GSC Portal Ali Fatinoğlu: "Mustafa Cengiz Galatasaray Adası'nı satma hakkı istiyor"

1538043241950.png

Galatasaray'da geçtiğimiz seçimde başkan adayı olan Ali Fatinoğlu cumartesi günü yapılacak Genel Kurul öncesi dikkat çeken açıklamalar yaptı. Yönetimin kulübü borç batağına sürüklediğine dikkat çeken Fatinoğlu, “Asıl kritik olan Galatasaray Adası başta olmak üzere kulübün gayrimenkulleri için istedikleri yetkidir. Bu yetkiyi istemek de vermek de kulüp için büyük tehlikedir” dedi.

Galatasaray’da cumartesi günü gerçekleşecek Genel Kurul öncesi eski başkan adaylarından Ali Fatinoğlu’ndan çok önemli bir açıklama geldi. Yönetimin kulübü borç batağına sürüklediğine dikkat çeken Fatinoğlu, “Asıl kritik olan Galatasaray Adası başta olmak üzere kulübün gayrimenkulleri için istedikleri yetkidir. Bu yetkiyi istemek de vermek de kulüp için büyük tehlikedir” dedi.

ORTAK ŞİRKETE SERMAYE YAPILACAK

Fatinoğlu, konuyla ilgili şu görüşleri paylaştı:

Mustafa Cengiz yönetimi Genel Kurul’dan, Galatasaray Adası’yla ilgili “… her türlü hukuki işlem dahil en geniş tasarrufta bulunmak, bahis konusu araziyi kurulmuş veya kurulacak şirketlere ayni sermaye olarak koymak…” ifadelerinin geçtiği sınırsız bir yetki talebinde bulunmaktadır.

Bu taleple istedikleri kişi veya kuruma adayı tahsis etmek istiyorlar. Örneğin, Galatasaray adamızın ekspertiz değerini çıkartıp, Beşiktaş Belediyesi veya İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortak bir şirket kurabilecekler, adayı da ayni sermaye olarak şirketin sermayesi olarak gösterebilecekler. Hatta bırakın belediyeyi herhangi bir şahısla benzer bir yapılanmaya gidip, adayı sermaye diye verebilecekler.

Böylesi uçuk bir yetkiyi istemek de vermek de Galatasaray’ın geleceği için büyük bir tehlikedir.

AKLINIZDA PROJE VARSA, NEDEN AÇIKLAMIYORSUNUZ?

Sadece Galatasaray Adası’nın değil tüm gayrimenkullerimizin sahipliği ve geleceği Genel Kurul’un yetkisinde bulunduğu sürece güvence altındadır. Mustafa Cengiz yönetimi “Şu an bir şey yapmayacağız” diyebilir… Ama yarın ekonomik bağının olduğu resmi kurumlardan yukarıda örneklendirdiğim şekilde bir talep gelirse nasıl hayır diyecek? Niçin böyle bir risk alıyor ve Genel Kurul’u bu noktada devre dışı bırakmaya çalışıyorlar.

Madem Galatasaray Adası’yla ilgili bir planları var, bunları böyle üstü kapalı sınırsız yetki talepleriyle değil, Genel Kurul’u ikna edecekleri projeleri açıkça ortaya koyarak hayata geçirebilirler.

Yönetim şimdi bu hamleyi, “Daha önceki yönetimler de bu yetkiyi istemişti” diyerek meşrulaştırmaya çalışıyor. Zaten Galatasaray’ın bugün ekonomik olarak bu durumda olmasının nedeni o yönetimler… “Ben bunu değiştireceğim” diyerek yönetime gelenlerin şimdi benzer yöntemler izlemesi kabul edilemez.

(AA)
 
Doğru söylüyor ama satmak cesaret ister
Devlet davada niye yanımızda olduğunu sanıyorsunuz
Başkanın üstüne basa basa bu davayı kazanacağız demesi neye dayanıyor
Kiracıyı öyle kolay kolay cikaramazsin işletmesi olan herkes bunu iyi bilir
Adamı çıkarmak için adayı yıkmayı bile göze aldık
 
satıp borçları kapatacak tarzda bir rakamsa, satalım gitsin. ama bundan sonra gelir-gider dengesinde ekside olan başkanlar klübü başkanlık yaptığı zamanda ne kadar zarar uğratmışsa cebinden karşılayacak maddesinide tüzüğe koyalım
 
3 5 kuruş kira geliyor dinozorlar konken partisi yapıyor ada da bir faydasını göremedik satın gitsin yerine real madrid tesisleri gibi büyük bir tesis ve basketbol salonu yapsınlar gelen parayla yeni araziler alsınlar

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Ya bunlar manyak mi? Yani M. Cengize istedigini de ama "Borc batagina surukledi bu yonetim" dersen orda durucan iste.

Adam harcama yapmiyor, takim seneye santraforsuz, stopersiz sezona basliyor, dursunun donemine gore gelirler artiyor, takimin maasi dusuyor euro bazinda , al sat dengesinde de + dayiz uefanin istedigi gibi!! Eee? Derdi ne bu vatandaşın?
 
Ya bunlar manyak mi? Yani M. Cengize istedigini de ama "Borc batagina surukledi bu yonetim" dersen orda durucan iste.

Adam harcama yapmiyor, takim seneye santraforsuz, stopersiz sezona basliyor, dursunun donemine gore gelirler artiyor, takimin maasi dusuyor euro bazinda , al sat dengesinde de + dayiz uefanin istedigi gibi!! Eee? Derdi ne bu vatandaşın?
Soyledigim gibi , insanlar (fatinoglu dahil) firsat bulunca konusmus olmak icin konusuyor , bilgiden yoksun , sirf ben de buradayim demis olmak icin yaziyorlar veya soyluyorlar bir seyler

Ama dayanaksiz , icerisinde bilgi kirintisi olmayan seyler ...
 
GS TV'ye çıktı açıkladı Başkan dün akşam, onu da mı izlemedin Sayın Fatinoğlu.
Galatasaray'a şu ana kadar muhalefet olmaktan başka hiçbir icraati olmayan boş Galatasaray yöneciliği dışında ne yaptınız ?

Başkan dün net olarak açıkladı bu yetkilerle neler yapacaklarını.Kıyamet çığırtkanlığından başka birşey yaptığınız yok.Hadi ordan !
 
Üst Alt