Ali Fatinoğlu, Galatasaray Başkan Adaylığı İçin Startı Verdi


Galatasaray Proje Üretim Grup Başkanı ve Genel Kurul Üyesi Ali Fatinoğlu, sarı-kırmızılı kulübün başkan adaylığı için startı verdi.


Bu süreci ve hedeflerini Doğan Haber Ajansı'na (DHA) anlatan Ali Fatinoğlu, canlı yayında yaptığı açıklamaların özeti şu şekilde: "Galatasaray'ın önümüzdeki 3 yılını yönetecek olan yönetimin her şeyden önce tüm sorunları bilip onları çözebilmesi için hazırlıklı olması gerekir. Maalesef bugün hazırlıksız bir yönetimin göreve geldiği görülmekte. Kulübümüzün bazı önemli büyükleri Galatasaray'ın geleceğini düşünerek para verecek birisinin olmadığını görerek para kazandıracak, projeleri olan, gelirleri artıracak, giderleri indirecek bir yönetimin göreve gelmesini arzuluyorlar ve bana da bu konuda 'sen bunu yapabilecek vasıftasın' diyerek son anda hazırlıksız bir yönetim ile tekrar karşılaşmamak için hazırlık yapmamı önerdiler. Genel kurulun karşısına çıkarak başkanlığa adaylığımı koymamı önerdiler. Ben de tribünden gelen taraftar ruhlu bir Galatasaraylı olarak, mevki önemsemeden sarı-kırmızılı kulübümün neferiyim. Şu anda kulübü yönetmek için ciddi bir parayı hibe edecek ya da faizsiz olarak uzun vadeli verebilecek bir Galatasaraylı dostumuz var ise tabii ki onun başkan adaylığını desteklerim. Eğer böyle bir nakit kaynağı verebilecek başkan adayı çıkmazsa Galatasaray'ın gelirlerini artırmak, giderlerini azaltmak, altyapıyı sahiplenmek, sarı-kırmızılı taraftarların sayısını çoğaltmak ve her branşta şampiyon olmayı hedefleyen kadrolar kurmak için yola çıkarım. Bunun için ilk önce ailemin onay vermesi, 30 yıldır birlikte çalıştığım ortağım ve ağabeyimden tüm görevlerimi yeğenlerime devretmeyi onaylatmam gerekir. Bu benim iç konumdur. Sonraki aşama Galatasarayımın duayen boyutuna ulaşmış büyüklerimize danışarak onların onay ve desteğini almam gerekir. Geçmişteki yönetimler hep pazarlıklarla oluştu ve nasıl yöneteceklerini planlamadıklarını görmekteyiz. Dursun Özbek yönetimi de hemen 2 istifa, Mustafa Cengiz yönetimi de 2 istifa ile başlaması buna örnektir. Ben bu durumu doğru bulmuyorum. O yüzden değerli genel kurul üyelerinden başkan adaylığı için yeterli imza sayısını talep etmeyi planlıyorum. Bu yeter sayıdaki imzaya ulaşırsam ve duayenlerimizden de onay alırsam o zaman başkan adaylığımı açıklarım. Şimdilik bu çalışmaların startını veriyorum. Adaylığımı açıkladıktan sonra da projelerim doğrultusunda çalışacak ve kulübümüzü sportif başarılara ulaştıracak 2 ayrı göreve uygun yönetim kurulu yapmayı planlıyorum. Adaylığımla ilgili ilk 2 basamak bitmiştir. Hem ailemden hem de iş yerimdeki görevlerimi devrettim önümüzdeki hafta daha önceden planlanmış İtalya fuarına katılacağım sonrasında ise 24 saat Galatasarayımın emrindeyim."


"GALATASARAY'IN PARASINA EL UZATAN OLMASIN"

Galatasaray'da 31 Mart'ta yapılacak mali genel kurula da değinen Ali Fatinoğlu, "Galatasaray'ın parasına el uzatan olmadıkça mutlaka ibra olmalı. Gönül verdğimiz sarı-kırmızılı renklere zarar verecek, Galatasarayımızn parasına göz dikecek birileri olursa gözünün yaşına bakmam" dedi.

"GALATASARAY'IN UEFA'DAN CEZA ALMASINI BEKLEMİYORUM"

Fatinoğlu, bugün UEFA ile yapılan toplantıya eski başkan Dursun Özbek'in de katılması gerektiğine şu sözlerle dikkati çekti: "Sayın Dursun Özbek 3 yıldır UEFA'yı takip ediyor. Defalarca toplantılara girdi, konuyu çok iyi biliyor toplantı esnasında eski toplantı bilgilerine ihtiyaç duyulması kaçınılmazdır. Ben başkan olsaydım Özbek'i bu toplantıya davet ederdim. Ama yine de UEFA'ya giden bu ekipte Galatasaray'ın mali yapısını çok iyi bilen ve uzun yıllardır profesyonel olarak mali yapının başında olan Sedef hanımın ve iki önceki yönetimde görev alan Mete İkiz'in bulunması hiç olmazsa içimi rahatlattı. Ben bugünkü toplantıdan yanlış bir ifade kullanmadıkları taktirde Galatasaray'a bir cezanın çıkacağını zannetmiyorum. Takımımız lider, şampiyon olduğu taktirde gelecek para UEFA'nın mali kıstaslarını çözecektir. ikinci bile olsak 3 maç sonucu yine Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkımız olacak. Ekstra da 3 maçın da gelirine sahip olacağız. İmparator Fatih Terim'in bizi şampiyon yapacağına gönülden inanıyorum."


Dha
 
İş başa düşmüşken yoktun. Takım iyiye gidiyor. Favori olarak şampiyon olma ihtimali var, şimdi piyasaya çıktınız. Hadi yallah!
 
hqdefault.jpg
 
Lisecilerin Dursun'dan sonra Galatasaray'i batirmak ickn getirilicek 2ci adayi.Kesinlikle baskan olmamasi gerekiyor.
 
Arkadaşlar galatasaray'ı tanıyorsam ali fatinoğlu'nun başkan olması zordur. Her ne kadar dursun özbek'in can topsakal'ı bir daha aday göstermeyeceği konusunda şoklar içerisinde kalmış olsam da uzun zaman bir daha öyle ters köşe kalmam diye zannediyorum.

Ali Bey yıllardır sporun içinde evet firması elazığspor'a sponsor oldu ama esasında siyasetçi kimliğiyle tanınıyor. Sülalesi osmanlının köklü ailelerinden. Girit göçmeni ve bektaşi aleviler. Sıkı durun aynı zamanda da kadiri tarikatına mensuplar. Nasıl oluyor demeyin oluyor zira aile elazığ-lice-savur taraflarında oldukça tanınan bir aile lütfen beni yalçın küçük hocama yahut mehmet şevket eygi üstata bağlatmayın zira anladınız siz onu :)

Evet aslında anaplılar ve yıllardır bakırköylüler. 2007'den sonra chpli oldular yani bir öyle bir böyle :) mevcut bakırköy belediye başkanını kılışdar tuttuğundan aday adaylığıyla kaldı. Yeni chp için fazla muhafazakar kaldığını anlamış olacak ki siyasetten vazgeçip tamamen kendini spora veriyor...

Galatasaray Proje Üretim Grubu gibi zoru gördükçe kaçan tırt bir oluşumun başkan adayıdır aslında. Ancak reklam için aday olan eskilerden Turgay Kıran yahut şimdilerin Ahmet Özdoğan'ı gibi değildir, hem çevre hem de ekonomik olarak reklama ihtiyacı yoktur.

Aday tabii ki olabilir ama bence kim takar yalova kaymakamını...Hak eden mustafa başkanın en azından bir tam dönem başkan olması ki şampiyon olursak kesin olmazsak da adnan öztürk gibi güçlü bir aday olmadığı müddetçe yine de başkan seçilecektir.

Edit: yazmak istemedim ama kendisi ermenilerle ve süryanilerle iş tutarak müslümanları arkadan vuran ermeni çeteleri ile iş tuttuğu gerekçesiyle teşkilatı mahsusa tarafından yolda öldürülen, doğu anadoluyu osmanlıdan koparmak isteyen Hüseyin Nesimi'nin torunudur.

not: sorry bro sanica boru ama ittihat forever!!! Galatasaray Kindir...
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt