Adnan Polat | Başkan (2008-2011) | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Polat | Başkan (2008-2011)

adnan-polat-kimdir-adnan-polat-kac-yasinda-15282644_1373_amp.jpg

ADNAN POLAT

Başkan

Polat Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Adnan Polat, 1953 yılında Erzurum’da doğdu. 1971 yılında Işık Lisesi’nden, 1976 yılında New York Long Island Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nden mezun oldu. 1976 yılında Polat Holding’e bağlı Polat İnşaat Anonim Şirketi’nin şantiyelerinde çalışma hayatına başlayan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Polat, 1981 yılından itibaren Polat Holding’in Sanayi Grubu’nun yönetimini üstlendi. Polat bu süre içinde Sanayi Grubu’nu uluslararası boyuta getirdi. 1992-1996 yıllarında 4 yıl süre ile Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı ve Futbol Komitesi Başkanlığı yapan Adnan Polat, 7 Mart 1997 yılında Tayland Fahri Konsolosluk görevini üstendi. Adnan Polat, 1999 yılında CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. İki yıl sonra da Serkap (Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Birliği) Başkanlığı’na getirildi. 2002 yılında da Seramik Federasyonu Başkanı seçildi. Adnan Polat, 2006 Mart ayında Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı görevine getirildi. 2008 yılı Mart ayında yapılan Başkanlık seçimini, tarihi bir oy sayısı ile kazanarak Galatasaray Spor Kulübü'nün 33. Başkanı oldu. Evli ve iki çocuk babası olan Adnan Polat, TÜSİAD, İKV ve İTO üyesi.​

Polat: Bu böyle gitmez

264578154.jpg

Sezon başından bu yana “Hocamızın arkasındayız” açıklamaları yapan G.Saray Başkanı'nın, Ankaraspor maçındaki sonuca çok sinirlendiği ve Skibbe'ye, “Dünyanın parasını harcadık. Ortaya çıkan sonuca bak” dediği öğrenildi.

Sezon başından buyana alınan her başarısız sonuca rağmen teknik direktör Skibbe'ye olan güvenini dile getiren G.Saray Başkanı Adnan Polat, Alman hocadan desteğini çekti. Ankaraspor maçında alınan beraberliğe çok sinirlenen başkan Adnan Polat, karşılaşma sonunda bir araya geldiği Skibbe'ye “Dünyanın parasını harcadık ve en iyi kadroyu kurduk. Ortaya çıkan sonuca bak' dedi ve 'Bu böyle gitmez, devre arasında gerekeni yapacağız' sözleriyle operasyon sinyalleri verdi.

LUCESCU SESLERİ

Dün sabah Florya'da toplanan Futbol Şube Sorumluları Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ, teknik direktör Skibbe'nin son durumunu masaya yatırdılar. Başkan Adnan Polat'ın da Skibbe'den umudu kesmesinin üzerine yönetim devre arasında eski teknik direktörleri Mircea Lucescu'yu göreve getirmek için çalışmalara başlayacakları öğrenildi. Başkan Polat'ın da onay verdiği Rumen teknik adamın devre arasında sarı-kırmızılı takıma gelmeye sıcak baktığı öğrenildi.

Lincoln'ü yetiştirin

G.Saray Teknik Direktörü Skibbe, kulüp doktorlarına Ankaraspor maçında Lincoln'ün eksikliğini hissettiklerini ve perşembe günkü Kharkiv maçına kadar Brezilyalı futbolcu ile birlikte Mehmet Topal'ın hazır olmalarını istediği belirtildi.

Ümit'te gelişme yok

G.Saray Sportif A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Ankaraspor karşılaşması sonrasında Ümit Karan'ın transferi için Dubaililerle görüştüğünü söyledi. Sezgin “Dubai'lilerle görüştüm. Ortada somut bir şey yok. Resmi teklif olursa değerlendiririz' dedi.

Polat: Bu böyle gitmez

264578154.jpg

Sezon başından bu yana “Hocamızın arkasındayız” açıklamaları yapan G.Saray Başkanı'nın, Ankaraspor maçındaki sonuca çok sinirlendiği ve Skibbe'ye, “Dünyanın parasını harcadık. Ortaya çıkan sonuca bak” dediği öğrenildi.

Sezon başından buyana alınan her başarısız sonuca rağmen teknik direktör Skibbe'ye olan güvenini dile getiren G.Saray Başkanı Adnan Polat, Alman hocadan desteğini çekti. Ankaraspor maçında alınan beraberliğe çok sinirlenen başkan Adnan Polat, karşılaşma sonunda bir araya geldiği Skibbe'ye “Dünyanın parasını harcadık ve en iyi kadroyu kurduk. Ortaya çıkan sonuca bak' dedi ve 'Bu böyle gitmez, devre arasında gerekeni yapacağız' sözleriyle operasyon sinyalleri verdi.

LUCESCU SESLERİ

Dün sabah Florya'da toplanan Futbol Şube Sorumluları Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ, teknik direktör Skibbe'nin son durumunu masaya yatırdılar. Başkan Adnan Polat'ın da Skibbe'den umudu kesmesinin üzerine yönetim devre arasında eski teknik direktörleri Mircea Lucescu'yu göreve getirmek için çalışmalara başlayacakları öğrenildi. Başkan Polat'ın da onay verdiği Rumen teknik adamın devre arasında sarı-kırmızılı takıma gelmeye sıcak baktığı öğrenildi.

Lincoln'ü yetiştirin

G.Saray Teknik Direktörü Skibbe, kulüp doktorlarına Ankaraspor maçında Lincoln'ün eksikliğini hissettiklerini ve perşembe günkü Kharkiv maçına kadar Brezilyalı futbolcu ile birlikte Mehmet Topal'ın hazır olmalarını istediği belirtildi.

Ümit'te gelişme yok

G.Saray Sportif A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Ankaraspor karşılaşması sonrasında Ümit Karan'ın transferi için Dubaililerle görüştüğünü söyledi. Sezgin “Dubai'lilerle görüştüm. Ortada somut bir şey yok. Resmi teklif olursa değerlendiririz' dedi.

bencede yetiştirinn...

Kendisi Özhan Canaydın'dan daha iş bitirici,yönetici sıfatını taşıyabilen bir adamdır..

Ama,takımın yönetiminde Adnan Sezgin'i barındırdığı sürece,kendisine saygı duyamıyorum..

Ayrıca böyle bir kadronun başına Skibbe'yi getiriyorsun,memnun kalmıyınca yardımcılarını kovarak kibarca 'git'! diyorsun..gitmeyince alanını Kalliyle daraltıyorsun..

Bu takımı 'Takım' yapabilicek birilerine ihtiyacı var bu Kulübün..kallilere skibbelere değil..

Duruşu yeteR be ...!

Arzu ettiğim Galatasaray Başkanı duruşu ve karizmasında ...

İcraatlerinden şüphem yok; yaptı, yapmaya devam edecektiR.

Polat: İnişli çıkışlı bir grafiğimiz var

490731067.jpg

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, bu sezon futbol takımı olarak inişli çıkışlı bir grafik çizdiklerini belirterek, ancak kararları günlük başarılara göre vermediklerini söyledi.

Polat, sarı-kırmızılı kulübün yayın organı Galatasaray Dergisi'nin Aralık ayı sayısında yayınlanan yazısında, sezon başında, büyük beklentilerle taraflı tarafsız birçok spor otoritesinin gözünde Galatasaray tarihinin en güçlü kadrosu olduğu kabul edilen bir kadro kurduklarını ifade ederek, ''Bu takımın inişli çıkışlı seyrini hep birlikte yaşadık. Bir yandan UEFA Kupası'nda açıkladığımız hedefine ulaşma potansiyeli giderek daha fazla kişi tarafından kabul edilen bir Galatasaray... Diğer yandan Türkiye Süper Ligi'nde hepimizin çok büyük önem verdiği ezeli rekabette tüm camiamızı üzen Galatasaray. Bu istikrarsız grafiğin en kısa zamanda düzeltilerek, tüm hedeflerde yolumuza daha güvenle devam edebilmek için gereken bütün önlemleri yönetim kurulumuz gecikmeksizin uygulamaya koyacaktır'' dedi.

''Galatasaray'da kararlar, geçmişimizde olduğu gibi, bugün de günlük başarılara göre verilmez'' ifadesini kullanan başkan Polat, şöyle devam etti:

''Aynı şekilde Galatasaray'da kararlar, medya baskısıyla da verilmez. Yöneticilik, en zor durumlarda, en çalkantılı günlerde uzun vadeli bir stratejinin perspektifi içerisinde düşünebilmekte yatar.

Biz Galatasaray yönetim kurulu olarak, yaptığımız yatırımların karşılığını, sezon sonunda müzemize kazandıracağımız yeni kupalarla alacağımıza inanıyoruz. Tüm gelişmeleri sakin ve geniş zamanlı bir bakış açısı ile değerlendirmekte kararlı olduğumuzun bilinmesini isterim.''

-''2009 YILINDA BİLET SATIŞINA BAŞLAYACAĞIZ''-

Başkan Polat, Seyrantepe Projesi'nin yapım sürecinin planlandığı gibi gittiğini belirterek, 2009 yılında yeni stadın koltuklarının bilet satışına başlanacağını söyledi.

Yabancı ortakların katılımıyla kurulan yeni şirketin TOKİ tarafından kabul edildiğini anlatan Adnan Polat, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bütün dünyanın yaşadığı ve ülkemizi de etkileyen ağır ekonomik kriz koşullarında Galatasaray'ımızın hiçbir hedefinden geri bıraktırmaksızın layık olduğu konumda tutmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Taraftarlarımızdan da özellikle bu dönemde takımlarına daha fazla sahip çıkmalarını ve desteklerini eksik etmemelerini diliyorum. Bu zorlu süreçten ancak el birliğiyle çıkabiliriz, birbirimize güvenerek, birbirimize destek olarak'' diyerek sözlerini tamamladı.

2. forvet Polat'tan

Adnan Polat, Sezgin vasıtasıyla Skibbe'ye "Çift forvete dön" mesajı yolladı.

Galatasaray'da sezon başından beri forvette yaşanan "Tek mi çift mi?" tartışmalarına başkan Adnan Polat noktayı koydu.

Sabah gazetesinden Yaşar Yalçın'ın haberine göre, Hacettepe karşılaşmanın devre arasında Polat'ın, Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin'in kulağına birşeyler söylediği ve sinirli bir şekilde VIP salonuna geçtiği gözlendi. Polat maçın devre arasında Sezgin'e, "Skibbe'ye söyle çift forvete dönsün" talimatını verdi.

'NEDEN TEK FORVET ÇIKTIK?'

Polat'ın yönetici arkadaşlarına "Sahada kimin ne oynadığı belli değil. Meira, Kewell nerede oynuyorlar, anlayamadım. Sahaya neden tek forvet çıktık? Bunu hiç anlamadım. Çok kötü oynuyoruz. Rakip 10 kişi kalmış, hala tek forvet oynuyoruz" dediği öğrenildi. Başkan ile yaptığı görüşme sonrasında Adnan Sezgin'in antrenör Burak Dilmen'i uyardığı gözlendi. Teknik direktör Skibbe de Meira'yı oyundan aldı ve Baros'un yanında Ümit Karan'ı ikinci forvet olarak sahaya sürdü. Skibbe maç sonrasında yaptığı açıklamada, "Tek forvetle ligin en fazla gol atan takımıyız" açıklamasıyla taktiğine yapılan müdahaleyi üstü kapalı eleştirirken, "Önümüzdeki maçlarda çift forvet oynayabiliriz" sözleriyle de Polat'ın gönlünü almasını bildi.

MAÇ SONRASI UYARI MESAJI

3-1'lik galibiyete rağmen Polat'ın maç sonu medya mensuplarına yaptığı, "Oyundan memnun değilim. Düzelmemiz lazım. 30 dakika mücadele ediyoruz. Bu yetmez" açıklaması yarın UEFA Kupası'nda deplasmandaki Hertha Berlin karşılaşması öncesi, "Polat, UEFA'da gruptan çıkma konusunda endişeli. Skibbe ve futbolcuların bu galibiyetle gevşememeleri için bu eleştirileri yaptı" şeklinde yorumlandı.

ELEŞTİRİLER ÇOK ACIMASIZ

Galatasaray'ın Metalist ve Hacettepe maçlarında yediği goller sonrası eleştirilen Servet Çetin, SABAH'A konuştu. İşte milli oyuncunun açıklamaları: ''Futbolda hata yapmayan yok. Metalist maçında ben yaptım; bugün arkadaşlarım Volkan ve Meira yaptı. Bunlar futbolun içinde var. Ben eleştirilere saygı gösteriyorum ama biraz acımasız oluyor. Hacettepe maçına nasıl çıktığımı kimse bilmiyor. Dizimde ağrılar var, elmacık kemiğim kırık ve gribim. Ateşler içinde oynadım. Ben ayakta durabildiğim sürece takımıma her şeyimi veririm."

Adnan başkan Aziz Yıldırım gibi olma... En nefret ettiğim şey zaten başkanın soyunma odasına karışması...

Polat'ın öfkesi!

7_235713_polat0512_414_232.jpg

Galatasaray Başkanı, “Artık Lincoln´ün yakasından düşsünler. Kaptanlığı hak ediyor. İşimize karışmasınlar” dedi.

‘Futbol şov oyunudur’

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Berlin dönüşü ayağının tozuyla FANATİK’e konuştu. Lincoln’e yapılan eleştirilere anlam veremediğini belirten Sarı-Kırmızılı kulübün patronu, “Artık Lincoln’ün yakasından düşsünler. Herkes kendi işini yapsın. Futbol bir şov oyunudur. Biz de futbolu güzelleştirmek için bu transferleri yaptık. Taraftarımız para ödüyor ve karşılığını almak istiyor. Ama Lincoln’ün hedef gösterilmesini yetkililer görmezden gelmemeli” diye konuştu.

‘Kaptanlığı hak etti’

Polat, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz sadece Galatasaraylı futbolcular için değil, herkes için saygı istiyoruz. Yıldız oyuncuların korunması gerektiğini hep söyledik. Sertlik ve kasıt farklı şeylerdir. Hakemlere itiraz edenlere herkesten evvel kendimiz ceza veriyoruz. Lincoln, gerek futbolu, gerekse karakteriyle kaptanlığı hak ediyor. Bu konuda da herkes kendi işine baksın, bizim iç işlerimize kimse karışmasın. Her oyuncumuzun arkasındayız.”

Üst Alt