Advocaat: "Gitmesi gerekenleri yönetime bildirdim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Advocaat: "Gitmesi gerekenleri yönetime bildirdim"

719611.jpg

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, 1-0 kaybettikleri Antalyaspor maçının ardından beIN Sports'a açıklamalarda bulundu.

Advocaat: "Bugün ortada bir Fenerbahçe yoktu. Bugün ortada bir takım yoktu. Antalyaspor, 4 tane pozisyon buldu. Bugün 4 oyuncumuz eksikti ve bu da sorun yarattı. Neler olabileceğini de gördük. Herkesin fit olması gerekiyor ki iyi sonuçlar alalım."

Advocaat: "Sezon sonuna kadar yolumuza devam etmek gerekiyor. İlk 4 hedefimiz ve kupa iddiamız devam ediyor. Gelecek sezon için yapılması gereken çok şey var."

Advocaat:
"Yönetimle bu konuyu konuşma fırsatı bulduk. Yönetim gitmesi gereken oyuncuları da biliyor. Bu kulüp için oynamak istemeyenlerin gitmesi gerekiyor. Yeterince iyi olmayanların da gitmesi gerekiyor. Böyle oyuncular varsa onlara güle güle demek zorundasınız. Sadece aldıkları para değil mesela. Bu kulüp için oynamaktan gurur duymalılar."

ajansspor

yanliz dogru konustu bence. bu acikmalari herseyi anlatiyor:

Advocaat: "Hollanda'daki kulüpler, büyük bir scout sistemi kurmuş durumda ve 7-8 yaşından beri oyuncuları takip ediyorlar"

Advocaat: "Türkiye'de scout sistemiyle çalışmaktan ziyade, menajerlerle çalışmayı tercih ediyorlar"

ben bu tarz TD'lüğe karşıyım.

ben formasyonu kurarım , taktiği veririm , antreman programını düzenlerim .

arkama yaslar izlerim , olmazsa analiz yapar briefing veririm etliye sütlüye karışmam..

klasik avrupa'lı oldschool hoca anlayışı..

bu TR'de tutmaz çünkü mental kapasitesi düşük oyunculardan kurulu bir ligimiz var.

Burda adam yönetimi ve oyuncu motivasyonu başarıların anahtarıdır.

Oyuncu motivasyonu heryerde başarının anahtarı. Tuchel'i o yüzden kovuyor Dortmund, taktikleri iyi, iletişim ve motivasyonu boktan, Klopp'tan sonra soğuk herif tutmadı.
Kibirli ve soğuk olduğunu falan Mainz döneminden biliyordum da bu kadarını beklememiştim.

Kötü bir teknik direktör asla değil ama ikili diyalog, oyuncu yönetimi, kriz yönetimi gibi şeylerde daha çok öğrenmesi gereken şeyler var.

Dortmund sanki bir beden büyük geldi gibi Mainz dan sonra direkt kaç siklet atladı. Belki önce Mainz dan bir kaç tık daha iyi bir kulübe gitmeliydi kademeli olarak. Tabi Dortmund dan teklif alsam ben de düşünmeden kabul ederdim o ayrı konu.

İngiltere den falan teklif alır kesin Dortmund dan ayrıldıktan sonra.

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk

ben bu tarz TD'lüğe karşıyım.

ben formasyonu kurarım , taktiği veririm , antreman programını düzenlerim .

arkama yaslar izlerim , olmazsa analiz yapar briefing veririm etliye sütlüye karışmam..

klasik avrupa'lı oldschool hoca anlayışı..

bu TR'de tutmaz çünkü mental kapasitesi düşük oyunculardan kurulu bir ligimiz var.

Burda adam yönetimi ve oyuncu motivasyonu başarıların anahtarıdır.

cumle alemde oyle, nigga

cumle alemde oyle, nigga
bizde daha fazla ya, 2m euro alan adamı bile sırtını sıvazlayıp yaparsın edersin aslanım koçum demeyince koşturamıyorsun , bir de birbirlerini demotive ediyor gawathlar.Bizim takımın yegane problemi bu , mesela şimdi hamza oğlu gelse günaşırı antreman yaptırıp mangal izni verse bu köftehorlar daha iyi oynamaya başlar.

Üst Alt