Albayrak'ın Transferden Yetkili Olması Sorunsalı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Albayrak'ın Transferden Yetkili Olması Sorunsalı

Transferdeki bütün problem albayrakın işin içinde olmasından kaynaklanıyor. Transfer görüşmelerine aponun yerine mert çetin bile gitse daha etkili oluruz transferde

Sportif Direktör gelmedi süre biz daha cok yönetime kizariz transfer dönemlerinde. Herkesin uzman oldu bir is vardir, Albayrak belki cok iyi bir is adamidir iyi bir insan cok iyi bir galatasarayli ama transfer konusunda uzman olmadi net ortada. Bir olur iki olur ama bu kacinci? Sakin bana daha cok zaman var demeyin kamp basladi neden ilk 11 icin gereken transferler hala yapilmadi?

Sen aylar önce ciddi ciddi almak istedin oyuncular la görüsmeye baslasaydin simdiye birseyler olurdu, haftalarca Muriqi denildi oda en sonunda fenere gitti, haftalarca Banega deniliyor oyuncu ile anlastik diyorlar ama Sevilla ile sorun cikiyor, haydi bunlari gectim zaten oyuncu satamadan ancak babayi aliriz. En büyük sorunda burda, nerde bu lanet olsa menajerler? Neden yillarca biz oyuncu satmayi adam akili beceremiyoruz? Oyuncu almaya gelince 100 tane menajer cikiyor ama satisa gelince nedense ortalikda kimseler yok nerde yanlis yapiyorlar anlamiyorum ki.

geçen sene galatasarayı isteyen akbabayı alamıyordu az kalsın

akbaba kendi net kararıyla bize geldi, dalyaprak da kalp krizi geçiriyordu

banega, vedat, onyekuru gibi bize gelmek isteyenleri alamayan BOMBOŞ 1 HERİF bu adam maalesef

galatasarayda fatih terim sayesinde başarılı gözükmüş ama aslen YÜZKARASI yöneticidir

bizi rezil etmek ve zor duruma düşürmekten başka hiç bir halta yaramıyor

Suc Albayrakta degil. Ona bu isi yaptiran hocamizda. Sorunu dogru tespit etmek lazim. Hoca etrafinda fikir sahibi insan istemiyor. Ne istese yaptirabilecegi adamlari tercih ediyor. Abdurrahimi istedigi gibi yonlendirebildigi icin sportif direktorluk yaptiriyor.

Sırf yukarıda yazıldı diye demiyorum son zamanlarda çoğu kez görüyorum çünkü, Comolli örneğinin öne sürülerek bir sportif direktorün faaliyetini küçümsemek veya bununla dalga geçmek de saçma.

Her sportif direktör Comolli gibi mi olmalı? Sportif direktörlerin öneminin ne kadar büyük olduğunu gösteren Comolli dışında dolu başarılı sportif direktörler de var piyasa da. Isim vermeme gerek yok herkes tanıyor bunları zaten. En basiti Ozan Kabak transferinde ismi geçenleri hepimiz çoğu kez okuduk son dönemlerde örneğin.

Mesela ben eskiden yıllar önce bu görev için Hakan Şükür'ün denenebileceğini düşünürdüm. Bu sadece bir örnek.

Comolli veya Terraneo (mu ne haltsa) gibi "kötu örneklerin" başarılı olamamalarının başlı sebeplerinden biri ülkenin futbol dinamiklerinden uzak olmalarıdır bence. Mesela buradaki sistemi veya daha doğrusu sistemsizliği bilmiyorlar.

Illa tanıdığımız kişilerden bu göreve birileri atanacaksa bunlar mesela ülkede bulunmuş eski futbolcularımızdan oluşabilir. Resmi kaynaklar dışında Elmander'e scouting görevinin verildiği konuşuluyor aylardır mesela. Başka bir eski futbolcumuzu bu görev için düşünebiliriz.

Ama bunun gerçekleşmesi için önce hocamızın bunu onaylaması gerek.

sent via GSC

Suc Albayrakta degil. Ona bu isi yaptiran hocamizda. Sorunu dogru tespit etmek lazim. Hoca etrafinda fikir sahibi insan istemiyor. Ne istese yaptirabilecegi adamlari tercih ediyor. Abdurrahimi istedigi gibi yonlendirebildigi icin sportif direktorluk yaptiriyor.
Hoca gercekten böyle düsünüyorsa ozaman da yönetime elestiri yapamaz , cünkü adamlarin capi belli, sen körü körüne hala bunlarla devam edelim, transfer icin özel bir prof eleman getirmeyelim dersen, ozaman da oturacaksin yerine.

Cenk ergun’un sportif direktor oldugu sezon demediginizi birakmadiniz paralari sacma sapan oyunculara harciyor diye

Elestiri herzaman olacak,sportif direktor olsa da olmasa da begenmeyeceksiniz

Taraftar begenmez,her kulupte boyledir bu ama bizde biraz daha fazladir

Öncelik hic birseyi begenmemek

abdurrahim_albayrak_7454.jpg

teknik heyetinden yöneticisine başkanına kadar berbat bir yapımız var...Bugün hasan şaş çıkmış aboubakar falcao vs ilgilenmiyoruz yok acele etmiyoruz 2 ayımız var diyor.. hey yavrum hey son günlerde gidip deniz turuc ,aytaç kara,alparslan falan gelir anca...boştaki iyi oyuncularda 15 gune takım bulur zaten kendine...bahaneleri de hazır finansal fair play diyip duracaklar...

Bu yönetimin önceliği FFP. Bu, başından beri böyle. Buna aykırı transfer hiç yapmadı bu yönetim, yapmayacaktır da. Ozan satılınca bir hafta içinde Marcao ve Luyindama nasıl getirildiyse yine yapılabilir. Sonuçta ellerinde bir liste var biz çoğunu bilmesek de.
Velhasıl şu anda bonservisli transfer yapılmamasının tek sebebi oyuncu satılmamış olması. Beceriksizlikle falan alakası yok.
Ayrıca hocaya bu konuda da giydirmeye çalışan olmuş. Yönetimdeki görev dağılımı böyle. Hoca yönetimi belirlemez, yönetim hocayı belirler.

maalesef transfer konusunda yönetim çok beceriksiz.
nerdesin Haldun , nerdesin transfer sihirbazı, nerdesin atkuyruklum.

Üst Alt