Aka Gündüz Özdemir | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aka Gündüz Özdemir

aka-gunduz_B.jpg

Aka Gündüz Özdemir, 1949 yılında Mesudiye’de doğdu. 1967 yılında Bursa Atatürk Lisesi, 1972 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. Aynı yıl Koç Grubu şirketlerinden Beko Ticaret A.Ş.’de iş hayatına başladı.1991 yılında bu şirkete Genel Müdür olarak atandı. 2000 yılında Beko Ticaret A.Ş.’nin Arçelik A.Ş. ile birleşmesi sonucunda Arçelik A.Ş. Satış ve Pazarlama Grup Direktörü görevi ile Koç Holding A.Ş. Dayanıklı Tüketim Grup Başkan Yardımcılığı (pazarlama-satış) görevini de üstlendi. 2003 yılında Arçelik A.Ş.’ye Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Aka Gündüz Özdemir, 1 Mayıs 2007 itibariyle görevi uhdesinde kalmak kaydıyla Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı görevine getirildi ve 1 Ağustos 2008 tarihinde Başkan ve Yönetim Kurulu üyesi görevlerini sürdürdükten sonra. 2010 yılında Koç Grubundan emekli oldu. Aka Gündüz Özdemir 2011-13 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Galatasaray Mağazacılık A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Aka Gündüz Özdemir, İngilizce bilmektedir.

Üst Alt