AL 19/20 2.Ön Eleme Turu | Olimpija Ljubljana 0-1 Yeni Malatyaspor | MS | 1 Ağustos | TRT Spor - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AL 19/20 2.Ön Eleme Turu | Olimpija Ljubljana 0-1 Yeni Malatyaspor | MS | 1 Ağustos | TRT Spor

Ya tamam işte ben de diyorum ki Erman diyor ya hani aramızdaki fark kapandı Anadolu kulüpleriyle diye. Ben de diyorum ki aslında farkı kapatan onların yükselmesi değil, bizim düşmemiz. O söylenen yıllarda genelde bir takım uçuyor gidiyor Avrupa'da eyvallah ama 3 büyüklerden diğer ikisi ile Anadolu kulüpleri arasında fark olmuyor. Atıyorum Beşiktaş Avrupa'da iyiyken biz ve Fener'in Anadolu takımlarından farkımız yok. Fener'in iyi olduğu yıllarda biz ve Beşiktaş kötüydü. Avrupa olarak tabii ki Anadolu takımları çöp sürekli ama onların çöp olduğu senelerde o yılın en iyi Türk takımı ülke puanlarını kurtarıyor ama diğer Türk takımları 3 büyükler ya da Anadolu kulüpleri farketmez batıyor. Anlattım mı derdimi acaba?

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Dediğini anlamasına anladım da katılmıyorum, ben fark kapanmadı diyorum yok öyle bir şey diyorum, Erman doğru söylemiyor diyorum. Bjk, FB veya biz en kötü olduğumuzda 6-7 bin puan alıp geliyoruz bunlarda o da yok. Zaten burada itiraz edilebilecek bir şey de yok istatistikler ortada. İlla birinin uçup kaçmasına gerek yok, 1-2 galibiyet 1-2 beraberlik alıp elenmekten acizler. Zaten mesajında da ülke puanını 3 büyükler kurtarıyor demişsin ben de onu diyorum başka bir şey demiyorum neye itiraz ediyorsun onu da anlamadım.

1 takımla olmuyor o işler Hollanda 12.sırada , 2.9 puanla kapattıkları sezon var biz en kötü dönemimizde bile yapmadık bu kadar düşük.
Aynen öyle.

Yatıp kalkıp dua edelim zaten Allahtan Hollanda da bizim rezil dediğimiz Galatasaray kadar puan getiren yok, yoksa şu an önümüzdelerdi. Bizim gibi ülkeler için zaten esas puan getirecek yer AL... ŞL'de gidebileceğin yer maksimum çeyrek final onu da 5-6 yılda 1 yapabiliyor Türk takımları. Önümüzdeki Belçika falan hep AL'de topladığı puanlarla o sıralarda yer alıyor, takımları da uçup kaçmıyor ha. Tek yaptıkları düzenli şekilde gruplarda yer alıp azami 7bin-14bin arası puan toplamak. Mesele sürekli olarak gruplarda yer alıp azami 7-8 puan alıp elenmek de. Malum 5 senelik ortalama alınıyor. Ajax dediğimiz takımın son 5 yıldaki ortalaması 70 bin, BJK + GS +FB = 116 bin puan. Para ŞL'de ülke puanı AL'de.

Ne hikmetse Başakşehirin avrupada yedeklerle çıkıp elenmesi hiç gündem olmadı anasını satayım, mesele biz olunca demediği kalmıyor medyanın.

Son düzenleme:
Siyahilere karsi irkcilik bir bizim memlekette yok sanirim. Aksine daha bi severiz. Esas turklere karsi irkciligi partizan karsisinda gorecekler. O yuzden turu gecmelerini cani gonulden istiyorum

Gruplara kalmalari icin 2 tur var daha. Biz cl de gruplarda diger 4 takimda AL de gruplarda oynamak muthis olur. Bu durum yabanci serbestliginide destekler

Siyahilere yapılan ırkçılık hayatım boyunca anlamlandıramayacağım bişey. Bi insandan sadece dış görünüşü için nefret etmek için gerçekten içinde insanlık namına birazcık bile bir şey olmaması lazım.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt