AL 18/19 Son 32 M:1 | Galatasaray 1-2 Benfica | MS | 14 Şubat | beIN Sports - Sayfa 121 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AL 18/19 Son 32 M:1 | Galatasaray 1-2 Benfica | MS | 14 Şubat | beIN Sports

Bundan sonra ,fernando isterse kıçını yırtsın ,belhanda isterse her maç 1 gol atsın ,bu maç sonları oldu benim için .

Onyekuru ve feghouli gelir ikisinden sonra.

Böyle yüksek pres ile oynayan her takıma kötü bir görüntü vereceğiz. Rakipler de çözdü bizi Artık.

Evet. Bunlar Alanyanin bizim orta sahamiza sertlikle yaptigini presle yapti. Bu presi hizlari ile Onyekuru ve Ndiaye zaman zaman hizlari ile deldiler sadece.

Fernando,feghouli ve belhanda net olarak kayboldular. Biz bu yaz bu 3 luyu satıp komple degistirmeliyiz.

Ve aklimiz varsa bu Diagneyi bu yil gol krali olunca guzel paketleyip araplara kastırırız. Yoksa 15 milyon elimizde patlar acık söyliyim. Satıp, yazın golcü isini scoutlara bırakalım.

Yorumlari okuyorum ve cogunluk Takim ne oynuyor,taktik ne diye soruyor,sonra herkes oyunculara kiziyor,ama Terim i elestiren(cok az kisi gercegi görüp elestiriyor)elestirmiyor.Takima ne oynayacagini ve Taktigi Antrenör verir,oyuncunlari Antrenör yükseltir,kondisyonu Antrenör ve Teknik heyet asilar,bu saydiklarimin hangisi var peki?Simdi Terimciler bana icinden küfür edecek ve kizacaklar,ama ben gördügümü yazarim,hic bir Isim benim Galatasarayimdan büyük de degil,yücede degil.Terimciler de maalesef Terim sevgisi Galatasarayimin sevgisinin önünde.Ama ben hep sunu savundum ve hep savunacagim.Terim Antrenör degil,degisiklikler hep ayni taktik hic yok hic birsey yok.Sinan Gümüs bugün oyuna giriyor,Yunus mu daha tehlikeli Sinan mi?Hadi Sinan i falan oyuna aldin sen Yunus u yine al oyuna,ama nerdee.Hic unutmam Tudorla 8 Mac canavar gibi oynayip hep yendigimizden sonra ilk defa 4-3-3 Taktigiyle oyuna cikti ve ilk Puani kaybedince herkes küfür etti herkes kizdi herkes elestirdi,yok niye 4-3-3 denedi diye.Peki biz bugun Maca hangi dizilisle basladik?4-3-3 degilmi?Niye simdi elestiren yok?Bu kadar Taraflilik olur mu?Evet yine diyorum Terim Antrenör degil.Antrenör Mancini gibi olur.Terimle Sampiyonlar Liginde ilk Macimizda Realden 6 yedikten sonra Terim bakti önünde 1 Real Maci ve 2 Juventus Maci var,ben bu guruptan zaten cikamam deyip Milli Takima kacti(sözde Galatasarayimi cok seviyor),Mancini geldi ve gelir gelmez Sampiyonlar Ligi Macina cikti(ben ilk Maca cikmam demedi,korkmadi)ve Juventusdan Taktik becerisi ve Antrenörlükten anladigi icin 4 Puan alip,kimsenin Guruptan cikabilecegimizi inanmadigi Guruptan cikti.Simdi kim Antrenör?Artik su gercekleri görün,Terimin bir boktan anladigi yok,sadece agzi laf yapiyor,yaninda Artist Hasan Sas.Daha cok cekerizzzzzzzzzz

Benfica karşısında Galatasaray'ın tek golünü atan Christian Luyindama, aynı zamanda takımının en fazla ikili mücadele kazanan (11), isabetli şut çeken (2), uzaklaştırma yapan (7) ve hava topu kazanan (8) oyuncusu oldu.(Opta)

başka söze gerek yok ..

Adamların yedeklerini, 18-19 yaşındaki veletleri yenmeye bile gücümüz yok. Ciddi siklet farkı açıkça belli oldu. Hani 100 kiloluk adamla 50 kiloluk adamın güreşmesi, boks yapması gibi bir şeydi dünkü maç. İlk ciddi rakibe karşı orta saha ve kanatların tüm defosu ortaya çıktı. Maçın adamı Luyindama'ydı. Stoperlerimiz gayet iyiydi. Diagne'ye de kızmayın daha yeni ve çok daha iyi olacak. Bir Gomis olur mu ciddi şüphelerim var. Keşke 10 milyon euro Diagne'ye vereceğimize scout transferi bir forvet alsaydık.

Karamsarlığa kapılmaya gerek yok. Bizim icin önemli olan lig.
Kasımpaşa macını kazanırsın hersey unutulur.

Yeni kurulan bir ekip Galatasaray. Hemen avrupa'da başarı beklenilmemesi gerektiğini görüyoruz. Avrupa baska seviye, orda böyle uyuşuk futbola yer yok. Hızlı oynamak zorundasın. Bu takımın cok fazla kendini geliştirmesi lazım. Hazıranda orta sahaya 2 önemli takviye yapılırsa takımın çehresi değişir.

Orda ki mac icinde avantajlı taraf benfica olsada cok kötü skor değil. 2-1 lik skorla uzatmaya götürebiliyosun. 3-2 ile tür atlayabiliyosun. Inanmak lazım biraz, olmazsa da karalar bağlamaya gerek yok. Dediğim gibi lig çok daha önemli

Defansımız iyi ama yeni. Uyum süreci sorunu var. Ben 3-1, 3-2 veya 2-2 biteceğini düşünüyorum ve Benfica'nın hiç çaba göstermeden defans hatalarımızdan gol atacağına inanıyorum. Biz de ilk yarı 2 gol atarız ama ikinci yarı atar mıyız? ondan emin değilim

Maçtan önce bunları söylemiştim ve beklediğim büyük ölçüde gerçekleşti. Pek bir şey oynamadan 2 gol attılar, biri hakem sayesinde olmak üzere. Bizim eksiğimiz de ortaya çıktı. İleri hatta bir beynimiz yok. Futbolcuların hepsi kaliteli ama onları yönetecek biri yok. Emre Akbaba'nın sakatlığı bizi çok etkiledi ki Emre bile bizim ilk 11 olacak oyuncumuz değil aslında.

Bunun dışında Fatih Terim kötü giden takımı her zaman düzeltmeyi bilmiş, oyuncu psikolojisini çok iyi analiz etmiş ve takımı şaha kaldırmıştır. Ama taktik anlamda aynı derecede iyi midir? Tartışılmaz. İyi değildir. Şu takıma yazık oluyor. Bu kadar iyi oyuncu ile Benfica'nın eksik kadrosuna tek gol atabildik. Sahada kızabileceğim futbolcular da Fernando ve Diagne. Cidden çok kötüydüler

Fatih hoca artık yaşlandı. Hocalıktan yavaş yavaş uzaklaşması gerekiyor ki zaten artık eski havasında değil bana göre. Oyuna müdahaleleri artık eski kadar iyi değil ve geç.

adamların ortasahası hem çok hızlılar hemde çok teknikler.
zaten hangi takımın ortasahası hızlı oldu bizim için her zaman sıkıntı oldu.
bir de resmen birbirlerini ezberlemiş gibi gözleri kapalı paslar attılar neredeyse.
bizim ortasahamız zaten topu ileri çıkartmakta çok yavaş 2 senedir, bu işi yapabilecek adam yok ne yazık ki.
ndiaye sadece koşmada hızlı, fernandonun hali ortada ve bu 2 oyuncunun skora katkıları 0.

Çocukça yorumlar döşenmiş yine.

1. Terim’in felsefesi belli. Baskılı oyun. Ya yen ya kaybet. Takımı buna göre değiştirmeye çalışıyor, ama orta saha ve kanatlar değişmeden yüksek seviyede bu değişimi ispatlamak zor. Her teknik direktörün eksikleri vardır, bizimki de oyuna müdahelede biraz geç kalıyor. Formula 1 şampiyonuna pitstoplarda biraz yamuk park ediyosun demek gibi birşey bu. Ayrıca en iyi teknik direkörleri de gördük, noldu Mourinho sınırsız bütçe ve 2-3 sene ManU’da sıçtı sıvadı.

2. Fernando, dün rezaletti. Yok olmuyor. Ndiaye de çok kötüydü. Tek bildiği topla hızlı gidip rakip stoperlere toslamak. Bence Fernando’nun yerine oynamalı ve bu kadar sık ileri çıkmamalı. Fizigi ve enerjisiyle defansa destek olup, orta sahayı geçmeden Emre ya da Belhandayı gormeli.

Ndiaye

Feghouli Belhanda Emre Kuru

Diagne

Şeklinde oynamalıyız. Seneye de Emre ve Diagne hariç bu 6lı degismeli.

3. Ezilmişiz bilmem ne! Ne ezildik ulan sadece penaltiya kadar 2 tane Kurunun sacmaladigi net gol pozisyonumuz var. Penalti zaten tamamen yanlis. Kora kor oynadik. Feg ve Fernando yerinde adam gibi iki oyuncu olsa ezer de gecerdik.

İkinci yarılar oyundan çok düşüyoruz.İleri geri bağlantısı komple kopuyor, bi takım ileride hızlı çıkmak için bekliyor, diğer takım defansta rakiple boğuşuyor.Halı saha takımı gibiyiz.

Oyuncular rakibi bozmak için değil, laf olsun diye adamını kovalıyor.Agresiflik sıfır.Ben artık nispeten az yetenekli ama mücadeleci bir takım görmek istiyorum sahada.

Çocukça yorumlar döşenmiş yine.

1. Terim’in felsefesi belli. Baskılı oyun. Ya yen ya kaybet. Takımı buna göre değiştirmeye çalışıyor, ama orta saha ve kanatlar değişmeden yüksek seviyede bu değişimi ispatlamak zor. Her teknik direktörün eksikleri vardır, bizimki de oyuna müdahelede biraz geç kalıyor. Formula 1 şampiyonuna pitstoplarda biraz yamuk park ediyosun demek gibi birşey bu. Ayrıca en iyi teknik direkörleri de gördük, noldu Mourinho sınırsız bütçe ve 2-3 sene ManU’da sıçtı sıvadı.

2. Fernando, dün rezaletti. Yok olmuyor. Ndiaye de çok kötüydü. Tek bildiği topla hızlı gidip rakip stoperlere toslamak. Bence Fernando’nun yerine oynamalı ve bu kadar sık ileri çıkmamalı. Fizigi ve enerjisiyle defansa destek olup, orta sahayı geçmeden Emre ya da Belhandayı gormeli.

Ndiaye

Feghouli Belhanda Emre Kuru

Diagne

Şeklinde oynamalıyız. Seneye de Emre ve Diagne hariç bu 6lı degismeli.

3. Ezilmişiz bilmem ne! Ne ezildik ulan sadece penaltiya kadar 2 tane Kurunun sacmaladigi net gol pozisyonumuz var. Penalti zaten tamamen yanlis. Kora kor oynadik. Feg ve Fernando yerinde adam gibi iki oyuncu olsa ezer de gecerdik.

Bu sene de emre belhanda feghouli kuru orta sahasiyla yumoş gibi orta sahamiz olur yerler bizi.

Feghouli,belhanda,fernando,donk, mariano, selcuk gibi pilsizler, ahmet, mugdat, omer, gibi yeteneksizler seneye bu takimda olmamali.

Ayrica VAR varken tukuren, elle gol atmaya calisan, sarisi varken arkadan adama mudahale eden gerizekali da "gol krali" unvani varken yazin arabistana satilmali. Zararin neresinden donersek kardir.

Muslera nin da maasi 2.5 e cekilmeli. Razi degilse opulup, koklasip guzel bir veda ile ayrilmali.

Dunku benfica orta sahasinin maaşlarını cidden cok merak ediyorum. Bizimkilerin yarisi kadar olabilir gercekten.

Artik orta sahasi top kendindeyken cok hizli oynayan, rakipteyken rakibe 90 dk nefesi ensesinde seklinde basan, nefes aldirmayan genc ve dinamik orta saha oyuncuları devri !

Yazin buyuk orta saha revizyonu sart.

Bi de aklimiz varsa gol krali diye Diagneyi ittiririz araplara yazin. Biraz zarari bile göze alalim. Sonra cok gec olacak.

Son düzenleme:
Karamsarlığa kapılmaya gerek yok. Bizim icin önemli olan lig.
Kasımpaşa macını kazanırsın hersey unutulur.

Yeni kurulan bir ekip Galatasaray. Hemen avrupa'da başarı beklenilmemesi gerektiğini görüyoruz. Avrupa baska seviye, orda böyle uyuşuk futbola yer yok. Hızlı oynamak zorundasın. Bu takımın cok fazla kendini geliştirmesi lazım. Hazıranda orta sahaya 2 önemli takviye yapılırsa takımın çehresi değişir.

2 değil 3 orta saha 2 de kanat lazım Onyekuru denen zibidi iş yapacak diye bekliyoruz böyle iş olmaz.

Üst Alt