Akp´den Sağlam Bilgi


Antu da angutun teki yazmis suanki gidisat la uyusdugu icin paylasayim dedimAkp´den Sağlam BilgiTransfer duyumu gibi değil ciddi bir bilgidir bu. Bizzat Nurettin Canikli ve Hüseyin Çelik´ten alınmış bilgidir.

Dün öğleden sonra bu bilgiyi almıştım teyid ettirdim. Akp´nin 58.maddede değişiklik istiyor. Mevcut kurallarla

çok kulübün ceza alıp futbolun kaosa gireceğini ve kendilerininde etkileneceğini düşünüyorlar.İstedikleri değişikliğin hem kulüplere hem Uefa şartlarına uygun olması için şöyle bir formül buldular:"Şike yapılır ve sahaya yansırsa yani bir takım avantaj elde ederse o kulüp direk küme düşürülecek.

Ancak şike teşebbüsü olduğu halde sahaya yansıyan bir sonuç yoksa yani teşebbüs aşamasında

kaldıysa takımlar ceza almayacak ancak teşebbüs eden kişiler spordan men edilecek. Keza teşvik

primindede sahaya yansıyan bir sonuç olup bir takım avantaj elde ederse ya küme düşme ya eksi puan cezası verilecek

ancak sahaya yansıyan bişey yoksa takımlar ceza almayacak sadece kişiler "sportmenliğe aykırı davranışlar suçlamasıyla"

men edilecekler."Federasyon Genel Kurulunun %70´i ya Akp´li belediyelerin destekleği Anadolu Kulüpleri yada Devlete borcu

olan kulüplerden oluştuğu için Akp´nin bu maddeyi istediği gibi değiştirir.Şimdi burda üstünde düşündükleri tek şey Uefa´nın şikeye sıfır tolerans kuralı. Yoksa şimdiye kadar 5000 kere bu maddeyi değiştirirlerdi.Uefa ile görüşmeler devam ediyor. Uefa´nın görüşü alınıyor. Uefa´nın tepkisini çekmemek için şike ve teşviğe yine küme düşme

cezası vermeyi düşünüyorlar ancak "şike ve teşvikin sahaya yansıması" diye Akp usulü bir formül buldular. Sahaya yansımayan

şike-teşvik için kişilere "sportmenliğe aykırı hareket" diye uydurma bir ceza verip Uefa´yıda yumuşatmayı düşünüyorlar.Asıl amaçları RTE´nin ta Temmuz aylarında dediği‚ Spor Bakanının aylardır tekrar ettiği "kişiler ve kurumlar ayırt edilmelidir"

lafını fiilayata döküp Aziz Yıldırım-Serdal Adalı-Sadri Şener ve bazı kişileri spordan uzaklaştırmak kulüpleri tamamen ele geçirmektir.Mahkemede ne sonuç çıkarsa çıksın yani cemaat mahkemeden isterse "şike ve teşvik cezası çıkarsa bile" bu madde sayesinde

iplerin Federasyonun elinde olmasını istiyorlar böylelikle süreci bizzat kendileri yönetmek istiyorlar. Keseceklerse kendileri

kesmek‚ affedeceklerse kendileri affetmek istiyorlar. Bu madde sayesinde PFDK-Tahkim mahkeme kararı ne olursa olsun

sahaya yansımamıştır dediği an takımlar cezasız kalacaktır.Bu taslağın genel hali hala pazarlıklar sürüyor. Nihat Özdemir-Adnan Öztürk-Aziz Yıldırım-Sadri Şener-Suat Kılıç ve diğerlerinin

sürekli açıklama nedeni dönen pazarlıktan haberlerinin olmasıdır. Pazarlıklar sonucu kesin halini alacaktır. Büyük ihtimal

genel kurula Akp´ye yakın takımlardan birinin önerisiyle bu taslak gelecektir.
 
Cevap: Akp´den Sağlam Bilgibence ordusporun onerdigi madde onerisi mantikli.sike yapan duser.

tesvik veren duser

sikeye tesebbus ve tesvike tessebbus basina en az -10 puan cezasi. dusme yok.ve sike and tesvik yapan ve ya tesebbus edenler spor alanlarindan omur boyu men.madem bu madde degisecek bu sekilde makul gibi. sizce?
 
Cevap: Akp´den Sağlam BilgiHaber EPİC FAİL .UEFA sahaya yansıma olayını şöyle değerlendirir :Örn ; Sivas - Fb maçı :UEFA maç sonucuna bakar ,sonuç ne : Fb galibiyeti .Şike ne için yapıldı ? Fb galibiyeti için .Bu kadar .Yani ; " Sivaslı kaleci maçın 63. dakikasında hatalı çıktı " falan gibi şeylere bakmaz .UEFA'nın sahaya yansıma ile ilgili tek değerlendirme kriteri şu ; Maç skoru .
 
Cevap: Akp´den Sağlam BilgiEk olarak ;AKP'nin UEFA ile pazarlık yapma şansı , lüksü yoktur .Aynı pazarlığı İtalyan hükümeti de yapmaya çalıştı UEFA ile . Koskoca İtalya'nın [Avrupa futbolu açısından] gözünün yaşına bakmamış UEFA , Türkiye 'ye mi kıyak geçecek ?UEFA 'dan yana hiç korkmayın .

UEFA'nın ne diyeceği belli .Türkiye'nin iki seçeneği var :1-Ya UEFA kriterlerini uygulayıp cezaları verecek ;2-Ya da Milli takım dahil bütün Türk kulüpleri Avrupa futbolundan süresiz men edilecek .

Kişisel görüşüm :2. Maddede yazdığım gibi , sadece Fb için , bütün Türk futboluna UEFA'dan ban yedirmeye kimsenin gücü yetmez .TFF ve AKP ; biraz daha UEFA'ya dilenecek , ikna etmeye çalışacak ; ondan sonra mecbur düşürecekler .
 
Cevap: Akp´den Sağlam BilgiEk olarak ;AKP'nin UEFA ile pazarlık yapma şansı , lüksü yoktur .Aynı pazarlığı İtalyan hükümeti de yapmaya çalıştı UEFA ile . Koskoca İtalya'nın [Avrupa futbolu açısından] gözünün yaşına bakmamış UEFA , Türkiye 'ye mi kıyak geçecek ?UEFA 'dan yana hiç korkmayın .

UEFA'nın ne diyeceği belli .Türkiye'nin iki seçeneği var :1-Ya UEFA kriterlerini uygulayıp cezaları verecek ;2-Ya da Milli takım dahil bütün Türk kulüpleri Avrupa futbolundan süresiz men edilecek .

Kişisel görüşüm :

2. Maddede yazdığım gibi , sadece Fb için , bütün Türk futboluna UEFA'dan ban yedirmeye kimsenin gücü yetmez .TFF ve AKP ; biraz daha UEFA'ya dilenecek , ikna etmeye çalışacak ; ondan sonra mecbur düşürecekler .iki aydir aynis seyi diyorum..2. secenegi kimsenin gotu yemez. oyle birsey olursa maa kacicak delik arar. avrupaya filan kacar. yasatmazlar o dingili.
 
Cevap: Akp´den Sağlam BilgiHerkes sorumluluktan kaciyor....Sonunda Platini gelecek Basbakan'la gorusecek sikeciler oyle dusecek Yunanistan'da oldugu gibi
 
Cevap: Akp´den Sağlam BilgiŞu an Türkiye UEFA ve FiFA ile pazarlık sürecinde ."Ne olur bütün ülkeyi cezalandırmayın diye" yalvarılıyor UEFA'ya şu an .Bu yüzden bu günlerde [Fb medyası da kullanılarak] küme düşmenin kalkması konusunda böyle pozitif haberler çıkıyor .Ama bu pazarlık sürecinden hiçbir şey çıkmayacak . UEFA'nın tavrı net .
 
Cevap: Akp´den Sağlam BilgiBunlar şikecileri küme düşürmeyecek.Sonra Uefa çıkacak,Türk Milli Takımı ve Ligdeki takımları 5 yıl boyunca avrupaya almıyorum diyecek.Sonra bizde bu şikecilerin Monacorucaz.Bu kadar şerefsizin,karaktersizin çok olduğu bir ülkede yaşamaktan utanıyorum arkadaş..
 
Cevap: Akp´den Sağlam BilgiBunlar şikecileri küme düşürmeyecek.Sonra Uefa çıkacak,Türk Milli Takımı ve Ligdeki takımları 5 yıl boyunca avrupaya almıyorum diyecek.Sonra bizde bu şikecilerin Monacorucaz.Bu kadar şerefsizin,karaktersizin çok olduğu bir ülkede yaşamaktan utanıyorum arkadaş..5 yıl değil , süresiz almıyorlar , suçlu kulüpler cezayı çekene kadar . UEFA tanımıyor federasyonları öyle bir durumda .
 
Cevap: Akp´den Sağlam Bilgi5 yıl değil , süresiz almıyorlar , suçlu kulüpler cezayı çekene kadar . UEFA tanımıyor federasyonları öyle bir durumda .Bu konuyla ilgili çok radikal bir karar var aslında..Şuanda ligde topladığımız puan 37.Eğer bu şerefsizleri küme düşürmezlerse,ligdeki şaibenin temizlenememesi nedeniyle 2.yarıdaki hiçbir maça çıkmayalım.37 puanla zaten ligde kalırız..O zaman olay olur işte..
 
Cevap: Akp´den Sağlam BilgiBu konuyla ilgili çok radikal bir karar var aslında..Şuanda ligde topladığımız puan 37.Eğer bu şerefsizleri küme düşürmezlerse,ligdeki şaibenin temizlenememesi nedeniyle 2.yarıdaki hiçbir maça çıkmayalım.37 puanla zaten ligde kalırız..O zaman olay olur işte..2 resmi maça çıkmazsan , bir alt lige düşürülüyorsun .
 
Cevap: Akp´den Sağlam Bilgidinden imandan kul hakkı sözkonusu olunca saatlerce edebiyat yapan tayyip ve bıyıklı tayfası böyle bir rezilliğe nasıl tölerans gösteriyor acaba?
 
Cevap: Akp´den Sağlam BilgiEğer amaç futbolu temizlemek ise f5 küme düşmelidir , yok eğer amaç futbolu temizlemek değilse neden operasyon yapılıyor ...Eğer f5 ligden düşmez ,sadece aziz ve şekip cezalandırılırsa , bu demek oluyor ki operasyon futbolu temizlemek için değil şahısa yönelik yapılmıştır ...(aziz yıldırıma yönelik )
 
Cevap: Akp´den Sağlam BilgiEğer amaç futbolu temizlemek ise f5 küme düşmelidir , yok eğer amaç futbolu temizlemek değilse neden operasyon yapılıyor ...Eğer f5 ligden düşmez ,sadece aziz ve şekip cezalandırılırsa , bu demek oluyor ki operasyon futbolu temizlemek için değil şahısa yönelik yapılmıştır ...*****in küme düşmemesini bir şekilde kabullenebiliriz de, aziz ve şekibin tekrar kaldıkları yerden devam etmelerini görürsek herhalde toplu infial başlar.
 
Cevap: Akp´den Sağlam Bilgi*****in küme düşmemesini bir şekilde kabullenebiliriz de, aziz ve şekibin tekrar kaldıkları yerden devam etmelerini görürsek herhalde toplu infial başlar.f5 düşmeyeckse aziz yıldırımın tekrar başa geçmesini isterim şahsen , amaç madem futbolu temizlemek değil ,amaç aziz yıldırıma karşı operasyon, o zaman daha da güçlensin isterse 60 yıl şampiyon olsunlar , lig tv yi iptal ettim zaten arada bi bakıyorm maçlara f5 ligden düşene kadarda izlemeyeceğim (sanırım hiç izlemeyeceğim) ...temiz futbol diyorsun , bu işe giriyorsun , bu işin sonu belli küme düşme cezası , e madem maçan yemeyecek düşüremeyeceğini biliyorsun ne diye bu işe giriyorsun , bunun tek cevabı olur operasyon aziz yıldırıma futbol ayağı ile yapılmıştır ...
 
Üst Alt