Adnan Sezgin | Sportif Direktör | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Sezgin | Sportif Direktör

ADNAN SEZGİN

Galatasaray Spor ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş Genel Müdürü

profile_adnansezgin_b1209.jpg

28 Ocak 1954 tarihinde Malatya’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. 1970 – 73 yılları arasında Petrol Ofisi, 1973 – 81 yılları arasında MKE Ankaragücü, 1979 – 80 sezonunda Adana Demirspor’da kiralık olarak oynadı.

1982 – 83 sezonunda San Jose Earthquakes takımında profesyonel olarak futbola devam etti. Antrenörlük diploması da bulunan Adnan Sezgin, Profesyonel Futbolcular Derneği kurucusu ve Onursal Başkanı. Bir dönem Taban Birlikleri başkanlığı da yapan Sezgin, Kulüpler Birliği 2. Başkanlığı ve Balkan Ülkeleri Federasyonu dönem başkanlığı görevinde de bulundu.1984 -90 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde çeşitli özel şirketlerde çalıştı. 1990 – 92 yıllarında arasında Türkiye Futbol Federasyonu’nda önce Genel Sekreter Yardımcılığı sonra Genel Sekreterlik görevlerini yürüttü.

1992 – 93, 1996–97 sezonları arasında Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol A Takımı Genel Menajerliği, 1997–98 sezonundan 2004 yılına dek İstanbulspor Kulübü’nde önce Genel Menajerlik sonra Başkanlık yaptı ve bu dönemde Adanaspor Kulübü Genel Koordinatörlüğü görevini de yürüttü. 2004 – 05 ve 2005 – 06 sezonlarında Etimesgut Şekerspor Genel Koordinatörlüğü yaptı. 2005 – 2006 futbol sezonu başından beri Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapıyor. Evli ve iki çocuk babası olan Adnan Sezgin İngilizce biliyor.

Cevap: Adnan Sezgin | Galatasaray Spor ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş Genel Müdü

Adnan Sezgin beni aradı beyler.Okuyun tamamiyle gerçektir.

Adnan-Mert'cim nasılsın?

Mert-İyiyim abi transfer var mı?

Adnan-İnşallah olacakta Haldun gidince bütün iş bana kaldı anasını satayım.

Mert-Abi sakin

Adnan-Ulan yeter Ledesma'nızada,Polak'ınızada

Mert-Tamam yahu boşver

Adnan-İstifa edeceğim laaan yeteeer.

Mert-Tamam Adnan abi.

Adnan-Ah o eski yıllar ne güzeldi Barusso'yu getirmiştim.İyi çocuktu kerata değerini bilemediler.

Mert-Abi saçmalama ne Barusso'su yahu?

Adnan-O zaman Lukunku'yu getireyim.

Mert-Abi?

Adnan-Top olayım

Mert-Sıcak başına vurmuş senin Allah sana kolaylık versin abi.

Adnan reis kafayı üşütecek transfer yüzünden :(

Cevap: Adnan Sezgin | Galatasaray Spor ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş Genel Müdü

İşletmeci eyvallah,tüccar eşi yok,genel müdür üstaddır....

Sportif direktöre gel.

Yönetime hakaret etmek yasak değil mi ?

Flaş transfer... Para ve pazarlık söz konusu olduğunda herkesin aklına gelen 1 numaralı isim olan Adnan Sezgin, Hamdi Bey'in yerine Var mısın Yok musun yarışmasına transfer oldu. Bundan sonra yarışmacılara teklifleri Adnan Sezgin verecek. Acun Ilıcalı ve Show Tv ise yeni bankacısı sayesinde yıllık 10 milyon € kar yapmayı planlıyor...

Cıııııırrrrrrr... Cırrrrrrrrrrrrrrrrrr... (Telefon çalar)

Acun: Evet Adnan Bey son dörde girdik iki tane 500bin bir tane 100bin bir tane de 50bin var, zor durumdasınız tahmin ediyorum bakalım teklifiniz ne olacak.

Adnan: (Telefonun diğer ucunda)-10 lira veriyorum o da 58 taksitle-

Acun: (Şok) (Telefonda çaktırmayarak) Ama Adnan Bey zaten son 4 te kalan miktarlar sizin verdiğini..........................

Adnan: (Telefonun diğer ucunda)-Kes lan Acun 10 lira veriyorum, işte alsın tepe tepe kullansın daha ne istiyo, ben ledesma için 7 lira teklif ettim nerdeyse kabul ediyolardı, cepten bi 25 kuruş daha çıksaydı alıcaktım az kalsın, zaten seneye 15 liraya Messi'yi alıcam, 30 taksitle, versene sen şu yarışmacıyı telefona ikna ederim ben onu...

yahu transferi bu adammı yapıyo ciddi,ne zaman antremandan resim görsem saha kenarında adnan sezgin,yurt dışına hangi ara gidip transfer yapacak adamımız?

Transferi yapmak ve transferi yönetmek arasinda gözle görülür bir fark olsa gerek? Ikini bir arada yapanlara ne demeli-dememeli bilemiyorum...

Bu adamin acaba ne Özelligi var cok merak ediyorum..!!

O değil rütbeye bak be.

Galatasaray Spor ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş Genel Müdürü Sayın Adnan Sezgin, lütfen kürsüye geliniz. bla bla bla.

Yuh lan. :D

Bu adam,bu görevde çalışıyorsa benim ABD başkanı falan olmam lazım.Aski durum büyük haksızlık :)

Ayrıca hortlatmayın lan başlığı,sinirim bozuluyor :)

"İşletmeciliği Ticaret A.Ş Genel Müdürü" bu kısmı uygun ama diğer kısımları asla.

haldun üstünelin gitmesiyle adnanlardan soğudum rijkaardı getiriyorsunuz istediği Transferi yapmıyorsunuz skibbede gelse rijkaarda gelse bülentte gelse topçu almadığınız sürece olmaz bu iş saçma sapan bir takım olduk halada transfer yok ortada tatil yapar gibi almayayı italyayı geziyor herif. geçen sezondan beri sol bek sart diyoruz ama alınmıyor üstüne en azından ileri çıkan caneri yolluyoruz balta çok hantall kalıyor. neil gözümüzü boyuyor nerdeyse her hatalı pozisyonun içinde yer alıyor. yüreğiyle oynayan servetide bitirdiler. savunma yapabiliyor olsan kalecileri suçlayacam ama savunma yapamıyoruz.

Üst Alt