Adnan Polat | Başkan (2008-2011) - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Polat | Başkan (2008-2011)

Cevap: Galatasaray Spor Kulübü Başkanı : Adnan Polat

Türk hakemine ne yapsan boş arkadaş, adamlar bildiğini okuyor yada aldığını yiyor.;)

Polat: İstanbul’da görüşürüz

636571322.jpg

Galatasaray Başkanı Adnan Polat ile Bordeaux Teknik Direktörü Laurent Blanc arasında önceki gün oynanan maçın ardından ilginç bir diyalog yaşandı.

‘İstanbul’da görüşürüz’

Sarı-kırmızılı kafileyi taşıyan otobüs doping testine alınan Arda Turan’ın idrar verememesi yüzünden yaklaşık 1.5 saat boyunca stat önünde beklemek zorunda kalırken, Polat ile Blanc ayak üstü bir süre sohbet etti. Maçta istedikleri futbolu ortaya koyamadıklarını belirten Blanc, “İstanbul’da böyle oynamayız” diyerek turdan umutlu olduklarını söyledi. Başkan Polat ise Fransız çalıştırıcının iddialı sözlerine, “Ali Sami Yen Stadı’nda yenemeyeceğimiz takım yoktur. İstanbul’da görüşürüz” yanıtını verdi.

Bu arada Adnan Polat’ın maçtan sonra tebrik ettiği sarı-kırmızılı futbolculara, “Kayserispor ve Antalyaspor maçlarında niye böyle oynamadınız” diyerek takıldığı ifade edildi.

Aslan baskanim gerekeni yaptin. Gönderdin ya o adami gözümde bir kat daha büyüdün.

Saol valla:)

Tura açık çek!

Yönetimimiz "Tur primini açık çek olarak belirledik. Turu atlayın istediğiniz rakamı yazın' dedi.

Teknik sorumluluğa Bülent Korkmaz'ın gelmesinden sonra ciddi bir silkinme yaşayan Galatasarayımızda şu anda tek gündem Hamburg ile oynanacak UEFA Kupası karşılaşması. Finalin Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak olması nedeniyle kupaya başka bir önem veren Galatasaray yönetimi tur için hiç bir fedekarlıktan kaçınmıyor. Bu nedenle başkan Adnan Polat, dünkü antrenmandan önce teknik sorumlu Bülent Korkmaz ve kaptan Ayhan Akman'la sir toplatı yaptı ve tur priminin açık çek olduğunu söyledi. Polat, 'Bu sezon UEFA Kupası'nı almak en büyük isteğimiz. Bu nedenle Hamburg maçı çok önemli. Yönetim olarak tur primini açık çek olarak belirledik. Turu atlayın istediğiniz rakamı yazın' dedi.

ALMANLAR'DA KAZAN KAYNIYOR

Bu arada UEFA Kupası'nda perşembe günü Galatasaray'ı ağırlayacak Hamburg'da lig sonuncusu Borussia Mönchengladbach karşısında alınan 4-1'lik hezimet moralleri bozdu. Sarı-Kırmızılılar gibi sakatlıklarla uğraşan Alman temsilcisi aldığı yenilginin ardından Bundesliga'da 4. sıraya geriledi. Alman basını istikrarsız sonuçlarıyla dikkat çeken Hamburg'un teknik direktörü Martin Jol'un koltuğunun sallandığını belirtirken Galatasaray maçının Hollandalı teknik adamın son şansı olduğu yönünde görüş bildirdi.

Kaynak: Akşam

Doğruysa yönetimimizi kutluyorum.Oyuncularımıza gereken gazı verdik.Her maça iyi oynarlar.

Adnan Polat: "Final Oynamak İstiyoruz"

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, 1-1 biten Hamburg maçını değerlendirdi. "Baktığınız zaman sezon başından beri çok sakat verdik" diye söze başlayan Polat, "Hiçbir Galatasaraylı yönetici, futbolcu, eksiklerden dolayı serzenişte bulunmadı. Galatasaray kadrosunda bulunan her futbolcu o formayı giymek için orada. Şu an stoperde oynayan herkes sakat ve gerektiğinde Harry Kewell da oynuyor Hakan Balta da oynuyor" dedi.

Hamburg deplasmanında ciddi bir avantaj elde ettiğimizi söyleyen Başkan Polat, "Final oynamak istiyoruz. Bana sorsalar finali dünya üzerinde nerede oynamak istersin diye, tabii ki Şükrü Saraçoğlu'nda derim. Bülent Korkmaz'ı ve tüm futbolcularımı kutluyorum" diye konuştu.

Lincoln'ün oyundan alınmasına tepki gösterdiği ile ilgili soruya da yanıt veren Adnan Polat, "Ben şu anda çok önemsemiyorum bunları. Maç içi atmosferde olur bunlar. Bunun için Bülent hoca bir karar verirse biz de ona göre davranırız. Bir terbiyesizlik etmediği sürece bizim için sorun yok. Artık Trabzon maçına bakacağız. Soyunma odasında futbolcularım Trabzon maçını konuşuyor. Hakemin yönetimini beğenmedim. Emre'nin pozisyonu sarı karttı" dedi.

galatasaray.org

"Böyle kaybettiğimiz için üzgünüz"

Galatasaray başkanı Adnan Polat, Hamburg mağlubiyeti sonrasında açıklamalarda bulundu.

Polat yaptığı açıklamada "Böyle kaybettiğimiz için üzgünüz. Her şey bizim lehimizeydi. Kendimizi çok hazırlamıştık. Bu finale yürekten inanıyorduk. Çok üzüldüğümüzü herkesin bilmesi lazım.

Benim görüşüm 2-0'dan sonra bizim takım tamam bu işi bitirdik diye disiplin kaybına uğradı. Lincoln'ün hareketi de çok önemli değil. Maç içinde olan şeyler bunlar. Çok takılmamak lazım.

Artık lige konsantre olacağız. Saracoğlu'nda final oynamayı çok istiyorduk. Olmadı ama bayan basketbol takımı inşallah bu sene Avrupa'dan bir kupa getirecek.

Takımın bu maçtan sonra Eskişehirspor maçında etkilememesi için elimizden geleni yapacağız. Futbolcularımızın bizden çok üzüldüklerini biliyorum. Çünkü taraftarımızı ve tüm Türkiye'yi bu finale çok hazırlamıştık psikolojik olarak. Hayat devam ediyor. Önümüze bakacağız" dedi.

ligtv.com.tr

Başkanımız tavrını koydu

Futbol Federasyonu ile Galatasarayımız arasındaki buzlar erimiyor.

Futbol Federasyonu ile Galatasarayımız arasındaki buzlar erimiyor. Federasyon Başkanı Mahmut Özgener’e, önceki gün diğer bütün kulüplerin başkanlarıyla birlikte İspanya - Türkiye karşılaşmasına davet ettiği sarı-kırmızılı kulübün Başkanı Adnan Polat’tan olumsuz yanıt geldi.

Başkan Polat’ın, İspanya’ya gitmeyeceği öğrenilirken, federasyon ve kurullarına karşı tavrını sürdürdüğü ifade edildi. Galatasaray Başkanı’nın özellikle MHK Başkanı Oğuz Sarvan’la ilgili duyulan rahatsızlık nedeniyle geri adım atmayacağı belirtiliyor.

Ayrıca Polat’ın, Özgener’in bu tavrını samimi bulmadığı ve yakın çevresine, “Futbolun başındakiler mevcut rahatsızlıklara kayıtsız kalıyor, gerginliği tırmandırıyor” dediği öğrenildi. Bu arada Polat’ın İspanya ile Ali Sami Yen’de oynanacak rövanş maçına gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Galatasaray Başkanı’nın bu maça da gelmeyi düşünmediği bildirildi.

Bu arada MHK Başkanı Sarvan’ın bir süre önce katıldığı bir televizyon programında olaylı Sivasspor-Galatasaray maçının hakemi Yunus Yıldırım’ın, İstanbul’a dönüşte raporunu değiştirdiğine ilişkin itirafta bulunması, sarı-kırmızılı yönetimi yeniden harekete geçirdi.

Söz konusu kanaldan programın kasetini isteyen sarı-kırmızılıların kısa süre içinde yeni bir girişimde bulunacakları bildirildi. Maçın tekrar oynanmasına ilişkin talebi reddedilen Galatasaray’ın, Oğuz Sarvan’ın açıklamalarından yola çıkarak olayı yeniden gündeme getirmeyi planladığı ifade edildi.

Kaynak: Milliyet

Polat, TFF'ye yokum dedi!

135009092.jpg

Federasyon Başkanı Özgener’in, Madrid’e davet ettiği Galatasaray Başkanı gitmeme kararı aldı.

Polat, ‘yokum’ dedi!

Federasyon Başkanı Özgener’in, Madrid’e davet ettiği Galatasaray Başkanı gitmeme kararı aldı. Polat’ın, Sarvan’la ilgili problemler yüzünden geri adım atmayacağı bildirildi

Futbol Federasyonu ile Galatasaray arasındaki buzlar erimiyor. Federasyon Başkanı Mahmut Özgener’e, önceki gün diğer bütün kulüplerin başkanlarıyla birlikte İspanya - Türkiye karşılaşmasına davet ettiği sarı-kırmızılı kulübün Başkanı Adnan Polat’tan olumsuz yanıt geldi.

Başkan Polat’ın, İspanya’ya gitmeyeceği öğrenilirken, federasyon ve kurullarına karşı tavrını sürdürdüğü ifade edildi. Galatasaray Başkanı’nın özellikle MHK Başkanı Oğuz Sarvan’la ilgili duyulan rahatsızlık nedeniyle geri adım atmayacağı belirtiliyor.

Ayrıca Polat’ın, Özgener’in bu tavrını samimi bulmadığı ve yakın çevresine, “Futbolun başındakiler mevcut rahatsızlıklara kayıtsız kalıyor, gerginliği tırmandırıyor” dediği öğrenildi. Bu arada Polat’ın İspanya ile Ali Sami Yen’de oynanacak rövanş maçına gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Galatasaray Başkanı’nın bu maça da gelmeyi düşünmediği bildirildi.

Sarvan koz verdi

Bu arada MHK Başkanı Sarvan’ın bir süre önce katıldığı bir televizyon programında olaylı Sivasspor-Galatasaray maçının hakemi Yunus Yıldırım’ın, İstanbul’a dönüşte raporunu değiştirdiğine ilişkin itirafta bulunması, sarı-kırmızılı yönetimi yeniden harekete geçirdi.

Söz konusu kanaldan programın kasetini isteyen sarı-kırmızılıların kısa süre içinde yeni bir girişimde bulunacakları bildirildi. Maçın tekrar oynanmasına ilişkin talebi reddedilen Galatasaray’ın, Oğuz Sarvan’ın açıklamalarından yola çıkarak olayı yeniden gündeme getirmeyi planladığı ifade edildi.

Başkan el koyuyor!

Başkanımız Adnan Polat, son dönemdeki gelişmelerle ilgili yapılan eleştiriler ve ortaya atılan iddialara basın toplantısıyla yanıt verecek.

Polat’ın, İkinci Başkan Mehmet Helvacı, Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan ve futbol şube sorumluları Haldun Üstünel ile Murat Yalçındağ’ın da katılacağı toplantıda 6 ana gündem maddesiyle ilgili açıklamalar yapacağı öğrenildi.

İşte Başkan Polat’ın kamuoyu ile paylaşacağı konular:

1- Merkez Hakem Kurulu Başkanı Oğuz Sarvan’ın ‘itiraf’ gibi açıklamaları gündeme getirilecek. Sarvan, geçtiğimiz günlerde olaylı Sivas - Galatasaray maçı sonrası hakem Yunus Yıldırım’ın raporunda değişiklik yaptığını itiraf etmişti.

2- Futbol Federasyonu ile yaşanan gerginlikle ilgili İkinci Başkan Mehmet Helvacı’nın, federasyon başkanlığına getirilmek istendiği iddiasına yanıt verilecek.

3- Federasyon Başkanı Mahmut Özgener’in buzları eritmek için yaptığı açıklamanın samimi olup, olmadığı sorgulanacak. Adnan Polat, konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde, “Sarvan gitmeden asla” diyerek tavrını ortaya koymuştu.

4- Lincoln’le ilgili yapılan spekülasyonlar ele alınacak ve Brezilyalı futbolcuya verilecek ceza açıklanacak.

5- Teknik Direktör Bülent Korkmaz’a destek verilerek son dönemde eleştirilen genç hocaya sahip çıkılacak.

6- Futbol şubesi transfer konusundaki soruları yanıtlayacak.

Kaynak: Milliyet

Adnan Polat 'tan Aziz Yıldırım 'a "hodri meydan"

Başkanımız Adnan Polat, Fenerbahçeli yöneticileri derbi maçtan önce yemeğe davet ettiklerini hatırlatarak, ''Gelip gelmeyeceklerine dair herhalde yazılı bir cevap verirler'' dedi. Kulüpler Birliği Vakfı'nın, Astoria Alışveriş Merkezi'ndeki ofisinde gerçekleştirilen toplantısı sonrası gazetecilerle görüşen Polat, ''Fenerbahçeli yöneticileri davet edecek misiniz'' şeklindeki soruya, ''Ben her zaman davet ediyorum'' yanıtını verdi.

Polat, ''Yemeğe gelecekler mi'' sorusunu ise ''Onunla ilgili herhalde yazılı bir cevap verirler, o zaman ben açıklayabilirim'' şeklinde yanıtladı.

Fenerbahçe ile yapacakları derbi maçın dostluk içinde geçmesi temennisinde bulunan Polat, ''Benim dileğim dostluk dolu, barış içinde, huzurlu bir maç olsun. Onu temin etmek için de elimizden geleni yapıyoruz'' diye konuştu

Aziz Yıldırım'ın maça gelip gelmeyeceği sorusuna ise Polat, ''Onu bilmem, Aziz Bey'e sorun'' karşılığını verdi.

Polat, ''Son toplantıda hakemlere olan şikayetimizi dile getireceğiz demiştiniz. Bu konular konuşuldu mu'' yönündeki soru üzerine, ''Gerekli her şey konuşuldu'' demekle yetindi.

Bu arada, Fenerbahçe Kulübü ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Aziz Yıldırım, toplantının ardından herhangi bir açıklama yapmadı

Adnan Polat: "Büyük Onur Yaşattılar"

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, kız basketbol takımımızın FIBA Eurocup finalinde İtalya temsilcisi Cras Basket Taranto'yu yenerek Avrupa şampiyonu olmasından dolayı büyük mutluluk ve gurur yaşadıklarını belirtti.

Bayan basketbolunda Türkiye'ye ilk Avrupa kupasını Galatasaray'ın kazandırmasının ardından bir açıklama yapan Başkan Polat, “Gerçekten kızlarımız büyük iş çıkardılar ve şampiyonluğa ulaştık. Bütün oyuncularımı ve teknik ekibi gönülden kutluyorum. Bizlere büyük bir onur yaşattılar.” diye konuştu.

Kaynak: galatasaray.org

"Gerginliği kim yarattı"

Başkanımız Adnan Polat, 0-0 bitirdikleri Fenerbahçe derbisindeki hakem yönetimine tepki gösterdi.

Başkanımız Adnan Polat, 0-0 bitirdikleri Fenerbahçe derbisindeki hakem yönetimine tepki gösterdi. Karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Adnan Polat, özellikle karşılaşmasının hakem üçlüsüne tepkide bulunarak, ''İki takım sabaha kadar oynasalar, bu hakem üçlüsü maçı berabere bitirecekti'' dedi.

Yaşanan durumun bir ''tezgah'' olduğunu ileri süren Polat, şunları kaydetti:

''Tamamıyla çok güzel bir tezgah ortaya konmuş. İki takım da ligden düşürüldü. Yetkilileri tebrik ediyorum. İkinci yarı başladığından beri senaryo gayet güzel uygulandı. Galatasaray ve Fenerbahçe gibi Türkiye'nin iki önemli takımı devre dışı bırakılmaya çalışılıyor ve başarılı da oluyorlar bana göre.''

Polat, karşılaşmanın son anlarında yaşanan ve 4 oyuncunun kırmızı kart görerek oyun dışı kaldığı gerginliğin sorulması üzerine, ''O gerginliği kim yarattı, ona bakmak lazım. Televizyondan izlenince açık açık görülüyor'' diye konuştu. Diğer yandan, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, maçın ardından herhangi bir açıklamada bulunmadan stattan ayrıldılar.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Hiç kimse değinmemiş ama maç sonrası yaptığı yorumlar tam bir rezalet. Resmen utandım. Kendi başarısızlıklarını başka yerlere çekmeye çalışması ve bunu yaparken fb yönetimini de yanına almaya çalışması kabul edilebilir şeyler değil.

Adnan Polat yünetiminden çok umutluydum. Hala da umutluyum ama bu sene yapılanları düşündüm de bir takım nasıl yönetilemez çok güzel gösterdiler bize. Umarım yaptıkları hataları anlarlar ve seneye daha iyi görürüz takımı.

"İnancımız tam"

İ.B.B maçında iyi futbol oynamadıklarını ancak 3 puana sevindiklerini belirten Başkanımız, "Rakipler daha puan kaybedecek. Şampiyonluk inancımız hiç bitmedi" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasını cezası nedeniyle Atatürk Olimpiyat Stadı'nda locada seyreden Galatasaray Başkanı Adnan Polat, 90 dakika sonrasında futboldan değil ama sonuçtan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Maçı beraber izlediği yönetici arkadaşlarına "İyi futbol oynamadık. Derbiden sonra gelen cezalar, hafta boyunca oyuncularımızı yıpratan eleştirilerin verdiği stresi göz önüne alırsak bunu normal karşılıyorum. Önemli olan 3 puandı" diyen Polat sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz bu şampiyonluğu sonuna kadar kadar kovalayacağız. Geride kalan haftalarda biz nasıl sürpriz puanlar kaybettiysek, rakiplerimiz de kaybedecek. Puan tablosunda önümüzde yer alan Sivasspor ve Trabzonspor bu hafta sonu oynayacak. Gelecek hafta ise Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi var. Bizim fikstür avantajımızı iyi değerlendirmemiz lazım. Şampiyonluk yarışı verdiğimiz Beşiktaş ve Sivasspor ile maçımız var. Onları mağlup ederek bu kupayı kaldıracağımıza inanıyorum.

KONSANTRASYON ŞART

Ankaraspor maçında çok dikkatli olmamız lazım. Ali Sami Yen'de boş tribünler önünde oynayacağız. Taraftar olmayınca konsantre kaybı olabilir. Bu maça iyi hazırlanmalıyız". İstanbul BŞB maçından iki gün önce Florya'da takımı ziyaret eden ve futbolcularla tek tek görüşen Adnan Polat'ın kalan 6 haftada Florya'da yoğun mesai harcamayı düşündüğü öğrenildi.

Kaynak: Sabah

ADNAN POLAT: TEK DÜŞÜNCEMİZ 12 PUAN TOPLAMAK!..

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, şu anda tek düşüncelerinin ligde kalan dört haftada 12 puan toplamak olduğunu söyledi.

LİG TV'nin haberine göre Polat, hergün teknik direktör adayı olarak yeni bir ismin ortaya atıldığını belirtirken ''Şu anda teknik direktör konusunda herhangi bir arayışımız yok. Tek düşüncemiz kalan 4 maçın 4'ünü de kazanarak ligi bitirebildiğimiz en iyi yerde bitirmek. Bu isimler teknik direktörümüzün kafasını karıştırıp huzursuz etmekten başka hiçbir işe yaramıyor. Hocamızla beraber yolumuza devam ediyoruz. Onun arkasındayız ve güvenimiz tam'' diye konuştu.

Başkan Polat, Bülent Korkmaz konusunu sezon bitince masaya yatıracaklarını vurgularken ''Teknik direktörümüzün sözleşmesi devam ediyor. Sezon bittiğinde oturup konuşacağız durum değerlendirmesi yapacağız o zamana kadar bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum'' ifadelerini kullandı.

Bu arada Galatasaray'da Ankaragücü maçı hazırlıkları da devam ederken teknik direktör Bülent Korkmaz'ın cezası biten Arda'ya ilk 11'de şans vereceği, sakatlığı nedeniyle Hacettepe maçında forma giyemeyen Ayhan'ın durumununsa henüz netlik kazanmadığı öğrenildi.

maraton.com.tr

Üst Alt