Alex'in Türk vatandaşlığı başvurusu kabul edildi! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alex'in Türk vatandaşlığı başvurusu kabul edildi!

Cevap: Alex'in Türk vatandaşlığı başvurusu kabul edildi!

Brezilya milli takımında yaklaşık 50 maç oynadığı için Türk statüsünde oynayamıyor

ersinduzen

gelen sorulara cevap: aleks, türk statüsünde oynamayacak... bunun için tc vatandasi olduktan sonra 5 yil geçmesi gerekiyor...

20 minutes ago Osfoora HD aracılığıyla

Hayırlı olsun, Türk statüsünde de oynarsa Gökhan Gönül'ün olası yurtdışına transferinin getireceği handikap ortadan kalkmış olur.

Tükçe bilmediğini kim söyledi?

Adam zaten aglayarak Portekizce konusuyor, Turkce bilsede hic mactan sonra Turkce demec verdigini duymadim.

cana'nın böyle bir durumu vardı,onunkisi nasıl olacak Türk statüsünde oynayabilecek mi?Cana'nın babasının Türk pasaportu ya da vatandaşlığı var ikisinden biriydi tam çıkartamadım ordan Türk statüsünde oynayabilir mi acaba kendisi de pasaport alırsa

Bize Alex'in Türkçe konuştuğu sadece 1-2 tane ropörtaj göster o zaman. :)

Adam zaten aglayarak Portekizce konusuyor, Turkce bilsede hic mactan sonra Turkce demec verdigini duymadim.

Türkçe demeç vermemesi Türkçe bilmediği anlamına mı geliyor ki? Türkçe biliyor kendisi ama basına konuşmuyor, doğru da yapıyor.

cana'nın böyle bir durumu vardı,onunkisi nasıl olacak Türk statüsünde oynayabilecek mi?Cana'nın babasının Türk pasaportu ya da vatandaşlığı var ikisinden biriydi tam çıkartamadım ordan Türk statüsünde oynayabilir mi acaba kendisi de pasaport alırsa

Cana da oynayamaz

Adam Türk statüsünde oynayamacağını bilmesine rağmen vatandas olmak istedi. Ben buna saygı duyarım. Alex in Türkçe bilmemesini elestirenler doğu illerimizde Türkçe bilmeyen o kadar cok Türkiye dogumlu türk vatandaşı var ki önce onlara laf edilmeli.

Yattara gibi olacak..

Nobre milli olamadığı için Türk vatandaşı olarak oynuyor.

İbrahim Türk statüsünde oynayamaz..

Milli takımlarında oynadıkları için biranda Türk statüsünde oynayamazlar..

Türk olduktan 5 yıl sonra Türk statüsünde oynayabilir..

Aleks icin son nokta: Sekip Mosturoglu'na sordum, "Turk statusu icin 5 yil beklemesi lazim" dedi.

Dediğim gibi..Dağılın:)

türk statüsünde oyniyamicak arkadaslar. 5 Sene sonra Türk statüsüne geciyor. 38 Yasinda oluyor o zaman

Gündem'de kalmak icin bu isler... Ha Alex ha Aleks birsey farketmiyor..

Statü alamayacak anlaşıldı da. Vatandaşlığa kabul ettiğin birisini çalıştığı işyerinde vatandaş saymamak ne kadar doğru tartışılır. Şu andan itibaren Aleks'in hiçbirimizden farkı yok, biz ne kadar Türk vatandaşıysak Aleks de o kadar Türk vatandaşı. Ama çalıştığı işyerinde değil. Çok saçma...

Statü alamayacak anlaşıldı da. Vatandaşlığa kabul ettiğin birisini çalıştığı işyerinde vatandaş saymamak ne kadar doğru tartışılır. Şu andan itibaren Aleks'in hiçbirimizden farkı yok, biz ne kadar Türk vatandaşıysak Aleks de o kadar Türk vatandaşı. Ama çalıştığı işyerinde değil. Çok saçma...

Asil sacma olan senin bir GS forumuna uye olman

arkadaşlar cana'nın durumu hakkında kesin bilgisi olan biri cevap verebilir mi ? :) cana'nın babasında Türk pasaportu var ya da vatandaşlık tam emin değilim

Çok merak ediyorum Yattara Türk vatandaşı olsaydı da velev ki Türk statüsüne geçseydi ne diyecektiniz?

Üst Alt