Alan Yüksekten Uçtu! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alan Yüksekten Uçtu!

5c11f10eae298b41e6705c72

Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim’in devre arasında listesinin ilk sırasında olan Brezilyalı golcü Alan’ın maliyeti dudak uçuklattı.

Çin ekibi Guangzhou Evergrande Taobao’da forma giyen ve ocak döneminde serbest kalacak olan sambacının 3.5 milyon euro imza parası istediği, seneliği 4 milyon eurodan 4 milyon euro istediği belirtildi.

Çinlilerin de Alan’la yeni mukavele yapma talebinde bulunduğu bildirildi.

(Milliyet)

Bu paraları hiçbir Türk takımının vermesine imkan yok. Paragöz alan Çin liginde oynamaya devam etsin o zaman. Ya da Arabistan'a falan gitsin.

Salata yenecekse yağı da olacak tuzu da sirkesi de.Gomis'le neredeyse aynı parayı istiyor.

Sorun o değil de bu takımda oyuncuların sözleşmeleriyle ilgilenen profesyonel bir ekip avukat yönetici falan var mı çok merak ediyorum.

Bu tarz bir oyuncuyla sözleşme imzalarken çok dikkatli olmak gerekiyor performans bazında ödüllendirme yapmalıyız. Örnek olarak takımda oynayacağı 10. maçında 500 bin euro, 20. maçında bir milyon euro gibi. Ya da takımda atacağı 10. golden sonra 500 bin euro 20. golden sonra 1 milyon euro gibi. Ya da takım bu sezon cl'ye giderse 1 milyon euro gibi. Kendine golcülüğüne güveniyorsa buyursun gelsin.

1 yıllık sözleşme ve başarıya endeksli aynı şartlarda opsiyonlu sözleşmesinin uzaması kriterleri gibi hem oyuncuyu iyi oynamaya teşvik edecek hem de takıma ekonomik anlamda zarar vermeyecek sözleşmeler imzalanmalı. Oyuncu 4 milyon euro'dan 4 sene garanti sözleşme istiyormuş yok öyle bir dünya ne arabistanda ne çinde, ilk sene sonunda canım sıkıldı oynamak istemiyorum derse ne olacak ya da sakatlanıp 1 sene futboldan uzak kalsa parasını almaya devam mı edecek?

Sorun o değil de bu takımda oyuncuların sözleşmeleriyle ilgilenen profesyonel bir ekip avukat yönetici falan var mı çok merak ediyorum.

Bu tarz bir oyuncuyla sözleşme imzalarken çok dikkatli olmak gerekiyor performans bazında ödüllendirme yapmalıyız. Örnek olarak takımda oynayacağı 10. maçında 500 bin euro, 20. maçında bir milyon euro gibi. Ya da takımda atacağı 10. golden sonra 500 bin euro 20. golden sonra 1 milyon euro gibi. Ya da takım bu zeson cl'ye giderse 1 milyon euro gibi.

1 yıllık sözleşme ve başarıya endeksli aynı şartlarda opsiyonlu sözleşmesinin uzaması kriterleri gibi hem oyuncuyu iyi oynamaya teşvik edecek hem de takıma ekonomik anlamda zarar vermeyecek sözleşmeler imzalanmalı. Oyuncu 4 milyon euro'dan 4 sene garanti sözleşme istiyormuş yok öyle dünya ilk sene sonunda canım sıkıldı oynamak istemiyorum derse ne olacak ya da sakatlanıp 1 sene futboldan uzak kalsa parasını almaya devam mı edecek?

Bunu yaparsan adam enayi miyim der gelmez.Vereceksin 4 milyonu alacaksın,kalite istiyorsan pahası da o derece kallavi olacak.

Piyasayı gereksiz yere şişirmeyelim diyoruz da Paris st germain bir oyuncu için 200 milyon euro bonservis bedeli verirken, bir oyuncuya yıllık 20 milyon euro maaş verirken bizim Türk takımlarının bu takımlarla yarışması imkansız.

Üst Alt