Akıl Oyunları | Yarışma


Elimde bulunan bir kitaptan, değişik-ilginç-basit ve eğlenceli sorulara soracağım. İlgiye göre günlük birden fazla soru veya günlük soru şeklinde devam ederiz.İlk soru geliyor;Basketbol turnuvasına 5 takım katılmıştır. Her takım diğer takımlarla, beşer maç yapmış ve hiç bir maç berabere bitmemiştir. Turnuva sonunda takımlardan dördünün galibiyet yüzdeleri %10, %25, %55 ve %70 olduğuna göre beşinci takımın galibiyet yüzdesi kaçtır?
 
Cevap: Akıl Oyunları | YarışmaElimde bulunan bir kitaptan, değişik-ilginç-basit ve eğlenceli sorulara soracağım. İlgiye göre günlük birden fazla soru veya günlük soru şeklinde devam ederiz.İlk soru geliyor;Basketbol turnuvasına 5 takım katılmıştır. Her takım diğer takımlarla, diğer takımlarla beşer maç yapmış ve hiç bir maç berabere bitmemiştir. Turnuva sonunda takımlardan dördünün galibiyet yüzdeleri %10, %25, %55 ve %70 olduğuna göre beşinci takımın galibiyet yüzdesi kaçtır?Bu ne lan ? Her takım diğer dört takımla beşer maç mı yapmış bunu mu demeye çalıştın ? :D
 
Cevap: Akıl Oyunları | YarışmaNamık çözdün tebrikler. Aslında açıklamasını da isterim ama neyse. Kolay sorduk demek ki. :D Yeni soru geliyor birazdan.
 
Cevap: Akıl Oyunları | Yarışma%90Edit : cevap verilmiş lan!ÖSS sorusu gibiydi. ÖSS'ye çalıştığım yıllara gittim bir an.
 
Cevap: Akıl Oyunları | YarışmaBir yarışma programında A, B, C kodlarıyla şarkılarını söyleyen üç müzisyenden biri gerçek assolist, diğer ikisiyse taklitleridir. Yarışmacıların hedefi gerçek assolisti bulmaktır. Müzisyenler şunları söylerler:A: ''Ben assolistim.''B: ''C taklitçidir.''C: ''A taklitçidir.''Bu önermelerden ikisi yanlış, biri doğru olduğuna göre hangisi assolisttir?
 
Üst Alt