# Ali Lukunku Maboula - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Ali Lukunku Maboula

O donem ne transferler yapmisti ft ve canaydin forvet hattina

bratu, niculescu, cristian, lukunku, sonra gidip hakan sukur'u geri getirmislerdi

Ne paralar harcandi bunlara

Boşuna avatar yapmadık herhal!...Efsanedir kendileri ve diğer efsaneler gibi onore edilmelidir, hatta bu maçta Lukunku yerine Kewell ın seçilmesinden -Ahmet Çakar ifadesiyle- 'Rahatsızım', çok pis Racism kokuları hissediyorum!:asd22:...

O donem ne transferler yapmisti ft ve canaydin forvet hattina

bratu, niculescu, cristian, lukunku, sonra gidip hakan sukur'u geri getirmislerdi

Ne paralar harcandi bunlara

Radu-Lucescu döneminde kiralık geldi, bonservis ödenmedi.

Bratu için Popescu'ya ve Becali'ye toplam 1.75 Milyon Euro vermişiz.

Cristian-1.8 Milyon Euro

Lukunku-2.8 Milyon Euro

Şimdikilerin yanında faso fiso bunlar.

TERİM 2.GELİŞİNDE TOPLAM

Bratu-1.750.000 Euro
Lukunku-2.800.000 Euro
Xavier-1.500.000 Euro
Mondragon-4.500.000 Euro (gayet normal ve hizmetler olmuştur)
Hakan Ünsal- 1.200.000 Euro
Cesar Prates-1.500.000 Euro
Gabriel Tamas-2.000.000 Euro
Petre-700.000 Euro
Cristian-1.800.000 Euro
Cihan Haspolatlı-bonservissiz
Hakan Şükür-bonservissiz
Frank De Boer-Bonservissiz
Haim Revivo-Bonservissiz
Ümit Davala-Kiralık
Fabio Pinto-Bonservissiz
Elvir Baljic-Bonservissiz
M.Sarr-Kiralık-100.000 Euro
Abdullah Ercan-bonservissiz

AYRICA

BRATU 1.75'E ALINMIŞ 3 MİLYON EURO'YA SATILMIŞ

LUKUNKU 1 MİLYON EURO'YA SATILMIŞ

TAMAS 2 MİLYON EURO'YA ALINMIŞ 3.5 MİLYON EURO'YA SATILMIŞ

Transfermarkt

2 senede yapılan toplam harcama: 18.5 Milyon Euro

2 senede transferden elde edilen gelir: 5.1 Milyon Euro

Radu-Lucescu döneminde kiralık geldi, bonservis ödenmedi.

Bratu için Popescu'ya ve Becali'ye toplam 1.75 Milyon Euro vermişiz.

Cristian-1.8 Milyon Euro

Lukunku-2.8 Milyon Euro

Şimdikilerin yanında faso fiso bunlar.

TERİM 2.GELİŞİNDE TOPLAM

Bratu-1.750.000 Euro
Lukunku-2.800.000 Euro
Xavier-1.500.000 Euro
Mondragon-4.500.000 Euro (gayet normal ve hizmetler olmuştur)
Hakan Ünsal- 1.200.000 Euro
Cesar Prates-1.500.000 Euro
Gabriel Tamas-2.000.000 Euro
Petre-700.000 Euro
Cristian-1.800.000 Euro
Cihan Haspolatlı-bonservissiz
Hakan Şükür-bonservissiz
Frank De Boer-Bonservissiz
Haim Revivo-Bonservissiz
Ümit Davala-Kiralık
Fabio Pinto-Bonservissiz
Elvir Baljic-Bonservissiz
M.Sarr-Kiralık-100.000 Euro
Abdullah Ercan-bonservissiz

AYRICA

BRATU 1.75'E ALINMIŞ 3 MİLYON EURO'YA SATILMIŞ

LUKUNKU 1 MİLYON EURO'YA SATILMIŞ

TAMAS 2 MİLYON EURO'YA ALINMIŞ 3.5 MİLYON EURO'YA SATILMIŞ

Transfermarkt

2 senede yapılan toplam harcama: 18.5 Milyon Euro

2 senede transferden elde edilen gelir: 5.1 Milyon Euro

Felipe nin bonservisinin yarısı için 3.5 milyon dolar ödenmişti, kovulduktan sonra kontratının kalan kısmı içinde adama para ödendi...

Lukunku için değil bonservis bedeli, üste 700 000 euro fesih bedeli ödendi...

Diğer rakamlarda da ciddi hatalar vardır muhtemelen...2002-2003 sezonunda o yoklukta, FB-BJK toplamının 2 katı para harcanmıştı (BJK ın bu sene, gelecek senenin bütçesini de kullanması gibi bir durum, hani 'Gönüllerin Hocası' zevk veren, Avrupa da iddialı olacak futbol oynatacaktı ya?!)...

Esas yıkım, bu paraların harcanmış olmasından ziyade 2. sezon ortasında gittiğinde arkasında bıraktığı enkazdır...

Allahtan Aziz Yıldırım karakterli TD ler yerine, istediği zaman müdahale edebileceği 'Kukla' ları işbaşına getirdi de bir 10 yıl Lige ambargo koyma fırsatını kullanamadılar...

Felipe nin bonservisinin yarısı için 3.5 milyon dolar ödenmişti, kovulduktan sonra kontratının kalan kısmı içinde adama para ödendi...

Lukunku için değil bonservis bedeli, üste 700 000 euro fesih bedeli ödendi...

Diğer rakamlarda da ciddi hatalar vardır muhtemelen...2002-2003 sezonunda o yoklukta, FB-BJK toplamının 2 katı para harcanmıştı (BJK ın bu sene, gelecek senenin bütçesini de kullanması gibi bir durum, hani 'Gönüllerin Hocası' zevk veren, Avrupa da iddialı olacak futbol oynatacaktı ya?!)...

Esas yıkım, bu paraların harcanmış olmasından ziyade 2. sezon ortasında gittiğinde arkasında bıraktığı enkazdır...

Allahtan Aziz Yıldırım karakterli TD ler yerine, istediği zaman müdahale edebileceği 'Kukla' ları işbaşına getirdi de bir 10 yıl Lige ambargo koyma fırsatını kullanamadılar...

Rakamları transfermarket ve google'layarak buldum. O döneme çok hakim değilim haliyle, 12-13 yaşlarında idim.

Ama şu da var, Serkan Aykut-Bülent Akın 2'lisinden de 10 Milyon Euro zarar var bu takımda.

Yarı bonservisi Cem Uzan'dan gelen Jardel'de 17'ye alınıp 5'e satılmıştı, ki 1 sene sonra Avrupa Gol Kralı olmuştu kendisi Sporting'de.

Tarihte Ribery'in kaçışı, Hajrovic skandalı, Polat'ın 35 Milyon Euro para harcayıp 8.yapması gibi facialar da var.

Ama sürekli konu en güncel olan Terim'e dönüp dolaşıyor.

Terim transfer uzmanı değil bu bir gerçek, o konuda çok hataları da olmuş evet, ama aynı şeyi sürekli tartışmak da saçmalık artık.

Rakamları transfermarket ve google'layarak buldum. O döneme çok hakim değilim haliyle, 12-13 yaşlarında idim.

Ama şu da var, Serkan Aykut-Bülent Akın 2'lisinden de 10 Milyon Euro zarar var bu takımda.

Yarı bonservisi Cem Uzan'dan gelen Jardel'de 17'ye alınıp 5'e satılmıştı, ki 1 sene sonra Avrupa Gol Kralı olmuştu kendisi Sporting'de.

Tarihte Ribery'in kaçışı, Hajrovic skandalı, Polat'ın 35 Milyon Euro para harcayıp 8.yapması gibi facialar da var.

Ama sürekli konu en güncel olan Terim'e dönüp dolaşıyor.

Terim transfer uzmanı değil bu bir gerçek, o konuda çok hataları da olmuş evet, ama aynı şeyi sürekli tartışmak da saçmalık artık.

O dönem futbolu şimdikinden de sıkı takip eden, bütün futbolcuların geliş-gidişini, performansını ayrıntısıyla değerlendirebilecek birikime de sahip biri olarak paylaşımda bulunuyorum burada...

Transfer her durumda riskli bir iştir, aksini kimse iddia edemez...

Ama yerine geldiği, eldeki 'Çöp' durumuna düşmüş adamları bile Milli Takımın değişmez oyuncusu yapabilmiş, adeta sinekten yağ çıkarırcasına mevcut imkanları en verimli şekilde kullanarak takımı şampiyon yapıp, CL de ilk kez gruptan çıkarmış bir futbol bilgesinden, fütursuzca 'Adamcağız da bir şeyler yapmış işte...'' diye bahsedebilen 'Gönüllerdeki Hoca' nın, şampiyon takımı, onca harcamaya rağmen 1.5 yıl sonunda hurdalık haline getirebilmesi, benim jenerasyonum için bundan yıllar sonra da unutulmayacak ibretlik bir icraattır...Bunca transfer edilen fubolcunun, neredeyse hiçbirinden katkı alınamadığı gibi, mevcut futbolcuların tamamının performansı düşüyorsa, tam yetkiyle görev yapan TD ün performansı sorgulanır ve bu durum ''Transfer risktir'' gibi bir ucuzculukla geçiştirilemez elbette...

Ben Terim in 96-00 dönemi ve sonrasını ayrı tutarım...Milli Takımlarda çalışmasının etkisiyle o futbolcu jenerasyonunu çok iyi tanıması sayesinde muazzam bir yerli kadro kurabilmiş ve Taffarel-Popescu-Hagi takviyesiyle kulübün en parlak dönemine imza atmıştır...İkinci gelişinde, üç üniversite bitirmiş, yedi dil bilen -Gerek insani, gerek futbol yönüyle- gerçek bir entelektüelin yerine (Haksızlık edilerek) gelmiş olması aleyhine olmuş, en net ifadeyle 'Hafif' kalmıştır; 'Olimpiyat stadı zulmü' ve '100. yılında BJK ın şampiyon olması zarureti?!' de yan faktörler olmuştur...Son dönemi gereğinden fazla konuştuk zaten...

Geyiğine mesajlar yazılan bir konuda birkaç forvet ismi geçti diye gereksiz bir hassasiyet göstererek 'Hakim değilim' dediğin bir döneme ait yalan yanlış bilgilerle ayrıntılı bilanço çıkarmaya kalkıştığın için müdahil oldum...'Aynı şeyi sürekli tartışmak saçmalık' demeye de hakkın yok, konuyu o noktaya kendin taşıdın...

o zamanın 2.8 m eurosunu bugünün parasına çevirin bakalım,bugün o paraya ne forvetler gsmize alıncana bakalım.

Ancak senin de verdigin rakamlar dogru degil Burak Canaslan kardesim... Alpay arkadasimizin listesinde sadece Felipe´nin bonservisi eksiktir. Fenerbahce o iki dönem icin toplam 21 Milyon avro harcamis ve burada birde Luciano´nun icin 3 sene kiralik 6 Milyon avrosu eksik. Yani Fenerbahce´nin 27 Milyon avroluk bir harcamasi bulunuyor... Zaten Aziz döneminde daima para sacmistir Fenerbahce.
Besiktas´in o iki dönem icin asagi yukari 17 Milyon avroluk bir harcamasi var... Yani iki üc kat para söz konusu degil.

Yani Galatasaray´in harcamalari ile ortada duruyor o iki sezon icin... Tabi durumumuz itibari ile cok para harcandi ve elde edilen kisitli oldu, ancak harcanan para anlatildigi kadar utopik degil, asagi yukari FB ve BJK düzeyinde.
Ben daha öncede söyledim, 2002/2003 sezonundaki 77 Puan ile ulastigimiz ikinciligi kötü bulmuyorum, ancak 2003/2004 sezonu fiasko ile sonuclanmistir.

Son düzenleme:
Ancak senin de verdigin rakamlar dogru degil Burak Canaslan kardesim... Alpay arkadasimizin listesinde sadece Felipe´nin bonservisi eksiktir. Fenerbahce o iki dönem icin toplam 21 Milyon avro harcamis ve burada birde Luciano´nun icin 3 sene kiralik 6 Milyon avrosu eksik. Yani Fenerbahce´nin 27 Milyon avroluk bir harcamasi bulunuyor... Zaten Aziz döneminde daima para sacmistir Fenerbahce.
Besiktas´in o iki dönem icin asagi yukari 17 Milyon avroluk bir harcamasi var... Yani iki üc kat para söz konusu degil.

Yani Galatasaray´in harcamalari ile ortada duruyor o iki sezon icin... Tabi durumumuz itibari ile cok para harcandi ve elde edilen kisitli oldu, ancak harcanan para anlatildigi kadar utopik degil, asagi yukari FB ve BJK düzeyinde.
Ben daha öncede söyledim, 2002/2003 sezonundaki 77 Puan ile ulastigimiz ikinciligi kötü bulmuyorum, ancak 2003/2004 sezonu fiasko ile sonuclanmistir.

'Diğer iki kulübün toplamının iki katı' ifadesini 2002-2003 sezonu için kullandım ve o zaman özellikle dikkatimi çektiği için eminim bu konuda; 2003-2004 sezonunda öyle devasa bütçe ayırabilecek takat kalmamıştı haliyle...

'Diğer iki kulübün toplamının iki katı' ifadesini 2002-2003 sezonu için kullandım ve o zaman özellikle dikkatimi çektiği için eminim bu konuda; 2003-2004 sezonunda öyle devasa bütçe ayırabilecek takat kalmamıştı haliyle...

Transfermarkt verileri + Rebrov, + Felipe

Fenerbahce: 16 Milyon avro
Galatasaray: 15 Milyon avro
Besiktas: 12 Milyon avro

Yani asaga yukari rakamlar böyle... Bence zaten bu sezon degil, ondan sonraki sezon yasadigimiz düsüs düsündürücü. Tamam kötü transfer yaparsin, ama takimin o sekilde kötü bir sezon gecirmesini, sadece transfer hatalarina da baglayamayiz. Özellikle 2003/2004 sezonunda Fatih Terim´in bir cok hatasi vardi. Onun okadar kötü bir sezon gecirdigini zaten ilk ve son defa görmüstüm... Fiasko ve hayal kirikligi bir dönemdi. Bende de izi vardi elbette, Ünal Aysal döneminde Terim´in gelmesini istememistim mesela.

Üst Alt