Adnan Polat: "Hazine gibi kulüp bırakıyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Polat: "Hazine gibi kulüp bırakıyorum"

"Hazine gibi kulüp bırakıyorum"

G.Saray Başkanı Adnan Polat, 14 Mayıs'taki seçime girmeyeceğini tekrarladı, koltuğuna talip olan adaylara da sinyal verdi.

"Hazine gibi kulüp bırakıyorum" G.Saray'da seçim havası iyice ısındı... Hatta sular kaynamaya başladı. İşte böyle bir atmosferde en çok merak edilen Adnan Polat'ın politikaları... Her kafadan bir ses çıkıyor, herkes bir senaryo üretiyor. Böyle yoğun gündemde Polat'ın fikirlerini merak ettim, aradım... Çok yoğundu.

BAŞKAN Adnan Polat yoğun işlerinden nefes alacak fırsat bulunca bana telefon etti. Yaklaşık 30 dakika konuştuk. Özel bir telefon sohbetiydi. Kendisinden özür dileyerek bana söylediklerini G.Saraylılar'a aktarmak istiyorum. Çünkü söylediklerinin önemli olduğunu düşünüyorum.

İşte görüşmemizden satır başları:

1- Artık çok yoruldum. Aileme ve işlerime vakit ayıracağım. Ben bu dakikadan sonra asla aday olmam. Herkes bunu böyle bilsin.

2- Seçime doğru bir basın toplantısı yapacağım. Ne sorarlarsa yanıt vereceğim. İsteyen katılacak.

3- 5 sene önce geldiğim durumla şimdiki durum arasındaki farkı anlamalarını isterdim. Bir şekilde bunu fark etmeleri gerekirdi. Ama nerede?

4- Yeni yönetime sportif olarak başarısız olsa da temelleri çok sağlam bir G.Saray bırakıyorum. G.Saray iyi idare edilirse daha iyi yerlere gelecektir.

5- Beni protesto edip ibra etmeyenler gördükleri yerlerde özür diliyor, mesajlar atıp 'Hata yaptık' diyorlar. Böyle durumlarda artık ne yaparsan yap negatif değerlendiriliyor. Her şeyin altında bir şey aranıyor. O yüzden bana sessiz sedasız çekip gitmekten başka çare kalmıyor.

6- Keşke bir dönem daha devam edip projelerimi bitirebilseydim. Aslında misyonum bir dönem daha sürmeliydi.

7- Trabzon maçında gördünüz. Hakem kırmızı kartı 'caaart' diye çıkartıyor. Kırmızı ile alakası yok pozisyonun. Mustafa Sarp'a basıyorlar, hakem sarı ile geçiştiriyor. Başımıza gelmeyen kalmadı.

8- Arda'yla görüşüyorum. Ona da söyledim, 'Gitmek istediğini sen söyle' diye. Çok istediği için onu satacağız. Ama Arda'yı satarsam başıma üşüşecekler. Arda çıkıp kendisi gitmek istediğini söylesin...

Veda ediyor

Adnan Polat yönetimi bugünkü Divan Kurulu toplantısında veda konuşması yapacak. Lütfi Kırdar'daki toplantı saat 13.30'da başlayacak.

Kaynak: Akşam,Harun Muslu

Cevap: Adnan Polat: "Hazine gibi kulüp bırakıyorum"

Allah razı olsun gerçekten hazine 14. sırada bir futbol takımı.

Futbol takımı hazinenin en değerli taşı.

başkan şimdi sana bişey derdimde ceza almak istemiyorum hiç ceza almadım çünki...

En büyük hazinemiz sezgin'i istifa ettirdin. Yeter artıkbaşkan, buna dayanamayız sen de istif et.

Haklısınız; bir dönem daha devam etmeliydininiz Sn.Polat! Bank Asya' ya düşürmeden gitmemeliydiniz!!

"Hazine gibi kulüp bırakıyorum"

3- 5 sene önce geldiğim durumla şimdiki durum arasındaki farkı anlamalarını isterdim. Bir şekilde bunu fark etmeleri gerekirdi. Ama nerede?

4- Yeni yönetime sportif olarak başarısız olsa da temelleri çok sağlam bir G.Saray bırakıyorum. G.Saray iyi idare edilirse daha iyi yerlere gelecektir.

5- Beni protesto edip ibra etmeyenler gördükleri yerlerde özür diliyor, mesajlar atıp 'Hata yaptık' diyorlar. Böyle durumlarda artık ne yaparsan yap negatif değerlendiriliyor. Her şeyin altında bir şey aranıyor. O yüzden bana sessiz sedasız çekip gitmekten başka çare kalmıyor.

6- Keşke bir dönem daha devam edip projelerimi bitirebilseydim. Aslında misyonum bir dönem daha sürmeliydi.

8- Arda'yla görüşüyorum. Ona da söyledim, 'Gitmek istediğini sen söyle' diye. Çok istediği için onu satacağız. Ama Arda'yı satarsam başıma üşüşecekler. Arda çıkıp kendisi gitmek istediğini söylesin...

Kaynak: Akşam,Harun Muslu

3- evet 5 yil önce ne kadar kötü olursa olsun zirve mücedelesi veren bir takim vardi...suan küme mücadelesi veren bir takim var...merak etme baskan, herkes durumun farkinda ;)

4- temelleri cok saglam dedigin kulüpte komple futbol takimi degismek zorunda...basarisiz olma ihtimali (sayende) ne yazikki cok büyük...ama sen bu durumdan bile pay cikarmaya calisiyorsun (saglam temellermis mis mis) !!!

6- keske devam edebilseydin ve seneye artik kesin kümeye düsürebilseydin.

bu arada el attigin bütün projeleri yüzünüze gözünüze bulastirdiniz:

- tüzük: yeniden yapilacak (bknz: aysal'in konusmasi)

- stad: acilis tam bir fiyasko+ hala teslim edilmedi+ catisi hala kapanmadi

- futbol: küme mücadelesi...

bunlar bitirmemis projelerin ise, allahtan misyonun tamamlanmadan gidiyorsun, yoksa misyonunu bitirdigin zaman galatasaray diye bir kulüp kalmayacakti galiba ortada

Müthiş bir hazine bıraktın gerçekten. Futbol takımı özellikle tam manasıyla bir hazine.

hazine gibi enkaz bırakıyor ve halen sessizce bırakıp gidemiyor.

Öyle bir hazine ki, dışından koca bir sandık, görünce zengin olduk diyorsun, içini açtığında her türlü böcek dolu bir sandık hazine. Hala dalga geçiyor utanmadan. Sokakta yürüyecek yüzü yok, hala konuşuyor.

''Numaralı saat kaç?'' dediğinde herşey ne güzeldi Polat.Nereden nereye?:(

Nesilden nesile G.Saray aşkı ile gelen bir ailenin ferdiyim. Adımı 1972-1974 yıllarındaki efsane kadromuzda kalemizi koruyan kaptanımız Yasin Özdenak' dan almışım. Ve bugün en acı olan nedir biliyormusunuz Sn.Adnan Polat; 8 yaşındaki kızım bana G.Saray' ı tutmak istemediğini söylüyor ne yazık ki ! Neden acaba sizce; bize bıraktığınız "tarihi rezaletlerle dolu" hazineniz yüzünden olabilirmi acaba??

En buyuk hatasini keitayi gondermekle oldu zaten ondan sonra bittik.

Haldun ustunel ne olacagini anlayip gidince bu hale geldik.

Keitayi gondermeyip, 2 tane adam gibi orta saha alsaydik 1 tanede forvet, bunlarin hicbiri basimiza gelmiyecekti..

Pişkinliğin bu kadarına da pes doğrusu. Beni en çok üzen de şu söylediklerine inananların olması..

Üst Alt