Adnan Polat: "Değerlendirmeyi tarihe bırakıyorum" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Polat: "Değerlendirmeyi tarihe bırakıyorum"

Cevap: Adnan Polat: "Değerlendirmeyi tarihe bırakıyorum"

Şirketlerin birleşmesi çok önemli bir olaydı yaptı..

Riva Arazisini yaklaşık 100 milyon dolara satacakken Rahmetli Özhan Canaydın'a dur dedi burası çok daha değerlenecek şuanda ki değeri 300 milyon dolar civarlarında,kulüp sponsor bulamazken kendine çok akıllı sponsorluk anlaşmaları imzalayıp kulübe nefes aldırdı,futbolcu borçları yıllar sonra düzenli ödenmeye başladı,adam akıllı transferi onla gördük yıllar sonra,ama olmadı beyler bence tek hatası bazı adamlara inanılmaz güvenmesiydi..

Misal Adnan Sezgin

Yani bir kaç hata herşeyi berbat etti..

Riva'nın 198 milyon euro değeri var ne 300'ü o güvendiği adam yüzünden 250 milyon euro zarar ettik mali olarak iyi falan değiliz o mali anlamda ibra mahkemeye gidilmesin uzamasın diyeydi yoksa idari olarakta ibra edilmezdi 4 senede 250 milyon euro klübün zararı var 1 milyar 50 milyon dolarlık ipotek verildi ve ilerki senelerin gelirleri şimdiden harcandı mali olarak düzeldiğimiz falan yalanın daniskası.Mali raporlarda olmayan oyunculara ödenmek üzere 60-70 milyon euro para ödemesi var yeni gelecek başkan'ın ilk çözmesi gereken sorunda bu yeni gelecek yönetim çok zorlanacak çok yeni başkan geldiğinde zaten hepsini açıklayacaktır neleri tükettiklerini bence Adnan Polat'a ve sezgin'e birçok dava açılacak çünkü mali tabloda bazı hileli işler olduğu söyleniyor menajerlere 5 milyon euro komisyon ödenmiş devre arası transferlerinde bu para soruşturulacak

Riva'nın 198 milyon euro değeri var ne 300'ü o güvendiği adam yüzünden 250 milyon euro zarar ettik mali olarak iyi falan değiliz o mali anlamda ibra mahkemeye gidilmesin uzamasın diyeydi yoksa idari olarakta ibra edilmezdi 4 senede 250 milyon euro klübün zararı var 1 milyar 50 milyon dolarlık ipotek verildi ve ilerki senelerin gelirleri şimdiden harcandı mali olarak düzeldiğimiz falan yalanın daniskası.Mali raporlarda olmayan oyunculara ödenmek üzere 60-70 milyon euro para ödemesi var yeni gelecek başkan'ın ilk çözmesi gereken sorunda bu yeni gelecek yönetim çok zorlanacak çok

Arapların gözü Riva'da bundan 1.5 sene önce felan zaten 200 bile teklif ettiklerini duymuştuk..

Ama reddetmişti Adnan Polat net değerini bilmesemde oradan bir yol geçeceği ve çok daha değerleneceği konuşuluyordu ne durumda hiç bilmiyorum..

Yinede Adnan Polat bu şekilde gitmemeliydi fakat artık zamanı geri alamayız..

İstediği kadar mali açıdan iyi işler yapmış olsun(nedir onlar henüz anlamış değilim,kulübün borcu ortada),her zaman tarihin en kötü sezonunu yaşatan başkan olarak hatırlanacak.

Arapların gözü Riva'da bundan 1.5 sene önce felan zaten 200 bile teklif ettiklerini duymuştuk..

Ama reddetmişti Adnan Polat net değerini bilmesemde oradan bir yol geçeceği ve çok daha değerleneceği konuşuluyordu ne durumda hiç bilmiyorum..

Yinede Adnan Polat bu şekilde gitmemeliydi fakat artık zamanı geri alamayız..

Riva'ya lafımız yok ama Adnan Öztürk 300 diyorlar diyo mali raporda 198 milyon euro gözüküyomuş ama başkan biraz sallayıp 300 diyor her lafı yalan neredeyse.Harcanan paralara bakıcak olursak Stad isminden elde edilen 100 milyon dolar peşin alındı ve harcandı.Çoğu sponsorluktan gelecek yıllık para başka yerlere teminat verildi Şirket birleşmesi için 70 milyon dolar kredi alındı 35'i harcandı 35'i ortada yok çok tezat şeyler var mali raporda 1 milyar dolarlık mal varlığını satmaya kalksan hiçbir yere satamazsın teminat verilmiş kredi borçları ve çeşitli borçlar nedeniyle 4 senede 250 milyon euro zararı var klübün gelir-gider dengesinde zarar senede 50 ile 90milyon euro olarak değişiyor bu mali raporda var 297 milyon euro gibi bir borç alacak farkı var onsuz 450 milyon euro civarı Sponsorluk anlaşmalarından teminat verildiği için 297 milyon euro deniyor yani hersene bütceye değil borçlara gidecek o para yani klübün gelirleride 10 sene için ipotek altına alındı bu yapılan zararlar yüzünden ve son senede menajerlere ödenen paralar oldukça yüksek belli yerlere para aktarılmış yönetimde olanlardan 1-2 kişiyle ilgili ciddi şüpheler var hepsi sorgulanacak

Baskan olarak cok basarisizdin,ama 20:45i unutmak mümkün degil,ogün Uefa zaferinden daha fazla sevinmistim.

"bir daha yasanmamasi icin ne gerekiyor ise yapilmalidir"

Seni tahttan indirmek bunun Ilk ve en önemli asamasiydi zaten basghaan :)

Ekonomideki basarisi nedir? 500 Milyon TL borc mu? Tutturmuslar bi stat bilmem ne diye. Adnan Polat´in basarisini göremiyorum

Görmek için biraz vizyon lazım.

Borç tabiki olacak. Sanki borçsuz bir klüp aldı Adnan Polat.

O borç neden var? Neden borç artmış görünüyor. Çünkü tamamen brüt gelirlerimizin %20'si Faruk Süren döneminde satılmıştı.

O hisseler yılda nerden baksan 30-40 milyon kaybettiriyordu klübe. Şirketler birleşti büyük bir mali külfet oluştu. Ancak orta vadede kendini süspanse edecek bir hamleydi bu. Yani görünüşte borcu arttırsa da aslında klübü ekonomik düzlüğe çıkaracak hareketlerden biriydi.

Üstelik 500 milyon TL falan değil Galatasaray'ın borcu. Bankadan 70 milyon kredi alınmış mesela bunun için bir de 70 milyon ipotek yapılmış. Bu 140 milyon görünüyor. Oysa ki 70 milyon ödeyince ikisi de kalkacak.

En kötüsü hangisidir?

A-) Bilmeyen üye.

B-) Bilmeyen ama bilmediğini de bilmeyen üye.

C-) Bilmeyen, bilmediğini bilen ama bilir gibi yapan üye.

Görmek için biraz vizyon lazım.

Borç tabiki olacak. Sanki borçsuz bir klüp aldı Adnan Polat.

O borç neden var? Neden borç artmış görünüyor. Çünkü tamamen brüt gelirlerimizin %20'si Faruk Süren döneminde satılmıştı.

O hisseler yılda nerden baksan 30-40 milyon kaybettiriyordu klübe. Şirketler birleşti büyük bir mali külfet oluştu. Ancak orta vadede kendini süspanse edecek bir hamleydi bu. Yani görünüşte borcu arttırsa da aslında klübü ekonomik düzlüğe çıkaracak hareketlerden biriydi.

Üstelik 500 milyon TL falan değil Galatasaray'ın borcu. Bankadan 70 milyon kredi alınmış mesela bunun için bir de 70 milyon ipotek yapılmış. Bu 140 milyon görünüyor. Oysa ki 70 milyon ödeyince ikisi de kalkacak.

Ya Adnan Polat hep bunlardan bahsettigi icin insanlar sinirlendi. Adnan Polat´a olan tepki bu ekonomi yüzünden degil ki zaten, ki ben hala cok büyük isler yaptigini düsünmüyorum. Baslayan projeleri bitirdi kendisi ama belli bir düsünceyle bu projeleri yaratip gerceklestirmedi. Eee baslayan seyleri de bitirsin bir zahmet ya. Arkasinda Galatasaray camiasi gibi bir güc var. O kadarini da yapsin yani. Cok sey mi istiyoruz?

Bu tepki 2 nedenden dolayi.

1. Sportif rezalet ( bakin sportif basarisizlik da demiyorum )

2. Galatasaray durusunu ciddi anlamda zedelemesi, kücük düsürmesi

Bunlar en büyük neden ama daha baska seyler de var. Hakkimizi korumamasi, hicbir gücü olmamasi vs.

Mesela bugün gazetelerde okudum. CNN Türk spikeri kovulmus. Neden mi? Fenerbahce Gaziantepspor macindan sonra Niang ve Dia ile alay ettigi icin. Aziz Yildirim nasil koruyor Fenerbahce´yi görüyorsunuz degil mi? Böyle astigim astik kestigim kestik bir adamin takimina kim artistlik yapar ki bundan sonra? Kim kücük düsürmeye kalkar ki? Iste biz bunlari bekledik. Ama hep kücük düsürüldük. Icimize bir zayiflik duygusu pohpohlandi. Bunu da Adnan Polat´a borcluyuz iste

En kötüsü hangisidir?

A-) Bilmeyen üye.

Cehalet iki kısımdır. Birincisi; Cehl-i basit, bu ayıp değildir. İkincisi ise; Cehl-i mürekkepdir. İşte bu hem bilmemek, hemde bilmediğini bilmemektir.

Bilmeyen ve bilmediğini bilen çocuktur, ona öğretin.

Bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır, onu uyandırın.

Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen aptaldır, ondan sakının.

Bilen ve bildiğini bilen öncüdür, onu izleyin.

Gelirlerimiz arttı doğrudur.Ama giderlerimiz de arttı.Kısacası yaptığı bi halta yaramadı.Sadece tazminatlara eşşek yüküyle para verilmiş.

Bir yerde yatırım varsa, borçta vardır, giderde vardır. Çok basit bir kural, kağıttan maket yapacaksan tutkalın olacak, kağıdın olacak, planın olacak. Adnan Polat kağıttan ev bırakmadı, bir stad, birleşmiş bir şirket, bir sürü sponsor geliri bıraktı. Bu verimli araziye tohumu ekti, yeşertti, başkaları biçecek.

Bir teşekkürü çok görmeyin, adam gitti artık. Canaydın'a yaptığımız vefasızlığı o ölünce anladık, Polat gidiyor, bari yaptıkları için teşekkür edin. Bana ayrıca Adnan Polattan önceki 10 yıllık yönetimlerin yaptığı adam akıllı iki proje bulun alnınızdan öpeceğim..(mali açıdan)

İpucu: Faruk Süren; 10 milyon dolarlık kağıttan bir stad(sadece projesini çizdirtti kaldı gitti), hisselerin yüzde 20si satıldı, şirketler ayrıldı.. Benim gözümde bunlar canlanıyor Polattan önceki dönemde..

En kötüsü hangisidir?

A-) Bilmeyen üye.

Cehalet iki kısımdır. Birincisi; Cehl-i basit, bu ayıp değildir. İkincisi ise; Cehl-i mürekkepdir. İşte bu hem bilmemek, hemde bilmediğini bilmemektir.

Bilmeyen ve bilmediğini bilen çocuktur, ona öğretin.

Bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır, onu uyandırın.

Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen aptaldır, ondan sakının.

Bilen ve bildiğini bilen öncüdür, onu izleyin.

Bundan daha iyi açıklanamazdı Erhan. Eline sağlık.

Bir de bilmeyen, bilmediğini bilen ama bilir gibi yapanlar var. Sahtekarlar. Boş kovaları doldurmaya çalışırlar. Esas en korkuncu onlar.

Bir yerde yatırım varsa, borçta vardır, giderde vardır. Çok basit bir kural, kağıttan maket yapacaksan tutkalın olacak, kağıdın olacak, planın olacak. Adnan Polat kağıttan ev bırakmadı, bir stad, birleşmiş bir şirket, bir sürü sponsor geliri bıraktı. Bu verimli araziye tohumu ekti, yeşertti, başkaları biçecek.

Bir teşekkürü çok görmeyin, adam gitti artık. Canaydın'a yaptığımız vefasızlığı o ölünce anladık, Polat gidiyor, bari yaptıkları için teşekkür edin. Bana ayrıca Adnan Polattan önceki 10 yıllık yönetimlerin yaptığı adam akıllı iki proje bulun alnınızdan öpeceğim..(mali açıdan)

İpucu: Faruk Süren; 10 milyon dolarlık kağıttan bir stad(sadece projesini çizdirtti kaldı gitti), hisselerin yüzde 20si satıldı, şirketler ayrıldı.. Benim gözümde bunlar canlanıyor Polattan önceki dönemde..

Faruk Süren zamanında 4 lig şampiyonluğu, 1 Uefa kupası,1 Süper Kupa,3 Türkiye Kupası,3 TSYD Kupası,2 Cumhurbaşkanlığı Kupası alındı.Normal bi taraftarın gözünde bunlar canlanır.

Stad projesinde bir Allah kuruşumuz olmadığı için bunu Adnan Polat'a mal etmek yanlış.Kaldı ki kendisi de açılışta öyle söylüyordu.

Şirket birleşmesi için çekilen kredinin nereye gittiği belli değil.Kaldı ki stadı Polat'a mal eden zihniyet bunu da Mehmet Helvacı'ya mal etmelidir.

Sponsor derken hangi sponsor? Cafe Crown mudur sponspor ? TTelekom zaten stad için geldi.Başka da doğrdu dürüst birşey yok.

Giderlerin ana kaynağı da birleşme felan değildir.Büyük çoğunluğu transferlere ve tazminata gitmiştir.Üstüne 50 senelik rekor kırılınca kimse teşekkür beklemesin.

Faruk Süren zamanında 4 lig şampiyonluğu, 1 Uefa kupası,1 Süper Kupa,3 Türkiye Kupası,3 TSYD Kupası,2 Cumhurbaşkanlığı Kupası alındı.Normal bi taraftarın gözünde bunlar canlanır.

Stad projesinde bir Allah kuruşumuz olmadığı için bunu Adnan Polat'a mal etmek yanlış.Kaldı ki kendisi de açılışta öyle söylüyordu.

Şirket birleşmesi için çekilen kredinin nereye gittiği belli değil.Kaldı ki stadı Polat'a mal eden zihniyet bunu da Mehmet Helvacı'ya mal etmelidir.

Sponsor derken hangi sponsor? Cafe Crown mudur sponspor ? TTelekom zaten stad için geldi.Başka da doğrdu dürüst birşey yok.

Giderlerin ana kaynağı da birleşme felan değildir.Büyük çoğunluğu transferlere ve tazminata gitmiştir.Üstüne 50 senelik rekor kırılınca kimse teşekkür beklemesin.

Onur cevap yazmışsın teşekkür ederim ben genele yazmıştım. Sana bir tepki değildi söylemim, sadece bir sürü borç bıraktı demen ilgimi çekti. Faruk Süren dönemindeki başarıları yazmışsın, hatırlattığın için teşekkürler ama biz o dönemden karlı değil borçlu çıktık..:) Borç borç diyoruzda, borç kötü birşey midir ona bakmak lazım ilk önce. Şirketlerin gelişebilmesi için kredi vazgeçilmezdir günümüzde. Şirketlerin büyüklüğü, hatta ülkelerin ekonomilerinin büyüklüğü alabildikleri kredilerle(kredi notları) ölçülür hale geldi. Canaydın döneminde Galatasaray 3-4 milyon dolarlık teminat mektubu bile alamıyordu bankalardan. Şimdi 70 milyon dolarlık borç alabiliyorsak bu bile ekonomik olarak ne kadar geliştiğimizin göstergesidir. . Önceden bizde futbolcu paralarını ödemek için bankadan kredi alıp millete dağıtırdık, şimdiyse yapacağımız yatırımlar için kredi alır olduk..Faruk Süren döneminde de yatırım namına tek bir atılım bile olmadı borçlanılsa bile. Vizyon farkını görebilmişizdir umarım.

Sponsor meselesine gelirsekte, bizim ne bir Kiğılımız var, ne Koçumuz var. Buna rağmen 100 milyon dolar diye telaffuz edilen TT Arena isim anlaşmamız var. Stad için gelmedi Türk Telekom, gelmek istese yıllardır orda duran Şükrü Saraçoğlu Stadı için girişimde bulunurdu..Ticari başarıyla imzalar atıldı, para alındı. İnan Kıraç gibi klüp içinde fosilleşmeye yüz tutmuş tayfaya rağmen..

GSbonus anlaşmamız var, yeterli sayıya ulaştığında bize oldukça büyük getirisi olacak bir anlaşma, ki bunda takımlar arasında en çok satış yapılanı bizimki diye biliyorum. Keza GSmobilde öyle. Bunlar gibi sayısız sponsorluk anlaşması yapıldı. Sonuncusu Nike ile olan ama içeriğini bilmediğim için iyimi kötü mü yorum yapmayacağım ona..

Rivadan bahsetmeyeceğim bile. Tablo herkesin gözü önünde çünkü.

Son olarak, Adnan Polat için projeleri sadece devam ettirdi kendinden projesi yok deniliyor. Bu durumda üzücü tabii, çünkü Polat Canaydın döneminde de yönetimdeydi.. Ayrıca bir fikri öne sürmekten çok o fikri hayata geçirmek zordur. Faruk Sürenin 10 milyon dolarlık(ek masraflarla 14 yapıyor) maketinin stad olmaması gibi..

Son günlerde klüp içinde çıkan muhalefetide hayretle izliyorum, zira bunca sene çıkıp tek laf etmeyen üyeler, Polatın gideceğini duyunca aslan kesildiler maaşallah. Yolsuzluk yaptığına dair iddialar bile attılar, ayıp gerçekten. Eğer böyle bir durum vardı da, bilipte göz yumdularsa, o zaman muhalefetin yaptığı ayıp bile değil direk ihanet. Eğer iftiraysa o zaman yorumu size bırakıyorum..

Adnan Polat hatalıdır, bazı konularda ne yapacağını bilmez. Ama asla Galatasarayın kötülüğünü düşündüğünü sanmıyorum. Ekonomik açıdansa faydaları hatalarından onca kat fazlaydı. Neyse.. Gece gece uykum varken yazım hatalarım, anlatım bozukluklarım bolca olmuştur, affedin:)

Yahu hala savunmayın şu adamı..,nternet sitesinde Adnan Polat ile ilgili her hangi bir haberde aşağıdaki yorumlara bakıyorum hala Adnan Polat kalması gerektiğini ,bu adamı hala savunanlar var..Hemde çok fazla..Gerçekten biz herşeyi hakediyoruz..

Adnan Polatın 2 seneden beri nasıl bir beceriksiz,Galatasaraylılıkla yakından uzaktan alakası olmayan bir adam olduğunu yazıyorum...Sonunda iş işten geçtikten sonra bazıları görebildi...

Galatasarayı Özhan Canaydında,Mehmet Cansunda belki kötü yönetmiştir,Fakat bu kadar bariz,göstere göstere,12 yalşındaki çocuğun yapmayacağı hataları yapmamışlardır...

Hala utanmadan tüm Adnan Polat ve şakşakçıları rivayı söylerler..Yahu ne olmuş ne yapmışlar rivaya..Yahu yeter..nasıl bir zekadır bu....

Stad bu beceriksiz,iş bilmez son derce güçsüz bu yönetim yüzünden 6 ay geçikti..Bir tane adam gibi güçlü üstlenizi firma bulamadılar..O0ndan sonra sonunda devlet aldı ve ne olduğun u gördük..

BENİM MANTIĞIM BU SENE ŞAMPİYONDA OLSAYDIK ADNAN POLATIN BU KLÜPTEN DERHAL GÖNDERİLMESİNİ SÖYLERDİ...

Şu Aziz yıldırımla bu kadar yakın olan adamın Galatasaraylılığından şüphe ederim...Aziz yıldırım neden adanan polatla yakın oluyor derseniz çünkü Galatasaray Adnan Polatın umrunda değil,sırf reklam,ego tatmini ve hobi niyetine bakıyor olaya..İşte bu yüzden Galatasarayı savunamadığı için aziz yakın oluyor..Aziz Yıldım demirörenle neden çok yakın değil..Çünkü demirören beşiktaşın haklarını çatır çatır koruyor..Aziz yıldırıma meydan vermiyor...

Adnan Polat git kankanın yanına 2. başkan ol..Gerçi oradada seni 2. başkan bile yapmazlar ama..

TARİH SENİ AFFETMEYECEK...

Üst Alt