Ahmet Ağaoğlu: "Mbappe 10 tane Abdülkadir değil" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ahmet Ağaoğlu: "Mbappe 10 tane Abdülkadir değil"

Şuan piyasada iş yapabilecek potansiyelli tüm genç yerli oyuncuları topluyorlar. Akıllı hamleler yapıyor, Yusuf ve Abdulkadir'in yerini dolduracak genç adamları alt yapıda var. Bugün bir haber kanalında alt yapıdan bir oyuncusunu Juventus'un istediğini duydum. Doğru yoldalar devam ederlerse başarılı olurlar.

Şu haberi görünce garip duygular içine girdim. Abdülkadir'e, Yusuf'a bakıp 18 yıllık ömrü hayatında hepi topu 10 profesyonel maç oynayıp 5'inde fahiş hata yapan ama kendisinin daima arkasında duran camiasını, 2002'de son çıkış kapısını kaçıran Hasan Şaş'mış gibi çerez parasına satan Ozan Kabak'a mı kızayım, her hücresiyle nefret ettiğim Ahmet Ağaoğlu beyefendinin gayet haklı olan bu serzenişine mi şaşırayım, yoksa 1 yıllık başkanın yakın tarihte gördüğüm tüm Galatasaray yöneticilerinden daha iyi pazarlık yaptığına mı kahrolayım bilemiyorum. Ama öyle ya da böyle 1 yıl önce tarihin en büyük ekonomik bunalımlardan yaşayan Trabzon'un bugün satılacak oyuncusunda tok satıcıyı oynayabilmesi inanılmaz bir yöneticilik başarısıdır.

Ayrıca Mbappe altından girip üstünden de çıksan 10 tane Abdülkadir etmez, çok doğru söylemiş. Sırf herif itici diye her söylediğiyle makara geçmenin lüzumu yok. Fiko da Fener Euroleague'de estirirken çıkıp ''30 milyon verdiğin yerde şampiyon olup 2 milyon kazanmak felaket ticarettir'' demişti ve sonuna kadar haklıydı. Aynı bugün diğer takım taraftarlarının Ağaoğlu'na söylediği gibi o zaman da haklı olduğunu bile bile Fenerliler Fiko'ya küfür yağdırmıştı. Futbol piyasası uçmuş gitmiş, paralar korkunç yerlere ulaşmış da ben de 250 milyon euro para verdikten sonra 1 tane Mbappe yerine 10 tane Abdülkadir'e sahip olmayı tercih ederim. Sporun içinde sakatlığı da var, başka trajik olayları da. 1 oyuncuya bel bağlayıp bu kadar yatırım yapmak nereden bakarsan saçmasapan bir iştir. Neymar'a 200 küsur dayayan PSG'nin 2 yıldır son 20 yılın en kötü Barca'sı kadar bile olamaması da bunun göstergesidir.

Adam haklı beyler dağılın.

Burda kur yüksek diye enayi gözüyle bakıyorlar 10-15 arası rakamlara kapatırız diye düşünüyorlar.

Bakınız ozanı komik bir rakama sattık. Sezon sonu kalsaydı muhtemelen 15-20 arasına giderdi. Hatta bu sene sampiyonlar ligi görseydi düşünemiyorum. O yüzden elinde bir değer varsa tok satıcıyı oynamak gerek. Bu anlamda biz en yeteneksiz kulübüz

kiyasa bakya
kiyasladiga adam o yasinda dünya sampionu oldu
gol krali oldu psg sampionluga ambargo koydu
nerdeyse neymarin ismini sildi resmen komedi ya
neymis abdulkadirmismis ismende meymenet yok birkere

oğuzhan 150m euro dediler satamadılar ellerinde patladı, Elif elmasa 20m euro verin dediler satamıyorlar, abdulkadir ve yusuf yazıcı ya da 20m euro vermezler.
bunlar böyle satmamaya devam ederlerse bedavaya ellerinden kaçıracaklar, buraya yazdım , bence kaçacaklar görün bakın. 1 sene sözleşmesi kalmış adamı ikna edersin seneye bedava alırsın.

oğuzhan 150m euro dediler satamadılar ellerinde patladı, Elif elmasa 20m euro verin dediler satamıyorlar, abdulkadir ve yusuf yazıcı ya da 20m euro vermezler.
bunlar böyle satmamaya devam ederlerse bedavaya ellerinden kaçıracaklar, buraya yazdım , bence kaçacaklar görün bakın. 1 sene sözleşmesi kalmış adamı ikna edersin seneye bedava alırsın.
Elif suan Italyada galiba

Futbolumuz gelişim gösteriyor. Global yayıncı kuruluş sayesinde izlenebilirlikte arttığı için parlama yapan gençlerimize teklifler kolay geliyor. Bence ahmet aga oğlu gayet doğru yapıyor. Yusuf yada Abdülkadir yeteneğine sahip yada altında kalan futbolcu lar için astronomik fiyatlar söz konusu oluyor. Belki konuşulan miktara onların ihtiyaci olabilir fakat direnç göstermek gerekir. Avrupalı takımların gözüne giren gençlerimizi istediğimiz fiyata satariz. Bunlar bir oyuncuya kafayı taktılar mi öyle yada böyle bahsedilen fiyata çıkarlar

Eğer satış politikası için böyle bir şey yapıyorsa tamam gayet mantıklı hatta bizim de böyle yapmamız gerek ama gerçekten böyle düşünüyorsa durum vahim kendisi için

20-25 milyon ve sonraki satıştan pay almak koşuluyla satmaları gerekir. Ülke futbolunda daha fazla gelişeceklerini düşünmüyorum.

Üst Alt