Alex: "Heykelimin dikilmesi için ne yaptım anlamıyorum"


Alex, 15 Yaş Altı Futbol Takımı oyuncuları ile bir araya geldi.alex_heykelimin_dikilmesi_icin_ne_yaptim_anlamiyorum.jpg
Fenerbahçe Gençlik Geliştirme Programı Sorumlusu Şenol Çorlu'nun hayata geçirdiği proje kapsamında, Fenerbahçe'nin antrenmanın ardından Dereağzı'ndaki Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'ne gelen Alex, ilk olarak 18 Yaş Altı Takımı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile yaptığı maçın bir bölümünü izledi. Daha sonra 15 Yaş Altı Takımı oyuncularıyla bir süre sohbet edip, öğüt verdi, sorularını cevapladı.Ziyaret sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Alex, ''Futbolcu olmak isteyen kardeşlerime ilk başta bunun hayalini kurmaları gerektiğini, sonra da bu hayalin peşinden koşmalarını söyleyeceğim. Umuyorum ki bunu hayal eden gençler, büyüklerinin sözlerini dinlerler ve başarılı birer futbolcu olurlar'' dedi.Genç futbolculara bol şans dileyen Alex, ''Profesyonelliğe yavaş yavaş adım attıkları bu dönemde, çalışmaları ve hangi konularda dikkatli olmaları gerektiğini ve başarılı olmaları için neler yapmaları gerektiğini bir ağabeyleri olarak paylaşacağım'' dedi.

''HEYKELİMİN DİKİLMESİ İÇİN NE YAPTIĞIMI ANLAMIYORUM''Alex, basın mensuplarının pazar günü heykelinin açılış töreninin yapılacağını hatırlatması üzerine, bu konuda duygularını ifade etmekte zorluk çektiğini söyledi.Kulübün tarihinde çok fazla sayıda büyük futbolcu olduğunu dile getiren Alex, ''Bunların biri Lefter, biri de şu anda hocam olan Aykut Kocaman. Onun dışında da onlarca isim var. Açıkçası hala bunun sebebini anlamamakla birlikte bu bir fikir olarak ortaya çıktı, şimdi ise bu gerçekleştiriliyor. Açıkçası konuşunca ben duygulanıyorum. Buna beni layık görenlere teşekkür etmek istiyorum. Samandıra'ya her gün gidip, 'Bunu nasıl hak ettim ve bunu nasıl geri verebilirim?' diye düşünmek ve çalışmalarımı sürdürmek istiyorum. Açıkçası, 'Ne yaptım, ne için bunu hak ettim?' dediğimde, hala anlayamıyorum. Tek söyleyebileceğim, bunu bana layık görenlere teşekkür etmek.'' dedi.

ALEX, GENÇ FUTBOLCULARIN SORULARINI CEVAPLADIAlex, genç futbolcuların sorularını da cevapladı. Futbolundaki istikrarı, sürekli çalışmasına bağlayan Brezilyalı oyuncu, ''Artık, yeteri kadar çalışmaya başlamanız gerekli. Hocanızın size söylediği şeyi harfi harfine yapmanız gerekiyor'' dedi.Şenol Çorlu'nun, futbolcuların hakemle ilgili ilişkilerinin nasıl olması gerektiği konusunda bilgi vermesini istemesi üzerine Alex, ''Bence saha içinde hakemlere ve kararları karşısında kibar ve saygılı davranmanız gerekiyor. Futbolculuk hayatında hakemin verdiği kararın değiştiğini görmedim. Hakemlerin kararlarını beğenmeseniz bile saygılı ve kibar olmanız gerekir'' dedi.Alex, ''Totemin var mı?'' sorusu üzerine, ''Herhangi bir totemim yok, yaptığım totem çalışmamdır. Maçtan önce sakatlık olmaması ve maçın iyi geçmesi için dua ederim'' cevabını verdi. Alex, sakatlıktan korunmak için ekstra çalışmalar yaptığını ve bünyesini güçlendiğini dile getirdi.Kardemir Karabükspor maçında gördüğü kırmızı kartın hatırlatılması üzerine Alex, ''Rakip oyuncuya dokunmamıştım bile. Kendisiyle konuştuğumuzda darbe olmadığını o da söyledi zaten. Benim böyle bir amacım olmaz. Kart sonunda üzüldüm, gerçekten hiçbir şey yapmadım. Sonra ilk maçta oynamayacağımı, hiçbir şey yapmadığım halde 3 maç oynayamayacağımı düşündüm ve üzüldüm'' dedi.Alex, ailesinin önemini her zaman bildiğini kaydederek, ''Evlendikten sonra da eşim, kurduğum ailemle güzel, kötü anları birlikte geçiriyoruz. Ailenin paylaşım açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum ve yararlarını görüyorum'' dedi.

"PENALTI ATMANIN SİHRİ YOK"Penaltı atarken aslında sakin gözüktüğünü, ancak o kadar da sakin olmadığını kaydeden Alex, ''Penaltı atmanın sihri yok. Sadece antrenmanlarda çok tekrar yapmak önemli. İdmanlarda maç içinde yaptığınız şeyleri sürekli tekrarlamalısınız. Futbolda mucize ya da büyü değil, çalışmak önemlidir'' diye konuştu.Şenol Çorlu ise A takımdan oyuncuları ayda bir kez altyapıdaki sporcularla bir araya getireceklerini, altyapıda başarılı olan bir sporcuyu da A takımda antrenmana çıkacağını söyledi.
 
Cevap: Alex: "Heykelimin dikilmesi için ne yaptım anlamıyorum"Fenerlilerin beyninin nasıl çalıştığını kimse çözemedi,kimse anlamıyor.
 
Cevap: Alex: "Heykelimin dikilmesi için ne yaptım anlamıyorum"Lan bi git bariz heykeli dikilecek adamsın bu kadar mütevazi olma o zaman itici oluyosun.
 
Cevap: Alex: "Heykelimin dikilmesi için ne yaptım anlamıyorum"alex arada senin kafa iyi calışıyor. bu angutların beynine daha kimse ulaşamadı. belkide hic olmadıgı icindir.:ays:
 
Cevap: Alex: "Heykelimin dikilmesi için ne yaptım anlamıyorum"1 UEFA, 1 Super Kupa, 4 tane lig şampiyonluğu, 2 tane de Türkiye kupası kazandırdın Alex. ( Yersen ) Sahi bu istatistikler bana birini hatırlattı
 
Cevap: Alex: "Heykelimin dikilmesi için ne yaptım anlamıyorum"Fener adına illaha birinin heykeli dikilecekse Alex'ten başkası olamaz, ikinci bir aday yok. Yalnız heykelin harcını Bilica karacak :ka21:
 
Cevap: Alex: "Heykelimin dikilmesi için ne yaptım anlamıyorum"Heykel falan bunlar hikaye de futbolu ve insanlığı bakımından Türkiye'de ender saygı duyduğum futbolculardan biridir.
 
Cevap: Alex: "Heykelimin dikilmesi için ne yaptım anlamıyorum"hemen soyleyelim fizik ve tempo gibi kavramlarin 0 oldugu ligimizde adam markajini bilmeyen orta sahalarin arasindan siyrilip 8 sene sov yaptinhll
 
Cevap: Alex: "Heykelimin dikilmesi için ne yaptım anlamıyorum"^ aynen. Hagi ile aynı cumle icerisinde adın gecti alekis, bu yuzden HEKYEL'in dikilsin.
 
Cevap: Alex: "Heykelimin dikilmesi için ne yaptım anlamıyorum"cok kolay anlatayim.seni aglama düvari yapacaklar.her febeli sana bakib bakib agliycak,sikeyi saibeyi hatirliycak.
 
Cevap: Alex: "Heykelimin dikilmesi için ne yaptım anlamıyorum"Bu f7 lilerin, yaptığı saçmalıkları düşününce heykeli çıplak yaparlarsa hiç şaşırmıcam :D Michelangelo nun Davutu Azizin Alexi ne karşı :)
 
Cevap: Alex: "Heykelimin dikilmesi için ne yaptım anlamıyorum"fenerliler ne yapsın 100 yıllık tarihlerinde ilk defa IQ su ortalamaya yakın birisi gelmiş bu yüzdende adama tapınıyorlar işte.
 
Cevap: Alex: "Heykelimin dikilmesi için ne yaptım anlamıyorum"Antu mode On.Siz ne diyonuz olum burayı kedicikler basmış istatistiklere bakın 6 attıgımız macta dua edin yoktu alex on atardık bu ülkeye şikeyi siz getirdiniz şimdi heykele bakıp vay be neden bizim böle oyuncumuz yok diye düşününAntu mode Off.Tamem sakinim ;)
 
Üst Alt