.

Yıllardır yöneticilik hayatlarında bize hangi futbolcuları izlettirdiklerini unutmadım daha.

Bu hamle eğer doğruysa Adnan Polat'da Adnan Sezgin'i listesinden çıkarır, durum tekrar dengeye gelir. :D

Bunlar geldiğinde Haldun Üstünel gidecek.. Hala istiyor musunuz Kenyon'u ?

Bunlar gerçekten yardimci olmak istiyorsa Galatasaray'imiza ozaman Adnan Polat'la beraber yönetirler. Su an için Adnan Polat hiç kimseyle degistirilmez. Baskanimiz okadar fazla proje baslattiki. Bunlarin önce tamamen bitmesi lazim.

Haber doğruysa helal olsun Adnan Öztürk'e çok iyi hamle yapmış. Ama bence yine Polat başkan olmalı. Düzen bozulmamalı, tekrar yapılanma gereksiz.

Bıktım şu lisecilerden be , Haldun Üstünel giderse yazık olur gerçekten.

Bunlar geldiğinde Haldun Üstünel gidecek.. Hala istiyor musunuz Kenyon'u ?

Olay isteyip istemek değil de eğer doğruysa haber Adnan Öztürk'ün yaptığının önemli bir hamle olduğunu düşünüyorum sadece. Bundan önce en çok eleştirdiğim nokta ilkoduldaki başkanlık seçimleri gibi boş vaatlerde bulunması, hiçbir icraat gösterememsiydi. O yüzden başarılı olur veya olamaz ama kendi adına önemli bir hamle sonuçta. Milliyet'teki röportajında da CEO'nun yabancı olacağını söylemiş, isim yok ama. Geçen seçimlerde de Butregueno'yla anlaşmış ancak daha sonra seçimlerden çekilme kararı almıştı hatırlarsanız. Ama bu hamlesine rağmen demeçleri hiç tatmin edici değil. Kulüp zarar ediyor diyor ama bu zararı nasıl engelleyeceği konusunda bir cevap veremiyor. Küçülüp büyümeyi mi düşünüyorsunuz diye soruyorlar yine tatmin edici bir cevap veremiyor. Bu krediyi ben de alırım, şunu ben de yaparım, borç şu kadar gibi sık demeçler vermesiyle yararlı olabilecek bir isim mi yoksa çok boş bir insan mı karar veremiyor insan. Gerek projelerini devam ettirebilmesi gerekse vizyonu bakımından ben yine de her zamanki gibi Adnan Polat'ı destekliycem kendi çapımda. Taraftarın da ortak görüşü bu yönde sanırım. O diğer Adnan'ı pek gözüm tutumadı ama yine de hayrılsı neyse o olsun diyelim, sonuöta şahıslar gelip geçici, önemli olan camianın başarısı.

Madem bu kadar güçlü bir adamdı bu Adnan Öztürk geçen seçimde neden aday olmadı da şimdi düzelmiş Galatasaray'a çomak sokmaya çalışıyor. Galatasaray geleneklerinde bir başkan kötü yönetse bile 2. dönem aday olduğunda kazanır. Özhan Canaydın'dan daha güzel örneği de olamaz herhalde. Adnan Polat o kadar zor durumda başkanlığa soyunmuştu ve geldiği günden bu yana çok iyi işler yaptı. Daha yapacağı da çok şey varken ve buna istekliyken onu gönderip başkasını başkan yapmak ayıp ve günahtır. Yıldırım Demirören'in bile 3 dönem başkanlık yaptığı bir ülkede Adnan Polat 2. dönem başkan olmayı fazlasıyla haketmiştir..

Peter Kenyon

Futbol dünyasının Manchester United ve Chelsea’den tanıdığı İngiliz sportif direktör Peter Kenyon, kariyerine UMBRO’da Genel Müdür olarak başladı.

Adamın kariyerine başladığı yere bak..Biz olsak simit satarak başlardık kariyerimize:D Hiç unutmam küçükken pazarda su satıyorduk da sonra pazara çeşme kurulmuştu..Bizi de kovmuşlardı pazardan..:p:asd:

Haber dogru. Adnan Öztürk'ün kendi agzindan duydum simdi Ligtv'de.

Haber doğruysa bir adım öne geçer Öztürk

Adnan Polatın listesi kötü

Üst Alt