# Ali Lukunku Maboula | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Ali Lukunku Maboula

lukunku5nv9.jpg

Ali Lukunku Mabala

Galatasaray Eski Futbolcusu

14 Nisan 1976 yılında doğdu. Kongo asıllı Fransız futbolcu.

2002-2003 sezonunun ikinci yarısında Teknik Direktör Fatih Terim tarafından Belçika'nın Standard Liege takımından Forvet 'te golcü umutları ile transfer edilmişti. Aslında hava hakimiyeti ve güçlü fiziği (1.90 cm-89 Kg.) olmasına rağmen çok ağır kaldı.

Kariyerini incelediğimizde ise ;

1985-1995 Grenoble

1995-1996 Valence (Fransa)

1996-1998 Monaco (Fransa)

1998-2002 Standard Liege (Belçika)

2002-2003 Galatasaray (Türkiye)

2003 Standard Liege

Sevgiyle kalın..

Cevap: Ali Lukunku Mabala

Yanılmıyorsam ilk 8 hafta gol atamamıştı. Fakat çok didinen, çok çabalayan bir oyuncuydu. Nedense kötü transfer olarak bakmadım bir türlü bu oyuncuya. Zaten Altay'a attıktan sonra açılmıştı diye hatırlıyorum. Fakat Galatasaray'ın sistemiyle alakalı yazılarımda da belirttiğim gibi şuan bize lazım olan oyunculara örnektir Lukunku. Keşke bu kadroda olsaydı. İlk 11 için değil tabii ki kadronun aktifliği için.

Yanılmıyorsam ilk 8 hafta gol atamamıştı. Fakat çok didinen, çok çabalayan bir oyuncuydu. Nedense kötü transfer olarak bakmadım bir türlü bu oyuncuya. Zaten Altay'a attıktan sonra açılmıştı diye hatırlıyorum. Fakat Galatasaray'ın sistemiyle alakalı yazılarımda da belirttiğim gibi şuan bize lazım olan oyunculara örnektir Lukunku. Keşke bu kadroda olsaydı. İlk 11 için değil tabii ki kadronun aktifliği için.

Evet. Altay'a bir gol salladı. Ertesi hafta İstanbul'a 3 tane attı. 1 tanesi sayılmamıştı.

Lukunku sol çaprazdan cezasahasına girmek üzeredir.

Spiker: Ali, Vurursa gol oluR!

Lukunku topa bir zerbele!, top ıska, Ali enkaz gibi, takla atarak yerde ... !

:) Bunu çok iyi hatırlıyorum.

Üst Alt