Adnan Öztürk'ün Trt3'deki Acıklamaları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Öztürk'ün Trt3'deki Acıklamaları

+ Bulent Under'e basarılar diliyorum ama bunun bir proje oldugunu zannetmiyorum.

+ Sayın baskan cok guzel vaatler vermiş sampiyon olucaz diye ama GS'nin geldigi gun itibari ile meselesi sampiyon olup olmamak degil.

+ Mali genel kurulda asıl mesele rakamlardır ki bunlar da cok urkutucudur.Butun bu finansal basarı soylemlerinin tam tersi bi kitapcık vardır ortada.

+ Bu kitapcıgı benim onume kim getirirse getirsin ben ibra etmem.

+ Bir kulubun borclarının buyuklugu degil zarar edip etmemesi asıl gostergedir.

+ GS'nin 106 yıllık zararı 64 milyon tl idi.

+ Polatın yonetime girdigi 2006 senesine bakıyoruz kulubun zararı 63 milyon tl.

+ 2007de 42 milyon tl

+ 2008 111 milyon tl

+ 2009 99 milyon tl ki biz burda bu zarara bunye dayanmaz demeye basladık.

+ 2010da da 90 milyon tl zarar cıktı.

+ 4 senede bu kulubun toplam zararı 343 milyon tl.

+ Borclara bakıyorsunuz banka borcumuz 117 milyon tl'den 187 milyon tl'ye cıkmıs.

+ Olabilir diyoruz yatırım yaparsınız boyle sonuc cıkar. Ama GS'de son 1yılda yapılan tek yatırım Kalamıs'taki tesislerde denize inen 2 tane demir merdiven.Onlar da denize ulasamadı.

+ Spor alanındaki yatırımlara bakıyoruz mesela futbol alanındaki yatırımlarımızın durumu belli.

+ 2009da futboldaki zararımız 88,6 milyon tl.

+ 2010da futboldaki zararımız 107 milyon tl.

+ Elimizde ne var diye bakıyorum şirket birleşmesi ama gelinen noktada onda da ciddi problemler oldugu ortaya cıktı.

+ 3 yıllık locadan gelen 61 milyon doları sirket birleşmesine harcıcaz dediler kullanılmadı gitti.Bir bankadan 70 milyon dolar kredi cekildi sirket birlesmesine harcıcaz dediler. sirket birlesmesi 31 milyon dolar tuttu gerisini kullanmadık dediler ama kitaba bakıyoruz kalan 39 milyon dolar da yok.

+ bunların hepsinin karsılıgında da 1,1 milyar tl'lik GS'nin mal varlıkları , onumuzdeki seneki gelirleri temlik , ipotek , rehin altındadır.

+ ne yazıkki soylemler gercekleri yansıtmıyor.

+ Rivanın ruhsatını aldık 250 milyon dolar oldu degeri deniyor. Bi şirkete rivanın degerini olcmesini istemişler o şirketin raporuna gore ruhsattan sonra degeri 208 milyon tl yani 135 milyon dolar.

bunlar sadece mali tablo ile ilgili acıklamaları.. isteyen kalanını izleyebilir...

trt3 - Yildiz.tv / Nar.tv - Tv izle, dizi izle, film izle, Canli izle link burda.. saat 13.35 civarında baslıyor program...

Cevap: Adnan Öztürk'ün Trt3'deki Acıklamaları

+ Mali genel kurulda asıl mesele rakamlardır ki bunlar da cok urkutucudur.Butun bu finansal basarı soylemlerinin tam tersi bi kitapcık vardır ortada.

Yarın herkes eteğindeki taşları döksün de bakalım hakikaten Adnan Polat çağ mı atlatmış ekonomik anlamda.

Vallahi cok etkilendim Adnan Öztürk´ten. Cok saglam ve güclü bir durusu var. Konusmalari, vizyonu etkileyici. Bu güclü durusa sahip bir insanin bile Ünal Aysal icin "cok güclü bir adamdir" demesi beni acayip heycanlandiriyor :) Böyle bir yönetim özledim ben ya.

Geçin bunları. O dönem nerdeydiniz ? Ünal Aysal nerdeydi o dönem ? Neden ortalarda gözükmediniz ? Birleşmeyi, yapılanmayı, stadı ve diğer projeleri siz niye gerçekleştirmek için ortaya çıkmadınız ?

1. Ünal Aysal 10 seneyi doldurmamıştı..

2.Adnan Öztürk zaten adaydı.

3. En az 3 4 aday çıkıyordu.Ama büyükler araya girip destekledikleri adayı açıklayınca diğerleri çekilmek zorunda kalıyordu..Yani Galatasaray Başkansız kalmaz..

Geçin bunları. O dönem nerdeydiniz ? Ünal Aysal nerdeydi o dönem ? Neden ortalarda gözükmediniz ? Birleşmeyi, yapılanmayı, stadı ve diğer projeleri siz niye gerçekleştirmek için ortaya çıkmadınız ?

Sevgili dostum, Ünal Aysal'ın gelmesinin imkanı zaten yoktu çünkü; 10 yıllık kongre üyeliği süresini doldurmamıştı, daha yeni tamamlandı. Adnan Öztürk'de geçen seçimlerde aday oldu ve sorumluluk alabileceğini ispatladı ama önyargılara kurban gitti..

Adaylığı da kastetmedim, Adnan Öztürk'ü de, Ünal Aysal'ı da. Kulüp çok daha kötü durumdayken, futbolcular maaşlarını bile alamıyorken neden Özhan Canaydın'ın üç kez üst üste seçilmesine izin verdiler. Ki Adnan Öztürk 2008'de aday oldu, çekildi. 2010'da aday oldu kaybetti.

Mesela ;

İnan Kıraç neden daha önce Adnan Polat'ı destekledi ?

Adnan Öztürk çıkıp Ribery'nin gidişini açıklamalı.

Haldun Üstünel ve Albayrak olaylarını çıkıp İnan Kıraç açıklamalı ?

ve daha bir sürü sebep var benim bu liseli zihniyetine önyargılı yaklaşmamda.

Iyice takip etmek lazim Galatasaray´da olan bitenleri böyle aciklama yapmak icin. Cevap verecektim ama arkadaslar zaten söyleyeceklerimi söylemis. Yani Adnan Polat icraatlarini savunacak tek bir yani bile kalmamistir bu dönemde. Zaten Adnan Öztürk belgelerle konusuyor, Adnan Polat´in hazirlattigi belgelerle konusuyor. Bu rakamlari duyup da adnan Polat´i savunmak cok ilginc geliyor bana.

Ben Adnan Polat'ı savunmuyorum bu arada. Forumda Adnan Polat gitsin diyenlerin de başında geliyorum. Adnan Polat hırsına yenik düşüp kulübü sportif açıdan batırmıştır o ayrı.

Peki cozum ne olsun? Daha once kimse aday olmadi diye koskoca Galatasaray Adnan Polat'in eline mi birakilsin?

Adaylığı da kastetmedim, Adnan Öztürk'ü de, Ünal Aysal'ı da. Kulüp çok daha kötü durumdayken, futbolcular maaşlarını bile alamıyorken neden Özhan Canaydın'ın üç kez üst üste seçilmesine izin verdiler. Ki Adnan Öztürk 2008'de aday oldu, çekildi. 2010'da aday oldu kaybetti.

İnan Kıraç neden daha önce Adnan Polat'ı destekledi ?

Adnan Öztürk çıkıp Ribery'nin gidişini açıklamalı.

Haldun Üstünel ve Albayrak olaylarını çıkıp İnan Kıraç açıklamalı ?

ve daha bir sürü sebep.

Adnan Öztürk genc bir is adami. Adnan Polat´a taraftar desteginin en yogun oldugu dönemde bile secimi neredeyse kazanacakti. Inan Kirac o zamanlar Adnan Polat´i desteklemis olabilir ama bu destek son 2 sene icin gecerli olacak diye bir kural yok. Hepimiz son 2 seneyi elestiriyoruz. 2 senede kulübü dibe vurmustur Adnan Polat ve artik herkes görüyor bunu. Bunun disinda Galatasaray durusu ile ilgili ciddi sikintilar var. Galatasaray Baskani aciz olamaz, yagci olamaz, önüne gelenden özür dileyemez. Futboldan anliyorum diyip, küme düsmemeye oynatamaz takimi. Sonra da cikip futbol ile ilgilenmedim, özür dilerim diyemez. Bu ciddi bir istir. Adnan Polat bu ciddiyetin farkinda bile degil.

Sandıkta Adnan Polat 'ı başkan seçiyorlardı. Baktılar ki Adnan 'a göre değilmiş bu iş kendileri girdi devreye.

Ya arkadaslar herseyi gectim, basarisizligi da gectim, caresizligimizi de gectim.

Adnan Polat yönetiminden 2 önemli insan istifa etmis (Haldun ÜStünel, Cemal Özgörkey), 3 önemli yöneticisi de muhalefet olmus, istifaya davet edilmis (Mehmet Helvaci, Vedat Eskinat ve biri daha). Bir Galatasaray sevdalisi, Galatasarayin 1 sene daha bu yarim yamalak yönetimle devam edebilecegini nasil düsünür? Nasil inat edip secim yapmiyorum diyebilir? Böyle birsey var mi ya? Ortada yönetim diye birsey yok ki?

ünal aysal ve adnan öztürk gelirse yabancı transferlerin hemen hepside fransa ve belcikadan olur ,buda cok iyi olur...

Adnan Öztürk en azından bazıları gibi yalan konuşmuyor her zaman gerçekleri söylüyor.Nerdeydi bunlar o zaman diyenlere cevabı hemen vereyim Canaydın döneminde Ribery'i,Song'u getiren adamdı ve Canaydınla ters düşüp istifa etti.Ribery'e yapılan bazı şeyler vardı bunlara karşı koydu sonrada istifa etti ama o sustu Galatasaray menfaatleri için .Ribery'de tek anlaşabildiği adam Adnan Öztürk gidince 5-10 gün sonra kaçtı.Canaydın aday olmucam dedikten sonra kongre üyeleri tarafından en çok istenen adamdı ve başkan olmasına kesin gözüyle bakılıyordu ama Canaydın saolsun Adnan Polat'ı isteyince oda adaylıktan çekildi."bugünden itibaren aday değilim. herkesin gözü aydın" demişti hatta sonrada Adnan Polat seçildi ve bu haldeyiz o hep vardı Ünal Aysal'da hep vardı ama 10 yıllık kongre üyelik süresi dolmadığı için aday olamadı.Adnan Polat başkanken klüp tazminat ödemek zorunda kalacakken klübü 70 milyon euroluk zarardan kurtarıp 24 milyon euroya hisseleri alıp klübe parasız geri vermiştir.Helvacı'nın dedikleri yalan kendi başkan olmak istiyor.Ünal Aysal ve Adnan Öztürk hep vardı şimdide varlar ve kısmetse Ünal Aysal başkan Adnan Öztürk 2.başkan olacak asıl üçkaatcı tayfası Faruk Süren,Ali Dürüst,Fatih gökşen gibi adamlardır.Onlarda çıkıp aday olmadı olmazda

Üst Alt