Ahmet Akcan: "Kaan Ayhan ile ilgili çok olumlu gelişmeler geldi" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ahmet Akcan: "Kaan Ayhan ile ilgili çok olumlu gelişmeler geldi"

Bu arada araya kaynamaz umarım, ben Kaan Ayhan 'a dörtlü savunmanın stoperi olarak hiç güvenmiyorum. Bana en mantıklı olan üçlü savunma gibi geliyor

Mesela Luyindama sağlam haliyle ligin son yıllarda gördüğü en net kesici stoperdi, hiçbir rakip oyuncusu onun yanından koşarak çalımla vs. geçemezdi, hava toplarında zaten korkunç bir üstünlüğü vardı ki attığı uzun pasların da ne kadar etkili olduğunu görmüştük

Kaan Ayhan ve Marcao bayağı oyun kurucu stoperler, pas becerileri çok çok iyi STSL şartlarında

Muslera
Kaan-Luyindama-Marcao

Böyle bir geri hat ile oynadığımızı düşününce güven veriyor açıkcası, ne bileyim önlerinde Gedson / Florentino 'yu ekleyebilirsek 🤨

*kaan ayhan ozelinde, gecmise baktigim vakit;
son oynadigi 50 macta 16 kez sagbek, 31 kez stoper 2 kez defansif orta saha 1 kez ofansif sol ortasaha olarak yer aldi.... *yanilmiyorsam, dusseldorf doneminde 2019/20 sezonunda izledigim bir macinda haftanin 11ine secilmisti > o hafta 3-5-2 cikan dusseldorf da kaan 3lunun saginda oynadi... o donemki hocasinin futbol anlayisi klopp la benzesiyor.433,352......

*sassuolo macerasinda kadro genisligi sanssizligi oldu diyebilirim. muldur misal kadro da kaan'in forma rekabetine giristigi bir isimdi. kaan> muldure nazaran daha versalite ve taktiksel donusume esnek oldugu icin bir kac alternatif bolge de oynatilma potansiyeli ile hocanin elini guclendirmisti ozellikle stoper,sag bek,dm,,, yine de de zerbi hocanin oturmus kompakt oyun anlayisinda genelde sonradan oyuna girdi.<>20 macin 7 si ilk 11... genelde stoper agirlikli tercih edildi gibi bir izlenim olustu maclarini takip ederken...ozetle; sassuolo seruveninde muldur ve kendisini yakindan takip etmistim ama daha cok hocalarindan dolayi sassuolo ya ayri bir alakam vardi.
ps;
*kaan sasuolo ile en iyi macini bu sezon 7.hafta da oynadiklari udinese macinda 3lunun saginda oynayip macin adami secildigi performansinda sassuolo bu macta 3421 dizilisinde yer aldi.
*<kaan tipki dusseldorfta o hafta ligin onbirine secilmesindeki bolgesel performansi gibi 3 lunun saginda oynamisti,352 li duzende....

sassuolo bir kac gun once en onemli stoperlerini shaktara de zerbi nin yeni takimina gonderdi. 12 m civari yanilmiyorsam. locatelli de keza ayrilacaklar arasinda hatta belki berardi de olasi...ben sezon sonuna dogru kadronun kilit isimlerinin ayrilacagini bekliyordum hocasi dahil. bekledigim ayrilislar hoca dahil basladi... marlon gitti, euro sonrasi aksilik olmazsa locatelli de gidecek,,, kaan'i hocalari tutmak isteyebilir mi yoruma acik, yeni hocalari defanstan gelme bir hoca, birden fazla stoperin ayrilmasina olumlu bakar mi kendi tasarruflari....
yeni yapilanma da kalirsa kaan sans daha fazla bulmasi olasi mevcut yeni hoca nin tarzindan dolayi(empoli macerasi muthis gecmisti, baska baslikta deginmistim kendisine yonelik)...

konuya son olarak kaan ozelinde donersem;
ben de 3 lude oynamasindan yanayim,efektiflik ve tarzindan dolayi...ancak,bu oyunu oynamak icin takimda fundementali iyi olan bir kac ayak gerekli diye dusunuyorum.

Üst Alt