Advocaat: "Eğer 1 oyuncu bile başka bir hocayı isterse, ben yarın buradan ayrılırım"Spor Toto Süper Lig'de 22. hafta karşılaşmasında şampiyonluk yarışında şansı iyice azalan Fenerbahçe, küme düşmeme mücadelesindeki Gaziantepspor deplasmanından 1-1'lik beraberlikle döndü.


Maç sonrası yayıncı kuruluşa önemli açıklamalarda bulunan Dick Advocaat, kendisi hakkında yapılan eleştirilere sert tepki gösterirken, zor bir dönemden geçtiklerini söyledi.

İşte Hollandalı teknik adamın açıklamaları:

Zor bir dönemden geçiyoruz. Oyuncularımın gayretinden şikayet edemem, ama bu seviyede sadece mücadele, gayret yetmiyor. Özgüveni kazanmanın tek yolu maçlardan galibiyetle ayrılmaktır. Sadece çalışmak yetmiyor, çok daha iyisini yapmalıyız.

Alper yorgundu bu yüzden çıktı. Josef'in kafa gollerinde daha etkili olabileceğini düşünerek bu değişikliği yaptık. Takımı bu duruma getiren bizleriz. Bu durumundan çıkaracaklar da bizleriz. Hepimiz olgun insanlarız. Sorumluluğumuzu biliyoruz."

Josef kafayla gol atabilir diye oyuna soktum, bu açıdan avantajlı.Alper de çok yorulmuştu. Bunu göremeyen eleştirmenliği bıraksın!

Advocaat'ın genel basın toplantısındaki açıklamaları:

('Yönetime yakın olduğu bilinen bir gazete'de çıkan "Futbolcular Aykut Kocaman'ı istiyor" haberinin ve istifa edip etmeyeceğinin sorulması üzerine...)

"İstifa kararını ya ben ya da yönetim verir"

Bu tarz soruları yönetime sormanız gerekiyor. Bana sormayın. Ama tek bir şey var, bu kararı basın vermez. Ben ya da yönetim veririm.

"Bir futbolcum bile söylerse buradan giderim"

Eğer siz büyük bir adamsanız bu soruyu gidin otobüse gidin ve oyunculara sorun başka bir hocayı istiyorlar mı diye... Eğer 1 oyuncu bile başka bir hocayı isterse, bunu söylerse ben yarın buradan ayrılırım. Eğer bunu yaparsanız siz dürüst bir adam olursanız, bunu yaparsanız. Ben taraftarın, yönetimin parasına ihtiyaç duymuyorum. Ama o oyuncular herhangi bir şey söylemezse, benim maaşımı siz öderseniz! O gazete bunu yazmış, bu gazete bunu yazmış. Böyle sorularla gelmeyin bana...

Sizi seviyorum ama kanalınızı değil. Ben çok fazla kazanmıyorum! Belki de televizyonunuz ödeyebilir benim maaşımı... 'Hayır' cevabı çıkarsa benim maaşımı ödemek zorundasınız.

Fanatik
 
d32f4d88fb4d20431fc7ff88cece908b.jpg
 
Aziz basganimi yedirmeyecegimiz gibi ne kadar dicki yemek istesede parali kopekler yinede yedirmeyecegiz.

Dick basgan gorevini tamamlayip kendi ayrildiktan sonra istedikleri kadar dicki yiyebilir bu parali kopekler.
 
Üst Alt