AL 19/20 Play-off Turu | AEK Atina 1-3 Trabzonspor | MS | 22 Ağustos | TRT Spor - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bizim dk 3 de geri dustugumuz bi deplasmanı kazanma ihtimalimiz yok ne acı ki. Su psikolojiyi yenemiyoruz. Adamlar stres sinir yapmadan aldı gecti

Kendi evlerinde her takım City’ye karşı çatır çatır defansif futbol oynuyor gücü yettiğince.

İtalya da defansif futbol oynanması herkesin birbirine kapanması demek olmuyor. Anadolu takımının puan kazanmak için değil puan kaybettirmek için oynadığı şey ile İtalyanların birbirine veya büyük takımların City’ye oynadıkları oyun arasında dağlar kadar fark var.

Neyse Trabzon’u tebrik edelim. Ülke puanı lazımdı.
Anadolu takımlarının o kadar da anti-futbol tarzı bi kapanma yaptığını düşünmüyorum. İyi oynamamıza engel olacak bi kapanma durumu zaten yok. Takımın rezilliği onla alakalı değil. Mesela geçen sezon Alanya çatır çatır önde bastı ve yine hiçbir şey yapamadık resmen ezildik deplasmanda..

Trabzonspor iyi takım , futbola aç oyunculardan kurulu yeteneği sınırlı fakat isteği yüksek bir takım ... Ortasaha da Sosa ve bence en iyi yerli ortasaha Abdülkadir Parmak var ,

Trabzon şehrini çok iyi bilirim 4 yıl görev yaptım orada futboldan hem anlarlar hem de genel anlamda futbola yatkındır şehir bütünüyle ... Kendi özüne dönmesi ile Hamili , şotali , Abdullah ve ogunlu yıllara göz kirpiyorlar , o kadronun Ortasahasi ise Ünal Karamandi...

ONEPLUS A5000 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Galatasaray taraftari sosyal medya üzerinden en az bir kere Diagne´nin transferinin bozulmasina sebep oldu. Ayni zamanda Diagne´nin Guiza tarzinda bir bunalima girmesi ve transferden zarar etmemiz icin elinden geleni yapiyor. Hangi taraftalar bilmiyorum.

Ayni sekilde Belhanda icin devre arasi 10 milyon civari teklif redettik. Bundan iki ay sonra 2-3 ne verierlerse satin diyenler cikti birden piyasaya. Bu arkadaslarin neyin savasini veriyor bilmiyorum, ama davalari Galatasaray degil...

Galatasaray zarar edince keyif alacaklar resmen.

Falcao benim için Tevez ile eşdeğer bir isme sahip. Ve Tevez Boca Juniors'tan Çin'e 10.5 milyona gitmiş. Gittiğinde Falcao ile aynı yaştalarmış. Hem de Tevez bitik haliyle Arjantin'den gitti. Falcao bitik değil ve Avrupa'dan gitmiş olacak gittiği zaman. Demek ki giden gidiyormuş 10 milyon civarına. Ayrıca Gomis transferinde 6 milyon euro iyiyse doğrudur. Senin fikrindir. Bence 29 gol atan bir Gomis'in en azından 9-10 milyon eurolara gönderilmesi gerekiyordu.

Anadolu takımlarının o kadar da anti-futbol tarzı bi kapanma yaptığını düşünmüyorum. İyi oynamamıza engel olacak bi kapanma durumu zaten yok. Takımın rezilliği onla alakalı değil. Mesela geçen sezon Alanya çatır çatır önde bastı ve yine hiçbir şey yapamadık resmen ezildik deplasmanda..

Bu sorun kalite farkının bariz bir şekilde farklı olmaması ile alakalı ki ondan bahsetmiştim başka bir postumda. Elbette taktik, teknik sorunlar da vardır yenilginin sebeplerinde de geçen yıl kadrodan memnun değildi kimse.

Şimdi Alanya maçında bizi ezdiler demek kendinizle ters düşmenize sebep olmuyor mu? Takım zaten çöp ise Alanya da gelir ezer o çöp hali. Ama yok çok iyiydi kadro ezmeliydik diyorsanız ne diye Diagne’yi aldık ve satıyoruz? Ne diye Falcao isteniyor. Ne diye Serdar’ı gönderdik? Ne diye Maicon kalmadı? Fatih Terim’i yollayalım geçen seneki o müthiş takımı Alanya’ya 5 attıracak adamı alalım. Varsa öyle bir teknik direktör görmek isterim takımın başında.

Her maç iyi oyunla 3-4 sallasın Eren’le. Maicon’la da gol yemesin.

Bence bu büyük takımız kadromuz süper herkesi her yerde ezeriz kafasından çıkmak lazım. Açık ve akıllı oynayan takım gelir, ezer, kalite farkının çok da olmadığını gösterir tüm büyük takımlara. Fener’i gördük işte.

Keşke çoğalsa Alanya gibi oynayanlar. Benim bahsettiğim de o. Çoğalsınlar ki arada çok farklar olmadığı görülürken biz de zevkli maçlar izleyelim. Örnek verdiğin maç bile başta dediğim gibi açık oynayan bir planı olan takımla ilgili. Otobüs çekenlerin bizi ezdiği oldu mu? Olmadı.

Başka bakıyoruz duruma. Olabilir. 😊

AEK daha iyi oynarken defansif zaafiyetlerinden dolayı duran toptan 2 gol yedi ve penaltı kaçırdı Trabzon. Ondan sonraki üstünlüğü normal görüyorum özellikle bu kadar kolay skor üretemedikleri maçlarda çok zorlanacaklar

Bu seneki avantajları skor üretecek oyuncu sayıları arttı ancak defansif zaafiyetleri devam ediyor özellikle ce sahası yayında çokça boş bırakuyorlar rakip oyuncuları.

Bu sorun kalite farkının bariz bir şekilde farklı olmaması ile alakalı ki ondan bahsetmiştim başka bir postumda. Elbette taktik, teknik sorunlar da vardır yenilginin sebeplerinde de geçen yıl kadrodan memnun değildi kimse.

Şimdi Alanya maçında bizi ezdiler demek kendinizle ters düşmenize sebep olmuyor mu? Takım zaten çöp ise Alanya da gelir ezer o çöp hali. Ama yok çok iyiydi kadro ezmeliydik diyorsanız ne diye Diagne’yi aldık ve satıyoruz? Ne diye Falcao isteniyor. Ne diye Serdar’ı gönderdik? Ne diye Maicon kalmadı? Fatih Terim’i yollayalım geçen seneki o müthiş takımı Alanya’ya 5 attıracak adamı alalım. Varsa öyle bir teknik direktör görmek isterim takımın başında.

Her maç iyi oyunla 3-4 sallasın Eren’le. Maicon’la da gol yemesin.

Bence bu büyük takımız kadromuz süper herkesi her yerde ezeriz kafasından çıkmak lazım. Açık ve akıllı oynayan takım gelir, ezer, kalite farkının çok da olmadığını gösterir tüm büyük takımlara. Fener’i gördük işte.

Keşke çoğalsa Alanya gibi oynayanlar. Benim bahsettiğim de o. Çoğalsınlar ki arada çok farklar olmadığı görülürken biz de zevkli maçlar izleyelim. Örnek verdiğin maç bile başta dediğim gibi açık oynayan bir planı olan takımla ilgili. Otobüs çekenlerin bizi ezdiği oldu mu? Olmadı.

Başka bakıyoruz duruma. Olabilir.
Öncelikle kadromuz Galatasaray için iyi değildi o zaman, ama herhangi bir Anadolu takımından iyiyiz zaten. O zaman da daha iyiydik, şimdi de daha iyiyiz. Bu transfer istememize, daha iyi olmamıza engel ya da çelişki değil.

Kadromuz hepsinden iyi olmasına rağmen benim herkesi ezelim geçelim, 3-4 sallayalım, hiç gol yemeyelim gibi beklentilerim yok zaten. En azından sahada hiçbir şey yapamayan bir takım görmek istemiyorum.

Bence de keşke herkes Alanya gibi oynasa ama konumuz o değil. Kapanan takıma da Alanya gibi oynayana da karşılık veremiyoruz.

Bizim için Terim'den daha iyi bir alternatif yok dünyada şu an bütün şartları değerlendirirsek. Eleştiriyorum ve hocanın bunu çözmesini umuyorum hepsi bu.

Üst Alt