Ali Ece: Frank Rijkaard Tam Beklediğim Gibi... | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Ece: Frank Rijkaard Tam Beklediğim Gibi...

3 Korner 1 Penaltı programında, Galatasaray taraftarı bir seyircinin F. Rijkaard hakkında sorduğu "Oyuncuları ile sorunları mı var? Sizce F. Rijkaard Galatasaray'ın başında ne kadar kalmalı? sorularına, Ali Ece şöyle yanıt verdi.

- Dünyada her futbolcu, her teknik direktör ile sorunlar yaşayabilir. Bu çok normal. Tevez gibi bir adam, Sir Alex Ferguson'la yaşadığı sıkıntılar yüzünden Manchester United'dan ayrıldı. Oynanılan oyuna gelince, Frank Rijkaard ve Neskeens ikilisi elbette futbolu hepimizden daha iyi biliyorlar. Efsane futbolcu olmayı, Avrupa'da kupalar kazanmayı kolay zannetmeyin. Frank Rijkaard bu sene başında tam beklediğim gibi, güzel futbolu bir yana bırakıp, takıma profesyonel futbolu öğretmeye başladı. Herkes zamana geçiriyor, böyle şey olur mu, Galatasaray zamana oynar mı gibi eleştiriler yapıyor ki bu çok saçma. Zamana oynamasının göze batma sebebi, iyi pas yapamaması. Günümüzde öne geçtiğinde İnter kadar zamana geçiren bir takım yok. Ama tabii orda Zanetti, Cambiasso, Sneijder gibi oyuncularla zamanı geçirmeye çalışınca sorun olmuyor. Yani göze batmıyor doğal olarak. Sir Alex Ferguson bir İskoç, ama İngiltere futboluna çok şey kattı. Johan Cruyff bir Hollandalı ama İspanya futbolunu kökden değiştirdi. Ben bir Beşiktaş'lı olarak, Frank Rijkaard ve Neskeens'in seneler boyunca Türkiye'de kalmasından yanayım, eminim ki sadece Galatasaray'a değil, Türk Futbolu'nada çok şey katacaklardır, tıpkı Derwall gibi.

Cevap: Ali Ece: Frank Rijkaard Tam Beklediğim Gibi...

"Frank Rijkaard bu sene başında tam beklediğim gibi, güzel futbolu bir yana bırakıp, takıma profesyonel futbolu öğretmeye başladı."

Ali Ece abimiz yine döktürmüş ;)

Türk spor basının içinde bulunan adamlardandır Ali Ece.Beşiktaşlı ama gerçek anlamda objektif tam bir sporsever.

Aklı başında olmak çok ayrı birşey yahu. Allah herkese nasip etmiyor demekki.

Ali Ece kendini gelistirmis ve futbolu gercekten cok iyi bilen bir yorumcu. Ve Türkiye´de bircogu gibi sadece Türk futbolu hakkinda konusabilen adamlardan da degil. dünya futbolunu gercekten cok iyi biliyor ve olumlu olumsuz her elestirisine katilirim. Keske herkes ali Ece gibi olabilse. Futbolun sadece Galatasaray,Besiktas ve Fenerbahce olmadigini ögrenseler :)

Uzun zamandır böyle mantıklı yoruma çok az tanık oldum televizyon programlarında.

çok farklı bakış açısı herkes itiraf etsin kimse böyle düşünmedi

Tanrı değil adam. Söyledikleri de doğru olmak zorunda değil. Kaldı ki pek bir şey söylememiş.

Tanrı değil adam. Söyledikleri de doğru olmak zorunda değil. Kaldı ki pek bir şey söylememiş.

Serhat´i cözdüm ben :) Kücükken cok aci cekmis, eziklik duygusunu fazlasiyla yasamis, hayatinda hic kiz arkadasi olmamis, ilgi görmemis, sevgi görmemis bir insan :D Burda herkesin hemfikir oldugu seylerde tersini söyleyerek olumsuz da olsa ilgi görmek istiyor :D Ben sana ilgi gösteririm Serhat´cigim ya. Niye söylemiyorsun?

Aciz takımlar zaman geçirir.

Alakasi yok. Avrupalilar o yüzden herzaman bizden basarili olacaklar. Bizimkisi vatan millet sakarya mantigi. Büyük takim durmadan saldirir vs. Iyi hos da, futbol artik degisti. Kontrollü oynamayi, zaman gecirmeyi burda ögrenelim ki, Avrupa´da daha saglam oynayabilelim. Galatasaray gol attiktan sonra oyunu istedigi zaman sogutmayi ögrenmeli. Bunu her büyük takim yapiyor Avrupa´da. Bizde ögrenmeliyiz. Rijkaard bize bizde eksik olanlari ögretiyor ve bu cok hosuma gidiyor. Iyi oynuyoruz kötü oynuyoruz, Sarp oynuyor Cana oynamiyor o ayri tartisma konusu. ama bu konuda Rijkaard´i sonuna kadar destekliyorum. Oyunu sogutmayi ögrenmeliyiz.

Üst Alt