Ali Dürüst'ün açıklamalarının ardından... - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Dürüst'ün açıklamalarının ardından...

Cevap: Ali Dürüst Basın Toplantısı Düzenledi

vay anasini yine mi Galatasaray da transfer bitmez daha zamanimiz var söylemleri

Suana kadar yapilan transferlere bir sozum yok ama kesinlikle gecen senenin futbolcularinda kaybolmus olan kendine guveni tamir edecek yeterliliginde degil. Ujfalusi,elmander,selcuk inan bu kotu havayi dagitmaya yetmez. hatta ve hatta fatih hoca da yetmez. Ligin basinda alinicak bir iki yenilgi hem taraftarin hem yonetimin hem de futbolcularin butun guvenini kaybetmesine sebeb olur. Ins soz verildigi gibi en az 3 tane daha olmak uzere kaliteli transferler lazim.

Eger Muslera, iyi bi on libero ve drogba yi alirsak cok iyi olur. Drogba isin sadece futbol tarafi degil tabii. takima o prestiji tekrar kazandirmak acisindan da onemli. Okudugum kadariyla serkan kurtulusta gidici. Zaten sevdigim bir futbolcu da degil kendisi. Ancak, sabri yi hazmedemedigimiz bir haldeyken onun bir sakatlanmasiyla oynatacak bir sag bek imiz yok. Bu yuzden sag bek transferi onemli. Bence bizim icin en onemli transferlerden biri de sol bek olmali ama galiba gordugum kadariyla hic bir isim gecmiyor o mevki icin.

Biz herhalde dunya futbolunu pek takip etmiyoruz. Ki onu gecin galatasaray in 10 sene onceki halini de pek hatirlamiyoruz gibi. Bizim beklerimizin kazandirdigi maclari hatirlayalim. Ya bir Fatih akyel koskoca Real madrid i devirdi. Ben sabri nin bordoeux macinda attigi son dakika golu disinda hayati bi hamlesi oldugunu nerdeyse hic hatirlamiyorum. Zaten balta ve caglar i ayni anda oynatsan bir hakan unsal ya da ergun etmez

Neyse;

ali dürüst yine yapmış yapacağını beklentileri aşağıya çekmiş kısaca taraftarın gazını almış...

transfer konusunda ne söylediyse tersinin olması kuvvetle muhtemeldir..

ali dürüstü tanımayan genç arkadaşlar canlarını sıkmasınlar bu konuşmanın satır aralarında ipuçlarını vermiş en iyileri gelecek...

31 Agustos'a kadar idare eder seni o zaman , ama benim karnım tok bu açıklamalara. İcraat gerek icraat .

bu açıklamalara karnın tok ise gazetelerin servis yaptıgı kremalı pastalarla avut kendini o zaman diyebilirim sana ancak...

kabul etseniz de etmeseniz de başından beri olan gercek bu... birinin söylemesi gerekiyordu söyledi...

gazetenin biri çıkıp "galatasaray messiye teklif götürdü" diye haber yapsa, 1 hafta sonra "ünal başgan messi niye hala gelmedi" diye sitem edersiniz bu kafayla...

taraftar fazlasıyla masalsı bir dünyada yasamaya baslamıstı... ali dürüst'te dürüstçe "uyan yavrum bu sadece bir rüya seni kandırıyorlar" diyiverdi...

beğenseniz de beğenmeseniz de durum bu... öyle icraat bekliyorum icraat demekle icraat olmayıveriyor...

gerçak hayata hoşgeldiniz...

İkinci Başkan Ali Dürüst bu akşam Florya Metin Oktay Tesisleri’nde gündemdeki konularla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ali Dürüst, "Bülent Tulun, kulübümüzde çalışan bir profesyonel. Geçmişte kulübümüze faydaları olmuştur, yine faydası olacaktır. Sezon açılmıştır, artık hepimiz Seyrantepe'de çalışıyoruz. Ben daha sık gelerek koordinasyonu sağlamaya çalışacağım. Florya, teknik kadromuzun bulunduğu bir yerdir. Bülent Tulun özellikle dış ilişkiler konusunda bize yardımcı olacaktır. Bu konuda hiçbir problem yok” dedi.

Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Ali Dürüst, Reyes ve Forlan ile görüşmelerin devam ettiğini, ancak Drogba'nın gündemlerinde yer almadığını açıkladı.

Dürüst, "Kulüpleriyle mukavelesi bulunan oyuncular için önce kulüpleriyle anlaşmak lazım, biz bunun için Atletico Madrid ile görüştük. Ujfalusi'yi kadromuza kattık, Forlan ve Reyes için de görüşmelerimiz devam ediyor, ama bu oyuncular olmazsa olmazımız değil” diye konuştu.

"Drogba alternatiflerimiz arasında yok" diyen Dürüst, "transfer dönemi Eylül ayına kadar sürüyor. Dünyaca ünlü hocamız yeniden bizlerle birlikte, transferde önemli işlere imza attık. Acelemiz var, telaşımız yok. Kaleci ve diğer transferleri yapacağız, kimse merak etmesin” dedi.

Fatih Terim'in henüz imza atmaması yönünde yapılan haberlerin de gerçeği yansıtmadığını ifade eden Ali Dürüst, tecrübeli teknik adamla aralarında hiçbir sorunun bulunmadığını vurguladı. Dürüst, "Fatih Terim'in imza atmadığını siz söylüyorsunuz, imzasını atmıştır. Öyle bir problem yok. Önümüzdeki hafta Fatih Hocamız basın toplantısı düzenleyip merak edilen soruları cevaplayacaktır” şeklinde konuştu.

Ali Dürüst, Okan Derici transferinin prosedür gereği 1 Temmuz 2011 tarihinde açıklanacağını da belirtti.

Ali Dürüst, Tugay Kerimoğlu ile ilgili olarak gelen bir soruyu ise, "Tugay ekibimizin içinde canla başla çalışıyor. Hepsinin işleri var ve transfer günleri zor. Takımımız önemli başarılara imza atması için bir araya geldik. Herkesin katkısına ihtiyacımız var” sözleriyle yanıtladı.

Ali Dürüst, takımdan ayrılacak oyuncular konusunda da bu hafta içinde bazı gelişmelerin yaşanacağını sözlerine ekledi.

GSC Haber

Drogba isi yatti yani. :eek:

bugüne kadar transferde Adnan Polat style di, hepsi bedava biri bonservisli, oda sanki bize kakalandi gibi kendimi hissediyorum.

Reyes ve Urfali Jo yu size vercez, ama önce urfali yi alin.

Aldik simdi sirada reyes var dimi ?

Yok onu satmiyoruz

Ali dürüstün hiç bir zaman ağzından olumlu bir şey çıkmaz zaten.Ben alıştım bu adama.Takmıyorum fazla.

2. Başkanımız Ali Dürüst bir basın toplantısı düzenledi.

Burada "transferler" ile ilgili söyledikleri oldukça dikkat çekiciydi.

- Transfer Eylül'e kadar süren bir operasyon.

- Drogba gündemimizde yok.

Ali Dürüst, takımımızın 2. başkanı. Ünal Aysal ise başkan. Bülent Tulun da yönetimde yer alan bir profösyonel.

Ancak, bu kişilerin birbirlerinden ayrı verdikleri demeçler inanılmaz bir şekilde farklı, hemde tam tersi.

Ünal Aysal; Drogba ile ilgileniyoruz, taraftar istiyor diyor. Ali Dürüst; Drogba alternatifler arasında bile değil diyor.

Ünal Aysal; Transfer eylül'e kadar diyor, Ünal Aysal ve Bülent Tulun temmuz'a kadar kadro hazır olacak diyor.

2.Başkan Ali Dürüst'ün bu sözleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cevap: Ali Dürüst'ün açıklamalarının ardından...

Berk dün de yönetim bu hafta transfer yapmazsa gibi gayet olumsuz bir konu başlattın, bugün de yine yönetime sallar bir başlık açıyosun.

Aysal Temmuz'a kadar hazır olacak demiyor, hazır olmasını istiyoruz diyor. Aysal Drogba'yle ilgileniyoruz lafını 3-4 gün önce söyledi, belki şartlar değişti artık ilgilenmiyoruz.

Yani sen sallamak için yer arıyosun kardeş. Yapma bunları.

Yorum kısmına yazmak istedim;

Transfer sezonunun Eylülde bittiğini herkes biliyor, ama eylül demenin ;

- Ligin 3. haftası demek olduğunu,

- Yeni gelecek bir adamın takıma alışmasının da ilk yarı sonuna doğru olduğunu,

- Eylül'e kadar gerçek profesyonellerin takımlarını bulduğunu, o saatten sonra boşta kalmış, yamalı futbolcular alındığını,

- Son dakikalarda gereksiz fazla paraların verildiğini,

bütün Galatasaray taraftarı, son 10 yılda ezberledi.

Siz 2. Başkan olarak, böyle kadro derinliğini kaybetmiş, iskeleti olmayan, 8 yıldır hedeflerinden yavaş yavaş uzaklaşmış, her yönetimin takımdan birçok şeyi aldığı bir takımın "YENİ" 2. Başkanı olarak, hala yıllardır kampa tam kadro gidemeyen bir takımın taraftarına kalkıp Transfer eylüle kadar sürer demeye utanmıyormusunuz?

Veya konuşmayı ve demeç vermeyi bilmiyorsanız neden oradasınız?

Rakipler teker teker transferlerini bitirirken nasıl olur da transfer eylül'de biten bir süreç dersiniz?

Galatasaray taraftarı ile dalga geçmek mi amacınız?

Yıllardır bu kafayla giden yönetimlerin, demeçlerinden ve aksiyonlarından tiksinti geldi.

Artık hedeflerini bilen insanlar istiyoruz. Adnan Öztürk gibi, Ünal Aysal gibi.

Eminim ki takımın içindeki en büyük dengesizliği sağlayan kişi Ali Dürüst.

Çünkü şu verdiği demeç, hala eski yönetim mantalitesinde bir kişi olduğunu gösteriyor.

Oysa ki Adnan Öztürk ve Ünal Aysal'ın konuşmaları, hareketleri tam tersi, yenilikçi.

Bu adamları bu takımın içerisine sokmayın! YETER!

Hayır, demek istediklerim başka.

Bu takım transfer yapmasa olur başka, bu takım eylülde transfer yapar başka.

Eylülde yapılan transfer politikasını yıllardır görüyoruz ve açık şekilde başarısızız.

Hala yeni bir yönetim nasıl eylül transfer politikası hakkında temmuz başında demeç verebiliyor.

Bunu söylüyorum.

Sallamak için yer aramıyorum.

Bu tarzda adamların Galatasaray'a yararlı olmayacağını düşünüyorum.

Yorum kısmına yazmak istedim;

Transfer sezonunun Eylülde bittiğini herkes biliyor, ama eylül demenin ;

- Ligin 3. haftası demek olduğunu,

- Yeni gelecek bir adamın takıma alışmasının da ilk yarı sonuna doğru olduğunu,

- Eylül'e kadar gerçek profesyonellerin takımlarını bulduğunu, o saatten sonra boşta kalmış, yamalı futbolcular alındığını,

- Son dakikalarda gereksiz fazla paraların verildiğini,

bütün Galatasaray taraftarı, son 10 yılda ezberledi.

Siz 2. Başkan olarak, böyle kadro derinliğini kaybetmiş, iskeleti olmayan, 8 yıldır hedeflerinden yavaş yavaş uzaklaşmış, her yönetimin takımdan birçok şeyi aldığı bir takımın "YENİ" 2. Başkanı olarak, hala yıllardır kampa tam kadro gidemeyen bir takımın taraftarına kalkıp Transfer eylüle kadar sürer demeye utanmıyormusunuz?

Veya konuşmayı ve demeç vermeyi bilmiyorsanız neden oradasınız?

Rakipler teker teker transferlerini bitirirken nasıl olur da transfer eylül'de biten bir süreç dersiniz?

Galatasaray taraftarı ile dalga geçmek mi amacınız?

Yıllardır bu kafayla giden yönetimlerin, demeçlerinden ve aksiyonlarından tiksinti geldi.

Artık hedeflerini bilen insanlar istiyoruz. Adnan Öztürk gibi, Ünal Aysal gibi.

Eminim ki takımın içindeki en büyük dengesizliği sağlayan kişi Ali Dürüst.

Çünkü şu verdiği demeç, hala eski yönetim mantalitesinde bir kişi olduğunu gösteriyor.

Oysa ki Adnan Öztürk ve Ünal Aysal'ın konuşmaları, hareketleri tam tersi, yenilikçi.

Bu adamları bu takımın içerisine sokmayın! YETER!

Oha ya Oha. Nedir kardeşim bu yazı. Sen neyi amaçlıyosun, provakatör müsün arkadaşım sen. 4 tane ilk 11 adamı aldık daha da alıcaz. Bir iki hafta içinde 2-3 tane daha adam gelecek o zaman ne diyeceksin. Hayret arkadaş yahu, sanki hiç transfer yapılmadı gibi konuşuyosun, bırakıyosun bombayı kaçıyosun dün de böyle yaptın.

Elmander, Selçuk, Ujfalusi, Ceyhun kötü adamlar mı. Alınacak işte kaleci ve orta saha eli kulağında. Hayret arkadaş adam milleti gazlayıp duruyor

Hayır, demek istediklerim başka.

Bu takım transfer yapmasa olur başka, bu takım eylülde transfer yapar başka.

Eylülde yapılan transfer politikasını yıllardır görüyoruz ve açık şekilde başarısızız.

Hala yeni bir yönetim nasıl eylül transfer politikası hakkında temmuz başında demeç verebiliyor.

Bunu söylüyorum.

Sallamak için yer aramıyorum.

Bu tarzda adamların Galatasaray'a yararlı olmayacağını düşünüyorum.

O dedikleri bütün transferler eylül de yapılacak demek değil. Ama sen öyle anlıyosun işte.

Ali Dürüst : 1 Temmuzdan sonra Okan Derici'yi açıklayacaz. 12 saat sonra açıklandı :)

Ali Dürüst : 1 Temmuzdan sonra Okan Derici'yi açıklayacaz. 12 saat sonra açıklandı :)

Ben de onu yazacaktım şimdi. Ali Dürüst'ün açıklamalarını önemsememek lazım. Fatih Terim ve Ünal başkanın dışındaki açıklamalar gereksiz ve yanıltıcı olabiliyor.

O dedikleri bütün transferler eylül de yapılacak demek değil. Ama sen öyle anlıyosun işte.

Ben birşey anlamıyorum ya, sadece insanların 2.başkan sıfatıyla çıkıp söylediklerini yazıyorum.

Ben taraftar olarak ligin 3. haftasında son dakikada oyuncu alınmasını yada bu mantıkta bu takımın idare edilmesini istemiyorum. Ne provokatörü, yalnışları söylemeyelim, sonra başımıza gelsin ve başarısız olduğumuz gün mü konuşalım?

Neden biz bu forumda yazı yazıyoruz? Belirli konularda yalnışı ve doğruyu kendi düşüncelerimizle diğer kişilerle paylaşmak için.

Bu forumda birşeyi eleştiremezsin yoksa provokatör olursun diye bir kural mı var? Ayrıyetten yalnış birşey eleştirilerek daha iyi olur.

Ne yapalım, eleştirmeyelim bekleyelim başımıza gelince dövünelim mi?

Ben de onu yazacaktım şimdi. Ali Dürüst'ün açıklamalarını önemsememek lazım. Fatih Terim ve Ünal başkanın dışındaki açıklamalar gereksiz ve yanıltıcı olabiliyor.

Fatih Terim ve Ünal Aysal'ın dışındakilerin verdiği demeçler şaşırtıcı mı?

Ali Dürüst bu yönetimin içinde değil mi? Hepsinin aynı demeçleri vermeleri gerekir. Ben kendi yönetimimden bir adama güvenmeyip diğerlerine mi güveneyim. Böyle bir mantık var mı?

Ali Dürüst laf olsun diye konuşuyo.taraftarı kandırıyor :)

Üst Alt