Akıl oyunları - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Akıl oyunları

Cevap: Atlar ve Yarış

Evet arkadaşların dedikleri mantıklı.Çünkü 2 yarışmacı atları değiştirirse kim ilk giderse o kazanacak.

Dünden beri bazı güzel bulmaca ve oyunlar ile ilgili konu açıldığını farkettim. Bunları bu konu altında birleştireceğim.

Yanıtlarınızı ve yeni sorularınızı bu konu altından sürdürelim. :)

Bir tane de benden;

5x13 'lük bir alanda aşağıdaki geometrik şekiller dizili durumda. Ancak şekillerin yerini değiştirince 1 kare eksik kalıyor.

Sebebini bulabilir misiniz?

Cevap: Akıl oyunları

Bütün soruların aynı başlık altında olması karışıklık yaratmaz mı?

Pek sanmam. Zaten konu konu çözülerek gidilecektir. Bu soruya yanıt vermeden yeni bir tane açan olur mu onu kestiremedim. Olursa da yönetebiliriz diye düşünüyorum.

Sonuçta 1 soru + birkaç yanıttan oluşan çok sayıdaki konu yerine, sabit bir konumuz olsun.

Bu arada yanıt çıkmadı, zor mu sordum? :):D

Dünden beri bazı güzel bulmaca ve oyunlar ile ilgili konu açıldığını farkettim. Bunları bu konu altında birleştireceğim.

Yanıtlarınızı ve yeni sorularınızı bu konu altından sürdürelim. :)

Bir tane de benden;

5x13 'lük bir alanda aşağıdaki geometrik şekiller dizili durumda. Ancak şekillerin yerini değiştirince 1 kare eksik kalıyor.

Sebebini bulabilir misiniz?

buda sorumu.. :D uzun kırmızı en alttan elini eteğini çekiyor ondan...

gerçek soru varmı ? :D:077:

buda sorumu.. :D uzun kırmızı en alttan elini eteğini çekiyor ondan...

gerçek soru varmı ? :D:077:

Valla yanıtı anlamam soruyu çözmekten zor oldu. :D

Şöyle bir detay bilgi vereyim. Yukarıdaki şekillerle aşağıdakiler bire bir aynı birim ölçülerde...

Yani kırmızı L şekli her 2 resimde de 3+1 kutucuktan, turuncu üçgen her 2 resimde de 2x5 kenar uzunluklarıyla, vs vs. oluşturulmuş durumda...

Kırmızı ve yeşil şekillerle kare oluşurula biliyor fakat dikdörtgen oluşturulurken 1 kare boşluk kalıyor.[Anlatamadım galiba :)]

Üst Alt