Ailenizde Fanatik Fenerli ve Beşiktaşlı Var mı ? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ailenizde Fanatik Fenerli ve Beşiktaşlı Var mı ?

Konuyu beğendiniz mi ?

• Kullanılan toplam oy
    17
Hala .. fb li . Fakat asiri anti bjk li , bu beni fb li olmasindan daha fazla rahatsiz eder

GS - bjk oynasin , GS kazanirsa fb nin onunde sampiyon olacak olsun yine anti besiktasliligi one firlar ve GS yi tutar ama her tirnagini sirayla sari lacivert boyayacak kadar da arabesk fb lidir

Bu neden beni rahatsiz ediyora gelince , herhangi bir anti birseyli olmak sporun ruhuna ters , asirilik gibi geliyor ondan

Başka takımdan yakınları olan insanlar daha fair-play ruhlu oluyor. Çevresinde hiçbir şekilde başka renkten insanlar olmayanlar holigan oluyor.

baba tarafımdan sadece amcam galatasaraylı anne tarafı full fenerli genel olarak iki taraftada dağılım fenerbahçe ağırlıklı arkadaş çevremdede samimi olduğum galatasaraylı arkadaşım yok ya fenerli ya beşiktaşlı şöyle oturup samimi bir galatasaraylı kardeşim diyebileceğim birisi ile maç seyredemedim bir ara kız arkadaşımla seyredip o açığı öyle kapatmaya çalışıyordum onunlada tat vermiyor

Anne tarafi da baba tarafi da cogunlukla Fenerbahceli. Dayim Sivassporlu sadece (memleket) ama o da eskiden Fenerbahceliymis, hatta gizli Fenerli diye dalga gecilir cunku ciddi bir Galatasaray nefreti vardir. Bir de en buyuk amcam Galatasarayli o da kuzenleriyle kavgali diye bu yola girmis.

Isin enteresan yani ne babam ne de annem Fenerbahceli. Annemi dayisi Besiktasli yapmis ki genis ailede bir tek ikisi Besiktasli, adamin cocuklari hatta hasta Fenerli. Babam ise memleket olarak bir bag olmamasina ragmen Trabzonsporlu, ayrica ciddi bir Fener dusmani, kus avcisi diyebilirim. Dayima gizli Fenerli lakabini o takmistir.

Benim Galatasarayli olus hikayem ise enteresandir. Cok sevdigim, benden 4 yas buyuk olan, Ankara'da beraber buyudugum kuzenim tarafindan Galatasarayli yapildiktan sonra Ankara'dan tasindik (cok kucukken tabii). Biz tasindiktan sonra dayim kuzenimi Fenerli yapmaya ugrasmis, ama cocuk bir turlu Fenerli olmamis. Yine de Galatasaray'i biraktirmayi basarmis ve Besiktasli yapmis. Kuzenim hala sorsan Besiktasliyim der ama gizli Galatasaraylidir, bu sene mesela bizim sampiyonlugumuza son iki seneki Besiktas sampiyonluklarindan daha cok sevinmistir.

Dayim beni de Fenerli yapmaya calismis ama babam tabii buna izin vermemis. Ilkokul yillarinda en yakin arkadasim da Galatasarayliydi, hatta hasta Galatasarayliydi, bu yuzden de taraftarligim iyice pekismistir.

babam ve ben Galatasaraylı annem takım tutmuyor iki erkek kardeşimde fenerli amcalarımın hepsi Galatasaraylı dayılarımın hepsi fenerli teyze oğullarımın ikisi bjk'li.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

maalesef var.
Amcamin oglu ve teyzemin oglu facede GS hakkinda abuk subuk seyler paylasinca sildim attim ve hatta engelledim itleri!

Amcaoglu mamcaoglu viz gelir, babamin oglu olsa affetmem hatta babam fenerli olsa onu da sevmezdim.

Benim peder bey tinerci olmasına rağmen baba tarafı neredeyse komple Galatasaraylı, anne tarafı ise neredeyse komple fenerlidir. Hatta en sevdiğim kuzenlerim ve eniştem fenerlidir. Bundan dolayıdır ki birbirimizi kırmak istemediğimiz için konu futbol olunca yeterince açık konuşmayız. Üstün körü konuşuruz geçeriz. Birbirimizi üzmek istemeyiz. İnsan evladı ve adamlardır. Ailemdeki veya etrafımdaki sevdiğim herkes Galatasaraylı olmalı gibi bir fetişizme de sahip değilim zaten. Karşımdaki insan evladı olduğu sürece renk aşkına her daim saygı duyarım. Gerçi son 2 senede peder beyin de saçmaladığı çok olmuştur. Benim de karşılığında "Yeter ortalığı buram buram tiner kokuttunuz, az için şu meredi!" diye peder beyi kalaylamışlığım vardır.

Ayrıca benim Enişte gerçek anlamda koyu fenerlidir. Şu an ülkedeki mevcut futbol ortamında da son derece rahatsız olduğunu hep söyler ve eskisi kadar da ilgilenmediğini soğuduğunu bizzat biliyorum. Onun gençlik zamanında tabi derbi maçlar yarı yarıya oynandığı için bir gece önceden battaniyesi ile beraber kaç kere Ali Sami Yen'e gelip bilet kuyruğuna girmişliği olduğunu söyler. Galatasaraylılar fenerliler beraber sıra bekler ve herkes birbirini şöyle koyacağız böyle koyacağız diye kızdırırmış lakin ne kavga olurmuş ne dövüş. Bir ara sormuştum; Peki bu iki kulüp taraftarı veya camia o noktadan bu noktaya nasıl gelebildi? Yaşım belki yetmediği için bilemiyor olabilirim lakin Galatasaray ve fb camialarının önde gelenlerinden birinin bir şey yapmış olması, bir kıvılcım çakmış olması gerekiyor dedim. Bunun sorumlusu kim Galatasaray'dan biri mi diye sordum. Tek bir isim verdi. Hayatımda gördüğüm en düzgün ve en koyu fenerbahçeli o tek ismi çok net söyledi; Ali Şen.

Neden bu kadar yazdım durduk yere bilmiyorum ama bu da böyle bir anımdır.

İyi forumlar.

Son düzenleme:
Dayim Fenerbahce kongre uyesi.Cok cabaladi ama davamizdan vazgecmedik.Babam sagolsun
Dayına benden 1 tüyo gelecek fb başkanı bu adamın yakınlarında takılsın

oktay-IDSn_cover.jpg

Üst Alt