Ali Koç, Fenerbahçe Üniversitesi'ni Devretti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ali Koç ve ekibi ‘Fenerbahçe Üniversitesi’nin işletme hakkını Medicana Sağlık Grubu’na devretti. Üniversite bundan sonra, ‘Medicana Fenerbahçe Üniversitesi’ olarak yola devam edecek. Mütevelli heyeti de baştan aşağı değişti.

5cad866866a97c605567a00d

Aziz Yıldırım’ın büyük bir heyecanla başladığı Fenerbahçe Üniversitesi projesi tarihe karıştı. Dönemin başkanı Aziz Yıldırım’ın Silivri ve Ataşehir’de kiraladığı kampüslerde 2019’da öğrenime başlanılması planlanıyordu. Hatta o dönemin yönetimi 13 araştırma görevlisi, 2 öğretim görevlisi ve 33 öğretim üyesi alımı için ilana vermiş, çok sayıda başvuru gelmişti. Ancak Ali Koç’un seçimi kazanmasının ardından yapılan çalışmalar, kulübün mali yapısındaki bozulma nedeniyle bu faaliyetleri taşıyamayacağı sonucunu doğurdu.

HEYET BAŞKANI BOZKURT

Fenerbahçe evleri ve 1907 pota projesi dahil pek çok mali kaynak gerektiren yatırımı durduran Ali Koç yönetimi, üniversitenin de işletme hakkını devretti. Bundan sonra yola Medicana Fenerbahçe Üniversitesi adı altında devam edecek yüksek öğretim faaliyetlerinde, Sarı-Lacivertli kulüp çok fazla söz sahibi olmayacak. Medicana Sağlık Grubu’nun mütevelli heyeti başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt yeni oluşumda, Fenerbahçe Üniversitesi’nin de mütevelli heyeti başkanlığını yürütecek.

Fanatik

Bunlar hep Galatasaray'a karşı olan eziklik sebebiyle yapılan mücadeleler.

Ezikbahçeliler! Galatasaray'a ulaşamayacaksınız. Belki bir gün futbol şubesinde kupa olarak öne geçebilirsiniz; kim bilir belki de Avrupa'da başarı elde edebilirsiniz. Ama asla Galatasaray kültürü, geleneği gibi köke sahip olamazsınız. Özenmeye devam ederseniz "Sosyeteye girmiş köylü güzeli" olursunuz bu şekilde! Eğreti durur!

Üst Alt