Adnan Polat yönetiminin Yanlışları&Doğruları, Tartışıyoruz.. - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Polat yönetiminin Yanlışları&Doğruları, Tartışıyoruz..

Cevap: Adnan Polat yönetiminin Yanlışları&Doğruları, Tartışıyoruz..

Evet , bunun farkındayım zaten bu konu farklı yönlere çekilip , siyasi malzeme olduğundan dolayı bu kadar uzadı. Ayrıca o olaydan sonra Başbakan istese o stadı başka bir kulübe bile verebilirdi sözleşmeler imzalanmadan önce oldu ıslık olayı, Adnan Polat ve yönetimi çok zor durumda kaldı , ondan sonra diyorlarki pazarlık neden iyi yapılmadı , neden ücretler bu kadar fazla , yahu adamı sinirlendirirsen pazarlık yaparmı senle? Orayı kullanabildiğimize şükredin.

Ben düşünüyorumda, Adnan Polat olsam, o olaydan sonra Başbakanla, Toki başkanıyla görüşürken nasıl konuşabilirim? Çok zor bir durumdu. Ama usta, konuyu burda kapatalım

Evet , bunun farkındayım zaten bu konu farklı yönlere çekilip , siyasi malzeme olduğundan dolayı bu kadar uzadı. Ayrıca o olaydan sonra Başbakan istese o stadı başka bir kulübe bile verebilirdi sözleşmeler imzalanmadan önce oldu ıslık olayı, Adnan Polat ve yönetimi çok zor durumda kaldı , ondan sonra diyorlarki pazarlık neden iyi yapılmadı , neden ücretler bu kadar fazla , yahu adamı sinirlendirirsen pazarlık yaparmı senle? Orayı kullanabildiğimize şükredin.

başbakan bu ülkeni padişahı değil.biraz hayal dünyasından uyan o stad yapılırken tonla sözleşme imzalandı.neyi kime devrediyor vey devretmiyor.bu ne yahu bu ülkede yapılan işler kişilerin keyfine göre mi yapılıyor

sözleşmede tarafımıza bedelsiz olarak kiralanacağıda yazıyordu.şimdi burda kim sözünü yerine getirmemiş?

açılış konuşmasındaki yanlıs uslup ve komik bir metin karşısında bizlerin alkışlamasını mı bekliyordunuz peki?

devletin bu işten kazancı nedir?kazan -kazan politikası uygulanmıştır.devler harcadığı paranın 3 katını kar etmiştir.

devletten yardım istemek bu konuda suç mudur?devlet bu işten hayli kazançlı çıkmıştır.hiç bir stadda gsgm ye aittir tabelası yokken neden bir tek bizim stadımıza zorunlu kılınmıştır?

sayın başbakanımızın "allah kuruşu" diye çıkardığı para birimi,galatasaraya yakışan bir sıfat mıdır?ki durum ortadadır asy arazisinde çıkan paralar bellidir

üstelik özhan canaydın zamanında seyrantepedeki arazinin tapusunu aldığımız olayı vardır.sırf bu projede o bizim arazimizden devlete yer verdiğimiz malumdur.şişli etfal hastanesinin buraya taşınacağı söylentileri var.

gene böylece şişlide güzel bir yer devlete kalacak.

yine baya karlı bi iş.

şimdi merak ediyorum bu işte bizim hiç " allah kuruşumuz " yok mu?

Oraya takılmayalım abi, lütfen..Ben Adnan Polat tartışılsın istiyorum, icraatleri tartışılsın istiyorum, yoksa işe siyesetin s'si girse, konu başka bir boyuta geçer.

açılış konuşmasındaki yanlıs uslup ve komik bir metin karşısında bizlerin alkışlamasını mı bekliyordunuz peki?

devletin bu işten kazancı nedir?kazan -kazan politikası uygulanmıştır.devler harcadığı paranın 3 katını kar etmiştir.

devletten yardım istemek bu konuda suç mudur?devlet bu işten hayli kazançlı çıkmıştır.hiç bir stadda gsgm ye aittir tabelası yokken neden bir tek bizim stadımıza zorunlu kılınmıştır?

sayın başbakanımızın "allah kuruşu" diye çıkardığı para birimi,galatasaraya yakışan bir sıfat mıdır?ki durum ortadadır asy arazisinde çıkan paralar bellidir

üstelik özhan canaydın zamanında seyrantepedeki arazinin tapusunu aldığımız olayı vardır.sırf bu projede o bizim arazimizden devlete yer verdiğimiz malumdur.şişli etfal hastanesinin buraya taşınacağı söylentileri var.

gene böylece şişlide güzel bir yer devlete kalacak.

yine baya karlı bi iş.

şimdi merak ediyorum bu işte bizim hiç " allah kuruşumuz " yok mu?

Bu çok siyasete kaçan bir yazışma olucak ama , yani devlet bizim için çalışıyor devletin kar etmesi bize yarar, devletin değeri yükselir , dünyadaki statüsü artar vs. Neyse buna girmiceğim ama şu ıslıklama olayında yanlış bilmiyorsam 500 civarı provakatör varmış ve ıslıklamaya başladıklarında , tabi doğal olarak grup pskolojisinden herkes ıslıklamaya başlamış diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum.

Ayrıca şişlideki hastanenin geliceği doğrudur , ve ordaki aslanlı yol diye tabir edilen yer , istanbulda orta gelirliler için bir alışveriş merkezi , otopark , restaurantlar yapılacak ayrıca hastanenin oraya gelmesiyle , oraya gelen insan sayısıda artıcağından Galatasaray'a ekstra gelir gelicek.

Yani herkesi ve herşeyi karşımızdaymış bizim kötülüğümüzü istiyormuş gibi düşünmeyin , gerek fenerliler gerek beşiktaşlılar , iyi bir Galatasaray'ı rakip görmeyi tercih ederler. Bundan şüpheniz olmasın.

başbakan bu ülkeni padişahı değil.biraz hayal dünyasından uyan o stad yapılırken tonla sözleşme imzalandı.neyi kime devrediyor vey devretmiyor.bu ne yahu bu ülkede yapılan işler kişilerin keyfine göre mi yapılıyor

sözleşmede tarafımıza bedelsiz olarak kiralanacağıda yazıyordu.şimdi burda kim sözünü yerine getirmemiş?

3 ay kadar devredilmedi sanırım stad, bu ilginç bir olay. O olayla alakası var ya da yok, ama gerçekten 3 ay uzun süre.

Oraya takılmayalım abi, lütfen..Ben Adnan Polat tartışılsın istiyorum, icraatleri tartışılsın istiyorum, yoksa işe siyesetin s'si girse, konu başka bir boyuta geçer.

eyvallahta bazı şeyleride görmek gerekli.arkadaşın yazdığı yazı olaylara dümdüz bakmış

ne demek yahu bunlar?hele diğer yazısında başbakanın isteği diyor.bu ülkede hak hukuk imzalanan tonla sözleşme var.

ha bunlar bir seçilmiş kişinin ağzından çıkan tek bir kelimeyle hiçe sayılıyorsa,bu ülkede demokrasi yoktur.

neyse asabımı bozamayacağım gece gece,ama bu stad konusunda galatasarayın iktidar tarafından düşürüldüğü durumu savunan arkadaşlardan ben utanıyorum

Bu çok siyasete kaçan bir yazışma olucak ama , yani devlet bizim için çalışıyor devletin kar etmesi bize yarar, devletin değeri yükselir , dünyadaki statüsü artar vs. Neyse buna girmiceğim ama şu ıslıklama olayında yanlış bilmiyorsam 500 civarı provakatör varmış ve ıslıklamaya başladıklarında , tabi doğal olarak grup pskolojisinden herkes ıslıklamaya başlamış diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum.

Ayrıca şişlideki hastanenin geliceği doğrudur , ve ordaki aslanlı yol diye tabir edilen yer , istanbulda orta gelirliler için bir alışveriş merkezi , otopark , restaurantlar yapılacak ayrıca hastanenin oraya gelmesiyle , oraya gelen insan sayısıda artıcağından Galatasaray'a ekstra gelir gelicek.

Yani herkesi ve herşeyi karşımızdaymış bizim kötülüğümüzü istiyormuş gibi düşünmeyin , gerek fenerliler gerek beşiktaşlılar , iyi bir Galatasaray'ı rakip görmeyi tercih ederler. Bundan şüpheniz olmasın.

dediğim gibi burda galatasaray ve devlet açık açık kazan - kazan politikası uygulamıştır

ancak,bu olayları saptıran galatasaray değildir.galatasaray vurun abalı moduna düşürülmüş,her şeye beleşe konduğu havası yaratılmıştır.

ve bunlara karşı sesimin yettiğince savunurum.çünkü burada sadece bir tarafın kazançlı çıktığı bir durum yoktur,ama sadece bi tarafın kazançlı çıktığı havası yaratılmıştır

eyvallahta bazı şeyleride görmek gerekli.arkadaşın yazdığı yazı olaylara dümdüz bakmış

ne demek yahu bunlar?hele diğer yazısında başbakanın isteği diyor.bu ülkede hak hukuk imzalanan tonla sözleşme var.

ha bunlar bir seçilmiş kişinin ağzından çıkan tek bir kelimeyle hiçe sayılıyorsa,bu ülkede demokrasi yoktur.

neyse asabımı bozamayacağım gece gece,ama bu stad konusunda galatasarayın iktidar tarafından düşürüldüğü durumu savunan arkadaşlardan ben utanıyorum

:) Bu olay için ayrı bir konu açabiliriz, ama bu konuda yeri yok sanırım. Çünkü dead-end olacak, gereksiz tartışma olacak :melek:

Galatasaray değil , taraftarı yanlış yapmıştır , bunun ceremesini kulüp çekti. Bu cümle herşeyi özetliyor , ayrıca ben kimsenin yalakalığınıda yapmıyorum burda gerçekleri söylüyorum. Bana katılmıyor olabilirsin doğaldır. Ayrıca bu tip şeyler konusunda bilgin olmadığı belli , Başbakan rica ederse ilgili mecralar oraya stad yapılmasını kolaylaştırır , devletin sorumlusudur başbakan yani herşey onun elinden geçer , onun bilgisi dahilinde olur. Bunun onun kim olduğuyla alakası yok. Bu başbakanlık sıfatının yetkisidir.Milletvekillerine insanlar gidip iş ister işlerinde kolaylık ister neden? çünkü onun görevi halkı temsil etmek ona yardım etmektir. Milletvekilinide halk adil bir şekilde kapalı seçimle seçer. Ayrıca bu ülkedeki demokrasiyi konuşmayalım istersen 1 haftada bitiremeyiz. Zaten tam demokrasi hiç bir ülkede uygulanamaz illaki bazı güçlerin belirli kişiler üstünde olması gerekir. Utanmak iyidir insan olduğunu gösterir , içindeki insana ulaşabilirsem bu yazımla ne mutlu bana :)

3 ay kadar devredilmedi sanırım stad, bu ilginç bir olay. O olayla alakası var ya da yok, ama gerçekten 3 ay uzun süre.

iyi niyetle bakarsak ,hadi ilk önce bize bedelsiz devredileceği sözlesmelerle belirtilmiş olan stad için sayın başbakanın süreci hızlandırması vs. gibi etmenlerle bizden kira bedeli istemelerine hadi,yinede bi şekilde olumlu bakabiliriz.

ancak olayın diğer tarafı düşündürücü bir olaydır daha fazla oraları konuşmak istemiyorum

dediğim gibi burda galatasaray ve devlet açık açık kazan - kazan politikası uygulamıştır

ancak,bu olayları saptıran galatasaray değildir.galatasaray vurun abalı moduna düşürülmüş,her şeye beleşe konduğu havası yaratılmıştır.

ve bunlara karşı sesimin yettiğince savunurum.çünkü burada sadece bir tarafın kazançlı çıktığı bir durum yoktur,ama sadece bi tarafın kazançlı çıktığı havası yaratılmıştır

Burda devlette kazanacak Galatasarayda, hangisi daha çok kazanır tartışması yapmamıza gerek yok. Ki bunun önemide yok. Sen müteahhit le anlaşıp belli bir oranda bir yeri paylaşıp şuraya şunu yap dersen. Sonrada bu anlaşma adil değil sen benden daha çok kazanıyorsun diyemezsin. Hiç kazanmıyorken , kazanmaya başlıyorsun . Yayın hakları , stad gelirleri , çevresindeki avm ler iş merkezleri vs bunlar az buz şeyler değil. Devlet isterse hastaneyi kaldırır yerine kule yapar , bina yapar. Devlete sen vermişsin bu hakları TC nin bir vatandaşı olarak.

Ayrıca, bu stadı keşke devlet değilde özel bir şirket yapsaydı bu kadar olay olmazdı. Özel bir şirket yapsa belkide daha fazla para isteyecekti alacaktı. Ozaman da derdik neden devlet yapmadı. Uzar gider bu. Olana şükretceksin. Stadımız var krallar gibi 52biin küsür kişi hep beraber izleyebiliyoruz. Türkiyedeki en modern stad daha ne istiyoruzki.

Galatasaray değil , taraftarı yanlış yapmıştır , bunun ceremesini kulüp çekti. Bu cümle herşeyi özetliyor , ayrıca ben kimsenin yalakalığınıda yapmıyorum burda gerçekleri söylüyorum. Bana katılmıyor olabilirsin doğaldır. Ayrıca bu tip şeyler konusunda bilgin olmadığı belli , Başbakan rica ederse ilgili mecralar oraya stad yapılmasını kolaylaştırır , devletin sorumlusudur başbakan yani herşey onun elinden geçer , onun bilgisi dahilinde olur. Bunun onun kim olduğuyla alakası yok. Bu başbakanlık sıfatının yetkisidir.Milletvekillerine insanlar gidip iş ister işlerinde kolaylık ister neden? çünkü onun görevi halkı temsil etmek ona yardım etmektir. Milletvekilinide halk adil bir şekilde kapalı seçimle seçer. Ayrıca bu ülkedeki demokrasiyi konuşmayalım istersen 1 haftada bitiremeyiz. Zaten tam demokrasi hiç bir ülkede uygulanamaz illaki bazı güçlerin belirli kişiler üstünde olması gerekir. Utanmak iyidir insan olduğunu gösterir , içindeki insana ulaşabilirsem bu yazımla ne mutlu bana :)

galatasaray taraftarına yapılan yanlış karşısında(toki başkanı) ,taraftar tepki göstermiştir.bu tip şeylerde senin bilgin çok olmadığı belli,benim zaten süreci hızlandırmasına lafım yok başımın gözümün üstüne.ancak ortada imzalanan sözleşmeler var,burası hukuk devletidir.o sözleşmeler hiç yokmuş gibi davranılmıştır.mitinglere galatasaray malzeme yapılmıştır.

ben içindeki insana falan ulaşmak istemiyorum.ancak galatasarayı sevin.

sizin için son sözüm budur.hayırlı sabahlar.

galatasaray taraftarına yapılan yanlış karşısında(toki başkanı) ,taraftar tepki göstermiştir.bu tip şeylerde senin bilgin çok olmadığı belli,benim zaten süreci hızlandırmasına lafım yok başımın gözümün üstüne.ancak ortada imzalanan sözleşmeler var,burası hukuk devletidir.o sözleşmeler hiç yokmuş gibi davranılmıştır.mitinglere galatasaray malzeme yapılmıştır.

ben içindeki insana falan ulaşmak istemiyorum.ancak galatasarayı sevin.

sizin için son sözüm budur.hayırlı sabahlar.

ben zaten seninkine ulaşmak istiyorum dedim cümleyide yanlış anlıyorsun. Neyse böyle tepki vermenin nedenini ben biliyorum burası yeri değil , amacınıda anlıyorum senin. Ve sözleşmelere uymayan bir şey zaten yapılamaz , yapılmadıda zaten merak etme.

Şu ıslıklama olayında şunu söyliyimde içimde kalmasın , bende ordaydım , ses sistemi rezaletti , acayip acayip işler oldu kenan doğulunun playback çok kötüydü . hep aksilik oldu ve beklediğimiz gibi geçmedi ardından konuşmayı efendi (kendini üstün gören bir biçimde) gibi yaptı doğrudur , hadi onu ıslıkladında, başbakan ne diyecek bi susta dinle 2 cümle kuramadı adam ve geldiği gibi gitti. ben bundan utanıyorum ben buna acıyorum. Ordaki tepki başbakana değildi ama tepki başbakanaymış gibi anlaşıldı , bunun nedenide taraftar okadar. Neyse çok uzatmaya gerek yok bu konuyu ..

Birde şunu ekliyeyimde , keşke herşey dört dörtlük gitseydi ayakta alkışlasaydık ve bitseydi tören.Ama olmadı Galatasaray içindeki muhaliflerin diline düştü , siyasete girdi , olabilecek en kötü senaryo yaşandı. Bunada alet olan Galatasaray taraftarıdır benim üzüldüğüm nokta budur. İki dakika mantıklı düşüneydiniz şu hareketi yapmazdınız. Yapmanız isteniyordu, yaptınız olan kulübe oldu. Bende ordaydım ıslıklamadım şaşkın bir şekilde izledim başkanın yüz ifadesini görünce sadece üzüldüm. Ve kalkıp ayrıldım ordan.

ben zaten seninkine ulaşmak istiyorum dedim cümleyide yanlış anlıyorsun. Neyse böyle tepki vermenin nedenini ben biliyorum burası yeri değil , amacınıda anlıyorum senin. Ve sözleşmelere uymayan bir şey zaten yapılamaz , yapılmadıda zaten merak etme.

Şu ıslıklama olayında şunu söyliyimde içimde kalmasın , bende ordaydım , ses sistemi rezaletti , acayip acayip işler oldu kenan doğulunun playback çok kötüydü . hep aksilik oldu ve beklediğimiz gibi geçmedi ardından konuşmayı efendi (kendini üstün gören bir biçimde) gibi yaptı doğrudur , hadi onu ıslıkladında, başbakan ne diyecek bi susta dinle 2 cümle kuramadı adam ve geldiği gibi gitti. ben bundan utanıyorum ben buna acıyorum. Ordaki tepki başbakana değildi ama tepki başbakanaymış gibi anlaşıldı , bunun nedenide taraftar okadar. Neyse çok uzatmaya gerek yok bu konuyu ..

bende amacını anlıyorum.

hadi ordaydın madem bir kaç msj öncesinde şu cümleleri kullanmışsın:

" Neyse buna girmiceğim ama şu ıslıklama olayında yanlış bilmiyorsam 500 civarı provakatör varmış ve ıslıklamaya başladıklarında , tabi doğal olarak grup pskolojisinden herkes ıslıklamaya başlamış diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum."

orda olupta orda ne olduğunu bilmeyen ender insanlardansın sanırım:)

" Ve sözleşmelere uymayan bir şey zaten yapılamaz , yapılmadıda zaten merak etme. " şu cümleyi söylediğine göre sözleşmeden de bi habersin sanırım.forumda vardı konusu,belgelerle biraz araştırmanı tavsiye ederim.

neyse bu msjından ,mesajımdan sonra hiçbir şekilde ben cevap yazmayacağım.

tekrar hayırlı sabahlar.

Aslında cok doğruları vardı ama kendini Adnan Sezgin'in kollarına emanet etmesi ve Galatasaray'ın tüm alanlarda haklarını koruyamaması onu koltuktan düşürdü.

Oysaki yola Haldun Üstünel ile devam etse, biraz da Aziz Yıldırım gibi oraya buraya saldırsa onun kadar calıskan olsa suan kesin hala koltuktaydı.

Hem kendisine hemde bize yazık oldu.

amatör şubelerde basketbol ve voleybolda tekrar kendimize gelmemesi sağladı.futbolda işler yolunda gitmedi aslına bakarsanız çook iyi kadrolarda kurdular ama kimya tutmadı

Ben de bildiklerimi ve buna baglı olarak da dusunduklerimi yazayım o zaman. Yanlısım varsa duzeltirsiniz.

Bildigim kadarı ıle Ali Sami Yen Stadı da diger butun stadlar gibi GSGM nin ancak arazisinin 49 yıllıgına ust kullanım hakkını kiralamıstık yani bize aitti. Bundan anladıgım biz Ali Sami Yen i yıkıp aynı yerde (elbette diger imar kanunlarına baglı kalmak sartı ile) stad yapabilirdik ancak mali durumumuzdan oturu yapamadık. Zaten butun sıkıntı da burdan cıktı. Dolayısı ile bunun yerine Seyrantepe de yapılarak bizim kullanımımıza verilecek bir stada karsılık olarak Ali Sami Yen in ust kullanım hakkı artı bildigim kadarı ıle yanında bulunan ve bizim daha once aldıgımız likor fabrikasının arazısı karsılıgında devletle anlastık. Sonuca bakarsak biz istedigimiz gibi bir stada kavusuyoruz devlette Ali Sami Yen arazisi gibi degerli bir araziyi kullanabilme sansına sahip oldu, kriz zamanında ıhale edilen rakamlardan degerini anlayın. Ali Sami Yen devletin oldugu gibi Aslantepe de devletin. Devletin onceden bir stadı (ASY) + degerinı benim bilmedigim bir arazisi (Seyrantepe arazisi) simdi ise daha modern bir stadı + (muhtemelen) daha degerli bir arazisi+ekstra bir arazisi (fabrika) daha+muhtemelen yeni stadda daha fazla imtiyazı var. emlak isinden anlıyorsanız degerleri karsılastırın kim karlı kim zararlı anlarsınız. Ama sunu da dusunun arada Galatasaray olmasa dahi boyle stadlar yapmak devletin vazifelerinden midir, degil midir? sonuc olarak ortaya mali degerleri koyun artı devletin hanesinden sorumlulugu dusun, kimin karlı kimin zararlı oldugu ortaya cıkar.

Tabi GSGM de diyor ki sizin sozlesme yaparken kullandıgınız ve en buyuk argumanınız olan ASY ust kullanım hakkı ıle ilgili olan sozlesme de aslında biz isteseydik gecersizdi, cunku mahkemeye gittigimizde rahatlıkla sozlesmeyi iptal ettirebilecegimiz ihlalleriniz vardı, kiranızı odemiyordunuz. Yani biz sizden ASY yi isteseydik zaten alırdık diyorlar. Durum onların dedigi gibi ise evet hukuken alabilirlerdi ama cok iyi biliyoruz ki hicbir hukumet boyle bir is yapmaz Turkiye de. Malum nedenlerle.. Bakınız vergi meselesi..

Acılıs gecesi ise Galatasaraylılık, kutsal forma, buyuk camia safsatalarını gecerseniz klasik bir topluluk-grup- psikolojisi gosterisi. Soyle sorayım size: TOKİ baskanının konusmasını tek basınıza dinleseydiniz kufur eder miydiniz? Ederdiniz cunku sacma sapan konustu. Arkasından Basbakan konusmaya calıstıgında kufur eder miydiniz? Onceden siyaseten veya baska bir nedenle ozel bir nefretiniz (sevmemeniz veya desteklememeniz demiyorum nefretiniz diyorum) yoksa etmezdiniz. Ama iste topluluk olunca nefreti olanların isyanı veya siniri tum toplulugu alıp beraberinde goturuyor ki bunu zaten tribunlerden gelen pekcok uye biliyor. Bunun baska bir acıklaması yok bence Galatasaray taraftarı ofkenin tatlı serbetini ıcmıstır bu kadar. Galatasaray Turkiyedir diyoruz ya, bakınız son secim sonucları :) Ordakı taraftarların da gorusu uc asagı bes yukarı oyle cıkardı dolayısı ile olayı politik olarak acıklamaya calısmak biraz gereksiz.

Polat yonetiminin ikinci hatası bence Rıjkardla gecen ilk yılın arkasından yapılan veya yapılamayan transferlerdir. Zira yapılamayan bu transferler klubu eldeki futbolcu grubuna gore gelecegı planlamaya zorunlu kıldı. Soyle dusunun eger Rijkard ın ve pek cok Galatasaray taraftarının dusundugu uzere Rijkard satısa geldi ise bu malum defans oyuncumuzun hocasını sevmemesinden dolayı aldıgı bireysel bir karar degildir mutlaka takım icinde pek cok futbolcunun paylastıgı bir rahatsızlıgın sonucudur. Satısa gelme kısmına takılmayın lutfen, yonetimin takım icerisinde hoca ile ilgili bir rahatsızlık oldugunu hissetmesi olarak da anlayabilirsiniz olayı, burda oyuncular haklı veya haksız gerekcelerle hocadan rahatsızlık duyabilirler: Adam

Rijkard ın cok iyi hoca oldugunu ama Turkiye sartlarına uymadıgını,

Rijkard ın serbestliginden yabancıların kulturel ozelliklerinden dolayı sonuna kadar faydalanabildigini ama kendisinin taraftar baskısından dolayı yararlanamadıgını

hatta kotu gidisin faturasını tamamen kendilerinin odedigini

veya takımın hocayla basarılı olmasının imkansız oldugunu dusunup sonunda faturayı yerli oyuncular olarak odemektense yol yakınken hocayı degistirip basarılı olabileceklerini, senede 15 kac oynamayan Kewell (bende cok severim Allah icin) taraftarın sevgilisi iken her mac essek gibi kosan, yuzde yuzunu veren kendisinin bir turlu kımseye yaranamadıgını dusunmus olabilir. Dusunmus olabilir. Dusunmusse haklıdır demiyorum dusunmus olabilir diyorum. Simdi burada kimse lutfen ama lutfen, yok futbolcu essek gibi oynayacakta hocaya soyle yapamaz da boyl yapamaz da falan baslamasın. onlar kagıt ustunde... Devlet de ne olursa olsun vergi borcunu tahsil etmelidir ama etmek isine gelmezse etmez degil mi? Ve butun bunları yaparken oncelikleri tamamen Galatasray olmus da olabilir.

Neyse ıste o transferlerin yapılamaması Galatasaray ı hocayla aynı dili konusmakta zorluk cektigi onceki sezondan belli olan eldeki futbolcu grubuna mahkum etmistir. Zira eldeki futbolcu grubunun onemli bir kısmını degistirmek hocayı degistirmekten (1. adımda ama zira sonradan onu da yapmak zorunda kaldık baska) cok daha pahalı ve riskli bir cozum arayısıdır.

Buraya kadar olanlar bence yonetimlerden beklenebilecek olan hatalı uygulamadır. Futbolcuları alırsın, hocayı alırsın, ısler yolunda gitmez zaten buyuk takımsın daha ne kadar kotu olabilirsin ki deyip hocayı gonderirsin. Bence en buyuk hata burda yapıldı ve daha once taraftara ragmen pek cok is yapan Adnan Polat ruzgar arkasnda olmadıgında dogrudan ne kadar cabuk sasabilecegini gosterip gitti Hagi yle anlastı. İhsan Yıldırım Tatlı Hayat ta derdi ya : Buna inanabiliyor musunuz? Buna inanabiliyor musunuz gitti sırf taraftara hos gorunmek adına Hagiyle anlastı. Egri oturup dogru konusacagız, romanya milli takımı basarısızlık, Bursaspor facia, Galatasaray basarısızlık, Steaua basarısızlık. Simdi gidip bu adamı niye alırsın daha Allah askına? adı hagi degil de Huseyın Mehmet olsa gidip alır mıydın? Yani ilk gelisinde hadi daha sans verilebilir bir sevide idi tamam anladık bu sefer daha niye getiriyorsun adamı hem de ligin daha 9. haftasında? Ne yazık ki Galatasaray taraftarının Hagiye verdigi destegın nedeni tamamen romantiktir hic bir sekilde gercekci degildir. Bundan sonra da Haginin teknık dırektorluk hayatının tamamı ıle bittigini hep birlikte gorecegiz, denize dusen yılana sarılır misali olmadıkca Romanya dahil artık Hagiye takım vermezler.

Ucuncu hata devre arası transferleri ki hic girmeyecegim, malum..

Ben sahsen Genel Kurula gıtmemesini falan dogru buluyorum. Tuzukten oturu Polat a zaten gıcık olan liseciler (liseliler degil) basarısızlıklar sonucu bi istiyorduk bir goz Allah verdi iki goz dediler :) Simdi bu noktada secime gitseler, zaten tuzugu degistirmis olmanın anlamı kalmayacak. Tabi kendisi de soyledi zaten ibra edilemeyeceklerini falan hic dusunmemis ki hic kımse dusunmemisti sanırım.

Sonuc olarak Galatasaray yonetimi zaten kendisini yiyen bitiren bir yola girmisti, genel kurul da, ya da genel kurul degil de liseciler diyeyim sagolsnlar Galatasaray tarihine degil Turk futbol tarihine cok guzel bir sayfa actılar yonetimi ibra etmediler ya da ibra edilmedigini kabul ettirdiler diyelim :) Ondan sonra ortaya zaten uzun zamandır cebindeki paradan oturu Galatasray taraftarının baskan olarak gormek istedigi Unal Aysal cıktı aynen zamanında Cem Uzan ın baskan olmasının ıstendigi gibi. Sımdı de -Kımse lutfen ıtıraz etmesin parası ıcın baskan secılen- Unal Aysal ın elını cebıne atmasını beklıyoruz, bi formaya elli lira para vermeyen tarftarlar olarak adamın milyon dolarlar sacmasını umuyoruz ortalıga. Sacmayınca da sinirleip umudmuzu yitiriyoruz.

Velhasılıkelam Polat yonetimi ne yazık kı iyi niyetli olmasına ragmen sureci kotu yonetmesi nedeni ile dusmustur. Umarım Galatasaray taraftarı olarak kendisini son sezonunun devre arasında yaptıgı transferle degil Kewell Elano Keita Baros gibi iyi transferleri ile hatırlarız, ki zaten genel olarak transfer edilen isimlerin kalitesi konusunda pek suphe yok sanırım, o da olmazsa 20:45 ile hatırlarız.

(Ha bu arada ben ilahi adalete cok inanırım, ınsaatta rahmetli olan isciler icin birsey yapılmadıgı surece o stadda basarılı olamayacagımıza da, Polat gidip Gerets den ozur dilemedikce yuzumuzun kolay kolay gulmeyecegıne de inanıyorum, zira o zaman da allem edip kallem edip Gerets i gonderen kendisiydi ondan sonra da hoca anlamında yuzu gulmedi Allah buyuk :))

Galatasarayın spor kulübü değilde bir inşaat firmasıymış gibi yönetilmesiydi en büyük hataları.Şirket birleşmesini gerçekleştirmeleri artılarıydı ama taraftarı ilgilendiren bir konu değil bunlar.

Üst Alt