AL 18/19 Son 32 M:1 | Galatasaray 1-2 Benfica | MS | 14 Şubat | beIN Sports - Sayfa 120 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AL 18/19 Son 32 M:1 | Galatasaray 1-2 Benfica | MS | 14 Şubat | beIN Sports

Benim hala umudum var birazda olsa . Orada hucum oynarsa benfica kontralarla atabiliriz 2 tane

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Böyle yüksek pres ile oynayan her takıma kötü bir görüntü vereceğiz. Rakipler de çözdü bizi Artık.
bu presi ve pas oyununu bizim ligte yapabilecek takım yok alanya 90 dk yaptı şaşırdım hamsilerde 70 dk civarı yaptılar ama pas oyununda zayıflar
fener gibi takımlarsa 45 dk pres yapıyor sonra dilleri dısarda gelin gol atın moduna dönüyor
bizim ligte yani bu herifler tarzı hazır takım yok

Gedson Fernandes ve Florentino nun bizde olduğunu düşünün. Dinamik bir orta saha ve hızlı direkt oyun için ilk adım orta sahamız mutlaka değişmeli.

Muslera
Linnes luyindama marcao nagotomo
Mariano Donk ndiaye emre akbaba/yunus
Diagne Onyekuru

Su 11 ve dizilis ile cik areal Orada yenilmeyecegimizi dusunuyorum. Hatta bence ligde de buna benzer bir 11 ile baslamaliyiz. Yerden ve yukaridan bol orta ve kanat organizasyonlari. Onyekuru false 9 daha faydali olur. Kanatta bal yapmayan ari

Bizim gerçek orta saha oyuncularına ihtiyacımız var. Bu yıl güçlü Avrupa maçlarında gördük ki Ndiaye ve Belhanda aynı anda olmuyor orda. Maç içi sürekliliği yok bu 2'linin. Fernando da gününde olmayınca orta saha tamamen siliniyor. Dış sahada çoğu maçta mücadele olarak karşılık veremeyişimiz de yine Belhanda ve Ndiaye'nin orta saha oyuncusu zannedilmesinden. Ndiaye Osmanlı'da forvet arkasıydı. Adamdan orta saha yaratmak istedik ama olmuyor. Bir de yanında Belhanda olunca yüksek seviye maçlarda mıçıyoruz. Dikkat edin bu 2'liye. Gerçek orta saha oyuncuları olmadıkları çok açık. Sezon sonu dinamik orta sahalar bulmamız şart.

Böyle büyük takımlara karşı oynanan önemli maçları büyük oyuncuların almasını bekleriz. Tıpkı Juve deplasmanındaki Drogba gibi ama biz takıma bakıyoruz büyük oyuncu dediğimiz takımın enn çok para kazanan oyuncuları Belhanda-Feghouli-Muslera ve Fernando bu maç özelinde de son dönemdeki performanslarıyla da takımın en kötü oyuncuları ...

Feghouli 'nin hücum aksiyonlarıyla yapamadığı işi Luyindama defanstan gelip duran toplar ile yapıyorsa tabi ki bir durup düşünmek gerekir

Belhanda 'nın Ndiayenin ileri taşıyamadığı topları stoperde oynarken Marcao yapıyorsa, Fernando 'nun kuramadığı oyunu yapamadığı pasları Marcao yapıyorsa orada bir oturup düşünmek gerekir

Sorun Diagne 'de Linnes 'de veya Luyindama 'da değil bu takımın en büyük sorunu ağır başlarda. 4 mil.€ kazanıp İsmail Çipe kadar performans gösteremeyen Muslera 'da saha içinde varlığıyla yokluğu bir olan Feghouli 'de yine 3.5 mil.€ kazanan ama ikili mücadele kazanamayan Fernando 'da veya attığı her 10 pastan 8 tanesi rakibe giden ayağına değen her topu rakibe ikram eden Belhanda 'da

Fatih Terim 'e güveniyorum bu konuda ocak ayında yaptığı değişimi yazında devam ettirir inşallah. kaleci-ön libero-merkez orta saha-kanatlar komple değişmesi gerekiyor Fernando-Feghouli-Muslera-Belhanda hiçbirisi seneye kadroya kalmayı bu paraları kazanarak hiçbir şey oynamadan devam etmeyi hak etmiyorlar. Hatta buna artık sakatlıkları can sıkıcı hale gelen Mariano da eklenebilir

Bu maç bize bir şeyi daha çok güzel gösterdi Feghouli-Belhanda gibi oyuncular ancak Kayseri-Ankaragücü gibi ligde bile sorun yaşayan takımlar karşısında iş yapabiliyor gerçekten zorlu Avrupa da oynadığımız güçlü rakiplere karşı nal topluyorlar. Biraz ayağa pas yapabilen her takım orta sahamızı güle oynaya geçebiliyor çünkü Fernando onlara kapıyı açmış bekliyor çoğu zaman rakipler yanından yürüyerek geçiyor yetişemiyor yetişemediği gibi birde salak saçma sarı kart görüyor sürekli veya azıcık baskı yapan her takım karşısında çuvallıyoruz çünkü orta sahamız bizi rahatlarıp rakibin direncini kırması gerekirken sürekli top kaybı sürekli ikili mücadele kaybı ile tüm yükü defansın üzerine yıkıyor top ayağımızda 50 dakika kalmışsa bunun 30 dakikası Luyindama ve Marcao ikilisindedir. Çünkü orta sahamız o kadar kaça güreştiği için tüm yük bu 2 adamın üzerine kaldı. Belki fiziklerinden dolayı öyle göstermiyorlar ama bu adamlar 22 ve 24 yaşında bizim lige göre bayağı bildiğin genç sayılabilecek oyuncular bu gençler elbet hata yapacak yeter ki böyle iyi oynamaya devam etsinler

ndiya fernando belhanda uyumlu bir üçlü değil.. bu üçlü orta saha savunma olarak güçsüz hücumda ise yaratıcılıktan yoksun..

Benim bu maça dair yorumum takım kesinlikle haftada 3 maç istemiyor,sadece tek hedef istiyor,maç seçiyor ve ligi seçmiş lig şampiyonluğunu..
Yoksa 3 gün önce Trabzon maçında sahada basmadık yer bırakmayan takım gitmiş sahada ruh gibi gezinen ne yaptığını bilmeyen takım seyretmek mümkün değil Benfica bence iyi felan oynamadı doğru oynadı ve antrenman maçı yaptı hemde rotasyonla gelmelerine rağmen,futbolcuya dayalı düzen biran önce yıkılmalı milyon € alırken maç seçemezsiniz..
Sahada gezinemezsiniz burası Galatasaray diyen birileri olmalı..

İlk yediğimiz gol penaltı değildi. 2. Yediğimiz golde faul bile olabilir. Bizim yerimizde bjk, fb ts falan olsa 2 3 ay ezik ezik hakemler hakkımızı yedi diyip ağlarlardı. Biz ise haksız goller yememize rağmen kötü oyunumuzu eleştirebiliyoruz ve gerçekleri görebiliyoruz, büyüklüğümüz buradan geliyor. Avrupa gitti gibi artık süpriz yapamazsak, ligde küsküyü verip konuşturmamamız lazım bu ezikleri.

Bakiyorum yine ortalik karismis.. Dun hayran bugun agliyan.. sabir beyler.

Karsimizda "takim" oyununu kullanarak bireysel yeteneklerini guclendiren bir takima karsi oynadik. Bizim takim onemli mevkilerde degisiklikler yapti ve sadece bireysel yetenekle rakibi maglub edemedik.

Kalite olarak cok buyuk bir fark yok iki takim arasinda ama takim oyunu ve "aliskanliklar" bakis acisindan Benfica bize gore bir gomluk ustun cikti bugun.

Sabir edecegiz ve onumuzdeki 2 sezon yine boyle rakiplere karsi zor durumda kalacagiz. Biz henuz bugunun takimini tam olarak olusturmadik.
Bizim hedefimiz bugun lig sampiyonu olarak yarinin takimini kurmak. takim bozulmadan dogru transferler ve sureklilik ile 1,5 sezon sonra cok saglam olacaktir. ondan sonrasi ise elimizdeki oyuncular level atliyabileceklermi konusuna baglidir.

Lig sampiyonlugu kadar onemli birsey yok bu ve onumuzdeki sezon

Üst Alt