Adnan Polat yönetiminin Yanlışları&Doğruları, Tartışıyoruz.. | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Polat yönetiminin Yanlışları&Doğruları, Tartışıyoruz..

Hanımlar, beyler, son günlerde çıkan revize ekonomi, Adnan Polat ihraç edilmeli tarzı haberleri hepimiz okuduk. Bu tarz haberler üzerine, Adnan Polat yönetiminin hiç iyi bir icraatının olmadığı imajı yansıtıldı. Ben Adnan Polat yönetiminin, yaptığı yanlışlar ve doğruları tartışarak, yeni yönetimin yapacağı yanlışları önceden görebileceğimizi, attığı doğru adımlarıda daha rahat farkedebileceğimizi düşünüyorum. Taraftarımızın transferlerle yönetimi destekleyip, yine transferlerle alaşağı ettiğini biliyoruz. Tabii ki futbol takımı Galatasaray'ın lokomotifidir, ama Uefa kupasını alan takımın, sonraki bir kaç senede batma noktasına gelmeside manidardır. Bu yüzden, yönetimin attığı adımlar önemli ve tartışılması gerekir. Ben tartışma konularını başlıklar halinde yazdım, genel itibari ile ekonomi üzerinden tartışmak istiyorum. Böylece yanlış mı yönetildik, doğru mu yönetildik, daha kolay anlaşılabilir. Sizden ricam, seviyeli bir tartışma olsun, elimizde savımızı destekleyecek en azından bir parça bilgi olsun, havanda su dövmeyelim. Başlıklar aşağıdaki gibidir, eklememiz veyahut çıkarmamız gereken şeyler varsa, yazın düzeltelim;

A-Ekonomi

a: Riva meselesi

b: Stad meselesi (yapılan anlaşmadaki yanışlar ve doğrular - Stad açılışı meselesi)

c: Yapılan projeler (Gs store, Gs mobile, Gs bonus, Gs Tv, vs.)

d: Şirketlerin birleşmesi, üzerimizden kalkan büyük yük (Bence en önemli konulardan biri)

e: Alınan 70 milyonluk kredi

f: Yaptığı sponsorluk anlaşmaları(nike, adidas, cafe crown vs.)

g: Gs Tvnin şifreli olması..

B- Genel itibariyle Muhalefet

a: İnan Kıraç sorunsalı ve Adnan Polat yönetimine etkisi

b: Muhalefet yapıcı mı, yıkıcı mı idi?(Helvacı ve diğerlerinin yönetime etkisi)

c: Medyanın etkisi

Cevap: Adnan Polat yönetiminin Yanlışları&Doğruları, Tartışıyoruz..

mesela bilgisi olan arkadaşlar varsa bizim bu gsbonus ve gs mobile den kazancımız nedir?bizim ismimiz üstünden reklam yapan kurumların yanında kazancımız ne kadar dişe dokunur?

a başlığının c şıkkıyla ilgili bilgisi olan arkadaş varsa açık bir bilgilendirme istiyorum

İlk bombayı bırakıyorum, Ünal Aysal yönetiminin açıkladığı, 8 milyon dolar her sene stadtan kaybedeceğiz açıklamasının abartı ve yalan oluğu yönünde medyada bilgiler dolaşıyor. Fenerbahçe stadında 250 koltuk GSGMye, Olimpiyat stadında ise 500 koltuk GSGMye aitmiş. Ayrıca, satılan koltukların geliri ilk önce Galatasaraya, son 300 koltukta satılırsa GSGMye aitmiş. Full tribün oynarsak ancak zarar edermişiz. Bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum.

İkinci olarak, şirketlerin birleşmesi önemli bir konu, tahmin edeceğiniz üzere, Galatasarayın büyük bir kaybı vardı senelerdir, bu yük üzerimizden kalktı, ama şirket birleşmesi için kredi çekileceği bilinirken, herkes desteklerken, şimdi neden kredi çekildi diye eleştiriliyor Adnan Polat?

Üçüncü olarak, Riva arazisinin Adnan Polat yönetimi sırasında ruhsatı alındı. Bu büyük başarıdır, ama satılmak istenmedi. Bunun sebebi, üçüncü köprünün o güzergahtan geçme ihtimali bile rakamları uçurmasıydı, böyle bir ihtimal varken, neden Ünal Aysal yönetimi şimdi satmak istiyor? Satması hata olur mu?

Dördüncü olarak, Adnan Polat'ın acemilikleri yüzünden stad açılışı ve birçok konuda ağzımız yandı, Ünal Aysal ve ekibinde önemli kişiler(Adnan Öztürk, Ali Dürüst) ve daha önceden yönetimde bulunmuş kişiler var. Hal böyleyken, onlarında çokca acemilik yapması birşeylerden ders almadığımızı göstermez mi?

Eski yönetimin hatalarını ve doğrularını tartışırken, yeni yönetimle kıyaslamamız bence daha iyi olur. Benim aklıma takılan sorulardan bir kaçı bunlar arkadaşlar..

mesela bilgisi olan arkadaşlar varsa bizim bu gsbonus ve gs mobile den kazancımız nedir?bizim ismimiz üstünden reklam yapan kurumların yanında kazancımız ne kadar dişe dokunur?

a başlığının c şıkkıyla ilgili bilgisi olan arkadaş varsa açık bir bilgilendirme istiyorum

Tek takım, tek yürek, tek hat sloganıyla Şubat 2009'dan bu yana Galatasaraylılara hizmet veren GSMobile'ın bir yıllık performansı, imza atılan başarılar, kullanıcılara sunulan avantajlar ve iletişim hizmetleri, Avea ve Galatasaray Spor Kulübü'nden yöneticilerin katılımıyla bugün basınla paylaşıldı.

Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilen basın toplantısına Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri Ali Haşhaş, Mümtaz Tahincioğlu ve Sinan Kılıç ile Galatasaray İletişim A.Ş. genel müdürü Hakan Aydınol katıldı. Toplantıya Avea'dan ise, Avea CEO'su Erkan Akdemir, Hakan Kaplan ve Tunç Berkman katıldı.

Erkan Akdemir, toplantının açılış konuşmasında Avea olarak Galatasaray'la olan işbirliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdikten sonra bu işbirliğinden hem Avea'nın hem de Galatasaray Spor Kulübü'nün kazançlı olduğunu söyledi. Akdemir, GSMobile markasının Galatasaray'a kendi katma değerli hizmetlerini geliştirerek müşterilerine sunma imkanı verirken, taraftarlara da takımlarına ek gelir yaratma fırsatı sağladığını kaydetti.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Ali Haşhaş ise, Avea ile 2001 yılından bu yana sponsorluk anlamında işbirlikleri gerçekleştirdiklerini ve 2009 yılı nisan ayında GSMobile'daki işbirliğini başlattıklarını belirttikten sonra şunları söyledi, "Şu ana kadar 120 bin GSMobile abonesi bulunuyor. Hedefimiz 2010 sonunda 350-400 bin aboneye ulaşmak."

Toplantıda daha sonra söz alan Tunç Berkman işbirliğinde geçen bir yıllık süreyi Avea tarafından, Hakan Aydınol ise Galatasaray tarafından değerlendirdi. Berkman, GSMobile'daki işbirlikleri kapsamında Galatasaray'a altyapı, satış ağı, müşteri hizmetleri ve kampanyaların birlikte hazırlanması gibi destekler sunduklarını belirttiği konuşmasında, toplamda ulaştıkları 120 bin Galatasaray taraftarının yüzde 75'inin, numaralarını Avea'ya taşıyarak GSMobile kullanıcısı haline geldiğini aktardı.

Galatasaray İletişim A.Ş. genel müdürü Hakan Aydınol ise Avea ile süregelen işbirliğinde kazan-kazan anlaşması yapıldığını söyledi. Aydınol, GSMobile işbirliğinde Galatasaray olarak marka iletişimini sağladıklarının altını çizdikten sonra sözlerini şöyle sürdürdü, "Galatasaray Spor Kulübü iletişim ağı en büyük gücümüz. Türkiye'nin ilk 100'deki tek kulüp sitesi, 1.6 milyon tekil ziyaretçili ve 450 bin üyeli Galatasaray.org; 420 bin üyeli mail listesi; Türkiye'nin en çok satan spor dergisi Galatasaray Dergisi; sosyal medyada Facebook, Twitter ve FriendFeed'deki aktifliğimiz ve gözbebeğimiz Galatasaray Televizyonu. Tüm bunlar Galatasaray'ın nasıl bir iletişim gücüne sahip olduğunu gösteriyor. Bu gücü, ulaşabildiğimiz bu database ağını kullanarak kulübümüze daha fazla katkı sağlıyoruz."

Aydınol, transfer haberleri başta olmak üzere Galatasarayla alakalı her haberi anında ve ilk olarak GSMobile kullanıcılarına sunma dışında, imza günleri, futbolcularla internet üzerinden canlı sohbet ve kampanyalarla katma değerli hizmet sunduklarını söyledi. Hakan Aydınol asıl amacın ise Galatasaray'da ilk 11'de oynayan tüm futbolcuların maaşlarının GSMobile projesinden çıkarmak olduğunu belirtti. "Sadece GSMobile projesiyle değil, GS Bonus, GS Bilyoner ve Galatasaray Televizyonu gibi önemli gelir kaynağı yaratacak projelerle destekleyerek bunu başaracağımızı söylüyorum. Bugün dünyada Barcelona, Real Madrid, Chealsea gibi birinci sınıf kulüplerin, 350-400 milyon dolar yıllık bütçeleri var. Bu bütçeleri Galatasaray Spor Kulübü önümüzdeki 5 yıl içinde başarabilecek bir potansiyele sahip."

Basın toplantısı Galatasaray ve Avea yöneticilerinin toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Galatasaray tv'nin şifreli olması.Üç beş kuruş için Galatasaray ile taraftar arasındaki en büyük iletişim ağını kopardılar.

ilk konuyla ilgili bana kalırsa mevzuatı tam bilmek gerekli.

ikinci dediğinede ben şu yorumu getirebilirim.bazı şeyleri yaparken banka tehammüllerinin çok üzerinde bir sözleşmeyle kredi çekmenin başarı olarak mı algılanması gerekir?bunun günü kurtarmak,geleceği ipoteklemek olarak göremezmiyiz

riva için onunda aslında içeriğini bilmek gerekli.eğer riva satılıp bankaya olan kredi borcları ödenip,gelirlerden temliği kaldırırsak bizim için daha yararlı olmaz mı?artı verdiğimiz tehamülleri geri aldığımızda 400-500 milyon dolar bile kredi çekebiliriz deniyor.eğer bu parayı kulübe sokarsak hemde uzun vadeli,başarı ve yatırım konusunda elimiz güçlenmez mi?

vallahi bana stadla ilgili konuşmak artık zulüm geliyor.gsgm ye aittir tabelası sürekli yapılan dayatmalar beni çok soğuttu.

Transferler tamamen bir fiyasko. Galatasaray gibi bir kulüp ya tutarsa mantığı ile oyuncu alamaz, almamalı! Ama Adnanlar gel gör ki bu mantığın hakim olduğu bir transfer politikası izlediler.

cuma ben reel değerler merak ediyorum.

mesela bu gsmobileda atıyorum 200 bin üye var bize kalan para nedir tahmini

keza gsbonusda öyle.

Galatasaray tv'nin şifreli olması.Üç beş kuruş için Galatasaray ile taraftar arasındaki en büyük iletişim ağını kopardılar.

Yanlış bilmiyor isem,

Galatasaray.com | Registration 'dan internet üzerinden veyahut iphonedan izlenebiliyor. Ama üye olup denemediğim için ücretlimi ücretsizmi bilmiyorum deneyen arkadaşlar olursa sevinirim.

Ayrıca 2005-2010 mali tablolar için ,

GALATASARAY SPORTÄ°F AÅ￾. | Ä°htisaslaÅŸmış Bir Pazarlama Yönetim Å￾irketi

ilk konuyla ilgili bana kalırsa mevzuatı tam bilmek gerekli.

ikinci dediğinede ben şu yorumu getirebilirim.bazı şeyleri yaparken banka tehammüllerinin çok üzerinde bir sözleşmeyle kredi çekmenin başarı olarak mı algılanması gerekir?

riva için onunda aslında içeriğini bilmek gerekli.eğer riva satılıp bankaya olan kredi borcları ödenip,gelirlerden temliği kaldırırsak bizim için daha yararlı olmaz mı?artı verdiğimiz tehamülleri geri aldığımızda 400-500 milyon dolar bile kredi çekebiliriz deniyor.eğer bu parayı kulübe sokarsak hemde uzun vadeli,başarı ve yatırım konusunda elimiz güçlenmez mi?

vallahi bana stadla ilgili konuşmak artık zulüm geliyor.gsgm ye aittir tabelası sürekli yapılan dayatmalar beni çok soğuttu.

Ben taşınmazların satılmasına her zaman için karşıyım. Riva gibi bir arazi, Galatasaray'ın 100 yıllık sigortası konumundayken, şimdi satılırsa 200 milyon dolar gibi komik bir rakama gidecek. Halbuki ilerde çok daha değerlenecek bir arsayı, belkide 50-60 yıl sonra stadımızın yeri olacak alanı ne olursa olsun sattırmam. Galatasaray, gayrimenkulleriyle dünyanın en zengin klüplerinden biridir, ihtiyacı sıcak para iken, neden yöneticiler birşeyleri satarak sıcak para bulmak istiyor ki? Madem Galatasaray borçlarını ödeyebilecek kapasitede, açık konuşmak gerekirse, Boğazda 165 milyon dolarlık yalı almayı düşünen Ünal Aysal sıcak parayı neden sağlayamıyor? Galatasaraylıların Başkan olarak getirme sebebi zenginliği değil midir? Bu sorunları anlayamıyorum..

Bankanın borcunu ödeyemezsek bu tarz sıkıntılar ortaya çıkacak diye biliyorum, ama medya öyle bir yansıtıyor ki, 150 milyonluk kredi çekildi, 850 milyon ödenecek gibi birşey ortaya çıkıyor, ama bu büyük bir yanlış anlaşılma. 40 milyar kredi çekersin, 150 milyarlık evini ipotek edersin. O dönemde, kara listedeki Galatasaray klübüne kredi bulmak bile bir başarıdır bence.

Stad konusundaki onların artisliklerini anlıyorum, ama taraftar o gün Başbakana ve diğer misafirliğe gereksiz yere muhalefet etmeseydi, bu tarz sıkıntılar olmayacağını düşünüyorum.

bence herseyı hataydı bu takımı bu hale getıren o adamdır gıtsın sımdı fenerlı kankısıyle tavla oynasın yanına alsın adnan gezgını

cuma ben reel değerler merak ediyorum.

mesela bu gsmobileda atıyorum 200 bin üye var bize kalan para nedir tahmini

keza gsbonusda öyle.

O konuda tam olarak bilgim yok, ama GSbonusta, belirli bir miktar kard sahibine ulaşırsak (miktar aklımda değil şuan) Galatasaray senelik 1.5 milyon dolarlık bir gelire sahip olacaktı. Bu konuda eminim.

bence herseyı hataydı bu takımı bu hale getıren o adamdır gıtsın sımdı fenerlı kankısıyle tavla oynasın yanına alsın adnan gezgını

Bu tarz bir tartışma ortamı değil burdaki, tamamen yanlışlar üzerine bir yönetim olmaz, 2. kez seçilemez. Elbet doğru yaptıkları vardır ki 2. kez seçildi. Saddam'ın bile doğruları vardı zamanında :)

abı yalnıs dusunuosun bu kulub yuz seneyı asmıs bı kulub gelıpte bı badem bıyıga bırakmayız bu kulubu olmas adam bıldın acılıs konusması yapmaya deıl bızı tellemeye gelmıs sonra bı kurus parası yok lan mecdıyekoydekı arazıyı bosuna mı verdık tokıye en az yapcakları stad kadar degerlıdır o arazı kı oyle

ne yaptı bana sole ıkıncı donemınde bı dorusunu lutfen sole

ne yaptı bana sole ıkıncı donemınde bı dorusunu lutfen sole

Dediğim gibi, bizde bunu tartışıyoruz :)

Benim aklıma gelenler, şirket birleşmesinde güzel adımlar atıldı, kredi çekildi, stad açıldı, Gsbonus hizmete girdi. Bilmediklerimde vardır elbet. Bu icraatlar iyi mi kötü mü, bizde bunları tartışıyoruz.

abı yalnıs dusunuosun bu kulub yuz seneyı asmıs bı kulub gelıpte bı badem bıyıga bırakmayız bu kulubu olmas adam bıldın acılıs konusması yapmaya deıl bızı tellemeye gelmıs sonra bı kurus parası yok lan mecdıyekoydekı arazıyı bosuna mı verdık tokıye en az yapcakları stad kadar degerlıdır o arazı kı oyle

Yahu arazi dediğin nedir bütün vatan devletin istese istediği yere el koyar gerekli durumlarda, O stadın yapılışında Merhum Özhan Canaydın , sn. Mustafa Sarıgül , sn. Adnan Polat , sn. Işın Çelebi , sn. R.Tayyip Erdoğan gibi isimlerin büyük katkıları vardır. Onlar olmasaydı bu stad şu anda yapılamazdı.

Bu stad hikayesi şöyle başlar , Mustafa Sarıgül elinde Stad maketiyle yanlış hatırlamıyorsam 4-5 sene önce bir tv programına katılır ve şöyle bir projem var ilerde gerçekleştirmek istiyorum der , herkes dalga geçer böyle bir şeyin olamıcağını savunur. Ardından Özhan Canaydın ile beraber toplantı yaparlar ve projenin hayata geçirilmesi kararlaştırılır. İlerki yıllarda ihaleyi kazanan ilk şirket işi bitirememiştir , ardından tekrar ihale açılmıştır ikinci şirket yine işi bitirememiştir , ardından Başbakanımızın talimatıyla toki ihaleyi almıştır , ve belli bir sözleşme ile o stad yapılmıştır. Yani bizim verdiğimiz vergilerle yapılmıştır stad , ayrıca ordan devlet her sene belli bir miktar para alıcaktır. Kullanım bedeli olarak. Daha önceki mesajımdaki mali tabloları inceleyerek görebilirsiniz gelir giderleri.

Açılış konuşmasına gelen adamı yuhalarsan , yaptıklarına ihanet edersen tabikide sinirlenir adam. Galatasaray'ın bir allah kuruşu parası yoktur. Evet doğrudur. Ancak gayrimenkulleri vardır nakte çevirirse bütün borçlar ödenebilir. Ancak bir daha borca girilirse , ki olmıcağının garantisi yok ozaman kurtuluşu olmaz. Kaldiki devlet vergi cezalarında indirime gitmiştir , kulübümüze bir çok kolaylık sağlamıştır yani siyasi görüşünüz farklı olabilir hatta Başbakanımız fenerli diye onu adam kayırıyo diye de düşünebilirsiniz ama bu onun bizim için yaptıklarını değiştirmez. Bizim için elinin taşın altına sokmuştur devletimiz. Sana iyilik yapanın yüzüne tükürürsen olucağı budur. Ordaki ıslıklama olayını duyunca çok üzüldüm , ve hala bunu savunun kendini Galatasaray'lı sanan insanları gördüğümde utanıyorum.

Yahu arazi dediğin nedir bütün vatan devletin istese istediği yere el koyar gerekli durumlarda, O stadın yapılışında Merhum Özhan Canaydın , sn. Mustafa Sarıgül , sn. Adnan Polat , sn. Işın Çelebi , sn. R.Tayyip Erdoğan gibi isimlerin büyük katkıları vardır. Onlar olmasaydı bu stad şu anda yapılamazdı.

Bu stad hikayesi şöyle başlar , Mustafa Sarıgül elinde Stad maketiyle yanlış hatırlamıyorsam 4-5 sene önce bir tv programına katılır ve şöyle bir projem var ilerde gerçekleştirmek istiyorum der , herkes dalga geçer böyle bir şeyin olamıcağını savunur. Ardından Özhan Canaydın ile beraber toplantı yaparlar ve projenin hayata geçirilmesi kararlaştırılır. İlerki yıllarda ihaleyi kazanan ilk şirket işi bitirememiştir , ardından tekrar ihale açılmıştır ikinci şirket yine işi bitirememiştir , ardından Başbakanımızın talimatıyla toki ihaleyi almıştır , ve belli bir sözleşme ile o stad yapılmıştır. Yani bizim verdiğimiz vergilerle yapılmıştır stad , ayrıca ordan devlet her sene belli bir miktar para alıcaktır. Kullanım bedeli olarak. Daha önceki mesajımdaki mali tabloları inceleyerek görebilirsiniz gelir giderleri.

Açılış konuşmasına gelen adamı yuhalarsan , yaptıklarına ihanet edersen tabikide sinirlenir adam. Galatasaray'ın bir allah kuruşu parası yoktur. Evet doğrudur. Ancak gayrimenkulleri vardır nakte çevirirse bütün borçlar ödenebilir. Ancak bir daha borca girilirse , ki olmıcağının garantisi yok ozaman kurtuluşu olmaz. Kaldiki devlet vergi cezalarında indirime gitmiştir , kulübümüze bir çok kolaylık sağlamıştır yani siyasi görüşünüz farklı olabilir hatta Başbakanımız fenerli diye onu adam kayırıyo diye de düşünebilirsiniz ama bu onun bizim için yaptıklarını değiştirmez. Bizim için elinin taşın altına sokmuştur devletimiz. Sana iyilik yapanın yüzüne tükürürsen olucağı budur. Ordaki ıslıklama olayını duyunca çok üzüldüm , ve hala bunu savunun kendini Galatasaray'lı sanan insanları gördüğümde utanıyorum.

Güzel ve açıklayıcı bir yazı, tek sorun, konuyu farklı yönlere götürebilir ne yazık ki..Teşekkürler abi, ilgin için.

Güzel ve açıklayıcı bir yazı, tek sorun, konuyu farklı yönlere götürebilir ne yazık ki..Teşekkürler abi, ilgin için.

Evet , bunun farkındayım zaten bu konu farklı yönlere çekilip , siyasi malzeme olduğundan dolayı bu kadar uzadı. Ayrıca o olaydan sonra Başbakan istese o stadı başka bir kulübe bile verebilirdi sözleşmeler imzalanmadan önce oldu ıslık olayı, Adnan Polat ve yönetimi çok zor durumda kaldı , ondan sonra diyorlarki pazarlık neden iyi yapılmadı , neden ücretler bu kadar fazla , yahu adamı sinirlendirirsen pazarlık yaparmı senle? Orayı kullanabildiğimize şükredin.

açılış konuşmasındaki yanlıs uslup ve komik bir metin karşısında bizlerin alkışlamasını mı bekliyordunuz peki?

devletin bu işten kazancı nedir?kazan -kazan politikası uygulanmıştır.devler harcadığı paranın 3 katını kar etmiştir.

devletten yardım istemek bu konuda suç mudur?devlet bu işten hayli kazançlı çıkmıştır.hiç bir stadda gsgm ye aittir tabelası yokken neden bir tek bizim stadımıza zorunlu kılınmıştır?

sayın başbakanımızın "allah kuruşu" diye çıkardığı para birimi,galatasaraya yakışan bir sıfat mıdır?ki durum ortadadır asy arazisinde çıkan paralar bellidir

üstelik özhan canaydın zamanında seyrantepedeki arazinin tapusunu aldığımız olayı vardır.sırf bu projede o bizim arazimizden devlete yer verdiğimiz malumdur.şişli etfal hastanesinin buraya taşınacağı söylentileri var.

gene böylece şişlide güzel bir yer devlete kalacak.

yine baya karlı bi iş.

şimdi merak ediyorum bu işte bizim hiç " allah kuruşumuz " yok mu?

Üst Alt