alex de souza | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

alex de souza

Kendimce ve tarafsız olmaya özen göstermek amacıyla dünkü maçda sonra böyle bir başlık açmak ihtiyacı hissetdim Alexmi Hagimi veya Bir Baskasımı (gerçi rakip taraftarların baslık açmasına izin varmı bilmiyorum ama eğer izin varsa silinmeyeceğini ümit ediyorum)

önce ilk önce şöyle bir Alex de Souza istatistği vermek istiyorum sonra kendi yorumlarımı ekliyecem gerçi yoru değil bana göre doğruları

Peki bu Alex denen adam ne yapmış Fenerbahçede?

154 maçta 82 gol, 73 asist... Süper Lig karnesi bu...

154 maçta 155 golü atmış ya da attırmış.

23 maçta 9 gol, 5 asist... Türkiye Kupası karnesi bu...

23 maçta 14 golü atmış ya da attırmış...

2 maçta 2 gol, 1 asist... Süper kupa karnesi bu...

2 maçta 3 golü atmış ya da attırmış...

48 maçta 12 gol, 16 asist... Avrupa karnesi bu...

48 maçta 28 golü atmış ya da attırmış...

Toplamda 227 maç, 105 gol, 95 asist...

şimdi burdaki istatistiğe bakdığımız zaman hagi alexin baya gerisinde kalmış oluyor ,

ama gs taraftarının hep söylediği şey ise alex büyük maçlarda oynamıyor peki onun cevabınıda şöyle vermek istiyorum en basit örneklerden biriside "alex bu zamana kadarki FB-Gs maçlarında ortalamaya vurursak en az 1 gol ortalamasıyla oynamışdır,benim hatırladığım ise haginin FB maçlarında sadece ama sadece 1 tane duran topdan baska golü yok."

avrupayada bakacak olursak tablo şu şekilde

48 maçta 12 gol, 16 asist... Avrupa karnesi bu...

48 maçta 28 golü atmış ya da attırmış... ve çeyrek finalde elenmemize rağmen şampiyonlar liginde ilk defa Türkiyede top oynayan bir futbolcu asist kralı olmuş...yani demekki Alex avrupadada oynayabiliyormuş

daha şimdiden şunu duyar gibiyim,alex ile haginin avrupada ne yapmış onu kıyaslıyacaklar alex brazilya milli takımında 68 defa milli olmuş ve bir kupayıda kaptan olarak kaldırmışdır,ama illa avrupada hangi büyük takımda oynamış diye kıyaslıyacaksanızda madem öle o zaman rc3 ile hagiyi kıyaslayın hagi yanından bile geçemez eğer hagiyi karpatların maradonası diyorsanız maradona bizzat ortegayı veliahtı olarak göstermişdir ne alaka diyebilirsiniz

eğer kıyaslamayı avruapada kariyer olarak yapacaksanız

rc3 > hagi

eğer kıyaslamayı istatistik olarak yapacaksanız

alex > hagi

eğer kıyaslamayı karpatların maradonası üzerinden yapacaksanız

ortega > hagi

şimdi soruyorum hagiyi kimle kıyaslayalım

rc3+alex+ortega < hagi gibi şeyler yazmaya gerek yok

sadece seviyeli bi şekilde bu konuyu burda tartışmak istedim o kadar...

Cevap: Alex de souza

``Hagi 40 metreden bi koyar o istatistikleri nerene sokacağını şaşırırsın.``Hayır herşeyi geçtim Real Madrid'de Barça'da oynamış Hagi ile Parma'dan kovulmuş Alex'i kıyaslamaktaki akıl,mantık nedir?:asd:Şimdi;

``Hagi 40 metreden bi koyar o istatistikleri nerene sokacağını şaşırırsın.``:asd:Şimdi;

amacım kesinlikle provokasyon değil eğer böyle bir sezgiye düşülürse ceza değil direk ihracımı verebilirsiniz ama bu tür şeyler inan çok basit söylemler ben kendi örneklerimle verdim seninde bu şekilde verebileceğin bir örnek varmıdır ?

Hagi tüm dünyanın tanıdığı bir isim..

Alex kariyerinde en büyük kulüp parma olup ordada 3 maçta postalanmış bir oyuncudur..

Tabatanın üzerinede oyunu kurarsan o istatistikleri yapar Gaziantepte bjkde..

Maradona veliahtına gelince arjantinde çok var ondan.. :asd:

amacım kesinlikle provokasyon değil eğer böyle bir sezgiye düşülürse ceza değil direk ihracımı verebilirsiniz ama bu tür şeyler inan çok basit söylemler ben kendi örneklerimle verdim seninde bu şekilde verebileceğin bir örnek varmıdır ?

Sen gir bir Barcelona forumuna orda sor bakalım Hagi mi Alex mi?Biyerleriyle gülmezseler ise ben birşey bilmiyorum(gerçi biz de gülüyoruz):asd:.İstatistik filan hikayedir Hagi'nin olduğu yerde.Alex'in Avrupa'da esamesi okunmazken Zimbabwe'de bile Hagi tanınır,bilinir.Hagi başka birşeydir.Hep aynı terane.Saçmasapan bir kıyaslama.
Edit:Carlos?Hagi?Kıyas?Bence git yüzüne su vur,çık hava al.Bu çekememezlik nedir yahu?Niye batıyor bu kadar Hagi'nin üstünlüğü?Ama ben bunu klasik fenerli zihniyetine sahip birisine açıklayamam,anlamaz.Boşa dememiş Hagi ``Lazım kafa.`` diye.:eek:

Sen gir bir Barcelona forumuna orda sor bakalım Hagi mi Alex mi?Biyerleriyle gülmezseler ise ben birşey bilmiyorum(gerçi biz de gülüyoruz):asd:.İstatistik filan hikayedir Hagi'nin olduğu yerde.Alex'in Avrupa'da esamesi okunmazken Zimbabwe'de bile Hagi tanınır,bilinir.Hagi başka birşeydir.Hep aynı terane.Saçmasapan bir kıyaslama.

Hatta istatistikleri verip xavi mi alexmi diyebilir.. :asd:

Bencede,Hagi türkiyeye gelmis en iyi yabancı sonra Alex gelir.Oguz simdi sen bana diyebilirsin,Hagi kaç gol atmıs Alex kaç gol atmıs.Hagi o zamanlar Galatasarayın yarısı değildi.Suan Fenerbahcenin oyun sekli'Alex yoksa takımın yarısı yok'.Yani hersey Alexin üstüne kuruluyor takımda.Galatasarayda hep Haginin üstüne oynasaydı aşşagı yukarı Alexin gol sayısını asist sayısını yakalardı.

Ama sunu kabul edelimki Hagi'den sonra en iyisi Alex.

Bence Parma forumuna sorsun.

o zaman türkiyeye gelmiş en büyük futbolcuda roberto carlos dur hatta rc3 ve diğerleri diyebiliriz senin bu verdiğin örneğe göre

Hagi+&+UEFA+Cup.jpg

hagi_1.jpg

o zaman türkiyeye gelmiş en büyük futbolcuda roberto carlos dur hatta rc3 ve diğerleri diyebiliriz senin bu verdiğin örneğe göre

R.carlos ne yapıyorki sizde..Evet kariyer olarak büyüktür doğru..Üstelik solbekle oyunkurucuyu karşılatırma mantığı nedir?

Seneye Maradonayı getirip hagiden iyi derler bunlar.. :asd:

Dün Alex çok ama çok etkisizdi. Orta sahada harikalar yarattı da ben mi görmedim anlamadım.

ve şunuda belirtmek istiyorum ben alex hayranı bir kişi değilim vee benim kendisinin hiç bir zaman haz etmediğim bir kişi ama bakdığımız zaman ortada bir kaç örnek var ve sizin deyimizle hagi neye göre türkiyeye gelmiş en iyi futbolcu sadece onu merak ettim

neyse bişey yazmıyacam bu cevapla ilgili senide anlıyorum hemde çok iyi anlıyorum ama benim yapabileceğim bişey yok malesef :(

Üst Alt